Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

matar
28. dec 2007

aj ja chodím k nemu, chystám sa po novom rku- ešte šťastie že kojím, nebudem tam musieť čakať 😀
bývamna dubničke. a ty?

moni1412
29. dec 2007

My tiez na Dubnicke. Na ktorej ulici? Aj ja idem 10.To je super vyhoda, ze mamicky, ktore koja, nemusia cakat. Ja tam chodim dost casto a ked sa chcem skoro vybavit, tak chodim aj o stvrtej rano z domu. A aj to nie som prva. 😒

matar
29. dec 2007

bývam na hronského (oproti škôlke). a ty?
aj ja som si to u neho odsedela poctivo celé tehu, tak aspon teraz využijem to kojenie, že tam aspon raz nebudem musieť čakať 🙂

moni1412
29. dec 2007

Na Slatinskej. To sme skoro susedky 🙂 Je to tam hrozne cakat. Vyhladava ho vela zien a on nepovie, ze uz neberie. aspon ze uprednostnili kojacie mamicky. Ale niektore v cakarni frflu aj na ne, ked idu skor.

matar
29. dec 2007

ja som to začžila, ked som šla na kontrolu po 6-nedelí, skoto ma zožrali ked som povedala, že idem dnu lebo som kojaca matka. niektorá začala frflať že to môže povedať každá- inak je pravda že si to občas ženy aj vymyslia 😒

a je super, že bývaš tu kusok- ked budeme kočíkovaťnebude nám smutno 🙂 a ešte robíš, či si na rizikovom?

moni1412
29. dec 2007

No to aj mna vie nastvat, ked niektora povie ze ide na krv a potom tam ostane. Tak niet divu, ze to potom zneuzivaju viacere. Len je smutne, ze potom na to doplacaju mamicky, ktore naozaj maju prednost.
Som skoro od zaciatku na PN, neviem, ci sa este vratim do prace. Robim skoro na opacnom konci mesta ( SOU odevne ), tak peso je to riadna zaberacka a busy chodia dost malo.
Jeej, super, tak sa tesim na kocikovanie 🙂

matar
29. dec 2007

a čo robíš?
aj ja sa teším, už som písala, že som zostala na materskej sama, všetky kamošky sa po prvej vrátili do práce a niektorým sa nedarí otehotnieť, tak kočíkujem sólo ☹

moni1412
29. dec 2007

asistentku u pravnicky. Velmi sa mi tam pacilo...mam rada tu pracu, mam skvelu sefku 🙂 Ty si co robila pred materskou?
Solo? Ved tu stretavam dost mamiciek s kocikmi...

matar
29. dec 2007

ja som učiteľka, ale učila som v blave, v bánovciach ešte nie. tu zatial prácu nemám (vlastne som ešte stále zamestnaná v blave, išla som ked sme sa sťahovali rovno na matersku a už som na nej 4 roky 🙂 )
no solo som myslela tak, že tie baby, s ktorými som chodila kočikovať nikolku su už v práci a žiadnu mamičku s malým bábom tu už nepoznám. ale kamoške sa má 4.1 narodiť bábo, tak sa tešíme 😵
ešte sa doma nenudíš? ja som bola na rizikovom s nikolkou a hrozne som sa nudila. no teraz sa už rozhodne nenudím 😀 ale malá je v pohodičke, už aj chodí do škôlky a dominik našťastie ešte dosť spinkáva, tak je to celkom dobre. a teraz si užívam voľno, ked je tatinko doma a užíva si detičky 😀 po sviatkoch mi zase začne frmol.

moni1412
30. dec 2007

tak si teraz vlastne mamicka na plny uväzok?
Nudim sa odkedy som doma. Este som do Vianoc raz za cas behla do kancelarie, ale vychadzky sa mi nezhoduju s busmi a tak. a kazal mi byt dr. v klude pred sviatkami, tak to dodrziavam. Tebe prisla kontrola ked si bola na PN s Nikolkou? alebo nevies ako je to v BN?

matar
30. dec 2007

to som 😀
za mnou nebola kontrola ani raz a ja som ani vychádzky nedodržiavala. 😉

moni1412
31. dec 2007

Aj idete niekam dnes? Ci doma pri telke? Nechodievate na namestie? Ake to tam byva...
ale s drobcami budete asi len doma, ze?

matar
31. dec 2007

ahooooj, všetkým veselý silvester a podarený celý další rok 😀 😵

my budeme doma, už štvrtý rok 😨 jedine že by som si zo zábavy odbehla nakojiť 😀 😉

moni1412
31. dec 2007

Tak pekny silvester a ten dalsi rok, co nas caka 🙂

(aj to je moznost ) 😀

matar
2. jan 2008

moni 😉

a všetkým krááásny celý rok 🙂

moni1412
2. jan 2008

ahoj, ako ste vykrocili do noveho roku? Tych ohnostrojov tu bolo dost, ze? Detickam nevadili?

matar
3. jan 2008

my v pohode, pri detskom šampuse 😀 a po polnoci sme padli ako drevá 😀
malý našťastie delobuchy odignoroval, a nikolka si to užila, ona sa vytešovala z ohnostroja 🙂

a kde ste sa všetky stratili?

ja som nás s dominkom dnes nahlásila na fit loptu, som zvedavááá 😵

naty21
3. jan 2008

Ahojte. Aj ja sa k vam hlasim. Velmi sa tu nezapajam, co potrebujem, to si vybavím cez IP.Že, matar? Veď nakoniec, ty si mi povedala o tejto teme.

moni1412
3. jan 2008

matar:ale ten detsky sampus je dobrucky, ze? 🙂 aj my sme mali tento rok ten.
Kam budete chodit na fit loptu? Da sa tu niekde chodit aj na plavanie s babätkami?
Mam este par otazok - Dominik ma 4 mesiace, ze? Tak mas v cerstvej pamäti porodnicu v BN... ( rodila si tu? ) Ako to tam chodi?
A prosim ta, kocik ste kde kupovali? Ci ste mali po Nikolke?

naty21
3. jan 2008

Matar: nevies, aky v tom materskom centre maju program? Pozerala som to aj na internete, ale nič tam nie je. My sme tam boli na otvorení a viac sme tam neboli.

martanko
autor
3. jan 2008

ahojte maminy, vsetkym zelam stastny novy rok, najma nech su detusiky zdrave a spokojne 🙂

martinka prosim ta, aky je harmonogram toho cvicenia s detmi na fitlopte? kolko je to hodin a ako casto?

moni: plavanie s babatkami tu robia tusim plavecke jaslicky babylook, na plavarni som v lete videla ich letak a najlepsie je zacat tak od 6. mesiacov. my sme boli s Adamkom na vikendovom pobyte , tam bolo plavanie dvakrat denne a bolo to super

naty21
4. jan 2008

Dievčata, kde si v BN dávate vyvolávať fotky a za koľko?

matar
4. jan 2008

ahojte 🙂
naty, som rada, že si sa pridala 🙂 ja si fotky dávam robiť cez net, cez happy foto, mavaju celkom dobre akcie a fotky ti pošlu na dobierku o 4 dni priamo domov 🙂
neviem aký má centrum program, ešte som tam nebola, len som volala s jednou babou odtiaľ. idem tam buduci týžden, všetko pozisťujem a dám info 😀
fit lopta v anjelikove začína od polky januára a je to podelené do skupin podla veku dieťaťa. stačí aby boli tri mamičky a otvoria kurz 🙂
na plávanie do babylook som chodila s nikolkou (vtedy to ešte nebolo v bn, tak sme dochádzali do topolčian. boli sme obe spokojné, ak by nie, tak si to s tou pani vybavím 😉 😀 to tiež chcem ísť zistiť buduci tt. s nikol som chodila od 6mesiacov do roka.

moni, ja sa na bánovsku pôrodnicu nesťažujem, sestričky boli veľmi fajn, aj lekári, rodila som oba razy pri baškovi a domča aj pri jeho dcére (strašne milá osobka). a nedávala som žiasne uplatky ani nič podobné 😉
kočiar mám po nikolke a teraz na jar ideme kupovať nový šporťák. tento je už trošku ale nie veľmi vykývaný- ak chceš hlboký kočiar len kým ti drobec nebude sedieť, v pohodičke ti ho dáme 😉

naty21
4. jan 2008

Ano, v Happy foto maju aj teraz akciu, ale vobec sa mi to tam neda odoslat. Tie fotky si pred tym aj nejako upravovala?

Matar, akej farby mas kočik? Pýtam sa preto, lebo neviem, ci si to bola ty minule vonku.

matar
4. jan 2008

tie fotky neviem, posiela to môj muž, ale večer sa ho môžem spýtať 🙂
a jeee, ja asi viem kto ste 😀 teda ak sa nemýlim, lebo timejka sa na teba strašne podobá- nešla náhodou tento týžden po muriku za samou a moja nikolka samozrejme za nou??? 😀 a mám modrý kočiar 🙂

petal
4. jan 2008

Ahojte. Prajem vsetkym co najlepsi novy rok. Dlhsi cas som tu nebola, medzi sviatkami som nemala pristup na pc. My sme Silvestra prespali, moje dieta sa vobec nezobudilo a urobilo mi velku radost, lebo prespalo prvykrat celu noc. Ale odvtedy to uz nezopakovala. ☹ A pre Moni. Ja by som ti poradila vybavit si k porodu svojho lekara, ja som sice nemala nikoho vybaveneho aj som mala vlastne stastie priporode, ale ked som sa nad tym potom zamyslala druhykrat by som si asi niekoho vybavila komu doverujem. Sestricky boli v pohode. Matar mne sa zda, ze si bola v jednej diskusii o kojeni. Ako sa ti podarilo rozbehnut kojenie, tusim si spominala, ze pri prvom sa ti nepodarilo. Ak sa mylim, tak to neber do uvahy. Pytam sa preto, lebo mna to dlho stvalo, ze som nekojila a bola som dost znechutena z tej pomoci-nepomoci na novorodeneckom.

matar
4. jan 2008

mne môj malý dnes nejako dobre spí, nechápem 😀 nikolku mám na prázdninách, tak sa normálne nudím 😉

petal, ja som nikolku nejkojila vôbec, dosť ma to štvalo 🙄 teraz som mala naštudovanej tolko literatury, že až. vlastne kvôli kojeniu som sa dostala na koníka a už závisláčim 😀 malého som v pohode kojila dva mesiace. tretí mesiac som dostala menzes a on odmietal piť (vraj je to normálne), musela som mu dať fľašu a začal byť lenivý ťahať. no a ked som dostala v tom istom mesiaci druhý krát, tak malý si tak zvykol na fľašu, že mám teraz dosť problémy. musím odsávať, domčo sa napije z cicika len vynimočne. vlastne už kojím viac menej len v noci, cez den maximálne raz, inak mu dávam odsaté alebo nutrilon. a máš pravdu, čo sa týka pomoci kojenia v pôrodnici, to bolo dosť slabe. si tam odkázaná sama na seba a to čo si sama zistíš a potom odskušaš 😒
ja som mala pri oboch pôrodoch dohovoreného svojho lekára, tak s tým som bola maximálne spokojná 🙂

a ké veľké dievčatko máš?

jaj a volali mi z anjelikova, že čakaju len kým im dôjdu lopty a začne kurz. ja som v prvej skupine- to su deti 3-6 mesiacov.
naty, nepridáš sa???

naty21
4. jan 2008

ja by som to mozno aj skusila. vobec si neviem predstavit ako sa to budu s tymi detickami cvicit. a to by som bola s tebou v skupine? moja mala bude mat uz 6 mesiacov.

matar
4. jan 2008

ved ked im povieme, že chceme byť spolu, tak nás daju 🙂 môj má síce 4, ale vyzerá na 6 😀 ja som to videla v telke a vyzeralo to dobre 😵
a boli ste to pri tej same vy?

naty21
4. jan 2008

ano, boli sme to my. a to si ako na to prišla? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂