Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

martanko
autor
3. jún 2008

jasne, budeme, uz treba len dohodnut cas a miesto 😉

teda baby, dnes manzel neprisiel domov na obed, tak som sa nechala inspirovat a poumyvala som tie okna, nejak mame teraz viac svetla 😀

moni, ja som mala najkludnejsie obdobie od narodenia Adamka do pol roka, vtedy som mala vzdy navarene, vyluxovany byt a este som si aj dobre oddychla, ale odvtedy nestiham nic 😀 😀 alebo len polovicu z toho co chcem 😀

motiilik
3. jún 2008

no baby,aj mne malá vyžaduje furt pozornosť,keby neprišla včera ku mne mamina,tak by som nemala veru tie okná poumývané 😉
no tak kočky povedzte čas a miesto pondelkového stretka,mne by to vyhovovalo aj nejak po 10.hodine,čo Vy nato? 🙂

moni1412
3. jún 2008

tak sme po kontrole a uz nemusime chodit k neurologovi, len ak by boli nejake problemy. (co dufam ze nebudu). strbinka v hlavicke sa zmensuje, ze to je najhlavnejsie, tesim sa 🙂
v pondelok by to slo, sice ideme asi cez vikend ku svokrovcom (ak budem po tekj navsteve schopna, tak pridem ) 😀 ale hadam hej. kedy, kde? martanko spominala park. a hodinu necham na vas. 😉 papavame o tej 11.hod, tak vtedy by to asi nebolo bohvieco.

matar
4. jún 2008

moni, ved zober mliečko so sebou- ja som tak chodila, že som do termosky namerala akurat vlažnej vody kolko bolo treba (napr.90ml) a do vysušenej flaše som dala presne tolko odmeriek mliečka kolko bolo treba (napr.3odmerky). a potom som to už len z termosky vyliala do flaše a robím to tak dodnes hlavne v noci, takže nemusím ani vstať z postele ked malý papá, lebo to mám všetko prichystané na konci postele 😉
tak sa môžeme zatial dohodnuť v pondelok okolo 10? kde v parku či na námestí, dnes som ukecávala aj naty, tak sa možno pridá 🙂

moni1412
4. jún 2008

ved hej, da sa aj tak.... 😉 tak asi to tak aj spravime 🙂 asi v tom parku, tam tak neprazi slniecko, hmm?o tej 10 je fajn 🙂

u2jana
4. jún 2008

Ahojte baby, nemate nahodou cislo na dr. Hvizdakovu?
mam jedno na pevnu linku a tam mi vyhadzuje, neexistujuce cislo.
dik

motiilik
4. jún 2008

Tak o 10.hod.v parku,ok? 🙂 tak sme dohodnuté 😉

horalka777
5. jún 2008

Janka, na pevnu linku (sestricke u Hvizdakovej) do ambulancie 038 760 7831 by malo fungovat, je aj v zozname...

horalka777
5. jún 2008

este ma napadlo, skus volat v ordinacnych hodinach - to je v pondelok, stredu a vo stvrtok od cca 8:00 do cca 14:00 - 15:00. Obedna pauza 12 - 12:30. Mimo nich mozu mat vyveseny telefon (len tak tipujem 😅 )

u2jana
5. jún 2008

dik horalka,
to cislo mam aj ja..
uz zacinam byt zufala...
rano som sa sice dovolala k sestricke, ale ta mi povedala, ze nastup novej pacientky musim prebrat s doktorkou a ta teraz ordinuje, ze mam zavolat cez obed, tak som skusala a najprv bolo obsadene a teraz zas vyveseny telefon...
Ja uz neviem, co mam robit ☹
v pondelok idem do poradne a uz som chcela oznamit, ze mam najdenu novu doktorku a odchadzam...
tak teraz neviem... ☹

u2jana
5. jún 2008

a este sa chcem spytat, to je vzdy taky problem, sa k nej dovolat?
alebo mam jednoducho smolu?

ci mam k nej rovno prist, ze chcem k nej chodit a dufat, ze ma nevyhodi? to sa mi zas moc nepozdava 😒

martanko
autor
5. jún 2008

jani myslim, ze bude lepsie, ak sa s nou najskor dohodnes, aj pri odchode od sucasneho lekara musis nahlasit, ku komu ides chodit, drzim palce, nech sa dovolas 😉

moni1412
5. jún 2008

martanko, nebol ste dnes s Adamkom pri fontane? okolo desiatej...

martanko
autor
5. jún 2008

monika nie, o desiatej som s nim bola akurat u Basku v poradni, robil sestricke ,,sekretarku,, 😀 kym som bola na vysetreni

horalka777
6. jún 2008

To ma mrzi Janka. Ja tam volavam malokedy, vacsinou len po vysledky a tie mi povie bez problemov sestricka. Inak tam vacsinou chodim osobne..

Drzim palce, nech Ti ten cely prestup dobre dopadne.
Uz stahujete do tych Hornian? 😉

moni1412
6. jún 2008

hmm, martanko, a ja som si myslela ze ste to vy. Maly blondavy chlapcek v modrom klobuciku a pri nom mamicka s bruskom, tiez do blondava 🙂 asi som sa sekla. vysetrenie, dufam, v poriadku.... hehe, pomahal im? Ved niekedy nestihaju, aspon mali posilu 😀

u2jana
6. jún 2008

Hej, stahovanie sa uz blizi... este mesiac a balime kufre 😉

Nakoniec som sa dovolala, aj k doktorke. Vraj maju nake problemy s telefonom... reku vsimla som si 🙂

Povedala, ze ma zoberie, len budu mat dovolenku, vraj cely mesiac a este nevedela presne odkedy.
Takze sa s nou musim este presne dohodnut, kedy mozem k nej prist... ja by som uz najradsej na dalsiu poradnu isla k nej...

Ozaj Horalka, ako casto k nej chodis do poradne? Raz za mesiac? A ked mava dovolenku, kto ju zvykne zastupovat?

u2jana
6. jún 2008

A este jedna otazka, niekde som sa docitala, ze posledny mesiac sa nechodi uz do poradne, ale rovno do nemocnice, kde budem rodit... plati to tak aj v BN?
To ma doktorka za niekym konkretnym posle? Ci ako to je?

moni1412
6. jún 2008

jani, ja som posledny mesiac tehu uz nezazila, takze neviem ako to presne funguje. Ale viem ze ked som lezala v nemocke, chodili tam na ctg aj baby z vonku. Takze viem ze sa tam chodi. Ale poradna neviem ako funguje. Maly mi nedal prilezitost to zistit 😀

martanko
autor
6. jún 2008

jani ani ja neviem, ako to chodi tu, Adamko sa narodil na Orave a tam som tiez posledny mesiac chodila kazdy tyzden uz rovno do nemocky na oddelenie, pozrie ta doktor, ktory ma prave sluzbu a hlavne ta sestricka napoji na ctg tak na cca 20min, monitoruje srdiecko babatka a pripadne kontrakcie

moni tak sme sa teda vsetky dohodli na pondelok o 10:00 v parku? uz sa tesim, dufam, ze bude pekny cas 😉 vysetrenie dopadlo ok, len som mala tento tyzden trochu bolesti v podbrusku, dufam, ze to prejde, doktor mi predpisal Magne B6

moni1412
6. jún 2008

martanko ja som ho brala od 20tt.... to magne. 😉 tak nech pomoze. jasne, aj my sa uz tesime na pondelok 😀 MUSI byt pekny cas..... 😉

motiilik
6. jún 2008

jani,ja som chodila na poradne posledný mesiac pred porodom k svojmu doktorovi každý týždeń a 2x do týždňa do nemocnice na ctg...

martanko,ja mám doma ešte magne B6,tak ak ho nezabudnem Ti ho donesiem...

tak baby,sme dohodnuté na pondelok na 10.hod.v parku,ok?... 😉

martanko
autor
6. jún 2008

moni, motiilik, v pribalovom letaku k Magne bolo napisane, ze sa nesmie prekrocit stanovena denna davka, tie dve tablety, ale mam kupeny aj femibion 400 a ten tiez obsahuje vit. B6, tak som ho zatial prestala uzivat a davam si len magne, neviete, ci sa popri nom mozu uzivat aj ine tehu vitaminy? zabudla som sa na to Basku opytat ☹

matar
6. jún 2008

ahojte,
no tak ja na stretko nejdem, práve som došla z pohotovosti, mám roztrhanu šlachu na kolene, som uplne odpisaná, s barlami som neschopná ☹
marťanko, iné vitaminky radšej neber, ked tak sa porad radšej s baškom, ani ja som popri magne už iné nebrala. a chodila som ako motýlik (ten istý lekár 😀 )- posledný mesiac 2xtt na poradnu+raz do nemocky na CTG

motiilik
6. jún 2008

martanko,ja som neužívala nič okrem toho magne,nepýtala som sa síce na to baška,ale pre istotu som radšej nič neužívala 😉

motiilik
6. jún 2008

matar, a čo sa ti prosím ťa stalo? ☹

martanko
autor
6. jún 2008

aj som si to myslela, preto som ten femibion hned vysadila pre istotu

mati, to ma moc mrzi, musis to mat teraz tazke, pri Dominkovi ☹ ak ti mozem nejako pomoct, daj vediet

horalka777
6. jún 2008

Jani, tak sa podarilo 🙂

neboj, myslim, ze budes spokojna.

Ja zatial chodim raz za mesiac, ale Teba budu uz asi volat teraz ku koncu castejsie. Kto ju bude zastupovat neviem, jej muz asi z Blavy nebude stihat, lebo tu ordinuje, tak asi dakto z BN (mozno aj Basko). Mna si zakazdym vola mimo dovolenky a ze ak nebudem stihat, tak kym som v Blave, mozem ist na poradnu aj jej muzovi 🙂 Najblizsie ku nej pojdem okolo 26. na podrobnejsie sono na polikliniku.

A vravela Ti, odkedy ide na tu dovolenku?

matar - drzim palce s tym kolenom..

moni1412
6. jún 2008

janka, ked Basko bol po operacii chrbta, tak ho zastupovala Hvizdakova 🙂 tak mozno to tak medzi nimi funguje aj naopak. ale neviem isto.
martanko, ja som aj zacala uzivat calibrum mami, ale som aj prestala ked mi dal magne.
mata co si prosim ta robila???? 😕 joj, to mi je luto..... fakt ak mozeme nejako pomoct, daj vediet, ok? 😉

matar
7. jún 2008

je baby ste zlaté 🙂 no zatial som na tom dosť zle, vraj sa zrejme nevyhnem tomu, že mi budu z kolen musieť vybrerať vodu alebo krv, bleeeee. nikolka je u babky, tata sa stará o domča. zajtra ma nikolka osalvu narodenin, bude tu 8 deti jej veku, neveim ako to zvládneme. ale aspon si tatinko uvedomil ako to je, ked má na starosti celu domácnosť, ja som totiž ozaj mimo, strašne to stále boli ☹