Zvýšená teplota u dieťaťa v lete

nikamo33
10. aug 2018

Mamicky,stretli ste sa uz so zvysenou teplotou dietatka do 38,5°C v lete bez inej zjavnej priciny? Dcerka ma skoro 2r a dlhodobo pocas dna zvysenu teplotu,vnoci nie. Tekutin ma podla cikania dostatok. Crp negat. Moze to byt z tychto horucav?vopred dakujem za info

rumkolka
10. aug 2018

@nikamo33 a minule leto tiez mala teploty?

michaella94
10. aug 2018

moj syn od narodenia ked je na slku dlhsie alebo pocas obedu tak vecer dostane teplotu a ma ju este cely dalsi den bez inych prejavov on ma ale alergiu na slnko aj koznu...no takto ak trva dlhsie urcite pyta dr o dalsie vysetrenia popriade na alergo nech vas posle

nikamo33
autor
10. aug 2018

@rumkolka minule leto nemala

nikamo33
autor
10. aug 2018

Zacalo to virozou pred mesiacom a do toho tie tepla. Tak mozno jedno s druhym. Ale uz je to dlho. Na vysetrenie sme sa uz pytali,ale pediatricka,ze netreba vraj, ze deti to mavaju a z krvi sa nezisti nic. Preto sa tu pytam,lebo uz sa mi to nezda.

elzena2
10. aug 2018

@nikamo33 ano, aj moj to ma. Staci, ked je na slnku (aj dooobeda) bez siltovky alebo vonku medzi 11:30 a 16:00 (v tomto kritickom case nemusi byt ani na priamom slnku). A dva dni horucka (38,5- 39) a redsia stolica. Tak len pit, rehydratacny roztok, probiotika a cipok davam, ak ma nad 39. K lekarovi, az ked to na treti den neustupi.

danielahamar
11. aug 2018

Aj zuby to mozu byt, kedze este nema stolicky

nikamo33
autor
11. aug 2018

@danielahamar aj to mi napadlo,ale doteraz ked rastli zubky nemavala zvysenu teplotu