Zvlhčovač vzduchu

miriam108
18. dec 2017

Dievčatá, chcela by som sa opýtať, čo hovoríte na Zvlhčovač vzduchu. Máte ho niektorá doma? Dcéra má 10 mesiacov a v priebehu jedného mesiaca je už druhý krát chorá. V izbe stále vetrame a kúrenie je na minimum. Pomáha to, alebo je to strata peňazí ?

larosabigi
18. dec 2017

Máme, a pomáha hlavne pri kašli. Máme taký obyčajný. Lepšie sa mu dýcha. Používame hlavne v noci.

miriam108
autor
18. dec 2017

@larosabigi Ďakujem pôjdeme kúpiť. Malá máva aj polhodinovy záchvat. Dávam aj mokrý uterák na radiátor aj misku s vodou. Asi potrebujeme niečo účinnejšie.

slnieckko
18. dec 2017

Mame, odporucam. Pustam to na noc, ked je chory alebo nachladeny pridavam eukalyptovy olej lepsie sa mu dycha.

bg2014
18. dec 2017

@miriam108 my davame este do nadrzky s vodou aj asi 15 kvapiek eukalyptovy olej kupis v lekarni , velmi pomaha... aspon nasemu

miriam108
autor
18. dec 2017

@slnieckko
@bg2014 ďakujem kočky, ideme ho kúpiť. 😘

3009
18. dec 2017

@miriam108 sa by som namiesto zvlhčovača kúpila inhalátor Omron. Ten keď je dieťa ešte malé mu môžeš pustiť nad postieľku keď spí a keď bude väčšie môže inhalovať a môžu inhalovať aj ostatní dospelí. Dáš do neho Vincentku alebo aj nejaké lieky ak by bolo treba.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilu7
19. dec 2017

Mame ultrazvukovy bol drahsi ale je super z pary nie je nic mokre sam sa nastavi aj vypne ked usudi ze je uz vzduch ok.pouzivam hlavne v zime u deti ked kaslu a soplia.

slnieckko
19. dec 2017

@l3yla my mame tiez inhalator, sice len z lidlu ale myslim ze na ten ucel sluzi uplne dostacujuco a cena je velmi prijatelna, tiez sa da nastavit na zvlhcovanie v izbe alebo normalne inhalovanie. davam mu inhalovat vincentku, pripadne vincentku + yabro. na noc ako som pisala normalny zvlhcovac s eukalyptovym olejom, maly sa liecil na astmu ked bolo najhorsie v chorobe rozdiel bol hned aj v noci pri spani tolko nekaslal, urcite sa to oplati kupit ak mas chorlave deti...

3009
20. dec 2017

@l3yla kúpiš priamo na stránke inhalátory omron https://tlakomeryomron.sk/inhalatory/Inhalator-... a teraz stojí cez internet 51 eur. Je pre deti aj dospelých.

florky
17. mar 2018

@miriam108 Treba dať ale pozor aj na to, či nemajú deti nejaké alergie, lebo napríklad tu https://necenzurovane.sk/zvlhcovace-vzduchu/ som čítala, že špeciálne sú zvlhčovače pre alergikov, a špeciálne pre astmatikov. No ak máme doma oba tieto prípady, tak aký zvlhčovač si obstarať? Prekáža to, ak by alergik používal zvlhčovač pre astmatikov, alebo naopak? A v čom je vlastne ten rozdiel? Nerada by som to skúšala, tak sa obraciam na vás, či o tom niečo neviete. Ďakujem 🙂

xxstanulkaxx
4. nov 2018

Ahojte babenky. Otváram staršiu tému. Aký zvlhčovač vzduchu by ste odporúčali. Máme v spálni veľmi ťažký vzduch a maličký sa v noci budí na zapchatý noštek. Cez deň to je ok. Ďakujem za rady.

fantinka
4. nov 2018

@xxstanulkaxx my mame klarstein a je perfektny. Pouzivame ho len ked zacina jesen, zima a vzduch je suchy. Sam sa zapne a vypne, ked je suchy vzduch,para nemokri dlazku a daju sa tam dat aj etericke oleje, napr eukalyptus pocas choroby.

evittam
4. nov 2018

@xxstanulkaxx A aku mate vlhkost? Ak v norme je zvlhčovač skôr na skodu. V takomto pripade odporúčam skor difuzer.

luxxx
12. dec 2019

@slnieckko ahoj, prosím, o ktorý inhalátor sa jedná? Vieš mi prosím napísať značku a či ho ešte používate?

slnieckko
12. dec 2019

@luxxx ahoj, mame ho uz cez 3 roky preto neviem ci predavaju ten isty model, kupili sme ho v Lidli za cca 20€ v akcii a doteraz bez problemov funguje a pomaha. Je to znacka Sanitas, Lidl to mava par krat v roku pripadne pozri eshop 😉