Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

matar
27. jan 2008

no aj ja chcem začať asi v marci, ked sa oteplí. ale zase nie v lete, lebo to už budu dovolenky... a bude behať,tak by sem sa museli prispôsobovať kurzu. petal, kolko má tvoja maličká, nás by asi už nedali do jednej skupiny, či hej?

petal
30. jan 2008

Matar, mala mala 9 mesiacov ako to pri tom plavani rozdeluju tiez podla veku

matar
30. jan 2008

asi áno. ale môj má 5, tak by nás možno dali aj spolu. a ty chceš chodíť?

martanko
autor
30. jan 2008

v plaveckych jaslickach detusiky rozdeluju do skupin podla veku a tiez podla toho, ci uz nejaky kurz absolvovali alebo nie, ale vraj ked je vela roznych deticiek, tak chodia naraz a instruktorka ich rozdeli na skupiny a striedavo sa im venuje

matar budete na jar chodit na zahradku, ked sa otepli?

matar
30. jan 2008

marťanko, naši idu asi zahradu predať, chceli sme ju kupiť my, ale sme si to rozmysleli, svokrovci sa presťahovali do naštíc, mau obrovsku zahradu a naši chcu kupiť domček aj so záhradou niekde tu v okolí, tak to bude stačiť.
trošku mi za nou bude aj smutno, ale naši potrebuju peniažky aby mohli kupiť nejaký dom na starobu 😒

martanko
autor
30. jan 2008

tak to je super, ze budete mat u oboch babiek velky dvor, ja som cez pradzniny chodila s Adamkom skoro kazdy den k babinke do Timoradze, pre maleho to bolo fantasticke, na dvore si pobehal, pokrmil sliepky a zajkov, mal napusteny bazen, je tam aj male pieskovisko a ja som sa vobec nemusela trapit co s nim medzi panelakmi, domov sme chodili len spavat. uplne idealne by bolo, keby kazda rodina s malymi detmi mohla mat vlastny domcek s velkou zahradou, nie? 😉

matar
31. jan 2008

to mi hovor 😅 o tom som snívala, ale kým by sme si mohli dovoli vlastný domček, budu deti v puberte (ak vôbec niekedy) a budu mi na môj dvor kašlať 😀
baby, podte zajtra do anjelikova na karneval, aspon sa stretneme. martanko, pozdravil ťa mužíček??

petal
31. jan 2008

Matar kedy je ten karneval v anjelikove a mozeme tam prist len tak bez masky mozno by sa moja mala potesila keby uvidela nejake deti velmi sa jej pacia ale ziadne nepozname ☹ . a vlastne ma napadlo ze asi nepojdeme nikam lebo predvcerom celu noc aj den mala teploty plakala chuda, boli sme aj u dokt a ta nam dala atb ale my sme jej ich zatial nedali lebo uz vcera jej uz nic nebolo. neviete ci by som mohla ist ked jej nic nie je ale zase tam bude vela ludi a ak je oslabena tak sa jej to moze vratit

matar
31. jan 2008

petal a neboli to zúbky? chuda malé, hádam jej ozaj nebude niečo ☹
karneval je od pol 4, bude tam aj šašo pre deti... vyzerá to fajn, my pôjdeme

petal
31. jan 2008

Matar zub nemame ani jeden, uz dlhsiu dobu je stav bez zmeny v ustach. dnes jej nebolo nic sice trochu menej je ako zvykne obvykle tak neviem cojej bolo. doktorke sme sa priznali, ze tie antibiotika sme nedali, tak chce od nas moc na vysetrenie aby si bola ista, ci tam nie je nejaka infekcia a mame ist aj na sono obliciek. Asi kvoli tomu, lebo ked mala 7 mesiacov, tak mala zapal mocovych ciest, ale to malo uplne iny priebeh ako teraz. teplotu mala iba v noci a to stacil jeden nurofen a bolo nie ako teraz celu noc aj den pravidelne kazde 4 hodiny som jej nieco davala. tak ten karneval asi zrusime aj ked som tam chcela ist.

matar
31. jan 2008

tak dufam, že to nebude nič zlé. ozaj radšej porobiť všetky vyšetrenia, nech máte istotu.
inak, aj v mestskom má byť karneval niekedy neskôr, tak mozno tam. hlavne nech je drobček fit.

kakatka1
1. feb 2008

Ahojte kocky Nie som z BN ale rodila som u vas, lebo tam chodim k super doktorovi.A kde sa chystate chodit na plavanie s detickami.My chodime na plavanie u nas v PE?Je to super,malemu sa tam velmi paci 😵

matar
1. feb 2008

kakatka, počula som že v PE je super plávanie. ja pôjdem sem do BN, lebo muž bráva auto do práce, tak bys om nemala ako dochádzať.

a čo je s moni????????? hádam nie je v nemocnici?

moni1412
2. feb 2008

ahojte 🙂 no je nam trosku lepsie, tak dufam ze ta nemocka nehrozi. Nestraste 😉 Len som sa nemala do coho zapojit 🙂 Kraneval, plavanie....este nemam babo, tak potom sa k vam pridam....ale chodim sem. Ked uz spominam karneval - ako bolo? 😀 Nasli ste uz program Anjelikova? Ja som ho minule videla na btv....hned som si na vas spomenula.

naty21
2. feb 2008

jeej moni, aj ja som na teba myslela 🙂 , my sme prave dorobili karnevalove oblecenie 🙂
ozaj matar a cim bude nikolka?

matar
2. feb 2008

nikolka bude v škôlke lentilka (včera bola karkulka)
moni, si ma vystrašila 😨 zatia môžeš vyzvedať čo ťa zaujíma 😀 moni v anjelikove je aj príprava na pôrod 😉

moni1412
2. feb 2008

matar prepac 🤐 to som nechcela.... priprava na porod? vy ste chodili? ja pojdem asi len na tu ktoru musia absolvovat muzi.... 😀 tam musim byt aj ja, nie? inak neviem, ked teraz lezim...co bude neskor.
lentilka? 😀 to by som rada videla, musi byt zlata...daj potom fotky sem.

matar
2. feb 2008

mon,jasné 😀 ani ja som na prípravy nechodila a zvládla som to 😉 a na tej tatinkovskej máte byť tuším spolu. avážne dodržuješ to že ležíš? ty si dobrá pacientka 🙂

moni1412
3. feb 2008

matar no snazim sa. chudatko manzel. minulu nedelu aj piekol 🙂 sikulka je to...
ked niekto pride pozriet, tak nelezim ale inak hej. ved uvidime co na povie vo stvrtok dr....
babulky ako ste vy zvladali glukozu? Da sa? Ja mam ist v stredu rano....aj ked mi je to divne, oni robia v stredu az poobede....beru krv rano? normalne som na pochybach kam mam ist 😀 ale asi k nim do ambulancie, ze?

matar
3. feb 2008

hej moni do ambulancie. je tam sestrička, ona ti glukozu spraví. je to humus, ale dá sa to vydržať. ale vieš čo urob? chod si ju kupiť na dubničku do lekárne, tam ti ju večer v utorok aj zarobia. lebo ked ti to bude zarábať sestrička, tak to budeš musieť ešte v časkárni 15 minut miešať, kým sa ti to rozpustí, takto to do seba len šupneš 😝

moni1412
3. feb 2008

mne nekazala si ju kupovat....len ze si mam citron doniest ak chcem, tak mozno ten skusim 🙂 oni robia v stredu taketo veci a odbery? ja som bola vzdy v tom ze v stredu nic... 😀 zasa viem nieco nove.

petal
3. feb 2008

caute baby to s tou glukozou zavisi od doktora ja som to vobec nemusela absolvovat. len som mala prist nalacno, zobrali mi krv, potom som mala zjest dva rozky a vypit 2 deci mlieka a po asi hodine mi zase zobrali krv a zistili ci je to v poriadku a asi keby nebolo az potom by som isla na glukozu. ale co mam kamosku v blave, tak jej nerobili vobec nic az ked sa ozvala, ze jej mama ma czkrovku, tk jej robili ten test, takze to asi ani nie je povine. moni este ti nie je dlho len tak byt domam ja som tiez lezala ale len dva mesiace a stacilo mi. a matar ako bolo na karnevale, a chcem sa spytat, ako dlho trvaju tie plavecke lekcie, neviem si ani dost dobre predstavit ako sa tam budem sprchovat, ked moja mala lezie kde sa jej zachce kde ju na ten cas odlozim, ako si to riesila ty. no a moni ja som chodila na pripravu, lebo potom som sa aspon menej bala, ked som vedela do coho idem. chodila som tam len kvoli tomu. ale porod zvladnes urcite aj bez toho a ides si vybavovat Baska alebo nie.

matar
3. feb 2008

moi to si musíš kupiť,asi ti to zabudol povedať. v stredu ráno robia len odbery a glukozu. baško to robí pre istotu každemu, lebo je vraj velmi rozširená tehu cukrovka

na karnevale bolo super, len tam bolo veľa ľudí. ale tie baby z centra su velmi milé a ochotné, páčilo sa nám tam.

na plaveckom som malu sprchovala tak, že som ju mala na rukách, len ako tak som ju opláchla a poriadne som ju umývala až doma. už si nepamatám kolko trvá kurz, asi 5 týždnov, ale neviem isto.

moni1412
4. feb 2008

sestricka vtedy praveze pozerala ci maju ze nemusim kupovat. tak ja neviem. lekaren tam je otvorena asi az od 8, ze? tak fakt neviem co spravit.
Baska by som chcela mat pri porode, len neviem ako to tam chodi. Staci jemu povedat niekedy ku koncu tehotenstva?

naty21
4. feb 2008

matar, tak my sme predsa dostali tie kiahne ☹ , cela je bodkovana od pudru a zajtra maju ten karneval, rano preto aj plakaka, ze nebude moct ist ☹

matar
4. feb 2008

moje maličké. to ako naschvál. ale zase čím skôr tým lepšie. ved si to ešte vyahradí.

naty21
6. feb 2008

ahojte. neviete nahodou, ci v BN nie su nejake kurzy? uctovnictvo a pod. pomaly sa zamyslam, co budem robit po materskej, pretoze by som si chcela najst novu pracu 😉
tak trochu som rozmyslala aj nad vyskou, ale uz jednu mam a vobec ju nevyuzijem ☹ teraz ma laka nieco uplne ine.

petal
7. feb 2008

caute. dnes som bola na stretnuti ohladom cvivenia na loptach a sme zaradeni v skupine 7-12 mesiacov takze sa tam asi nestretneme ☹ . je nas tam sest deti no uvidime nikoho som tam z tych bab nepoznala. ale skoro vsetky tam chodia na plavanie a velmi si to chvalia. tak ma napadlo ze by som aj ja zacala chodit matar nepridas sa. musim tam zavolat ako robia tie kurzy ale bojim sa ci nam to nasa dok odporuci, lebo nasa mala ma uz druhykrat infekt mocovych ciest . ale tam je tepla voda no musim sa jej spytat. naty o ziadnom kurze uctovnictva neviemj je to uplne mimo moj odbor aj zaujem. a neviem ktora ste sa to zaujimali o brusne tance ale ked som sla s kocikom okolo toho materskeho centra na stanici tak tam je o tom info ze sa to otvara ale nezapamatala som si kedy

matar
7. feb 2008

ahoj petal, práve som tam volala, kurz začína o 3 tt, mohli by sme byť aj spolu. čo ty na to???

petal
7. feb 2008

matar, ak mi to doktorka schvali tak by som sa prihlasila