Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

horalka777
16. dec 2008

emik, mas malo mlieka, alebo iny problem s kojenim?
Mne tu dost pomohli ine temy, kukni 😉
ale martanko dobre radiii, neboj, to prekonas 🙂

P.S. Vravte mi daco o materskej demencii 😝 😠

martanko
autor
16. dec 2008

Juli aj my mavame presne take iste nabite vyjazdy na Oravu 😉 a tiez som musela Aduli ,,vymenit satnik,, uz nosi vecicky na 3-6 mesiacov 😀 aspon nebudu tie nase baby nejake chudatka a nestratia sa vo svete 😉 😀
este som nestihla nic upiect, ale dnes budem donutena urobit suhajdy a mozno este volaco, lebo Adamko maju zajtra vo skolke Jeziska a mamicky maju prispiet kolacikmi na prijemnu oslavu, ale nie som si ista, ci neprispeje radsej tatinko financne a nepojde volajake cukrase radsej kupit 😀 ale snad to stihneme 😵

emik18
16. dec 2008

martanko. zobrala som si tvoju rada k srdcu s tym oddychovanim a teraz som vstala 😀 ... tusim sa tie moje mliekarne zacinaju umudrovat...bo uz ich dva dni dopujem vsetkym mozným co ma podporit tvorbu mlieka..... od piva, vinea, caje, homeopatika.....

Baby zacinaju mi vrtat v hlave ockovania...?!? vy davate ockovat aj prosi pneumokokom aj proti rotavirusom?? vcera som kukala na internete aj tu na MK ohlasy na to a taka som zostala znepokojena...(vakcinu na pneumokoky mam uz doma...) skuste kuknut toto: http://iuro.awardspace.com/dok.html

A este cosi... chceme ist s draham kuknut do Viedne na vianocne trhy... len mam obavy, ci moze byt babo v takom veku, znacnu cast dna vonku na vzduchu aj ked bude dosatocne oblecne?!??

martanko
autor
16. dec 2008

emik len tak dalej a budes moct mliecko predavat 😉 😀 co sa tyka tych ockovani, aj ja uz mam vo vacku predpis na Prevenar, chodim k Dr. Jackovej a vzdy si necham od nej poradit, keby ta vakcina bola az taka skodliva, urcite by mi ju neodporucila. osobne nie som zastancom prehnaneho uzivania antibiotik a ockovani aj proti vyrazke na zadku, ale pneumokoky nevyzeraju velmi prijemne a znami, co si deti uz dali zaockovat, nespominali ziadne vedlajsie ucinky. na tie trhy by som s malinkym na cely den asi nesla, predsa len je december, maximalne tak na 2 hodky, ale to je len moj nazor. 😉

emik18
16. dec 2008

Ved aj ja chodim k dr. Jackovej... mna to snad prejde tak za par dni 😎 A kedy idete na ockovanie???
Aj ja som skor za to, ze maly by nemal tak dlho byt vonku i ked budeme aj vnutri nejake tie obchody pobehat ale z toho mam este vacsie obavy striedat teplo-zima... hmmm no uvidime ako to vyriesime...

matar
16. dec 2008

emik, mne dosť pomohli tie homeopatiká na mliečko, ked začal malý viac papať. a vineu už odkedy nekojím nepijem, nejako som sa jej asi prepila 😀 😝
ja som proti pneumokokom očkovať dala, tiež som najskôr váhala, ale radšej sme boli. ale nedávam ani proti kiahnam ani proti chrípke... neviem, príde mi to trochu zbytočné, ale každý má iný názor.
a tie trhy neviem- podla toho kolko by ste tam boli. mne malý ako bábo aj v zime chcel spávať len v kočíku, tak často bol vonku aj 5 hodín, s tým že som ho medzitým raz nakrmila 😒
a ešte sa musím pochváliť, vytešujeme sa, lebo máme konečne komplet obývačku, včera mi prišli tie nálepky na stenu, dosť som sa toho bála, ale vyzerá to dobre, tak jupiiii. emik- tvoja mamina už bola včera pozrieť a tiež sa jej to páčilo 🙂

martanko
autor
16. dec 2008

no mati, sikulka sikovna, ja sa od porodu len šmochcem po byte a upratujem najnutnejsie veci 😀 😀 pridaj fotecku, nech sa tesime s tebou 😉

ja dam malu zaockovat tiez len proti pneumokokom, kiahne je lepsie prekonat v detstve ( teda ja osobne som ich nemala vobec, tak snad aj detuse budu imunne ) a chripok je uz tolko druhov .....

matar
16. dec 2008

marťanko chod na tejto strane uplne dole, tam je odfotená, tu to nemôžem 😉
http://www.vysivame.sk/viewtopic.php?f=10&t=74&...

martanko
autor
16. dec 2008

mati obyvka je nadherna 😉 mas moj obdiv 🙂 a este stihas aj vysivat, no teda, ked bude sutaz matka roka, tak ta prihlasim, ok? ja som vsetky tieto tvoje cinnosti stihala len ako slobodna bezdetna 😵

motiilik
16. dec 2008

mati,no super 🙂 ,obývka je fakt nádherná....paráda 😉 tíško závidime 😅 😝 😀

motiilik
16. dec 2008

mati IP 😉

matar
16. dec 2008

dííík 😅
ale marťanko, občas by si mala vydieť môj byt, druhá svetová 😀 a mám hlavne šťastie, že muž chodí domov už okolo pol 4 a hrá sa s deťmi a večer o 8 su už decká v posteli, vtedy človek ešte toho postíha... 😉

matar
17. dec 2008

teda vy to tu flákate 😠 😀
motýlik, neboj aj tvoju obývačku vymyslíme 😉

horalka777
17. dec 2008

mata, tu to flakame, v domacnosti konecne nie 😎

matar
17. dec 2008

no my šikovné už máme voľno 😎 😀 ale nie, teraz mám aj ja v kuchyni bordel, ale ked malý spí tak kuchynu nemôžem upratovať, to buchocem a zobudila by som ho. ostatné mám urobené, tak vegetím 😉

motiilik
17. dec 2008

mati,nie len obývačku,ale na celý byt si ťa zavolám... 😅

motiilik
17. dec 2008

no hej,ja ešte upratujem,furt niečo dorábam,ešte záclony som prala... 😉 a chcem ešte piecť niečo,len neviem čooooooo 😝

horalka777
17. dec 2008

mata neprovokuj 😠 😀

matar
17. dec 2008

😀 no zabijem sa, že som dobrá??? 😀
motýlik, ja idem piecť až cez víkend- suché robíme len medovníčky, tie už máme (skoro aj zjedené 😀 ), cez víkend urobím medové a ostatné začiatkom týždna.
motýlik, už sa tešíííííím, muž ťa zbožnuje, povedal, že je rád, že sa budem mať u koho realizovať, inak by ma zase porážalo prerábať niečo doma 😉

motiilik
17. dec 2008

mati 😀 super,tak to som rada,aspom nemusím vymýšlať ja,lebo mna to nebaví a nemám k tomu vzťah ani 😅

matar
18. dec 2008

ok,teším sa 😉
a čo je s našou monikou???

horalka777
19. dec 2008

baby, robievate Stedrak?

moni1412
19. dec 2008
matar
19. dec 2008

moni, krásne 😵 a ja že čo robíš a ty sa hráš so scrapíkmi 😉
horalka my robievame štedrák, prečo?

horalka777
19. dec 2008

Moni 🙂

...no ze ako robite to cesto (plnky viem). Minule Vianoce som ho robila 1.x uplne sama a nevedela som tie cesta vyvalkat natenko, ked sa piekol, kypel z plechu 😝 a on byva praveze lepsi, ked su tie cesta tenke - ale to ich zasa neviem dat na plech, lebo sa trhaju 😒 Mati, v akom poradi davate plnky? My na spodok mak, potom orechy, potom lekvar a navrch tvaroh 😝 😝 😝 dokelu, tecu mi slinky, ked to pisem 🙂

horalka777
19. dec 2008

proste ci nemate nejaku fintu na vyvalkanie kysnuteho cesta na co najviac natenko.
sorry, pisem jak hotentot

matar
19. dec 2008

horalka my to vyvalkáme tak na pol cm a potom to na plechu ponaťahujem ku krajom, čim sa to ešte stenčí. a dávame v poradí orechy, mak, tvaroh a lekvár, ked nebol lekvár na vrchu, tak ho ťažší tvaroh vytláčal von. mnam, už sa na neho tešíííím

motiilik
20. dec 2008

no babay,ja už mám aj napečené...bola som si včera u svokry pre karton zákuskov a tortu a mám hotovo 😝 😀

no dnes ideme na posledné vianočné darčeky a máme všetko,už koooonečne 😅

a čo Vy???ako ste na tom??? 🙂

emik18
20. dec 2008

Jaaaaaj baby ako vám závidím.... ze uz mate darceky pokupené... :( ja este skoro nic.. to zase bude maraton v pondelok a utorok 🙂 ako kazdy rok aby som nevysla z cviku 😀 Este ze uz mam trosinka napecene..ale len linecke kolieska ale zato z 2,5 davky..len neviem kto to bude zliepat 🙂 a este zopar suchych napeciem a je hotovo ..naco sa zbytocne budeme prezierat.... 🙂

aaaale zato dnes som bola na skuske a mam to jupííí 🙂

motiilik
20. dec 2008

no emik,tak to je super...gratulujéééém 🙂