Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

matar
22. júl 2008

nie, my až v piatok, ale už máme cestovnú horúčku 😀

horalka777
24. júl 2008

Ahojte, skoro som sa stretla s vami aj ja, ale nepadol ziaden termin a my sme mali v BN u nasich taky maly detsky tabor, tak som bola plne vytazena vymyslanim hier a pori tom spracuvanim ovocia zo zahrady 🙂 Teraz zasa miznem na cas z mojho rodiska. Ale jaaa se vraaatiiiim 😀

Zelam pekne leto vsetkym, kdekolvek ho travite! 😉

matar
25. júl 2008

horalka, nie je tvoj muž náhodou stavebný inžinier?????
a stretko bude isto ked sa vrátime, už sa na vás tešííím. a teraz idem baliť 😝

moni1412
25. júl 2008

mata vy uz dnes cestujete 🙂 stastnu cestu, poriadne si to uzite, zregenerujte sa .... a vratte sa nam zdravi a celi domov. tesime sa na stretko....... 😉

aj horalka pride? no super...... dalsia nova tvar 🙂 aspon pre mna 😒

horalka777
26. júl 2008

matar, stavebný nie, inžinier áno, prečo? 😀
moni, šak pre mňa by ste boli všetci noví, jediný, koho by som tuším mohla teoreticky poznať, je jeden z vašich manželov....- ale to prezradím, ak sa mi podarí doknísať na nejakú tú stretávku 😉 😎, ak vtedy budem v BN. Ja sa mám dostaviť na dalšiu kontrolu 21.8. Žeby vtedy??

moni1412
26. júl 2008

horalka tak to dufame ze sa ti podari 😉 hmm.... mojho asi nie.... teda hmm..... 😕 😅 😨 🤐 😒
budeme sa na teba tesit 🙂

horalka777
27. júl 2008

Tvojho asi nie 😀
A možno aj žiadneho, uvidíme 🙂

moni1412
31. júl 2008

teda, nasa tema az na 3. strane..... 😒 chcela som ju posunut vyssie... zle sa to hlada.... baby, co je s vami? 😉

horalka777
1. aug 2008

Moni nesmut, raz tie dovolenky skoncia.
Ja som si povedala, ze dost bolo flakania, idem sa ucit sit (mam novy stroj 😵 )
Ako sa Ti dari?
Maly poslucha? 🙂

moni1412
2. aug 2008

horalka (neprezradis nam skutocne meno? 😉 ) tak ty ides vyuzit nudenie sa na nieco uzitocne... dobry napad 🙂 nam sa dari super. dufam ze to nezakriknem 🙂 maly ju perfektny. je to uzasne babo. asi preto mam uz chut na dalsie. keby je trochu viac umrncany, asi by som nemala take smele plany 🙂 tysi uz v BA?
okrem sitia co porabas? chodis aj von v tychto teplach?

martanko
autor
4. aug 2008

teda horalka sitie je super vec, bohuzial ja sa pri Adamkovi zmaham akurat na presivanie zipsov, zasivanie dier a skracovanie nohavic 😀 aj som si kupila par novych strihov a prelistovala Burdy, ale nakolko mi maly robi asistenta a pravidelne potrebuje prave tie nite, ktore pouzivam, pripadne mi potiahne clnok, ked idem navijat spodnu nit, stava sa z toho skor adrenalinovy sport ako oddychova cinnost 😀

mamulienky ako znasate tieto horucavy?

matar
4. aug 2008

ajoooj, hlásime príchod, dovolenka v pohode, bolo dobre, užili sme si more aj slniečko, neboli žiadne problémy.
tak môžeme plánovať stretko.
horalka, nie náhodou môjho??? a pýtala som sa preto, lebo jeden mužov kamoš so ženou sa práve idu sťahovať z blavy do hornan, že by náhoda? 😉

martanko
autor
4. aug 2008

matar to je super, ze vam dovolenka tak krasne vysla, ozaj, DOmcovi zelame k meninkam vsetko len to naj- naj- najlepsie 😉

moni1412
4. aug 2008

mata vy ste uz aj doma? 🙂 vitajte 🙂 super ze vam vsetko tak vyslo. Dominikovi prajeme aj my vsetko naj, naj, naj..... 😉
si slubovala ze tentoraz organizujes stretko, vsak? 😀

matar
4. aug 2008

aaa, horalka, ja som ťa už odhalila 😀 pozdravuje ťa môj muž 😉 a ja pozdravujem tvojho 😀

matar
4. aug 2008

jaj a stretko teda dáme všetky ked tu bude aj horalka. ved aj naši muži sa isto radi stretnu 😀

krasulka
5. aug 2008

Ahojte kocky, mohli by ste mi napisat,ake mate skusenosti v banovskej porodnici?Boli ste spokojne? je tam moznost aj nadstandarka? Rodila ste niektora cisarsky? Ak hej ako dlho ste boli potom v nemocnici?

moni1412
5. aug 2008

krasul preco sa pytas na cisarsky? ja splnam vsetky kriteria na odpoved pre teba 😀 :
ja som tam lezala uz predtym mesiac, takze som tam uz bola varena-pecena 😅 bola som vcelku spokojna, sestricky - ako vsade - najdu sa aj, aj..... no viac je tych zlatuckych 😉 mala som stastie, dva dni po CR sa uvolnila nadstandardka, tak som to vyuzila a ostatne dni som stravila tam. citila som sa tam super, na tej nadstandardke. 🙂 po CR pustaju domov na 7. den, po normalnom porode na 5.-6.

krasulka
5. aug 2008

moni dakujem za odpovede 🙂

no vyzera to tak ze budem rodit cisarom lebo ja mam problemy so srdcom, mam tachykardiu. A tlacenie by mi mohlo dost ublizit. A aj babetku keby sa nieco stalo so mnou vies?

To tam je len jedna nadstandardka? juuj to musii byt ina tlacenica o nu co?
a kto ta rodil, tvoj lekar ci ten ktory mal sluzb?

moni1412
5. aug 2008

krasul no veru len jedna. a je stale obsadena, mala som naozaj velikanske stastie ze bola akurat volna. ale pokial pojdes ty rodit, moze sa este vela veci zmenit s BN nemockou 😉

sluzbu mala Hvizdakova, ale neviem ci chodi, ci nie k porodom, no zavolala mi Basku. Bola som aj rada, sice som im nevravela. ty chodis ku komu?

aj si rozmyslala ci si dat spinal alebo normalnu narkozu?

matar
5. aug 2008

ahoj krasulka,
ja som s nemockou spokojná, namala som žiadne problémy, tak v pohode. a rodila som u baška, on je aj môj lekár, som na 100% spokojná. a nadštandartku som nechcela, aby som nebola na izbe sama

krasulka
6. aug 2008

Baby dakujem vam,

ja codim k paulovi, aj ked teraz som este v irsku.Ale rodit budem doma jednoznacne.

Ak mi dom apotvrdia ten cisarsky a ak by sa to dalo naplanovat chcela by som spinal! Mam panicky strach z celkovej narkozy 😀 😀 😀 a aj by som chcela vidiet ked babo bud eprve minuty na svete. Ale to je iba moja predstava, co bude , bude,ale takto by to bolo super.

moni1412
6. aug 2008

krasulka ja som nemala planovany cisarsky, v kontrakciach som vypisovala dotaznik kvoli operacii 😀 (vtedy to az taka sranda nebola ). a pytali sa ma ci chcem uplnu alebo spinal. a bolo to super.fakt uzasny pocit, takej lahkosti ked zacal ucinkovat a mohla som aj maleho hned vidiet, ako hovoris....

ja som zasa bola rada ze som sama na izbe 😅 ved mesiac som lezala so 4 na izbe, boli to super baby, ale po porode som to chcela takto 😉

krasulka
6. aug 2008

moni a stiha sa ten spinal dat a zaviest kym to vsetko zaberie, vies myslim to tak ze niektore idu rodit prirodzene a ked to nejde tak sa rozhodnu pre CR a ci sa to stiha. ten spinal to je to do chrbtice co ti zavedu a necitis potom nic? Bolelo to ked ti to zavadzali?Alebo potom si nemala nejake problemy?

moni1412
6. aug 2008

krasulka ja som mala uz kontrakcie take, ze som mohla rodit normalne a stihli, sice v bolestiach, ale stihli...... sice mi anesteziolog povedal ze potrebuje aby som bola 5 minut bez pohnutia (lahko sa mu hovori 😀 ). EPI a spinal - neviem presne rozdiel, asi v tom, ze epi - citis vsetko okrem bolesti a spinal - necitila som nic od pasa dolu. zavadzali to do chrbta, do dolnej casti a vtedy som mala uz dost silne kontrakcie, tak ani neviem ci to bolelo, mna ani nie. upozornili ma ze mozem mat potom bolesti hlavy...... ja som ich mala aj predtym, tak sa ani nic nezmenilo 😅 ale kazali mi pit potom vela coly, asi aby sa to vyplavilo z tela.......
koho by si chcela k porodu? Paul asi nechodi, ze?

krasulka
6. aug 2008

moni zevraj nechodi lebo mal infarkt uz raz..ale neviem ci to je pravda. Musim sa ho opytat, mne je to v podstate zatial jedno, hlavne nech to je dobry lekar. A ja bude mat pri porode iste aj kardiologa ak by sa cosi so mnou zomlelo. ☹ A samozrejme chcem tam muza-

moni1412
7. aug 2008

krasul da sa tu pri CR mat manzela? my sme sa ani nepytali, al manzel prisiel a poslali ho domov, ze ma zavolat asi o hodku. skoda, chcela som ho tam mat 😒 len ja som rodila aj predcasne, tak neviem ci aj preto nie. fakt neviem. dufam ze pri druhom to vyjde podla nasich predstav 🙂

matar
7. aug 2008

no náš tata bol, pri prvom pôrode ušiel už zo vzdychárne 😀 ale dominikov zvládol celý, dokonca aj slzička vyšla, ked ho prvý krá uvidel ked ho vybrali 😵

motiilik
7. aug 2008

no ahooooojte kočky!!!Maťa vitaj doma,ako bolo???malý ako zvládol cestu???a čo kedy bude to stretko??? 🙂

krasulka
7. aug 2008

moni no dufam ze sa to bude dat, chcem aby mal aj on z toho zazitok. 🙂 Musim sa na to poinformovat este pred porodom. Za dva tyzdne letime domov tak uz sa tesim domov k Paulovi a na vsetky vysetrenia, lebo tu je to bieda.