Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

matar
21. apr 2010

nie, moni, to sa ustáli, potom bude aj ona papať kratšie. ozaj, ako včera denisko? stihli s tatom dobehnuť domov v tom vetre? inak malý bol strašne zlatý, hovoril ti, že sme mu boli ukázať papagája? a tvoj muž je hrozný sympoš, vždy som vás spolu videla len z dialky, ale on je taký veľmi milý usmivavý (vlastne ako ty 😉 ) a denisko sa zo začiatku strašne hanbil a potom už ani nechcel od našich odísť 🙂

moni1412
23. apr 2010

mata ved prisli domov, Denisko s cokoladovym zajacikom a cukrikom, ked som sa pytala ze kde boli, mIlos ze ukradli mi ho nachvilu 😀 som myslela ze u vasich bol maly pozriet, ked mi spominal ze pri Bille.... a som pocula ze nechcel ist domov, to ma mrzi, dufam ze sa nejedoval moc 😒 dik, odkazem Milosovi 😀
a vraj Nikolka prekladala Deniskove nezrozumitelne vety 😀 asi si ju niekedy "poziciam", niekedy by som fakt rada vedela co maly rozprava 😀
a dakujeme za toho zajka aj cukrik, za maleho 🙂 😅

matar
25. apr 2010

no dnes je nikolka taká mrzutá, že by si mi ju rýchlo vrátila 😀 a neboj, denisko bol super, hej boli sme u našich (doma papagája nemám 😀 a na preklady je nikolka zvyknutá, občas ked sme ešte ani my nerozumeli dominikovi, tak nám tlmočila 😉

martanko
autor
26. apr 2010

ja sa priznam, ze som zatial aj rada, ze Adke vsetko nerozumieme, niekedy ma pri recneni veelmi velavravny vyraz tvare 😀

horalka777
26. apr 2010

no Blanka ma aj vyraz tvare, aj vyslovnost velmi jasnu, ked nam daco ide vytknut 😀

moni1412
27. apr 2010

Julka, koksoooo, to leti, ved ti uz svieti 16.tt - kde sa nabral????? ako sa citis????

matar
27. apr 2010

marťankova adka je strašne podarená, mali ste ju vidieť ako čítala, no ja som z nej bola hotová, perfektná držka 😀 😀

martanko
autor
27. apr 2010

no, mati, aj ja som z nej hotova, dnes sme jej dali vecer na vyber - bud bude posluchat alebo pojde do postele - ...... dietko otrcilo peru a pobralo sa do spalne ....

horalka777
27. apr 2010

Adka bude cielavedoma zena 😀

Moni, no ved som to zverejnila, ked az ked mi tam svietila 12tka, tak asi preto 😅 Ako sa citim... prestalo mi byvat az tak zle a pre zmenu som zacala mat hrozne nizky tlak, uz som aj odpadla raz.. 😝 🤐 takze ja uplny nekavickar teraz davam denne dve kavy 😕 V piatok mam poradnu, dufam, ze bude vsetko ok...

martanko
autor
27. apr 2010

joooooj Juli, len si davaj na vas pozor, tlak je potvora ..... 🙄 a musis byt fit aj kvoli Blanke, drzime palce, nech poradna dopadne dobre

Adu je tusim cielavedoma zena uz teraz, take ksichty, ako hadze ona, ja nedokazem ani po 30-ke, a ako si omotava okolo prsta tatinka ......... 😀 ( vsak ato isto poznas z vlastnej skusenosti 😵 )

moni ako sa mate vy?

a nejako sa nam stratila emik 😕

matar
28. apr 2010

juj horalka, dávaj na seba pozor!!!!
no adka je číslo 😀 ale zase adamko pri nej vychádza ako taký anjelik 😵 on je zase taký dobručký, asi mali byť ozaj naopak, on dievčatko a adka chalanisko 😀

moni1412
28. apr 2010

tie baby su ozaj ine, priebojnejsie... väcsinou to tak aj je. u nas a k tomu tiez schyluje 😀 Denisko sa ukludnil, je ako anjelik (okrem par vynimiek 😀 ) a Lenka zacina byt riadny sintrik - rozpravka nam, telka ju bavi, ked zakryjeme ocka alebo dame nieco aby nevidela, zacne sa jedovat a kopat nozickou, Denisko ked ju hladka, uz sa stalo ze ho zacala odtlacat, expertka mala to je a to nehovorim o tom placi a noseni na rukach 😀 my sa pri Deniskovi nudili, toto nepozname 😀 tak tak sa mame. odpadavam od unavy, pravdupovediac. sice dnes som stihla aj okna umyt, ale uz bolo nutne treba 😅
a Denisko sa nam riadne rozkecaaaaaaal 😀 konecne

Julka asi preto 😉 a davaj si pozor. ako to zatial zvladas s malinkou?

montana13
6. máj 2010

Ahojte 🙂
Už som tu dlhšie nebola... a skoro som to tu nenašla, že na 3 strane... 😀
horalka, ako pokračuje tehu? Už je lepšie?

Ozaj baby, nedáme nejaké stretko, keď prestanú tieto dáždivé dni a bude pekne, teplúčko?

horalka777
7. máj 2010

ahoj montana a vsetky, uz je lepsie, babo si pred tyzdnom na ultrazvuku spokojne cucalo palec, tak snad vsetko zatial ide ako ma 😵

moni1412
7. máj 2010

montana vsetko najlepsie k meninkaaaaaaam 😵

Julka to je super sprava 😵 fotky z utz nemame?????? a Blanka ako?

montana13
8. máj 2010

Moni ďakujem, aj tebe samozrejme 😵 😵 😵

moni1412
10. máj 2010

🙂 😉 😵 dik

horalka777
10. máj 2010
moni1412
10. máj 2010

Juli 😀 😀 😀 😀

motiilik
31. máj 2010

ahojte..všetkým gratulujem,koho sa to týka 😉 ....ako sa máte kočeny???nejak sa to tu odmlčalo všetko 😖

horalka777
9. jún 2010

No tu je riadne mrtvo, konecne to zije vonkuuuu 😀

u2jana
15. jún 2010

Ahojte Banovcanky,
chcem sa popytat na materske centrum, ako to tam funguje, su tam nejake aktvity pre 20mes deticky?
alebo inak co s 20mes dietko v BN pripadne v TN.
diiiik

sivema
20. jún 2010

Ahojte "bánovčanky".Chcem sa opýtať na váš názor na doktorku Trnovskú.Som tu prisťahovaná a mám trochu obavy z pôrodu,kedže neviem čo ma tu čaká.Aká je starostlivosť v bánovskej pôrodnici?Vopred vám dakujem.

u2jana
21. jún 2010

sivema: kedže sa originál banovčanky nehlásia, v Bn som rodila aj ja... hovorí sa, že je to dobrá porodnica, ale ja som si odtial odniesla pár doživotných tráum... ale nechcem ťa plašiť, ak chceš prečítaj si názory na stránke nemocnice: http://www.nemocnicabn.sk/forum/viewforum.php?f=1

prajem všetko dobre

j.

horalka777
21. jún 2010

@sivema ja som mala dobru aj zlu skusenost, ono strasne zalezi od personalu, ktory bude mat zrovna v tie dni sluzbu, tak to je uplne v kazdej porodnici. Preto niekto na tu istu nemocnicu chce radsej zabudnut, iny si ju nevie vynchvalit... Za seba mozem povedat, ze porodnica super, novorodenecke aj dobre aj zle, podla toho, ktore sestricky mali sluzbu. Ja som tiez mala obrovske problemy s kojenim, tak to mozem objektivne povedat, ze sa pri mne vystriedali aj take, ktore ma "poucili", ze s takymi bradavkami nikdy kojit nebudem, aj take (nastastie), ktore nado mnou hned nezlomili palicu a nakoniec vdaka tym druhym som kojila este skoro 9 mesiacov 🙂 Teraz sa tam chystam rodit znova, aj ked byvam trvalo v Bratislave 😉

sivema
21. jún 2010

@u2jana -ahoj...aj tak dakujem,chcela som sa opýtať na "dobrú"pôrodníčku-lekárku či nepoznáš a akú výbavu si si brala do pôrodnice...

sivema
21. jún 2010

@horalka777 Ahoj.Dakujem za odpoved. Trochu si ma prekvapila,že miesto blaváckej si vyberáš bánovskú pôrodnicu...

horalka777
21. jún 2010

@sivema a kde si rodila predtym?

sivema
21. jún 2010

@horalka777 v trnave 🙂

sivema
21. jún 2010

A nieje tu žiadna bánovčanka v približnom termíne?