Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

moni1412
26. máj 2008

no, uz je 🙂 pridala som aj foto, ak chcete, pozrite. aj ja sa chystam okolo obeda, ale idem na urad a vybavovat nejake veci ohladom prispevku, lekaren a tak podobne.... 😉 tak asi zajtra, pozajtra, hmm?

matar
26. máj 2008

moni, malý je na zjedenie 😵
ja som dnes všetko obehala. majdáková nových apcientov neberie, ani som sa nedostala dalej cez sestričku 🙄 a pritom je to mužova spolužiačka 😝 ale lukáš mi ju zoberie, tak sme sa spolu objednali na jul.
musíme zajtra niečo vymyslieť. v stredu máme plávanie, to nemôžeme

moni1412
26. máj 2008

mata 😵 😵 😵 dakujeme 😵
ja ked som sa chcela v BN nahlasit u zubara, nevzal ma ani Lukas, aj ked ma Dubnicku. Tak som musela po znamosti vybavovat. Sila, este aj zubara takto vybaovat 😖 Ja som skoro nic dnes nevybavila, na UPSVaR sa neda dostat s kocikom a nemal kto so mnou dnes ist, takze smola 😒
zajtra by bolo fajn, a cas?

motiilik
26. máj 2008

moni,nebola si dnes náhodou u detskej doktorky?...zdalo sa mi,že si to Ty,ale nebola som si celkom istá.. 🙂

martanko
autor
26. máj 2008

caute maminy, my asi zajtra ideme na cely den k babinke do Timoradze, no ale este uvidime, o kolkej by ste sa chceli stretnut?

moni Denisko je nadherny maly krestanko a z fotiek vyzera, ze cely krst spravodlivo prespinkal 😀 . Aj ja som mala na zaciatku s kociarikom problem dostat sa na niektore dolezite miesta, ale skutocne najviac ma dojal tebou spominany ustav, kam pravidelne chodia zeny s malymi detmi a stari ludia, do samotnej budovy niekolko strmych schodov bez najazdu pre kociare a kanclik s nazvom ,,rodicovsky prispevok ,, na prvom poschodi po dalsich strmych schodoch 😀 , asi to tak urobili preto, aby zeny o ten prispevok radsej neziadali, kedze sa tam nemozu dostat a socialna poistovna tak usetri 😀 ale potom som surovo oslovila akukolvek zivu bytost nad 50kg, ktora sa nahodou v blizkosti vyskytla a poziadala som o pomoc s kociarom 😀 😉 , dokonca aj tu kancelariu uz dali na prizemie 🙂

moni1412
26. máj 2008

motilik neboli sme dnes veru. Ty chodis na polikliniku k detskej?
martanko asi....maju to premyslenem daju schody aby sme sa na prespevok vykaslali 😀 ale maju smolu, ja sa nan nevykaslem. Pojdem s niekym, len este neviem s kym 😀 😀 😀 viem ze uz je naprizemi, aspon nieco.
inak, aj u nas v panelaku by sa zislo nieco aby som mohla ist domov v pohode, nie vzdy vystresovana ako zas budem kocik dvihat po schodoch. Chodim zadnym, ale aj tam mame 2 schody a je to dost psycho, vam poviem, este ked prsi,.... parada. 😒
tak napiste kedy a ci zajtra, my sa skusime prisposobit.

martanko
autor
26. máj 2008

moni uz si nepamatam ako maju na UPSV strankove dni ale ked budes potrebovat ist, daj vediet, my to mame od cinzaku kusok, mozme ti prist maleho vonku postrazit, a nezabudni si pytat aj jednorazovy prispevok 1000,- Sk pre manzela 😉

moni1412
26. máj 2008

martanko aky prsipevok? 😨 to ani neviem..... kde to tam? jasne, ozvem sa ked bude treba, dik 🙂 ale napis mi do IP cislo tel. ak mozes..... lebo takto je to nadlho a koniko bcas ja nejde.... 😒

moni1412
26. máj 2008

martanko a co tam treba k tomu prispevku?

martanko
autor
26. máj 2008

moni ten prispevok sa tusim vola prispevok na manzelku, jednoducho ma nan pravo manzel po narodeni dietatka, ked sa nam narodil Adamko bolo to 1000,- Sk, neviem, ci sa to teraz nejako zmenilo, pozriem na stranke soc. poistovne a dam ti vediet. Tlacivo si treba vypytat tam kde ziadas o prispevok pri narodeni dietata a vlastne aj rodicovsky, vypises tlacivo a potom ti jednorazovo poslu 1000 korun, len si to tlacivo treba vypytat, lebo ta na to nikto neupozorni

matar
26. máj 2008

no to je vrchol a my sme o tom ani nevedeli 😠 tie ženské by mohli byť natoľko ochotné, že by matku aspon informovali na čo ma právo 🙄
a aj ja to robím tak, že jednoducho niekoho poprosím, nech mi pomôže- anpríklad dnes u zubárov na starej nemocnici aj u polišov 😉
no zajtra neviem, ja idem s malým von okolo 10, musím ísť dať urobiť na stanicu do klučovej jeden klučik. kto sa pridá?

martanko
autor
26. máj 2008

moni nemohla som formular na ten prispevok najst ani na stranke soc. poistovne ani na strane UPSVaR, ale aj tak sa na to opytaj, ked pojdes na urad, mne to tiez len poradila kamoska uctovnicka, ktora sa stale hrabe v zakonoch a tiez si myslim, ze by vsetky tieto tlaciva mali dat mamickam hned v porodnici, aby nemuseli 100x behat po uradoch zakazdym kvoli inemu papieru

martanko
autor
26. máj 2008

ozaj matar, nechces tie plavecke plienocky, co mi ostali?

matar
26. máj 2008

a nechceš si ich odložiť pre drobčeka? aj ja som dávala skoro doteraz malému tie, čo som mala po nikolke, boli schované 2 roky 🙂 a nič im nebolo

moni1412
27. máj 2008

mata aj ja idem teraz, okolo 10. musim ist do lekarne, doslo nam mliecko a objednavali nam HA, tak idem pon. 🙂

matar
28. máj 2008

mna včera skolila nejaká pliaga, už som sa bála, že som niekde chytila salmonelu, no otras. dnes som už v pohode, tak držte palce, nech sa mi to nevráti 😝

u2jana
28. máj 2008

Ahojte baby,
tiez som vybehla cez vikend to tesca pokupit nejake vecicky pre nase malicke. Kupila som zatial take neutralne farby. Podla posledneho ultrazvuku to bude asi dievcatko, ale na 100% sa to nedalo povedat, tak radsej neutralne farby. Este mi poradte, na kolkatke periete vecicky pre deturence. Staci na 40st? Bojim sa, ze ked to dam na 60st, tak sa mi to zdrcne...
Ozaj treba preprat aj nove bavlnene plienky a zavinocku?
Inak termin mam koncom augusta.

moni1412
28. máj 2008

mata som rada ze uz si v pohode. 🙂
jani, ja som preprala radsej vsetko. aj nove veci sa maju. my sme vcera este vyuzili akciu v tescu a kupili malemu perfektnu mikinu a nohavice s trickom, uz sa tesim ked ho do toho obleciem 😉
a väcsinou periem na tej 40, je na nich aj odporucane na tolko prat.

martanko
autor
28. máj 2008

mata to budu zasa tie skarede virozy z tepla co sarapatili aj minuly rok, len aby to nechytilo drobcov ☹ co planujete na den deti? hadam sa vsetky stretneme v sobotu v parku 😀

janka vecicky je dobre preprat aj nove, aspon sa zbavia prachu a pod. Normalne oblecko som pravala na 40, ved aj pri zehleni sa este vydezinfikuju teplom 😉 ale plienky na 90, najma tie dokakane a dogrckane 😀 . my uz snad zajtra na sone uvidime, co sa mi to mrvi v brusku 😀

moni ja som pri tom detskom oblecku stala snad pol hodinu, ale tiez som kupila len par bezovych kuskov, ale tie ruzovucke aj modrucke veci boli prenadherne 😀

moni1412
28. máj 2008

martanko my tam vzdy stravime dlhy cas. My uz kupujeme modre 🙂 ved ako inak..... maju tam fakt uuuzasne vecicky 🙂 idete do parku v sobotu? nas by to asi este nevnimal velmi, tak my neviem co budeme robit 😉

matar
28. máj 2008

je marťanko, tak sa presne po roku asi uvidíme zase 🙂 my sme pôvodne síce plánvali ísť do blavy, ale kedže máme auto v servise (do muža narazil nejaký pako a máme uplne v ... celý zadok - takže máme pokrstené 2- mesačné auto 🙄 ), takže zostávame tu.
janka, aj som nové preprala na 40. a potom ožehlila. aj zavinovačky.
inak, monike som predala super odsávačku, ak ju má, môžeš ju od nej kupiť, ona ju zrejme nepotrebuje 😉

marťnako, zajtra budem zvedavo nakukať, čo to tam máte schované 😵

martanko
autor
28. máj 2008

mata tesim sa na tu sobotu v parku, dufam len ze nebude tak strasne horuco 😝

moni ak chces tu odsavacku od mati predat, mozes mi poslat jej foto a cenu mailom, vyzera to tak, ze s mojim mliekom to bude ako pri Adamkovi, Lubko mi vtedy navrhol, ze mi vybavi biznis s Milsy 😀

moni1412
29. máj 2008

no baby, z ju veru nemam. jedna kamoska tiez potrebovala, tak ju uz ma ona. 😉
martanko, som taka zvedava..... dufam ze sa mi sem podari este dnes prist. 🙂

u2jana
29. máj 2008

Diky za rady,... ozaj este mi poradte s kocikom.
Povodne som chcela trojkombinaciu-hlboky kocik, bugyna-ci golface(ci ako sa to vola) a taketo vajicko-autosedacka. Len som sa niekde docitala, ze tieto kombinovane kociky su tazke a nemotorne. Tak teraz neviem...
Ozaj ako je to z nastupom na MD? Nieco som sa docitala na nete. Doktorka mi da nejaky papier, ten zoberiem do roboty a oni by to uz mali poslat na socialku? Ci mam este nieco aj ja vybavovat?

moni1412
29. máj 2008

jani, my mame kombinovany kocik, autosedacka k nemu nebola, myslim ze to su uz potom 4-kombinacie, ale ked sme skusali z neho spravit sportovy, celkom v pohode sa nam zdal. Aj tieto nase sportove vidavam.... niektore su fakt dost nemotorne.... 🙂 pohladaj na nete, aj t, na konikovi o kocikoch, mozno ti poradia.
papier o MD zanesies do prace, aspon by to tak malo byt a oni to poslu dalej. 🙂

martanko
autor
29. máj 2008

jani ja ti kombinovany kociar len odporucam, teraz je ich na trhu vela a su aj take, ktore sa daju poskladat uplne ako bugina, treba len popozerat na nete ( pozri www.mimibazar.sk) ale najlepsie priamo v predajni, aby si to videla nazivo. my sme mali pri Adamkovi kociar aj s autosedackou a ak budete s babatkom cestovat, je to na nezaplatenie. ked maly vo vajicku v aute zaspinkal, len sme sedacku pripojili na kociar a mohli sme sa kdekolvek zastavit bez toho, aby sme ho budili alebo prenasali. a ak nechces kociar s velkou vanickou, staci kupit sportak s autosedackou a dokupit prenosnu tasku na babatko, kym je malinke.
papier o nastupe na matersku ti da gynekolog cca 6 tyzdnov pred porodom, ten treba zaniest zamestnavatelovi, ktory ti vypocita vysku materskeho a posle na socialku, ktora ti to bude vyplacat. potom treba uz len po porode behnut na urad prace, soc. veci a rodiny a vybavit prispevky pri narodeni dietatka a rodinne pridavky

matar
29. máj 2008

jani, hej papiere by timal vybaviť zamestnávateľ.
a ja mám s kočiarmi bohaté skusenosti- už sme mali 4 😀 pravdu povediac klasické 3- kombinácie sa mi veľmi neosvedčili, aj po zložení na šporťák to boli hebedá, ktoré sme ledva napchali do kufra auta a okrem nich už nič iné 😒 ale teraz je bohatý výber kočiarov. my máme teraz perego centro- len športový, ale dá sa k nemu kupiť aj vanička a aj s tou to vyzerá dobre, má to tak kamoška. a ako so športovým som s ním veľmi spokojná, skladá sa lahučko a dokonca ked to inak nejde, tak ho zvládam aj sama vyniesť na schody, lebo je lahučky. ale je pravda, že to treba vidieť na žiov- ja som si ho vybrala na nete a na živo vyzerá uplne inak.
inak- aj motýlik ma ten istý čo ja, myslím že aj ona je veľmi spokojná 🙂

u2jana
29. máj 2008

No s tym kocikom to bude celkom veda 🙂 Mne sa celkom pacia tie kombinacie, hlavne pre celkom malicke babo je asi najlepsi hlboky kocik, s tym odnimatelnym kosom, ktorom ho potom popripade mozem nechat spat... ale asi fakt musim zvazit tie kg
Ja by som si pred materskou chcela este minut aj dovolenku, nech idem cim skor z prace... Lebo plazit sa s tymi mojimi 10kg navyse po tej horucave...a v kancli zas kolegovci furt pustaju klimu... proste uz sa vidim niekde v tieni na terase s vylozenymi nohami 🙂
Teraz ma napadlo, ze tie papiere po porode budeme asi nosit do TN... tie nase Hornany uz tusim patria do okresu trencin... Ci to nejde podla bydliska?

u2jana
29. máj 2008

ozaj a este ma napadlo, ze vlastne oficialne sa chodi na MD 6 tyzdnov pred. Ked chcem ist skor, tych 8 tyzdnov, staci sa len dohodnut s doktorkou? Teda nie som na rizikovom a teoreticky by som mohla chodit este tie 2 tyzdne do prace. Mozeme mi doktorka robit nejake problemy?

moni1412
29. máj 2008

jani, ja som bola od zaciatku na rizikovom a na MD som sla 6 tyzdnov pred terminom. Takze to nezalezi od toho. Skus sa popytat lekarky....