Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

motiilik
3. máj 2008

matar si zlatá 😉a je skvelý,i ked tatkovi nejak moc nesadol,ale čo už,musí si zvyknúť,ja som s ním nadmieru spokojná/zatial,nechcem to zakríknuť/ 🙂

matar
3. máj 2008

ja som tiež spokojná. ale na dovolenku si aj tak musíme požičať od kamošky tie obyčajné golfáče, lebo inak by sma mali plný kufor koičara

motiilik
3. máj 2008

ahá...no ved to na tej dovolenke tých pár dni vydríte aj s golfáčmi...a ozaj mati,kam idete na dovolenku? 😉

matar
4. máj 2008

do chorvátska pri plitvické jazerá 🙂

motiilik
4. máj 2008

no tak to budete mať super,normálne Ti závidim 😀 mate už aj zúbky?...a kolko,ak ano... 😉

moni1412
4. máj 2008

matar idete pri Plitvicke? My sme sa tam stavili ked sme sli z dovolenky z Krku. Je to tam uuuzasne 🙂 aj ked ta cesta tam...no serpentiny pekne, dufam ze detom nebyva zle 😀

matar
5. máj 2008

no ja dufam, že cestu prespia, ideme na noc
my už máme 6 zubov 😎

u2jana
5. máj 2008

ahojte, dik za info o detskych doktorkach.
Este mam jednu otazku, su v banovciach kurzy plavania pre babetka?
Nemate s tym niekto skusenosti?

martanko
autor
5. máj 2008

ahojte maminy, tak uz sme konecne doma 🙂

matar tesim sa na ten tvoj kurz 20. ak budeme v poriadku, urcite prideme 😉

moni je lepsie, ked malickemu urobia vysetrenia aj ked je urcite v poriadku, je lepsie ked nic nezanedbaju, aj nas Adamko mal po narodeni selest na srdiecku, mal ho tusim do pol roka, robili mu aj sono a tam mi internistka povedala, ze je to kvoli srdcovym chlopnickam, ktore zvyknu dozriet az par mesiacov po porode, do roka a pol bol nas drobec tiez dobrucky a takmer vobec neplakal, no a odkedy beha a rozprava, tak je to cislo na pohladanie 😀 . drzime vam palceky nech je vsetko v poriadku.

u2jana plavanie pre babatka robia aj v BN na plavarni, matar ti bude vediet povedat viac, alebo si zavolaj rovno na plavaren, tusim mali na dverach aj letak s cislom priamo na lektorku plavania 😉

moni1412
5. máj 2008

matar no, 6 zubkov....gratulujeme 😎 vy uz ste veliki....
martanko kde ste boli ked pises ze ste uz domka? 🙂

martanko
autor
5. máj 2008

moni boli sme vyse tyzdna u starkeho na Orave

u2jana
5. máj 2008

Ahojte, este mam na dnes jednu otazku.
som v 23tt a nechodim na ziadne predporodne kurzy ani cvicenie. Nerada by som ale nieco presvihla. Neviete ci je to povinne? Doktorka mi o tom nic nevravela.
Ozaj na tie kurzy mi staci ist 2mes pred porodom? Ci to je uz neskoro?
dik

moni1412
5. máj 2008

martanko hej a ako bolo? Adamko sa isto vyblaznil 🙂
jani kazdy stvrtok byvaju predporodne pripravy, ale nie su povinne. My sme boli s manzelom len na jednej, co robia pre oteckov prvy stvrtok v mesiaci. A aj tak nam nakoniec bola nanic, kedze nemohol byt pri porode ☹ Ale chodit tam mozes, no myslim ze mas este cas.

matar
6. máj 2008

martanko, ten výlet vám závidím, adamko sa isto vybláznil 🙂 a teším sa ak prídete do anjelikova 😵

na plávanie chodíme, v piatok začíname druhý kurz. je to super, aj malého to baví. na fit loptu sme museli prestať chodíť, lebo malého to nebavilo a pol hodiny som s ním prechodila pomedzi cvičiace baby, tak to bolo zbytočné. ale tiež je to fajn.

u2jana, na kurzy som nechodila, povinné nie sú. len ten tatinkovský, inak ho nepustia k pôrodu (teda ak chce tvoj muž ísť).

u2jana
6. máj 2008

Na to plavanie sa celkom tesim, (teda ak bude vsetko s malickym v poriadku). Od kolkych mesiacov je najlepsie zacat chodit? Niekde som citala, ze uz do pol roka. Len sa mi to zda dost skoro.

S tymi kurzami uvidime, ako budeme s casom. Moj mangel odpadava, ked si poreze prst, takze pri porode by bol celkom nepouzitelny 😉
Ja by som skor chcela nieco take, ako babetko kupat a podobne veci... lebo cim dalej som z toho nervoznejsia... Hadam sa to toho nasho drobca budem vediet postarat 😒

moni1412
6. máj 2008

jani kupkanie maleho a vsetko ostatne ucia potom v porodnici sestricky. Prvy raz ti to ukazu a potom to robis pod ich dohladom (kupkanie) a ostatne veci sama, kedze su drobci s maminami na izbe. Budes rodit v BN, vsak?

u2jana
6. máj 2008

Ano, chcem rodit v BN. Hadam vsetko dobre dopadne.
Este som rozmyslala, ci sa oplati zaplatit si nadstandart a v com su vlastne vyhody, teda okrem toho, ze by som na izbe mala byt sama.

moni1412
6. máj 2008

jani, ja som tam teraz po porode bola. Mne sa tam osobne pacilo, pretoze navsetvy su tam do 20.00 kazdy den, na izbe priamo. a manzel tam moze aj spat, ked si zaplati 400.-Sk, tak platis aj ty za den/noc. plus si moze aj stravu objednat. Neviem ako to tam riesia s lozkom pre manzela, kde spi.... je tam telka (na tu som nemala moc casu)...konvica, chladnicka, polohovatelna postel a vlastna kupelka....mne osobne sa tam velmi pacilo, hlavne kvoli tomu ze manzel mohol kedykolvek prist za mnou na izbu. Keby tam niekedy este idem, urcite chcem ist tam. Len nie vzdy je volna, ja som mala stastie.

u2jana
6. máj 2008

Tak to je fakt oplati...
Kolko pred terminom si sa nahlasovala do porodnice?
Aj si musela nahlasit pediatra pre babetko?
Co si si musela vsetko priniest?
Prepac, ze sa tolko vyzvedam, ale zhanam vsetky mozne info 🙂

matar
6. máj 2008

jani, s nami chodí na plávanie aj 4- mesačné dievčatko, takže sa dá od 4. meisaca. ale podla mna je naj... tak od pol roka.
ja osobne som napríklad nadštandartku nechcela, bola som rada, že sme boli na izbe dve a mohli sme si pokecať... a muž bol aj tak v práci, volno si zobral až ked sme šli domov, tak chodil za nami do nemocky až poobede a nechcela som ho tam držať dlho. ale to záleží od toho, čo ti viac vyhovuje.
pediatra hlásiš už v nemocke.
a priniesť si musíš vlastne všetko pre seba aj bábo- kozmetiku, osušky... len oblečenie pre bábo ti netreba, tam je erárne 😉

moni1412
6. máj 2008

jani, neviem ci sa nahlasuje do porodnice.... lezala som tam pred mesiacom 4 tyzdne, ale tiez nikto nic take nepsominal. Pediatra sa pytali pred porodom. Doniest... ako pise matar, ale kozmetiku som vlastnu nakoniec ani nepotrebovala, kupkali sme s ich kozmetikou. A pre teba vsetko, tam v cakarni maju zoznam, ked zacnes chodit na ctg, tak si ho pozri, alebo ti ho mozem poslat, ak chces, mam ho este napisany. v ktorom si vlastne tt?
To nic, ja som tiez zhanala info, ze, matar? 😀

u2jana
6. máj 2008

Diky baby 🙂
Ja som teraz 23tt. Len ja tom ma take trosku komplikovane, zatial byvame v BA, a od nastupu na matersku sa stahujeme. Takze mam o stres navyse.
Za tym pediatrom musis ist pred tym nejak zazmluvnit? Ci staci len pred porodom povedat meno?
Ozaj este jedna otazka, co je to ctg? 😉

moni1412
6. máj 2008

jani, stres ako stres. taky prijemny, nie? 🙂 kam sa sem stahujete?
Nemusis ist predtym, ja som len povedala jej meno, oni jej potom posielaju papiere ohladom babätka.
ctg, väcsinou sa robi od 36tt, to ta posle tvoj dr.tam monitoruju ci ti netvrdne brusko a ozvy drobceka. Ja som tam nestihla ist, v tom tt som porodila, ale robili mi ho ked som tam lezala. Aj teraz pred porodom, tam vlastne zistuju kontrakcie.

u2jana
6. máj 2008

Aha, tak zasa som mudrejsia 😉
Ozaj niekde som citala, ze pediater chodi pozerat malicke babo po navrate z porodnice domov.
Plati to aj BN?
A aku si si dala pediatricku? Uz som sa tu docitala ze dr.Jackova je dobra 😉

Inak stahujeme sa do Hornan. Uz aby sme tam boli 😉

moni1412
6. máj 2008

jani, citala som to aj ja,ale asi tu to tak nie je. Aspon u nas nikto nebol a ani nikto nevravel ze pride. To by skor vedeli maminky, ktore maju väcsie deticky uz...matar, martanko..... 🙂
My sme u dr. Jackovej. Vcera sme boli prvykrat a mam z nej perfektny dojem. Ona je dcera primara gynekologie, asi som tu uz pisala.... 😉 je fakt zlata. Nas maly ju vcera aj "pokrstil". nechala ho chvilu odbaleneho a ocikal ju takou fontankou.... 😀

martanko
autor
6. máj 2008

moni dakujem za fotecku, Denisko je prekrasny 😉 urcite ste velmi stastni, ked sa nam Adamko narodil tak sme si velakrat len tak sadli ku postielke a pozerali nanho ako spinka aj pol hodinu 😀

u2jana pokial viem, detska doktorka ani sestricka domov k babatku nechodia, chodis len ty s malickym do poradne tak tyzden po navrate domov a potom kazdy mesiac. a na plavanie s babulkami je lepsie chodit az od pol roka, jednak kvoli imunite malickeho a potom aj kvoli tomu, ze to dietatko viac bavi, my sme mali v kurze patmesacneho chlapceka a ten z toho moc nemal, chudatko, len vyvaloval ocka a zival 🙄

moni1412
6. máj 2008

martanko na icq uz nechodis? 🙂 niet zac....dakujeme. Aj my to robime. a este castejsie sa pozeram ci dycha. Tak sa onho bojim. Viac ako ked bol v brusku a to som si myslela opak.... 😒

martanko
autor
6. máj 2008

moni teraz na icq nestiham 😀 vyse tyzdna sme boli prec a od pondelka periem, upratujem, nakupujem, beham s malym po vonku a na obed zaspim s nim 😀 ale snad sa polepsim 😵 to sa bojime asi vsetky maminy, Adamko ma uz 2,5 roka a stale sa v noci budim a kontrolujem, ci dycha 😉 a ked bol malicky a chodila som s nim vonku na 2-hodinove prechadzky, kontrolovala som ho asi kazdych 15 minut, ci dycha, ak ma niekto pozoroval, musel si mysliet, ze mi sibe 😀

matar
7. máj 2008

no moja nikolka má skoro 4 roky a stále ju chodím v noci pozerať a potajomky dávať pusku 😵
domov lekárka nechodí, ak je malý ok, tak ti stačia poradne. a báť sa o neho budeš už celý život 😉 🙂

moni1412
7. máj 2008

mata nasli ste tu dr. nakoniec?