Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

moni1412
11. dec 2008

mata haha 😀 myslim ze sa zaobideme vsetky aj bez ocneho a zhodneme sa na to ze vyzeras super 🙂 fakt. ja nezvyknem klamata hovorit prazdne lichotky. 😉

motiilik
11. dec 2008

mata,no veru hahaha 😀 ,monika to dobre vystihla,vyzeráš vždy super,len si nenamýšlaj somariny 😉

emik18
11. dec 2008

horalka777
..to je este dobre, pokial ta nestretnu v župane vo vchode na prízemí tak ako mna 🙂)

emik18
11. dec 2008

martanko
tak to si otvorila dobru temu.. darceky pre rodicov a svokrovcov??? no aj ja mam trapenie ze neviem co :( a ani drahemu som este nic nekupila to zase bude maraton za darcekmi 23tieho 🙂

Malemu sa tiez tazko zaspava vecer ale ked uz zaspi tak je dobre.. a cez den najradsej buva v kociku na prechádzke..takze nie je to az take strasne, aj doma v posielke si cez den schrupne ale nema presne casove intervaly..ked sa mu chce zalomí... 🙂

emik18
11. dec 2008

horalka777
a to mozes mat v pase siltacku,,,? je ten pas platný ?

martanko
autor
11. dec 2008

emik horalka myslela fotku co ma v pase tu na modrom konikovi. Jakubko ti zaspava vecer na rukach alebo v postielke? my asi postielku zbalime, Adka tam nechce spat ani za svet, odkedy sme prisli z porodky buva len pohodlne rozlozena v nasej posteli, vsetky pokusy polozit ju do jej postielky skoncili fiaskom 😖 vzdy sa zobudila a plakalaaaaaaaaaaaaa, ale vo velkej posteli buva dobre, tak zase spavame s muzom na bocnych drevach ............... 🙄

Julka a ako vasa Blanka, spi v postielke?

mamulienky tak poradte volaco pre babky a dedkov na vianoce, okrem ponoziek a kozmetiky 😀 😀 😀

emik18
11. dec 2008

jaaaaaj ahaaaa, no co, som blondína.... 🙂

ano sanzim sa ucit maleho zaspavat v postielke a v ziadnom pripade na rukach.. ked place pridem k nemu hladkam ho po hlavke a rozpravam sa s nim..nehovorim ze to vzdy zaberie...obcas ho musim zobrat aj na ruky..ale nie tak aby mi na nich zaspal...aj maly spaval zo zaciatku s nami v posteli a moooc sa mu tam lubi ale kedze ma vela mamiciek nato upozornovalo ze sa ho uz potom "nezbavím z postele" tak som ho rýchlo zacala davat do postielky...

horalka777
11. dec 2008

Blanka spi v noci v koliske, cez den v satke, kociku a postielke, nemozem sa stazovat 😵 ale ako pise emik, pevny rezim nehrozi, kedy chce, zalomi. Obcas az po dlhom srdcervucom placi a noseni na rukach, skakani na fitlopte...

Z kolisky uz jej pomaly trcia ruky na obe strany a vzdy precestuje po celej dlzke nohami napred, tak sa hmyri. Ale spi, chvalabohu. Ma tam svojho milovaneho maca, obcas sa budi tak, ze ho objima rucickami a cuca mu srst. Hlad je najlepsi kuchar 😅

evik, zatial ma admini nezrusili, tak mam ten pas asi platny 😀

matar
11. dec 2008

domčo cez den spí u nás v posteli, večer ho uspím v postielke ale vydrží tam tak do polnoci a ked sa zobudí, musím ho preložiť ku nám, inak je koncert 😝
ja som práve dnes našej prababičke kupila hrnček s keltskou špirálou, vraj to naozaj funguje, tak nech nám je ešte dlho zdravučká 🙂 a rozmýšlam, že ho kupim aj mamine,lebo to pôsobí veľmi dobre na žlčník, kamene, mamine ich už dva krát vyberali, nech sa lieči aj ona 🙂 a ešte máme kalendáre a dávame porobiť tie naše umelecké fotky a uložíme ich pre babky a dedov do albumov. okrem toho doma robíme vianoce pre všetkých, už to je darček 😉

motiilik
11. dec 2008

no mati 😉 klobuk dole,my sme radi,že sme sami 😅 ...no len ešte dajte nejaké tipy,aspom budem vedieť čo kupiť 😀 😝

martanko
autor
11. dec 2008

mati to su krasne darceky, pocuvaj, nemala by si mamina dat ten zlcnik radsej vybrat, ked jej to robi taku sarapatu?

aj nase deturence su rozmaznane, Adamko sa konecne naucil spat vo svojej posteli a teraz sa nam tam zas nasackovala Adrianka, ale nejako extra nam to nevadi, skor naopak 😀 😀

evka a pre dievcence uz mas nakupene vsetko pod stromcek? urcite sa uz velmi tesia 😉

motiilik
12. dec 2008

ivi no veru nie nemám 😅 ,sme sa dohodli s tatom,že počkám na neho a pôjdeme spolu kupiť,ako prestavu máme čo by sme im chceli,len to ešte aj uskutočniť 😅

horalka777
12. dec 2008

k tym darcekom pre rodicov a svokrovcov - co tak nejake listky na kulturu (daju sa kupit aj cez internet), alebo poukazky na nejaky vylet?? Mam skusenosti, ze potesia 😉

matar
12. dec 2008

kamoška tak kupila teraz rodičom aj segre s mužom poukazy na víkend v kupeloch, ale to su už trochu drahé darčeky 😖 ale ked budem veľká a bohatá, tak kupim aj ja 😀 a naši nejako na divadlo nie su- mamina dobre nevidí, tatko ani nevie čo kultura je a svokrovci... 😉
marťanko už sme jej to vraveli, ale ona kým nemusí tak ani za svet pod nôž 🤐

martanko
autor
12. dec 2008

mati ale takto bude mamina len trpiet, ja som tiez mala zlcnikove kamene, dostala som koliku a hned som to dala prec, odvtedy mam pokoj a hlavne je to dost nebezpecne, kedze sa jej to stale robi, moze jej upchat kamienok zlcovod a na dosledky nechcem ani mysliet ...ved to teraz robia laparoskopicky, takze ju nebudu ani rezat a o styri dni je doma z nemocky

matar
12. dec 2008

no my jej to hovoríme, ale... 😒
a ja ešte nemám nejaký poriadny darček pre dominika, pre muža tiež nič moc 😅

matar
13. dec 2008

a čo vy dnes celý den upratujete 😀 😝

motiilik
14. dec 2008

no hej mati,veru u nás to aj tak bolo 😅 ... 😝

matar
14. dec 2008

a čo hotovo? ja už ako tak, celý víkend je nikolka so segrou na donovaloch na sánkovačke, tata sa venuje dominikovi, tak ja som mala čas porobiť niečo.
a marťanko ja som dnes zistila (no ved inteligent- ako sa tomu hovorí- materská demencia? 😀 ), že mamina má žlčník dávno vybratý a kamene máva močové, tak ups 😨
emik, ako pokračuješ so seminárkami? daj si na vianoce pauzu, to neutečie 😉

martanko
autor
14. dec 2008

mati aj ja uz mam silne priznaky materskej demencie, a u mna sa prejavuje v tych najnevhodnejsich situaciach 😀 😀 som rada, ze Nike je uz lepsie a ze si si cez vikend hadam aspon trochu oddychla, aspon psychicky, pre mna bol najlepsi relax, ked niekto vzal Adamka von a ja som mohla bezmyslienkovite a hlavne bez nahlenia a odbiehania k dietatu upratovat a upratovat a upratovat ..... 😀 a hlavne bolo to aj vidiet, lebo v poslednej dobe ked sa da tak upratujem a upratujem a ani to nevidiet 🙄 😀

Horalka ako prebehol vikend u rodicov?

motiilik
14. dec 2008

no ja mám už nakomplet poupratované a už aj ako tak výzdobu porobenú 😉 cez týžden chcem robiť medovník,lebo malá majú v škole besiedku,tak to tam chce zobrať 😝
darčeky nakúpené??? 🙂

matar
14. dec 2008

ja už mám komplet 😎 dokonca sme dnes večer nakoniec urobili aj vianočný stromček- inokedy robíme ovela neskôr, ale teraz si nikolka zmyslela, že už chce, tak prečo nie? 😉 darčeky sme dokupili v sobotu v trenčíne, ešte sa mi rámuje jedna výšivka pre moju maminu a zajtra idem odniesť ešte jednu pre svokru a muž dá ešte v trenčíne zviazať posledný kalendár.
ale mám na vás prosbu- nemáte náhodou niektorá doma tohtoročný kalendár čo chodil od orange??? teda ten čo platil tento rok, nie buduci. ja som totiž robila dva stolové a rozmer som dala ako na tom z orange a zistila som, že mám doma len jeden a iný mi rozmerovo nesedí. prosííím, ak máte dáte mi ho? najlepšie by bolo zajtra, aby to paťko mohol dať v utorok zviazať

motiilik
15. dec 2008

mati ja máááááááááááááááááááááááááááááááám...ale je popísaný,ak Ti to nevadí,tak v pohode je tvoj 😉

matar
15. dec 2008

nevadí, ja potrebujem len ten tvrdý papier čo je naspodu. tak ti dnes zavolám a hodíš mi ho? dííííííík, zachránila si ma 😀 😀 😀 😀

martanko
autor
15. dec 2008

no baby, mate moj obdiv, ja budem rada, ked budeme mat nakomplet upratane vecer pred stedrym dnom 😀 ale stromcek uz chlapci vcera postavili aj ozdobili 😉

matar
15. dec 2008

no ved ja keby som tu mala cez víkend obe deti, tiež to nemám 😉
a motílikovi moc dakujem za kalendár 🙂 🙂 🙂

motiilik
15. dec 2008

mati,nemáš začo....ked sa dá pomôcť,tak pomôžem a to je maličkosť 🙂

emik18
15. dec 2008

Ahojte....no tak vy ste iné sikulky.. Mata klobuk dole ty si uz na Vianoce uplne nachystana...upratane..darceky nakupene..stromcek postavenyy... mozem len zavidiet.. Ja som zatial stihla len vianocnu vyzdobu tak troska... A neviem kam postavim ten nas ooooooobrovsky stromisko...minuly rok ked sme ho kupovali nemali sme este uplne zariadene a teraz je to tu uz total plne....

Chcem sa ta spytat na ten kalendar...navrh si si robila sama?,to co mas aj v albume ak ano je na to nejaky program coo by si mi vedela odporucit?

Jaaaaj keby sa tak dalo vypnut aspon cez vianoce...ale to bude este horsie..bo január je skúškové...

A este cosi BABY PROSIM PORADTE AKO NA LAKTACNU KRIZU....?!??

martanko
autor
15. dec 2008

emik vela vody a caju, malo stresu, vela oddychu a ak to nezaberie, poziciam ti svoje mliekarne 😀 😀 😀

horalka777
16. dec 2008

ahojte, no aj ja sa sklanam pred tymi, co mate vsetko hotove... 😔
Ja som stihla akurat burizonove gule a suhajdy a idem skusit margotky. Medoviky mi nastastie nejake dala mama..

To ako stiiiihate???

Ivi, vylet bol pekny, ale casovo narvany, tak niekedy nabuduce. Som rada, ze sme este stihli malu ukazat druhej prastarej mame, lebo uz straca pamat, tak som chcela, aby sa este rozpamatala, kto to je a koho to je. Zaciatkom januara ak Pan Boh da bude mat 95 rokov 😵 Malu vybozkavala a znova a znova sa pytala, ako sa to vola.. Ale aspo ze si pamatala nas ostatnych. A spievala nam talianske pesnicky s niekolkymi slohami a ucila nas po francuzsky - to je sila, ako si pamata dopodrobna minulost.. Takze to sme mali vylet do Martina, na to padlo pol soboty.
Nedela ani neviem, ako ubehla, boli sme si aj nakupit na Vianoce potraviny (auto sme mali pozicane iba na vikend, tak sme ho plne vyuzili). A doviezli sme si z rodinneho fondu dalsiu sadu detskych veciciek - hlavne dlhsie dupacky, mame doma spagetku 🙂

Koncim, utekam daco porobit v kuchyni 😅