Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

moni1412
22. apr 2008

kde ste vsetky? vonku pekne, tak kaslete na net, co? 😉 ako sa mate, babule?

matar
22. apr 2008

ahojte,
máme sa fajn a moni máš pravdu, flákame sa po vonku 🙂 už je na čase, abys i sa pridala 😉
na tie preliezky chofíme málo, sú v otrasnom stave a často tam chodia pubiši a počúvať ich reči nie je kto vie čo 🙄
na prípravu som nechodila a dedže som obe deti porodila behom hodiny, ani by som ju nepotrebovala 😀 😎

martanko
autor
23. apr 2008

no mata, tak to ja pojdem na profy-pripravu k tebe, aj ja to chcem takto expresne 😉 😀

velmi sa vytesujem, pretoze od utorka nam hned vedla cinzaku montuju nove preliezky a hojdacky a velku smykalku, presne take ako v ozorovciach, len mam tiez obavy, ci to pubertaci rychlo neznicia ☹

moni1412
23. apr 2008

mata no minule som cakala manzela, siel len po kluce od auta a to boli mali chlapci...no ked som pocula ich reci 😒 to uz male deti vedia takto hresit? som zostala ako obarena 😨
Ja sa mozno pridam po buduco piatkovej kontrole, ale aj to mi asi bude kazat este aspon tyzden byt v klude, tak uvidime kedy. najneskor v juni idem s vami, uz aj s kocikom 🙂
inak, daj navod ako porodit behom hodiny, to je parada 😀

matar
23. apr 2008

no, to by ste museli mať také obrovskééééé boky ako mám ja 😀 neviem, ale aj baško sa smial, že ja môžem rodiť aj každý rok 😎 😀
martanko, aj tu jedny robia, dávam im tak tri mesiace, pubiši to hned zničia 🙄
a tie reči vedu už aj krpatí chalani. a ani im nemôžeš nič povedať, lebo sa osopia že je demokracia!!! (to zažila predvčerom moja mamina, ked viedla nikolku do škôlky a išli vedla ne nejakí takí piataci- šistaci a nenormálne hrešili, tak ich upozornila, že idu s nimi aj deti zo škôlky a nikto to nemusí pouvať- povedali, nech sa stará o seba a že je demokrcia a oni môžu hovoriť čo chcu a kde chdúúú 😲 😲 😠

martanko
autor
24. apr 2008

no v slovenskom ponati demokracia=anarchia, to uz som zazila niekolkokrat, aj nadavky na pieskovisku som pocula uz od 5-rocnych chlapcov zo skolky, ktorych maminky sedeli dva metre od nich a vobec ich to nevzrusovalo, az kym som tych malych nevyhresila ja a nevzala odtial Adama, najhorsie je, ze pred tymto nemozme ochranit nase deti ☹ 😠

mata a ak je ten porod len zaôezitost sirokych bokov, to ja teraz asi porodim za 5 minut 😀

moni1412
24. apr 2008

mata no kam to ta doba speje, ze? este sa aj vyhovoria ze je to normalne 😒
martanko ved to sa bojim. Male deti su take ze nieco zacuju a zapamätaju si to a potom ich od toho oducaj... Strasne sa mi nepaci ked vidim male dieta, väcsinou chlapcov, ledva to vie stat a ma zbran v rukach väcsiu ako on. Z toho je mne zle. 🙄

matar
24. apr 2008

no ja som prekvapená, že nikolka ešte nič podobné doma nezahlásila (myslím nejaký vulgarizmus). ale podla mna dieťa to zopakuje raz, možnoí dva krát, ked to niekde počuje, ale ked to doma nemá a niekto mu vysvetlí, že je to veeeľmi škaredé tak hovoriť,tak to opakovať dookola nebude. ale ako píše marťanko- ked to nevzrušuje ich vlastné matky, čo s tým????? 😠

moni1412
24. apr 2008

mata kde robia tu nove preliezky? Ani neviem....
hmm, ale je smutne ked to netrapi ich mamy.... minule dokonca jeden otecko tak nadaval a potom kde sa to tie deti ucia.... vyzeralo to tak, ze je to jeho bezny slovnik... potom v skolke to musi byt radost pocuvat 😒
takl ja som dnes bola na ocnom a dr. mi odporucila cisarsky. Vraj nie je uplne nutny, je to na mne, mam sa rozhodnut, ale ze je to risk. Riskovat nechcem a stratit zrak, ale som sa tesila ze bude s nami aj tatinko pri porode.... neviete, keby som nebola v celkovej anesteze, ani vtedy nemoze byt pritomny ocinko?

martanko
autor
25. apr 2008

moni myslim ze ak ti budu moct robit sekciu len v lokalnej anesteze, tak tam manzela mozes mat, aj babatko si hned budes moct pritulit 😉

matar
25. apr 2008

tak Denisko je na sveteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵
narodil sa včera o 23.10, má 2700g a 48 cm a on aj maminka sú v poriadku.
tak vitaj drobček medzi nami, nech sa ti v živote darí a nosíš rodičom len radosť 😵 😵 😵

u2jana
25. apr 2008

Ahojte Banovcanky, ja este zatial byvam v Ba, ale po nastupe na MD sa stahujeme, takze rodit uz budem v Banovciach. Ake mate s banovskou porodnicou skusenosti? Pripadne na co si dat pozor, ci sa opati "zaplatit" si porodnika, atd... budem vdacna, za kazde info.

kakatka1
25. apr 2008

Ahojte Maminky z BN.Po dlhsej dobe som k vam nakukla.Aj my gratulujeme Monike k Deniskovi,vela zdravicka.Ma skoro rovnake miery ako moj drobec ked sa narodil. 😉 A este Vam velmi zavidim vase namesticko,ziadne auta nablizku.Nedavno sme boli u vas a malemu sa pacilo najviac behat po schodoch. 😀

kakatka1
25. apr 2008

Janka aj ja som rodila v BN a super.

u2jana
25. apr 2008

Ozaj kvoli tomu nasemu stahovaniu budem menit aj gynekologa. Koho by ste mi odporucili?

horalka777
25. apr 2008

Ahojte všetky maminy z Bánec 😵

Prvýkrát sa potulujem po tejto stránke a nesmelo sa pridávam ku vám, lebo je dosť pravdepodobné, že budem v BN dakedy na prelome septembra a októbra rodiť (ak sa nič mmoriadne nestane 😨 ). Byvam sice v BA, ale už asi 8 rokov chodím k doktorke Hvizdákovej a nerada by som ju menila.. 😔
O.i. v porovnaní s BA je vraj v BN pr pôrodoch menej stresu (v BA je to ako na páse - viem od kamošiek).

A ako tak pozerám, možno sa stretneme v pôrodnici s martankou 😉

u2jana
25. apr 2008

Ahoj horalka, ja som tu dnes tiez prvykrat 🙂 a tiez idem rodit z BA do BN (kvoli stahovaniu). Doktorku mam zatial v BA, ale ako vravis... je to tu ako na beziacom pase. Dufam, ze v BN to bude lepsie. Inak budem menit aj gynekologa a viac menej sa rozhodujem medzi Baskom a Hvizdakovou. Ozaj Hvizdakova chodi aj ku porodom? Ake ma vybavanie ambulancie? Inak ja mam koniec augusta.

horalka777
25. apr 2008

Ahoj Janka,

či chodí ku pôrodom, sa jej spýtam na najbližšej poradni, lebo by som ju tam určite chcela, ale nebude mi vadiť ani iný pôrodník, nepočula som, žeby sa na niekoho sťažovali 🙂 v ambulancii má ultrazvuk, robí mi ho pri každej kontrole. Na kvalitnejšie sono si ženy volá na nedalekú polikliniku na gyn.odd., tam tuším chodí poobede po skončení ordinačných u seba. Ja som u nej max.spokojná, vie povzbudiť ako málokto, ak sú nejaké problémy, citlivý prístup, atd. Rovnako na Bašku som počula dobré ohlasy, takže je to na Tebe.

Jediná nevýhoda - obaja majú asi veľmi veľa ľudí, takže sa načakáš..

u2jana
25. apr 2008

Dik za info, Horalka.

Ja len dufam, ze ma jeden z nich zoberie ako novu pacientku, ked maju teda tolko ludi. 😒 Inak tomu cakaniu sa asi fakt nikde nevyhnem. Cakavam aj tu v BA, az na to, ze z doktorky musim vsetko tahat ako z chlpatej deky a povacsinou mi len odvrkne, ze ci mi to nik nepovedal... proste mam z nej dobre nervy... lebo som prvorodicka a vsetko je to pre mna nove... A da sa k Hvizdakovej objednat na konkretnu hodinu za poplatok? Ozaj, kedy sa treba ist nahlasit do banovskej porodnice, ze tam chcem rodit?
same otazky 😉 ako vravim, som v tom "tenkrat poprve"

horalka777
25. apr 2008

Jani, aj ja som prvorodička, tiež je to všetko nové, kopa otázok 😉
Ale ešte sa mi nestalo, že by mi na nejakú odvrkla! Dá sa objednať osobne alebo telefonicky u sestričky, poplatok 100 Sk. Nahlásiť do pôrodnice - netuším, nech napíšu skúsenejšie bánovčanky 😎
Kde bývaš v BA?

matar
26. apr 2008

je ahojte a vitajte u nás 😀
ja osm rodila v NB dva krát (aj ked tiež sme sa sem presťahovali z BA, ked som už bola tehotná 😉 )- nastupila som k baškovi, som s ním veeeľmi spokojná, až na to príšerné čakanie v ordinácii- ale radšej si 3 hodiny počkám u výborného lekra ako byť za 5 minut vybavená u nejakého babráka, no nie???
s pôrodnicou som spokojná, sestričky sú v pohode a lekári tiež super- ja som oba razy rodila pri baškovi, boli sme tak dohodnutí. našťastei som nemala žiadne komplikácie, takže pohodička 🙂

u2jana a čo si sa sem "prividala", či prečo sa sťahujete???

horalka777
27. apr 2008

Ahoj matar 😵

Nevieš náhodou, kto všetko ešte z doktorov okrem Baška býva pri pôrodoch?

matar
27. apr 2008

ahoj 🙂
z lekárov, ktorí maju vlastnu ordináciu chodí k pôrodom len dr. Baško. ešte občas dr. Hvizdáková, ale vraj len tak raz za mesiac (kamoška tam robí sestričku, tka som jej volala 😉 ). často rodí primár, ale on sa vraj už chystá do dôchodku a potom su tam lekárky, ktoré služia len na oddelení, ale nemaju ordinácie (asi 3 dokotrky, ale mená si nepamatám)
už si sa rozhodla, ku komu budeš chodiť?

matar
27. apr 2008

no ešte mi volala kamoška raz a povedala, že ak sa nasťahujete do BN tesne pred pôrodom a nebudeš si stíhať založiť u niekoho kartu, tak môžeš ísť za primárom a dohodnuť sa s ním, že ťa odrodí on 🙂
a kedy sa vlastne sťahujete a kam ak to nie je tajomstvo?

u2jana
28. apr 2008

Ahojte baby, dakujem, za odpovede 🙂
S tym nasim stahovanim, to mam tak naplanovane, ze od 1.7. (8tyzdnov pred terminom) chcem nastupit na matersku, gynekologa v BN si chcem dohodnut uz zaciatkom juna. A od toho jula by som chodila uz k nemu.
A potom sa uz asi rovno aj nahlasim do porodnice.

Ozaj, vraj treba mat pred porodom uz zajednaneho pediatra? Koho by sta mi odporucili?

Inak ja som povodne od Banoviec. Teraz sme 3 roky v BA (zatial byvame na Mileticovej) a stahujeme sa spat - hlavne kvoli byvaniu. Takze behame hore-dole jak splaseni 😀

matar
28. apr 2008

u2jana- o ste presne ako my 🙂 aj my sme boli v BA v podnájme kým som neotehotnela, ked sme začali riešiť bývanie, v blave to bol horor. potom muž dostal ponuku na jednu prácu v trenčíne a bolo rozhodnuté 😀
a pediatra si asi budeš hladať aj podla toho kde budete bývať- my sme na dubničke, máme dr.vašíčkovu a som veľmi spokojná- je dobrá ako odborníčka a k deťom je veľmi milá 🙂

u2jana
28. apr 2008

matar - takze to poznas 🙂 aspon viem, ze nie sme sami s podobnym osudom 😀
som teraz z toho trochu v strese... tehotenstvo, stahovanie... ale hadam nebudeme lutovat

my budeme byvat v hornanoch, takze to mam vlastne jedno, kde budem mat toho pediatra. Neviete ci je nejaky dobry aj na poliklinike?

matar
28. apr 2008

poznám 🙂
na poliklinike nepoznám, ale ked budem s kamoškou, spýtam sa ku komu chodí ona, ona je na poliklinike
a nestresuj sa, isto neolutujete, ja by som sa už teraz do balvy nevrátila 😉

u2jana
29. apr 2008

Dik za kazde info 🙂

a este mam jednu otazku: Doktorka mi napisala do tehot.knizky na zaciatku termin porodu 7.9. a vcera som bola na ultrazvuku a podla toho mam predpokladany termin porodu 25.8. Teraz mi doktorka ten termin prepise? Od ktoreho terminu sa berie vlastne nastup na matersku dovolenku?

matar
29. apr 2008

nástup ti beru podla prvého udaného termínu- ten čo ti vyrátali podla poslednej mrchy. tieto ostatné termíny sa robia podla veľkosti bábatka, ale pre lekárov je smerodajný ten prvý.
a bábo aj sa aj tak rozhodne samo, kedy príde 😀 😉