Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

martanko
autor
2. mar 2009

Julka to mi je velmi luto ☹ prajeme manzelovi aj tebe vela sily a viery, ze maminka vas neopustila, len trosku zmenila posobisko a teraz na vas bude davat pozor a pomahat vam zhora, tak ako nasa maminka

mlieko som uz stratila aj ja, kvoli tomu sa netrap, hlavne nech ste zdravi, drzime prsteky a myslime na vas 😉

krasulka
2. mar 2009

jeeeej kocky dakujeme pekne, kuk album aktualne foto 😵 😵 😵 borod bol super, som sa bala ale vobec to nebolo take strasne. Milacik bol pekne pri nas a rodili sme spolu 🙂 Akurat som v nemocke uz 13 dni, Mala ma silnu zltacku tak som zvedava kedy jej to ustupi. 🙂

horalka, to mi je luto...drzte sa nech to zvladnete co najlepsie. To ides sem na kyret do BN? By sme sa tu stretli este.

matar
4. mar 2009

horalka, uprimnu sustrasť ☹
martanko, fotky z karnevalu ti pošlem,nezabudla som na teba, len sa k tomu triedeniu nejako neviem dokopať 😕

martanko
autor
5. mar 2009

matka to je v pohode, nemusis sa ponahlat, ja sa teraz tiez neviem zastavit 😝 , a zrejme ma premaha aj jarna unava 😀 😀 😀 ale aspon na ortopedii ma doki potesil, povedal, ze Adrianka ma nozky uplne v poriadku a vobec nepotrebuje ziadnu liecbu ani siroke balenie ......... hold, nic nie je pre matku uspokojivejsie, ako ked sa dvaja doktori ,,zhodnu,, 🙄 ale hlavne je, ze je Adulka v poriadku

Julka, dufam, ze uz si doma a vsetko je v poriadku aspon v ramci moznosti 😵

baby co robite s detmi doma, ked je takyto otrasny cas, nas Ado je uz mesiac doma a hracky mame vsade, porozkladane po celom byte, pravidelne na volajaku sadnem alebo stupim ..... 🙄

matar
5. mar 2009

marťanko, to mi hovor 😨 u nás je to navyše tak, že nikolka má také blbé obdobie, že sama sa s dominkom nechce hrať, len so mnou a najlepšie ked sa hráme len my dve malého by stále posielala len do postele. ale vačšinou bud skladáme lego, kocky, autodráhu, kreslíme a tancujeme. malý teraz miluje teletubies, tak mu to na chvílku pustím, nech sa môžem aspon ja dať do poriadku, to je jediné čo ho udrží 10 minut v kresle
inak, brajgel si ani nevšímam. ale už som frajer, neváľa sa mi po celej kuchyni riad, ten sa hádže rovno do umývačky 😀 😎

martanko
autor
5. mar 2009

tak to ti uprimne zavidim 😀 ale my mame tiez mycku - Ivicku 😀 😀 Adamko je teraz presne taky isty, ako NIkolka, stale sa chce hrat len so mnou, uz mi niekolkokrat povedal, ze ho vobec nelubim .... a to ho clovek este aj v noci styri razy skontroluje, pozakryva a vybozkava ..... ☹ ale aj to pocasie je take na riadnu debku 🙄 🙄 🙄

emik18
6. mar 2009

jaj baby, o jarnej unave ani nehovorte ja sa citim jak matoha....ledva rano vstanem z postele a vecer padnem jak kabela... do toho bolest hlavy a najradsej by som sa zahrabala kdesi pod zem..nic ma nebavi vsetko ma nudii..este chvilku a svihne mi z toho :((

martanko
autor
6. mar 2009

emik ja som sa dala na hackovanie ciapociek, mala uz ma jednu ku kazdemu svetriku 😀 😀 ale fantasticky pri tom zrelaxujem a vypnem hlavu 😵 a hlavne robim nieco noveeee a ineee ako utierat ritky, varit, umyt riady, poprat, ...... Jakubko uz sedka ? ja uz sa tesim na jar a na to ze Adulke uz o mesiac vymenime vanicku za sportak a nebudem musiet trielit domov, ked sa v kociku zobudi a zacne kricaaaaaaaaaat ..... 🙄

maminy prajem vam pekny vikend, snad sa ukaze aj slniecko ... a na zaver najlepsia rada proti jarnej unave : spat, spat a spat do bezvedomia 😀 😀 😀

inak ani vasich deti sa jarna unava nijako nedotyka?

matar
6. mar 2009

ja zase vyšívam, to je u mna najlepší relax, lebo pri tom nerozmýšlam, len vegetím.
my máme cez víkend o zábavu postarané, ideme mamine malovať kuchynu, k tomu som tam vymyslela bordury a na jednu stenu tapetu,ale to zase až další týžden, lebo tapeta ešte nedorazila. tak som si na seba uplietla bič 😝

emik, počkaj ešte chvílu, ked bude malý chcieť začať behať, to budeš mať po nude 😀

martanko
autor
8. mar 2009

mamulienky .................. vsetko najlepsie k MDZ 😀 😵

horalka777
9. mar 2009

ahojte, teda Blanka zatial nebeha, ale po jarnej unave ani stopy 🙂

vsetko najlepsie ku vcerajsku!
my sme boli s malou v sobotu poobede v praci, mame taku tradiciu, ze si robime zur sami 😀 a bolo fajn, vsetky co sme prave na materskej (a tesne po nej) sme dosli aj s drobcami, tak tam boli s nami 4 babatka. Damska satna vyzerala ako jaslicky 😵 ...az na to pocasie, co tu bolo v sobotu, dazd a taky vetrisko, ze mi zdemolovalo dazdniksekundu po vystupeni z elektricky 😝

matar
9. mar 2009

baby, ja mám za sebou jedno z najhorších poobedí aké som doteraz zažila. okolo tretej som bola v kuchyni a robila malému čaj a nika s domčom sa hrali v obývačke. zrazu som počula príšerný plač, pohár mi vypadol z ruky a bežala som za nimi, nikolka zaliata v kaluži krvi strašne plakala a nechcela si pustiť ruku z líčka. ked som jej ju odtiahla, z líčka asi 1,5 cm pod okom na lícnej kosti jej normálne trčalo maso a valila sa kopa krvi. hned som volala mamine, bola práve s kamoškou našťastie nedaleko nás v aute, tak hned prišla k malému a ja s nikou na pohotovosť. má rozrazené líčko, 5 štichov a jazvu na celý život. ale bola taká úžasná, ja som asi už potom revala viac ako ona. celé šitie ani nemukla aj umrtvovanie prešla uplne bez plaču, taká som na nu pyšná. ešte aj tak šťastie, že to nebuchla do oka, to by na 100% oslepla. pritom ten stolík má zaoblené rohy, ona sa potkla o koberec a padla rovno na roh na hranu. moje zlatíčko. teraz musí byť do vybratia štichov doma, tak musím zajtra odhlásiť škôlku.

martanko
autor
9. mar 2009

no MAti, chudatka moje, to vam vobec nezavidim, ja by som hucala este dva dni ☹ tak drzime palce nech uz je vsetko v poriadku a nech sa to nikolke rychlo zahoji

emik18
10. mar 2009

jaaaj Mati az mi zimomriavky behaju po tele.... :((( Chudiatko malicke... inak ja byt na tvojom mieste tak uz som na zemi.... ja sa vzdy zlaknem ked vidim krv a odpadavam... neviem ako by nieco take u nas dopadlo...
zelame skore uzdravenie paaa

emik18
10. mar 2009

..este k tym domacim pracam.. ked ja neviem ani vysivat ani hackovat mooooozno by som si spomenula na hladko-obratko... 🙂 ale ze by som nemala inej roboty nemozem povedat...to len ked je taketo pocasie tak neviem co so sebou a vsetko ma nudi...

Martanko, maly este sam nesedi ale uz by rad...hore vystreli ako sip a potom sa pusti... mozno skusa nejaky ten adrenalin... A sportiak vytiahneme uz coskoro...lebo uz nam je tesno vo vanicke.... ked spi tak je to OK ale ked sa tam zobudi a zacne kopkat nohami tak uz je problem... ale aj tak som rada ze vydrzal tak dlho...
A konecne, teda uz je to dlhsie sa pretaca... tusim sa mu uz aj lubi na brusku lebo uz aj tak obcas spinka... horsie je ze potom ma vzdy pod sebou mlaku...
OZIK este ste nezacali s prikrmi???

martanko
autor
10. mar 2009

emik tak sme na tom rovnako, mne tiez Adulka vydrzi v koci len ked spinka, akonahle sa zobudi, frcime domov, lebo spusti hrozny krik, ale konecne uz vydrzi sediet v autosedacke, co som moc rada. Sportak som uz chcela vytiahnut minuly tyzden, len ma Lubko presvedcil, ze mam este pockat, kym je takyto cas, snad sa pocko umudri a uz bude pekne 🙂 Adka je uz tiez najradsej na brusku, lebo tak ma dobry vyhlad a ma nas pod kontrolou 😀 a takisto, nech pod nu podlozim aj tri vrstvy, nam pravidelne ocikava postel, ked ju rozbalim 😀 lebo sa po nej pokotula, popresuva a vzdy najde nekryte miestecko 🙄 s prikrmami som este nezacala, ale uz sa na to chystam, lebo som stratila mlieko a Adka je uz aj tak dost hladna a papa skoro kazde dve hodiny a teda nase deturence uz aj maju patricny vek na zemiacik a mrkvicku 😀 😵

Martinka aku ste mali noc, ako sa ma NIkolka, neboli ju licko moc? teraz asi ani nemozte chodit von, kym to ma cerstve, vsak? 😖 Adamko posiela ruzovej princeznicke boztek na chore licko, nech sa skoro uzdravi, a som si ista, ze jazvicku jej popravia tak, aby nic nebolo vidiet, uvidis 😉

MOni, nepojdes nahodou s Deniskom vo stvrtok do poradne? my ideme okolo jednej ...

Evka ako sa maju tvoje princeznicky? dufam, ze ste zdravi

Juli, haloooo ha ha ha .... ako sa mate?

horalka777
10. mar 2009

Ahojte banovcanky.

No teda Mati, to su hnusne nehody ☹ drzim palce, nech sa rychlo zahojiii a neboj, detom jazva zmizne skor, ako dospelakom, uvidis, coskoro bude balit rovesnikov 😉

emik Blanka sa tiez pretaca az v poslednych dnoch - a tak, ze ju uz ledva ustriehnem, aby stravila, co cerstvo spapala, vzdy sa prehodi na brucho a vylieza to z nej vrchom ako z tuby 😝 Ja zacnem s prikrmami za par tyzdnov, skusim to do toho polroka len s mliekom.. ..ale na 100 percent budem mat z vas najlahsie babatko 😅 No ale neskor vas mozno dobehneme 😎 a ak este neskor zvitazia u malej geny po materi, tak aj obehneme 😝 😀

Ivi, ja este bojujem s mliekom, trocha sa to vratilo do normalu, ktohovie, co to vlastne bolo... Inak nic mi nefunguje tak, ako optimizmus a hroznovy Zeus k tomu 🙂 Ale aj tak musim ist na kontrolu ku Dr, ze co malo byt to krvacanie hnusne... lebo kyretu som sa vyhla doslova v hodine dvanastej 😝 😔

horalka777
10. mar 2009

p.s. krasulka ma krasne fotky, ako inak, s takym nickom 😅
Ta "po kupani" je svetovaaaaa 😵

martanko
autor
10. mar 2009

julka to som rada, tak drzim palce, nech mliecko vydrzi co najdlhsie, myslim ze to bol len stres, mala si vtedy toho dost vela .... tak nech uz je len dobre. mne uz ostali len velke prazdne mliekarne 🙄 co uz, hlavne je, ze je mala spokojna.

prajem vsetkym dobruuuuuuuuuuuu a hlavne co najmenej prerusovanu noc 😉 😀

matar
10. mar 2009

nikolka je v pohode, mám pocit, že ja to znášam horšie ako ona. nikolka už prešla do štádia, ked začína úraz zneužívať, je to opica. už dostala toľko "bolestných" hračiek za to, že bola na pohotovosti taká hrdinka, že máme druhé vianoce. a vydupala si, že chce spávať u babky, lebo citujem: "maminka sa v noci musí starať o dominika a čo ked mna bude bolieť líčko, kto sa postará o mna???" - pritom celý den hovorí, že ju to nebolí, ale aj tak ju obskakujeme, zlatíčko. už som pozisťovala čo a ako aby bola jazva čo nejmenej viditeľná, ale začať s "terapiou" musíme až po vybratí štichov, asi jej ich budu vyberať cez víkend, tak potom uvidíme

juli super, že mliečko ešte zostalo.
tak sa dobre vyspinkajte 🙂

horalka777
12. mar 2009

no, zostalo ako zostalo, dnes som zasa musela zarobit davku beby 😖

vonku sa nam zasa zjarnieva, konecne zacina byt to presusanie sa po lese s kocikom o niecom 😵

Mati, ako sa Nike hoji licko? Este stale profituje z urazu? 😅

Inak ja som z tych prikrmov pako. Vsade radia - cisto kojene deti od 6.mesiaca. Inak od 4.mesiaca. No ale co ak je malo mlieka v tom piatom? To znamena, ze ma do ukonceneho 6.mesiaca papat iba mlieko, ci uz aj prve zeleninove pokusy?
Radte, zasluzile maminy 🙂

horalka777
12. mar 2009

+ pridala som fotky z poslednych 2 dni 😉

martanko
autor
12. mar 2009

juli kludne mozes zacat prikrmovat, Adka som kojila 17 mesiacov, ale dr. mi dovolila prikrmovat od 5. mesiaca, viem ze nam odporucala zacat zemiakom, lebo ked sa zacne ovocim, potom drobci nechcu zeleninku. od buduceho tyzdna zaciname prikrmovat aj my 🙂 no Blanka je herecka 🙂 myslim, ze najde uplatnenie u vas v divadle 😉 Adku dnes pichali, teraz mame poradnu az v maji ... a vytahujeme sportaaaaaaaaaaak, snad uz mala v koci vydrzi bez kriku 😀 😝

matar
12. mar 2009

nikolka bola dnes na prevez, okolo oka jej to hrá všetkými farbami. a zatial to vyzerá otrasne, no ako čerstvé šitie 🤐
ja som dominika čisto kojila 4 mesiace, potom som aj ja musela pridávať nutrilon, s príkrmami sme začali okolo 5 mesiaca. ja som to robila tak, že som mu najskôr asi 3 dni dávala na lyžičke len čistu mrkvovu šťavičku, potom som dala mrkvu a neskôr zemiak.

motiilik
13. mar 2009

ahojte kočky!!! 🙂

no mati,juuuuj,tak to si teda mala nepríjemnu skusenosť,vôbec si neviem predstaviť,čo by som robila na tvojom mieste,asi by som skolabovala,klobuk dole 😵 a malá???bola statočná,ked ani hláska nevydala,ked jj to šili...šikulka... 😵 ..prajem skoré a rýchle zahojenie Nikolke a nech to bola jediná zla skusenosť,nech už sa taká neopakuje... 😉

no ja som baby kojila málo,takže my sme začali s príkrmmi skoro,mala mi mala nejaké len 4 mesiace a papala lyžičkou,preto mi aj od 8 mesiacov odmieta úplne flašu...je vypije čaj z flašky a ráno mlieko,na noc pudingy a ták len lyžičkou...ale je to aj dobre,aspom mame pokoj a neni sme závisli na flaške...
🙂

emik18
13. mar 2009

ahojte kocky... no my sa este chvlabohu kojime... aj sa sama cudujem ze este je mliecko i ked mam obcas pocit ze tam nic nie je maly sa netvari ze by mu bolo malo.. a ani jeho vahova kategoria o tom nehovori...uz ma okolo 8,3 kg upresni na to dr. v pondelok na poradni... Ale keby mohol tak uz papa vsetko co vidi neskutocne mu tecu slinky ked ja nieco jem a vidi ma az mu zabehne... a len otvara pusinku a caka ako vtacatko ci mu tam cosi hodim..podaredy je uz sa neviem dockat kedy zacneme s prikrmami....myslim ze to bude riadny papkac...

No co som si zatial citala vacsinou odporucaju ako prve par dni skusit varenu,rozmixovanu mrkvu a potom zemiak, kalerab,petržlen, karfiol,brokolica...z ovocia najvhodnejsie:jablko, hruška, broskyna a marhula..ale az po odskusani zeleninky aby ako pisala maratanko chceli papat zeleninku...

Od pondelka uz zaciname plavat s malym..uz som sa nevedela dockat a uz som sa aj prestala spoliehat na inych lebo mi to vacsinou vsetci aj tak odvolali.... Tak som zvedava ako bude maly reagovat..doma vo vani sa mu paci..ale tam nikto na neho nespliecha.. 🙂)

A co zubky horalka a martanko, nic?? my nic...

martanko
autor
13. mar 2009

emik tak nech sa vam dobre clapoce 🙂) aj nasa Adulka ked jeme my sa tvari, ako by sme jej mesiac nedali najest 😀 otvara pusu ako vrata a krici na nas 😀 😀 😵 zubky zaaadne ale ja ani necakam tak skoro, Adkovi vysiel prvy az v jedenastich mesiacoch, takze si na chrup este pockame 😉

luciana24
13. mar 2009

Ahojte...a ja som ešte len dnes zistila, že si tu píšu maminy z BN :o))))

motiilik
13. mar 2009

ahoj luciana24,si bánovčanka???.-......inak pekný album...malá je rozkošná 🙂

matar
14. mar 2009

máme vonku štichy, nikolka zase ani nemukla 😎 😎 😎 tak zajtra zase putujeme do dráčika pre darček 😉
luciana, ahoj, vitaj 🙂
emik, domčo napríklad karfiol nemôže jesť dodnes, lebo ho strašne naduva 😝 ale zato dnes ho u našich napchali kyslou fazulou s udeným masom, skoro ma šlak trafil 😖
a konečne sme mamine dorobili kuchynu a aj sme sa všetci boli dať ostrihať, tak sme mali plodný den 😀