Zvýšená teplota u 4 mesačného bábätka, ale bez iných prejavov

sabush000
23. júl 2019

Prosím Vás od čoho môže mať 4 mesacne bábätko zvýšenú teplotu. Nemá ani sopliky, ani hnačku, ani bruško ho neboli aj do jedla má chuť. Len tá zvýšená teplota už 6. deň okolo 37,5°.

korunka1
23. júl 2019

Z hocičoho..iné príznaky nie sú?

nika3136
23. júl 2019

Vírus, baktéria, zuby, prehriatie.......

simona92101
23. júl 2019

Zubky,alebo brusko,prehriatie.nasej sa nalievaju dasna a prerezavaju 2 spodne zubky,ma 4 mesiace,uz tyzden ma zvysenu teplotu

svettii
23. júl 2019

Môže byť prehriate, alebo nejaký vírus môže mať, u doktora ste neboli? Lebo šesť dní je už podľa mňa dosť

sapetka
23. júl 2019

37.5 je este normalna teplota. Moze to byt aj zo zubov napr.. ak si si nie ista chos ku ped na krv

sabush000
autor
23. júl 2019

Boli sme u doktora, brali mu krv CRP má 8 čo je troška viac ako má byť, ale podľa doktorky je to v pohode.
Prehriatie to nebude lebo v byte máme príjemných 24°C.
No prerezávaju sa mu spodné zubky tak dúfam že tá teplota je kvôli tomu.

michellia
23. júl 2019

@sabush000 zubky kludne, jasne teplota moze byt kvoli tomu, deticky to horsie znasaju, no ak doktorka povedala, ze je ok isto to je zo zubov 🙂

zajacik85
23. júl 2019

Ahoj, o tomto by som mohla napisat roman. V novembri mal mat maly prve ockovanie, namerali sme zvysenu teplotu 37,3 tak sme ho odlozili a hladali pricinu. CRP OK, najdene bakterie v moci a zlaty stafylokok v nose. Nasadene ATB 3x po sebe a nalezy stale pozitivne, uz som to potom zatrhla, ved bakteriu a stafylokoka ma vraj kazde druhe dieta a nie je to vazna choroba takze ho nebudem donekoncena pchat antibiotikami. Sledoval ho urolog, nefrolog, kardiolog, krcne, sono obliciek a kazdy tyzden sme boli u obvodnej.. Vsetko Ok, dovod na teplotu nie je ale ja som odmietala zaockovat dieta s teplotami. Meriame dalej, kazdy den od 37,2 do 37,7.. Riesili sme to mesiace, ockovanie sa odkladalo a obvodna zufala uz nas dala na hospitalizaciu za ucelom vsetkych moznych vysetreni. Na 90 % sme mysleli, ze mu proste hapruje termoregulacia a bude to jeden z mala ludi, co ma svoju beznu teplotu vyssiu. Nakoniec v nemocnici zrazu teplota pod 37, pozerali po mne doktori ako po trube, ze zo zdravym deckom tam chodime. Tak som sa zamyslela, co je inak tam ako doma. Doma mi vypil tak 2 dcl vody alebo caju denne, to bola zima a jar a plienka stale tazka, smadny nebol. V nemocnici na izbe 28 stupnov a nestihala som caje varit, vypil trojnasobne viac ako doma.. tak nas pustili s tym, ze prejav lahkej dehydratacie. Cikal sice ako cap aj z tych 2 dcl a viac vody nepytal ale akonahle nevypije aj teraz aspon pol litra za den tak uz ide teplota hore. Ked to strazim aby vypil min. 0,5 l denne tak ma krasnych 36,6. Mozno je to presne vas problem.. tiez som nechapala, co troska vody urobi ale kazdy organizmus je iny a mojmu Jankovi hned teplota vyskoci ked pije menej

simona92101
23. júl 2019

@zajacik85 ja malej tiez davam bud kamilkovy caj alebo prevarenu vodu,a par mamiciek ma islo ukamenovat ze babatku netreba..ked vidim ako v tychto horucavach vypije flasku vody ako nic,tak si myslim ze urcite treba.ked nepije vela,tak to hned vidim na stolici,bobky tuhe a smradlave

zajacik85
23. júl 2019

@simona92101 nech tie mamicky do seba cele leto od rana do vecera leju len mlieko ked su mudre.. mlieko sa povazuje viac za pozivatinu ako tekutinu. V zime ano, v prvych mesiacoch babu vraj staci len materske mlieko ale nie v lete.. Moj maly uz bol na umelom ked zacali teploty, caj pil ale ocividne to nestacilo. Kedze mal ale kazdu hodinu precikanu plienku a flasku mi vyhadzoval z ruk, tak som ho nenutila. Az po prichode z nemocnice som mu ponukala nasilu

sabush000
autor
23. júl 2019

Ďakujem za odpovede ... no kľudne môže byť aj u nás dehydratacia lebo nechce ani vodu ani čaj. Z fľašky vôbec, keď mu dám s lyžičkou tak vypluva. Horko-ťažko vypije 30ml za deň a to je pravdepodobne málo.

zajacik85
23. júl 2019

@sabush000 tak to je sakra malo. Teraz ma ukamenuju ale.. Nano nechcel cistu vodu, detsky caj, nic... Kamoska mi poradila sunarkovy granulkovy caj pre babatka od narodenia. Anoooo, je to umele ale stale mensie zlo ako dehydrovat si decko ked za toho krista nevypije cistu vodu alebo obyc. caj. Prichut medovka a hruska - kamoskina dcera a aj moj maly sa na tom naucili pit. Potom ked si zvykne skus vymenit za harmancekovy alebo vodu. Nas to pil presne od 4 mesiacov, u nas sa nepodarilo vymenit za nieco nesladene ale aspon som presla na caj s trosickou medu namiesto granulkoveho. Ja vychovavam ako moja babka, neriesim zakaz medu alebo cukru pomaly do puberty tak ak ti nevadi poskusaj na co sa chyti a postupne by si tie sladidla uplne vylucila. Hlavne nech pije lebo ta teplota moze byt od zubov ale aj z dehydratacie ako u Janka...

zajacik85
23. júl 2019

@sabush000 a ak mate v plane ockovanie, odloz ho kym tie zvysene teploty nedoriesite. 37,5 nie je normalne ako sa pise hore, zvysena teplota ma VZDY pricinu a ziadna tolerancia nie je. Nad 37 to zvysene je a hotoci.. Ina keby to bola ta termoregulacia ale daj si to cierne na bielom na zaklade vysetreni ako my v nemocnici ak to bude pretrvavat. Cez teplotu urcite nedaj ockovat, je to nebezpecne lebo moze vyletiet prilis vysoko a boli aj tragicke pripady.

sapetka
23. júl 2019

A kojis alebo je na Um? Ak je na umelom potrebuje rozhodne viac vody.!inak nie je to sranda boli velke horucavy treba dieta ucit na vodu. Ale to su stale len dohady ci to ma z dehydratacie

sabush000
autor
23. júl 2019

Ďakujem pekne za rady 🙂
Sme na UM a pred týždňom sme začali s prikrmovaním a odvtedy prespí noc. Večer o 8ej ho uložim spať a ráno o 6ej vstane tým pádom 1 jedlo vynechá, na obed sa napapá a potom ešte vypije tak okolo 90ml mlieka.
Dnes som do neho doslova tlačila vodu aj čajík a mal 36,8°. Tak asi to bude kvôli dehydratacii.

zajacik85
24. júl 2019

@sabush000 super, tak len sleduj a uvidis, kazde dieta je ine ale asi mas takeho isteho haklivca ako my 🙂 A vypil aj cistu vodu teda?