• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

23. októbra 2012 
No, aj u nas sa pecie.. treba nejako vykurit byt, nie? :grinning:
Dnes planujem robit este suhajdy, to je klasika. Najtazsie je to ovladane sa a nelozenie do krabice s hotovymi pred Stedrym Dnom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dec 2009 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Noo mati ked si zabehnuta na tom svojom gauci.. :slight_smile: pridi aj k nam.. :slight_smile: mne pre zmenu pokrstil Ivan s Jakubom koberec....

Moni ja to nechapem.. ja mam tie medovniky tvrde. boli makke tam minutu po upeceni.. a potom stvrdli.. ja som asi fakt prekliata na tie medovniky.... ale inak su velice chutne.. nevadi aspon mi ich nikto nebude vyjedat a zostanu pre mna.. ja ich straaasne lubim.. :slight_smile:

k tomu trojita davka medvedich dlabiek... :grinning:

horalka mi hovor..uz vcera vecer ked som dlabky piekla mizli jak ranna hmla.... :slight_smile: tak neviem neviem musim dat asi zamok krabicu.. :slight_smile:
15. dec 2009 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emik no oni stvrdnu vzdy, ale tieto su fajn v tom ze zasa zmäknu.... :wink: teda mne zatial vzdy zmäkli po par dnoch. :slight_smile: tak daj potom vediet :slight_smile: a keby nestihli do Stedreho dna, dava sa kusok jablcka do krabice kde su medovnicky.... to pomaha vzdy.

my sme hotove vsetko dali do krabic a na balkon.... je uzavrety, tak by nemali zmrznut a nechce sa nam tam behat, tak hadam vydrzia do Vianoc :grinning:
15. dec 2009 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sa práveže páči, ked robíme stromček spolu, u nás ho nenosí ježiško, ale my ho chystáme pre ježiška, aby nám mal kam uložiť darčeky :dizzy_face: a nikolka sa vždy najviac teší, ako dá na vrch piku- no tento rok to už bol dosť problém, zdvihnuť ju :astonished: :grinning: a dominik pri zdobení rozbil dve gule, ale to sa stratííííííííí :slight_smile: a aj my sme robievali neskôr, ale teraz nikolka každý den pôtikala, tak sme jej neodolali. a decká ho nekazia, lebo ved by sa ježiško nahneval a kto by nám potom doniesol darčeky ??? :slight_smile:
a mali by ste vidieť naše medovníky :confused: zdobil aj dominik, tak si viete predstaviť tie umelecké diela :grinning:
15. dec 2009 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mati,ale to je super,aspom Vám budu ešte viac chutiť tie výtvori,ked ste ich všetci robili :wink: ja idem dnes skusiť urobiť PUNČ... :sweat_smile: snad sa mi podarí a bude aj chutiť :confused:
16. dec 2009 o 06:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mám skvelý recept na domáci "bejlís", ked ho nájdem tak vám to sem hodím, je neskutočný :wink:
16. dec 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata zlateeeee :dizzy_face: aspon vies ze su robene od srdca :grinning: ty sa mas, tolko pomocnikov :wink:
16. dec 2009 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mati,tak sem s ním....nech vyskúšam.... :slight_smile:

počujte baby,viete nejaké omačky na morske príšerky???ja ich viem len na pizzu použiť,ale chcela by som skusiť niečo iné....ak ano,poprosím nejaké recepty do pošty,dakujeeeeeeem :wink:
16. dec 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bailyes alias slovensky Bejlíz:

1 salko /nie kondenzovane, sladene mlieko, nebude to mat spravnu chut a konzistenciu/
1 slahacka v prasku
2dcl konaku
1dcl instatnej studenej kavy

vsetko spolu vymiesame vo vysokej nadobe a mozeme popijat ;)

ALE S MIEROU!!
17. dec 2009 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
znie to dobre, zapisujeeem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. dec 2009 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no baby ja som taká narobená až hrôza :sweat_smile:
dnes som na požiadanie robila palacinky...piekla parižské rožky,baby stavali stromček,upratovala jak fretka :dizzy_face:
zajtra dojdu malej vinšovať,tak nech je všetko nachystané a porobené,aby som zajtra len jedla a pila :grinning:
19. dec 2009 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj Mati,nakoniec som robila aj ja Baileys,ale nie tento,ale iný a je tiež skvelýýýý :dizzy_face: ,sme s kamoškou skoro flašu stiahli :sweat_smile:
19. dec 2009 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak zajtra nestihnem, tak ninuške všetko naj naj naj naj :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ozaj evky, ako ste dopadli s kalendármi? su podla vašich predstáv?
moni, ako maličká? dovolia ti chlapi ležať?
19. dec 2009 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maťka dakujem aj za Ninku a kalendár je skvelýýýýýýýýýýý,kráááááááásny a perfektnýýýýýýý....aj v pamase sa hrozne páčil a aj kamoškam,čo som ukazovala,takže ešte raz DAKUJEEEEEEM pekne :slight_smile:
21. dec 2009 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my sa pripajame ku gratuláácii NINKE::: vsetko naj naj.....

noo Mati zatial este nemam vytlaceneeee.... :(((( ako vidim zase to bude ltt ako vzdy... :unamused: ale inak spokojnost sama.. :slight_smile: a prepac za tie opletacky... polepsim sa.. :slight_smile:
21. dec 2009 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
motýlik super :dizzy_face: tak mi môžete dohadzovať "zákazníčky", budem zarábať ťažké love :grinning:
emik, ešte máš 3 dni :grinning:
21. dec 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evi Ninke prajeme aj my vsetko naj naj naj :slight_smile: :wink: ako dopadla oslava?

mata no lezat ani nie je kedy... tatino je este dnes v praci, ale uz sa tesim, od zajtra doma, lebo uz fakt som na konci so silami :confounded: cez vikend sme boli, v sobotu, na jednej chate, akcia z Milosovej prace, bolo fajn, akurat ten vystup hore kopcom, kedze bol prudky kopec a zamrznuty, sme sa bali autami, s bruskom uz dost makacka :grinning: ale inak fajn. od zajtra cosi upratat, ale chysta sa Milos, tak si hadam uz aj oddychnem :unamused:

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3634881&vReferer= ak by som sa uz nedostala do Vianoc na net.... :slight_smile: :wink:
21. dec 2009 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem všetkým za grátulácie aj za Ninku :slight_smile:

A aj my prajeme krásne sviatky a príjemný nový rok :dizzy_face:
22. dec 2009 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak sa mi sem už nepodarí dostať, tak všetkým krááááááááááááásne vianoce, pohodičku a krásny zážitok z radostí detí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. dec 2009 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juli, kraaaaasne :dizzy_face:
22. dec 2009 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj dievatá, ako si užívate sviatky? ja mám celkom veget, celé sviatky tu máme rodinku z blavy, tak si ich deti užívajú, tak ja tak pomaličky vegetím :slight_smile:
a čo povedali babky na kalendáre? mali úspech?
26. dec 2009 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam vcera vzali nasi Deniska na par dni, tak sme sami :unamused: ale uz mi aj smutno zacina byt :confounded:

Julka vas sme dnes videli na omsi :slight_smile: pozerame aky maly sintrik v cervenom "skafandri" to tam beha a to vasa Blanka :dizzy_face: aka je uz velika a zlatucka :dizzy_face:
27. dec 2009 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No Moni, ty si teda, co si sa neozvala ze si tam? Ja som vas nezbadala, nahanala som tu sinterku :sweat_smile:
27. dec 2009 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kockyy.... no dotatocne je asi uz zbytocne zelat pekne sviatky...kedzde uz je po nich... TAK aspon stastny novy rok... bo nejako nestiham.. :slight_smile:

Mati kalendarik supeer stihli sme aj vytlacit a ohromne sa paacil!! verim tomu ze aj na buduci rok sa bude pisat Jeziskovi aby taky doniesol.. :slight_smile:)

A co tak porabate?? my sme boli vcera na Inovci.. na prechadzke..riadna makacka s tolkymi kolacikmi a reznami v bruchu..ale bolo super odporuucam ani zima nebola..

a ako deticky prezivali rozbalovanie darcekov.. Jakubko hned vedel co ste rozbalit a co nesteem.. :slight_smile: strasne bol podareny...

tak zatiim paaaa a estre raz STASTNY NOVY ROOK
29. dec 2009 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčence,no moja Nina ta si nechala radšej darčeky rozbaliť tatinovi a brala už hotové(ved načo sa narobí,ked má na to ludí) :grinning: ,inak pohoda,bola rada :dizzy_face: a aj Saša,ježiško doniesol všetko čo chcela :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maťka a kalendáre mali nesmierne velký uspech,všetkým sa neskutočne páčili a boli ním nadšený :slight_smile:

ak sa tu neukážeme,tak prajem vopred všetkým šťastný nový rok :wink:
29. dec 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heh, ze rozbalovanie - Denisko sa tiez velmi nenamahal..... museli sme pomahat..... a ked sme nepomahali, tak ho ani darceky nezaujimali :grinning: ale bolo to krasne :dizzy_face:

Juli ved prave preto som sa neozvala - nebolo kedy.... ked si stale nahanala malicku :grinning: sedeli sme na lavicke, lebo ked sme zbadali co je vnutri, tak sme radsej vonku zostali :grinning: skoro som sa na prijimanie neprepchala s tym bruskom, nieto tam este stat :confounded:
29. dec 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:

U nás sa tvrdo spalo na štedrý večer... :pensive: , malý sa zobudil z poobedňajšieho spánku až okolo 7 večer :grinning:
Darčeky ho tiež nejako netrápili, keď boli zabalené.. ale keď sa rozbalili... to bolo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: najviac zaujal traktor samozrejme :grinning: ale aj stromček sám o sebe. Toľko "goooolov" pokope :grinning:

Aj my sme rozmýšľali, že vybehneme na Inovec... možno na Silvestra. Dnes sme boli v Bystrici a na Donovaloch. Snehu máličko :fearful: , tak sme sa išli pozrieť do Habakuky (tušim tak sa to volá :sunglasses: ) a tá mala úspech. Taká drevená dedinka a v každom domčeku hrali inú rozprávku. Majko ich doslova žral s otvorenými ústami, no zlatý bol... pri 12 mesiačikoch dokonca aj zaspal :grinning:

Ach jo, idem pomaly, už treba niekomu zase spať :wink: .

Prajem Vám všetkým pekného Silvestra a všetko dobré do nového roku :slight_smile:
29. dec 2009 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
montana goooooly idu aj u nas, maly sa chyti fotelky a nozickou sa priblizuje ku guliam :grinning: inak podla toho co pises, tak ti maly skoro v kuse spi :grinning: sa mas :grinning:

my dnes po poradni - vraj vsetko super, tak sa tesim :dizzy_face:
30. dec 2009 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte no ja len počítam a písať nemám silu :grinning: ale teraz by som chcela zaželať Šťastny novy rok :grinning: pre niekoho pekny prírastok (moni) :sweat_smile: :wink: a hlavne zdravie ,šťastie a lásku žienky ,tak krásny 2010 :grinning:
30. dec 2009 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok