Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

matar
26. feb 2007

ak na nieco prides, daj mi vedieť, aj ja som teraz v zime zufala ☹

matar
28. feb 2007

ajoj, to tu ozaj nie je nikto z BN?

martanko
autor
9. mar 2007

aha 🙂 uz som ani nedufala, ze sa niekto ozve, dlho bolo ticho 😵 teraz ked sa oteplilo sa prechadzame po Strede a Severe, par detusikov sme nasli na ihrisku za policiou 🙂

matar
9. mar 2007

hura, banovce sa zobudlili 😀
ajoj, ja som z dubničky, teraz sme dlho neboli vonku,lebo sme boli marodi, ale ked sa vyčasí, hurá do ulíc! 🙂

martanko
autor
9. mar 2007

teda dolu na dubnicke o kamaratov nudza zrejme nie je 😀 nie je tam nejake novsie alebo aspon ciste a funkcne detske ihrisko? tu hore ( pod cintorinom 😀 ) je to jedna velka bieda: par rozbitych pieskovisk kam chodia psickari a na preliezky sme este nedorastli ☹

matar
11. mar 2007

tu je to tiež bieda ☹
v lete sme chodili k "harimu" na terasu,on tam mal pieskovisko a húpačku(dobre ho udržiaval), takže my sme mohli sediť pri kofolke a deti sa vyšantili- vždy nás tam bolo dosť 😎 . inak nové preliezky pri "nových činžiakoch" sú už v dosť biednom stave, tak tam chodíme málinko.
teraz ani neviem kam, ale malá bude bývať na 4 hodiny v šklôlke,tak už nám zostáva len poobedie, a najnovšie je malá maniak do bicyklovania a kúpili sme jej ak korčule, tak už asi budeme mať celkom plný program.
ale v zime (najmä takej ako bola teraz) je to bieda. chýba tu nejaké poriadne detské centrum (mať tak pár miloónov naviac, tak ho otvorím 😎 )

martanko
autor
14. mar 2007

ked ho otvoris, velmi radi don prideme 😉 ale je to fakt hanba, ze tu MC nie je, maju ho omnoho mensie mestecka

ikke
14. mar 2007

baby, ale kto vam ma otvorit materske centrum, ak si ho neotvorite sami? co tak zajst na mestsky urad, pripadne ak vam to nie je proti srsti - do pastoracneho centra, mozno by vam s myslienkou vedeli pomoct 😉 ziadne materske centrum nevznikalo z mnohych milionov, skor z myslienok mnohych nadsencov.

tak sup-sup do toho, v banovciach o klientov urcite nudzu mat nebudete 😉

martanko
autor
4. apr 2007

uprimne sa priznam, ze som uz nad tym spolu so svagrinkou rozmyslala, ale byvam tu len 1,5 roka, takmer nikoho nepoznam a nemam ani predstavu, kde by sa dali najst vyhovujuce priestory ☹

matar
12. apr 2007

martanko, aj ja som už nad tým rozmýšlala, hlavne ked všetky moje "spolurodičky" a kamošky odišli po materskej do roboty a ja som zostala opäť tehu 😉
neviem či tá pomocná škola, čo je na stanici využíva celé priestory.
ty bývaš pri cintoríne?

ikke
14. apr 2007

baby, budem vam drzat palce ak sa do toho pustite, a ak raz budem mat deticky, urcite vas pridem mrknut 😉 😅

inak, osobne by som zacala asi navstevou mestskeho uradu, minimalne by mohli poradit s priestormi... 😕

martanko
autor
15. apr 2007

ano, na Strede pod cintorínom, mame pekny vyhlad z kuchyne 🙂MC je velmi dobra vec, nielen pre maminy,ale najma pre tie nase ratolesti. nas Adamko je velmi spolocensky tvorcek a tak mu tiez planujeme na buduci rok zaobstarat surodenca 😀 i ked mam pocit, ze by ich prijal najradsej celu kopu 😎

matar
16. apr 2007

možno sa ozaj pôjdem na niečo popýtať.
teraz sme kúpili záhradku (pri cintoríne)- ale nie na sadenie, práve že kvôli deťom- máme tam už pieskovisko a urobíme húpačku... a nasadíme trávnik. aspoň ked bude pekne cez víkendy a v lete nebudeme musieť stále niečo vymýšlať, lebo teraz sme skoro každý víkend na výlete, ale to sa nedá stále 🙂
ikke a ty si bánovčanka? a teraz si kde? škoda, že nás tu je tak máličko ☹

martanko
autor
16. apr 2007

myslim, ze ste urobili super vec 🙂 zahradky pod cintorinom su prekrasne, je tam tichucko a klud ... ja som tam chodievala s Adamkom na prechadzky, kym nevedel bezkat, teraz potrebuje byt medzi ludmi 🙂 a najradsej je cez vikend u babiny na dedine, tiez tam mame pieskovisko a maly sa vybavi aj pol dna

ikke
16. apr 2007

nie, ja som bratislavcanka ako remen. ale z banoviec mam pol rodiny 😉

matar
16. apr 2007

martanko, v pohode sa môže prísť pohrať s nikolkou 😀 chodí tam ešte jeden chlapček - 3 ročný a sú strašne zlatí - majú záhradku oproti
ikke, aj ja som bola doteraz v BA- 9 rokov- ale Petržalky mi už stačilo 😒

matar
16. apr 2007

inak, martanko, máme prvú záhradku hned na začiatku, je tam taká tmavo-hnedá chatka s bielymi pásikmi. ked budete na prechádzke a budete nás tam vidieť, tak v pohode zakričte, my vás pustíme 😀

martanko
autor
20. apr 2007

😀 prideme pozriet a zakricime 😀 , ale ja sa musim najprv vyliecit, nejako ma zmohla choroba, ale mozno buduci tyzden, byvate na zahradke doobeda alebo skor poobede?

matar
20. apr 2007

chodíme tam väčšinou tak okolo 16,00 ked príde muž z roboty. a cez víkend aj okolo druhej, ked sa malá vyspinká.
tak sa teraz pekne lieč, pozdrav drobca a v pohode sa ukážte 🙂

matar
27. apr 2007

ahoj martanko, mám dobré správy- vieš o tom, že v BN budeme mať materaské centrum? otvoria ho asi na jeseň a má byť v priestoroch tej škôlky, čo je pod gymplom. 😀 😀 😀

martanko
autor
29. apr 2007

tak to je super 🙂 dufam, ze tam budu bezat aj nejake cvicenia pre maminy a deturence. nas adamko chytil teraz nejaku crevnu virozu, tak si davajte pozor, vcera na pohotovosti nam lekarka povedala, ze to tu zacina sarapatit ☹ prajeme vam pekny novy tyzden 😉

matar
30. apr 2007

tak ty takto, ja ti poviem dobrú správu a ty ma vystrašíš vyrózou 🙄 dík za info. malá bola chorá minulý týžden, brali sme antibiotiká, teraz je už v škôlke, tak dúfam, že bude už OK. adamkovi držím palce, nech to skoro prejde.
aj ja som zvedava, čo tam vymyslia 🙂

martanko
autor
3. máj 2007

😀 to ma strasne mrzi, ze som sa nevhodne odvdacila 😀 ale osveta je dolezita, aj ked ide o virozu 😉 vdakabohu sme to prezili, a nas drobcek sa pomaly zotavuje. na buduci rok by sme aj my chceli prispiet mestu dalsim malym obcankom 😀 tak sa skutocne moc na to MC tesim

matar
4. máj 2007

tak to držím palce, nech sa to mimino podarí a nech majú naše deťúrence čo najviac kamarátov 😀
naša malá je stále soplavá, tak teraz ani na záhradu nechodíme, len tak na chvíľu sa von vyvetrať. dúfam, že to skoro prejde,lebo už v tej škôlke nachytala asi všetko. už len čakám, kedy prídu kiahne a máme to kompletné. ale radšej nech to pochytá a zvykne si teraz ako potom ked tu už bude bábatko 🙂

martanko
autor
4. jún 2007

ahoj, som rada, ze sme sa konecne stretli aj nazivo 😀 den deti v parku bol super, mohlo by sa tam nieco podobne diat kazdy mesiac, pretoze po roku a pol som z banoviec cim dalej tym viac zufala. 😒 na pieskoviska s Adamkom moc nechcem chodit, pretoze tam vzdy ponachadzam kadeco, co tam nema byt, este ze mame jedno ciste u babky v Timoradzi 😀 dnes som ostala v soku zo slovnika stvorrocnych fafrnkov co boli tiez na piesku, ich mamicky spokojne sedeli vedla na lavicke a nadavky hrubeho zrna od svojich ratolesti si nevsimali 🤐 asi sa tam tak skoro nevyberieme. verim, ze Ty mas lepsie zazitky a skusenosti 😉

matar
6. jún 2007

ajoj, aj ja som rada,dokonca sa z videnia poznáme s tvojim mužom (som kamoška s jankou a jurom m.- tak cez nich) 🙂
moja malá je tiež maniak do piesku, ale našťastie sa na pieskovisku vyšantí v škôlke alebo u nás na záhrade, na pieskoviská na sídlisku nemusíme chodiť. inak som z niektorých detí tiež šokovaná, ale nemôžeš im nič povedať, lebo sa na teba ešte osopí nejaká mamina, že sa staráš o jej dieťa 🙄
s detskými akciami v BN je to veľká bieda, som zvedavá na to materské centrum 😅
musíme sa niekedy dohodnúť, stretneme sa na tej našej záhradke, to máte kúsok 🙂

martanko
autor
6. jún 2007

oki, to budem rada, my sme este v sobotu boli poobede v Nitre v parku pod hradom, je to tam pre deti super, Adamka odtial nemozme nikdy dostat 🙂 poslem ti nejake fotky, ak chces, len napis na aku adresu 😉 obcas si pripadam ako z inej planety, ked pocuvam niektore deti a ich ,,maminy,, potom mam strach o maleho, do akeho sveta vlastne rastie ☹

matar
6. jún 2007

aj my sme už vymedzili ten priestor na prechádzky len na miesta, kde máme známych- pre istotu 😒
a kde si bývala predtým, ked nie si bánovčanka?

martanko
autor
7. jún 2007

ja som az z dalekeho severu 😀 z oravy, ale tak napoly som aj z Nitry 😉 , pochadzala odtial maminka aj som tam studovala

matar
7. jún 2007

a to ta kde ten tvoj chlapisko našiel? 😀