Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

matar
19. mar 2009

montana dík, aj som zabudla, že mám ten kalendár ešte v albume.
môj malý papá nutrilon (doteraz 😉 ), sme s ním spokojní, tak sme ani nerozmýšlali prejsť na niečo iné. ak nemá po nutrilone maroško nejaké problémy, ked mu sadol dobre, tak by som asi nemenila, nech nemá v žaludku z toho mišung. a ked mu to dávaš len raz dennne, tak to nie je také drahé, nie?

emik18
19. mar 2009

montana aj ja davam malemu 1-2 davky nutrilonu cez vikend ked som v skole a je spokojny..tiez som uvazovala nad zmenou ale bala som sa reakcie..tak som to uz nechala tak..

dnes to uz bolo lepsie,maly spapal skoro 3/4 mrkvy co som mu nachystala.. jupiii... papal o 106 az na konci zacal frrrrrkat na vsetko okolo... Mati skusime aj tie prikrmy hipp ale az ked bude nudza.... ze nebudem moct nachystat ja.. a tak...

Moni PD nie je az tak daleko... teda aspon pre mna co stale lieta hore-dole medzi BN-DCA este pouvazujem ak by som zacala chodit kludne sa k nam mozete pridat

montana13
19. mar 2009

Jasné, že to nie je také drahé, keď papá 1x denne. Ja som to myslela tak všeobecne... teda bolo mi tak povedané, že sunar je o polovicu lacnejší. Priznám sa, že ešte som takéto výrobky ani neporovnávala, kedze sme takmer stále na mliecku. To mi len doktorka povedala, aby som si kúpila do zásoby nutrilon, lebo isli vianocné sviatky, takze keby daco, aby bol po ruke. 😉 Len od iných mamiciek som pocula, ze sú aj iné náhrady ako nutrilon, preto som chcela vediet aké máte skúsenosti vy. Zmenu som chcela skôr z toho dôvodu, ze Majko má uz 4 mesiace a stale sa nevie sam vykakat, vzdy musime pouziavat trubicku a bolo mi povedane, ze mam skusit zmenit nutrilon za nieco ine alebo mu davat cerstvu mrkvovu stavu (to mi ale pripada zavcasu a zvlast este aj cerstvu, preto som chcela radsej vyskusat tu 1. moznost...). Uz som z toho jeho "nekakania" zúfalá 🙄 .

moni1412
20. mar 2009

emik pre mna hej, kedze nemam vlastne auto a musim byt v tomto zavisla od Milosa 😒

montana ku komu chodite k detskej? nasa preferuje Humanu, cize asi vsetky deticky od nej papaju Humanu 😀

martanko
autor
20. mar 2009

Moni vsetky nie, my papame Bebu a ja aj Adka sme velmi spokojne 😀 ,

Montana mozes skusit aj Bebu, co sa tyka zlozenia su s Nutrilonom porovnatelne a Beba je tusim aj lacnejsia, kym som Adku kojila, kakala cca 3x denne, teraz kaka len raz za den, ale pravidelne, nema s tym ziadne problemy, skus si na skusku vypytat v lekarni vzorku, uvidis, ako bude Marosko na nu reagovat a porom sa mozes rozhodnut, aby si nemusela zbytocne kupovat celu krabicu za 13 euro.

emik gratulujeme k spapanej mrkvicke 😉 idete teraz skusit jablcko? my ano 😀

horalka777
20. mar 2009

montana mne bolo poradene, ze Beba najmenej zapeka a hlavne je najmenej prisladzovana, co sa ukaze hlavne neskor na mensej kazivosti zubkov. No ale, kolko ludi tolko nazorov, a kolko deti, tolko chuti 🙂 My sme uz Bebu papali prechodne 4 dni, malej chutila a zatial co predtym z mojho mm kakala raz za tyzden, po Bebe ihned a pravidelne raz denne 😉 takze ja ked budem musiet, idem na Bebu, nielen z finan. dovodov 🙂 Co sa tyka Sunaru, je vraj hlavne zbytocne sladky... tolko skusenosti maminiek z nasej rodiny 🙂

mrkvu stale odkladame 😀

matar
20. mar 2009

to asi záleží aj od dieťatka čo mu sadne najlepšie. ale domča normálny nutrilon najskôr tiež zapekal, tak nám doktorka predpisovala ten odlahčený, len už si nespomínam na názov, a kedže bol na predpis, tak sme platili len polovicu 😉 skus sa popýtať lekárky, uvidíš čo ti povie
a super že deti papaju. dominik by zjedol aj mna. ozaj, včera zjedol pol krabičky tic tacov (samozrejme bez môjho vedomia, nakrmila ho nikolka), nemôže mu to uškodiť???

emik18
20. mar 2009

montana, nie som odbornik ale podla mojho nazoru,ked maly papa len raz denne jednu davku nutrilonu nemalo by ho z toho zapekat...ci nie je problem niekde inde.... ak som dobre citala a pochopila nutrilonnedavas od narodenia ale kakat kaka zle od narodenia...

martanko este nie jablcko teraz pojdeme na na mrkva +zemiak a asi az potom jablcko

matar myslim zeby z toho nemal mat ziadny problem...ved jeden tic-tac ma leeeeeen 2 kalorie.... 😀 😀 😀
ale nie vaznem yslim ze nie....

martanko
autor
20. mar 2009

mati neboj, ved ma len 2 kalorie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no a teraz vaznejsie, nasa babka vravela, ze svagrina nakrmila mojho muza ako mesacneho zuvackou a prezil to zda sa bez nasledkov 🙂 tak verim, ze ani Domcovi tie cukricky neuskodia 😉

montana matka ma pravdu, kazde babulko ma ine potreby, treba vyskusat, co je pren najlepsie 😉

moni1412
20. mar 2009

Ivka uz som ale pocula tiez jednu co k nej chodi ze ony zas maju nutrilon.. tak naozaj nechapem preco nam zmenila z nutrilonu HA na Humanu HA 😒 😖

emik, horalka, Ivka vy uz zacinate s prikrmami? to tak leti? 😕 😨

martanko
autor
20. mar 2009

MOnika to asi zalezi od babatka, co mu dr. odporuci, kazdy vyrobca sa snazi vopchat do mliecka nieco, co ine mlieka nemaju, aby im frcal obchod a aby sa predavalo prave to ich mlieko, trebars Beba obsahuje bifidobakterie, tak asi preto ta nasa mala tak dobre serinka 😀 😉 no a Humana je vraj dobra pre alergicke deturence ...

moni1412
20. mar 2009

Ivi len co som sa rozpravala s mamickami, asi 3-mi, co chodia tiez k nej s drobcami, tak mali humanu 😀 😅 preto mi to bolo divne 🙂

horalka777
20. mar 2009

Moni v Blave zasa furt doporucuju dr. Nutrilon, to asi ako kde tlacia distributori 😝 aj moja Dr spominala Nutrilon, ale aj tak som zvolila Bebu. Viaceri mi ju radili. Ale ono hlavne ze vam sadne Humana a drobec je zdravy, ta ne? 😉

moni1412
20. mar 2009

Julka..... tiez som to tak brala... ze asi z toho cosi ma 🙂 no nesadla nam hned..... sme sa potrapili...... 😒 ale uz ok 🙂

moni1412
21. mar 2009

kde ste vsetky dnes? 🙂 doobeda pekne, ale teraz navecer uz snad vonku nie ste 😅
pridala som par fotiek po dlhom case, tak kuk kto chcete 🙂 😉 😵

motiilik
21. mar 2009

Ahojte babenky,..no dnes kooonečne krásne.... 😉

matar
22. mar 2009

my sme včera boli zase v čechách na nákupe a dnes u svokrovcov gratulovať jozefa
moni malý je na zjedenie 😵 a v pohode ti sedí na tom nočníku? mne začal malý štrajkovať 😖

emik18
22. mar 2009

moni maly je kraaaasny
aj my sme minuly tyzden davali nejake nove foto do albumu kuk...

baby aku pouzivate autosedacku?? ja mam pocit ze maly sa mi za par tyzdnov nezmesti do vajicka ....i ked je pisane od 0do13kg..neverim ze sa tam zmestii, a rozmyslam ci kupit 9-18 alebo 9-36kg.. a aku znacku...

tak nakoniec sme skoncili na hipp.... malemu to ovela viac chuti a tiez po par prihorenych mrkvach som to vzdala..vzdy som na to zabudla 😠

dnes oslavujeme polrocik...juj to letiiii

emik18
22. mar 2009

moniiiiiiiii co ti to tam pribudlo SNŽ !!!! drzime palceky 😵

moni1412
22. mar 2009

emik 🙂 aj vas Jakubko aky je uz velky 😵 super foto 🙂 😉 😀

my sme dali väcsiu autosedacku ked mal maly asi 8 mesiacov. vo vajicku uz byva len doma, chvilu sa tam pohojda 😀 http://www.bububabo.sk/index.php?ID=2737 my mame teraz tuto, sme velmi spokojni 🙂
snz? uz tam mam asi tyzden 😀 no pomaly zacneme 🙂 😅

mata tak samozrejme ze sa sam este nepyta na nocnicek, ale ked ho tam dame, tak vzdy sa mu cosi podari tam spravit 🙂 minule zostal taky zarazeny ked mu zacal hrat po vycikani 😀 😅

emik no mrkvicka.... na tu zabudam casto aj ja 😀 ale u nas kupovane ani pomysliet, my musime len doma varit. tak sa snazim uz na to mysliet ked sa to vari 😀

horalka777
23. mar 2009

emik, tak Kubko uz polrocny 😵
aj mne to strasne letiii...

vcera sme sa vratili od svokra, boli sme umyvat okna a rozveselit ho 😔 - to druhe sa samozrejme darilo najma Blanke 🙂

moni, Denisko sikula, pochopil princip nocniku, za chvilku uz maturuje 😀

moni1412
23. mar 2009

Julka ani nehovor, sa ani nenazdame a pojdu na VS drobci 😀

matar
23. mar 2009

je, moni držíme palčeky, nech má denisko čo najskôr sestričku 😉 a nakupili ste dnes niečo v trenčíne? my sme šli kupovať nikolke topánky, ale malý sa v aute tak pokandil, že sa tam nedalo vydržať, museli sme sa ísť prebaliť. a kedže to že ideme do trenčína sme si rozmysleli len tak, ked sme nič nenašli u gábora, tak som so sebou nemala nič potrebné, utekala som do tesca kupovať plienky a utierky (hlavne že sme v čechách kupili 4 veľké balenia plienok 😨 ). a ja brzda- miesto plienok som zobrala nohavičky na odvykanie (no čo, poslužili aj tak- hladala som nejaké najmenšie balenie, že to necháme rovno v aute) a miesto vlhkých utierok som zobrala igelitové vrecká na použité plienky!!! somári, prečo to balia ako utierky??? tak som malému chuda utierala riťku tými tvrdými utierkami čo bývaju na WC na ruky 😖

moni1412
24. mar 2009

mata dakujeme 🙂 inak my sme vas stretali uz pri Big Boxe, boli sme v dm kupit malemu plienky.. som hovorila Milosovi ze aha aka horenoska 😀 kupili sme kobercek aspon, taky detsky, lebo mame podlahy a smyka sa malemu, zle sa mu tam plazi, bezka.... 🙂 boli sme pozriet aj nejake darceky na rocik, ale zatial len tak orientacne 🙂
tie vrecka byvaju zabalene skoro ako utierky, tiez ich kupujeme 😀 aj ste nakupili potom nieco? 🙂

matar
24. mar 2009

práveže nič, no teda kupili- letné sandále 😀 ale boli kožené za super cenu, tak som zobrala nikolke, ale topánky sme nezohnali, ešte asi pôjdeme do topolčian. ja som ťa pri boxe nevidela 😨

moni1412
25. mar 2009

to je take tazke zohnat malym detom topanocky? 😕 wow 😅 cize sa mame na co tesit 😀
hej, vsimla som si ze ste sa uz nahlili s Nikolkou 🙂

matar
25. mar 2009

neviem prečo nikolkinu veľkosť nikde nemaju. na malého nebol problém, ale na niku su len také veľmi otvorené, prípadne baleríny a to sa mi ešte teraz zdá byť zima 😒

horalka777
25. mar 2009

ahojte, no ja som len tak orientacne pozerala ceny malilinkych topanociek a az som zamrzla 😠 vyrobcovia vedia, kde sa da zarabat ☹ sak stoja rovnako ako pre dospelych a to su ovela mensie a budu sa nosit ovela kratsie, to co je toto?? No, som sa vyventilovala, uz som klunna 🙂

Blanke lezu zuby, tak nemam teraz energie nazvys, nic ju nebavi, furt len mrnci, uplne nastvane 😅 tak zabavam a zabavam a zabavam. Manzel vcera ze - spytaj sa zubara, ci neexistuje nejaky magnet, co detom vytiahne tie zuby rychlejsie 😀

moni1412
25. mar 2009

my nastastie kupujeme este len take prve, zo zdravotnickych, kym nebezka sam, stacia a tam sa cena este da..ale na leto uz bude potrebovat asi nejake na von 😒 hmm, to bude "zabava" kupovat 😀

matar
25. mar 2009

moni, tie najmenšie su podla mna najlepšie raky, škoda, že naše čísla už z nich nerobia 😒