Bratislava - Staré mesto. Kto sa s nami zoznámi?

kathynka
24. okt 2010

ahojte maminky...staram sa o 1-rocneho chlapceka, ktory sice byva v Prievoze, ale velmi casto chodime do Stareho mesta, kedze tam byvam ja, poznam to tam a vzdy tam je co robit alebo pozerat...hladame si kamaratov a kamaratky v pribliznom veku, ktori tiez radi chodia na prechadzky Starym mestom, cez Obchodnu ulicu, cez historicke centrum, popri Dunaji, prip. na kavicku do Eurovey...tema BA 1 je vcelku mrtva, az mam pocit, ze v tejto mestskej casti nie su maminky s detickami, navyse BA 1 je dost siroky pojem...takze najde sa niekto v samotnom centre, kto by sa rad s nami zoznamil?

macinkovia
24. okt 2010

Ahoj Katka!

Skoda, ze si si nedala inzerat skor, lebo ja som zo stareho mesta (sice momentalne tam nebyvam, ale cele leto som tam stravila). Ja byvam nedaleko Medicke zahrady. A ty kde?
Vsak mozno ked najblizsie pridem domov, tak by sme mohli vyrazit spolu na prechadzku. 🙂

kathynka
autor
24. okt 2010

@macinkovia ahoj...no ja som to skusala najprv cez BA 1 a aj cez BA 2, kedze tam byva Yoan...ale BA 1 mi fakt prisla mrtva, tak som si povedala, ze skusim zalozit novu temu tykajucu sa naozaj len toho historickeho centra, lebo naprikad Horsky park je pre nas uz daleko, aj ked je to BA 1...ja byvam pri Tescu, takze to sme od seba v podstate kusok...Yoan sice byva v Prievoze a opatrujem ho u nich, ale ako som pisala, vela chodime do mesta, tak som rada, ze si sa aspon ty ozvala...ved ked teda budes v BA, tak kludne napis...a ty mas ako stare deticky?

kathynka
autor
25. okt 2010

tak bratislava - stare mesto asi vazne starne ☹

kathynka
autor
1. nov 2010

halo, maminky, kde ste? kde vas mam hladat, ked v ba-stare mesto nie ste? 😢

adkatarabka
6. nov 2010

pridavam sa... od kedy som na materskej, tak sa citim ako na opustenom ostrove 🙂 Kocikovat samu ma velmi nebavi a aj ked som ukecana dost, neviem sa len tak prihovorit hocijakej podobnej opustenej osôbke. Uz cakam, kedy bude mat maly aspon rok a zoznami ma s nejakou mamickou. Brazdim Obchodnu, Stare mesto, robim kolecka v prezidentskej zahrade a tak... V podstate sa celkom pozabavam a ten cas mi utecie, ale aj tak. akurat mam z mesiaca na mesiac vyssi telefonny ucet 🙂 Uz som dokonca zistila, ze ani do Sadu Janka Krala to nie je tak daleko 🙂 Ako spolocnost pre rocne dieta nie sme vhodni adepti, ale nedalo mi nenapisat ... Tak ak sa tu nahodou najde nejaka podobna mamicka s dietatkom v hlbokom kociku, tak budem rada.
Kathynka, dakujem za otvorenie temy.

kathynka
autor
7. nov 2010

no ja som vazne myslela, ze uz v starom meste nie su maminky...a teraz vidim, ze ano a ze aj ty niekoho hladas...tak je pravda, ze Yoan uz beha a tvoj drobcek celu prechadzku urcit prespi, ale keby si sa chcela aj tak stretnut, aby si aspon jeden mesiac mala nizsi telefonny ucet, tak kludne...Yoan v kociku obsedi bez problemov, takze o to by som sa nebala 🙂

superdievca
2. dec 2010

Ahoj Kathynka, ja som práve dala takú otázku do voľnej diskusie. Mám 1-roč. synčeka a nechce sa mi v tomto studenom počasí nikam ďaleko chodiť, rada by som sem-tam pokočíkovala a pokecala niekde v okolí obchodnej ul. či medickej záhrady. Mám 31 r. Pri dome máme aj dvorček a záhradku, práve sa tam s malým chystám trochu do snehu Ozvi sa. Papa

kathynka
autor
2. dec 2010

@superdievca jej, ahoj...to je super, ze sem niekto napisal...ja som uz vazne myslela, ze v starom meste nie su deticky, ze sa naplnaju slova statistikov, ze v starom meste vymierame...no kludne sa mozme dohodnut aj buduci tyzden...napriklad aj hned v pondelok...my chodime totiz na feriencikovu do studia miracle na cvicenie, ktore nam konci 10.50 a potom zvykneme byt este hodinku v meste...

superdievca
19. jan 2011

Ahoj Kathynka,

prepáč, že píšem až teraz. Keby som bola vedela, že odpovieš hneď v ten deň... Mňa niekedy chytia také smútky, a potom sa zas kopu vecí deje, a boli vianoce, a boli sme na chate, ani som nechodila na internet... Tak píšem až teraz. Ale bola by som rada, keby sme sa niekedy videli. Ja chodím sem-tam do Medickej , nechávam tam drobca už aj trochu vybehať(bývame blízko Obchodnej ul.). Neviem, ako by sme sa tak operatívnejšie skontaktovali. Najbližšie budem mať čas v piatok...
Prípadne ti môžem dať e-mail: superdievca@centrum.sk. Neviem, čo je lepšie.

Budem rada, ak sa ozveš. Natália

labutka
24. jan 2011

Ahojte,
ak mate chut pridite sa pozriet na workshop o modernych latkovych plienkach vo stvrtok 3.2. o 10.00 alebo o noseni deti v ergonomickych nosicoch a baby-satkach v stredu 9.2. o 10.00 v MC Rybka v BA - Vrakuni.

Viac na www.webareal.sk/mcrybka alebo www.latkovky.sk/prezentacie alebo http://www.sdetmi.com/2011/01/workshopy-o-latko...

adenka
26. jan 2011

ahojte,
som rada ze som nasla tuto temu aj ked teda vela vas tu nie je 🙂 .
som zo stareho mesta a aj ked sa teda s malinkou nenudime, ale ak sa nam nechce nikam cestovat tak tu v meste nemame ziadnych partakov na hry. najde sa niekto kto chodi s detickami niekam do stareho mesta? len tak na prechadzku, pripadne ak bude pekne na nejake ihrisko (aj ked netusim ci tu nejake vobec je ☹ )

kathynka
autor
28. jan 2011

@adenka no, nie je...stare mesto je nejake upadnute, ci co ☹ a pritom, ked sa prejdes cez stare mesto, tak je aj tak plne kocikov a neverim, ze by vsetci boli z inych casti a v meste su len na prechadzke...

adenka
29. jan 2011

@kathynka podla mna tu byva vela maminiek, ale tak mozno nechodika na konika 🙂
chodievate niekam do MC? my sme chodili na palisady, ale tam sa to zavrelo, raz sme boli aj presporkove a obcas zajdeme do hopsasa v petrzalke..

kathynka
autor
31. jan 2011

@adenka no do presporkova sa chystame uz strasne dlho, este nam to nevyslo...v hopsasa sme boli uz tiez raz...a obcas chodime v ruzinove do hojdany...a v meste chodime na babyfit na feriencikovu...nechcete sa prihlasit? kurzik sice zacal uz tento pondelok, ale este su volne miesta a oni zoberu aj neskor...ta 1 hodina tam vyjde na 5e, co je podla mna v pohode oproti takemu plavaniu...

adenka
31. jan 2011

@kathynka chodili sme tam uz na kurzy, ale teraz skor uvazujeme na river parkom. tiez tam robia nieco podobne, akurat je to lacnejsie a vraj ovela lepsie.. kamoska tam uz raz bola so synom a velmi si chvalila... robia tam aj tvorive dielne pre deti

kathynka
autor
31. jan 2011

@adenka tak na tvorive dielne sme este malicki...my sme bez auta v podstate (nechcem yoanovu mamu otravovat, aby nas vozila stale niekam) a na feriencikovu sme to mali jednym spojom (oni byvaju totiz v prievoze, ale do mesta chodime strasne casto, preto som aj tuto temu zalozila a aj preto, ze ja som z mesta)...do river parku by sme museli ist este elektrickou a to je uplne najhorsi dopr.prostriedok pre kociky...

adenka
31. jan 2011

@kathynka tam je praveze take malovanie rukami, to robime aj doma...a kreslenie a tak... no je prevda ze je problem sa tam dostat... ja byvam pri safku, tak to mam elektrickou kusok, peso nie, mlada mi neobsedi v kociku, nanajvys par minut

kathynka
autor
31. jan 2011

@adenka yoan obsedi, to problem nemam, ale pesky je to aj tak kusisko este...

adenka
31. jan 2011

@kathynka no hlavne na to nie je pocasie

kathynka
autor
31. jan 2011

@adenka to je tiez pravda...

minizu
16. mar 2011

Ahojte, denne ( a este k tomu dva krat 🙂 )chodime s dcerkou (8mes) na prechadzky do centra, k dunaju a k eurovei a ak by sa chcel niekto pridat, budeme rady. Obcas je to kocikovanie o samote pekne ibijajuce 🙂

minizu
21. mar 2011

Ahojte....to sa tu naozaj nenajde aspon jedna mamicka kocikujuca v starom meste? 😒

adenka
21. mar 2011

@minizu ahoj, aj ja chodievam ku eurovei, alebo na nabrezie skoro kazdy den... aj ked moj certik je trosku starsi, radi sa obcas pridame 🙂

minizu
21. mar 2011

Jeeej, no to budeme rady. Mala to zrejme aj tak prespi, takze ani nebude vediet, ze bol s nami starsi drobec...hlavne, ze mamina si pokeca 🙂

kathynka
autor
21. mar 2011

ja by som sla tiez s vami, ale yoan sa pred 2 tyzdnami uz prestahoval do francuzska a teraz opatrujem 2 baby (sophia 3r a lauren 6mes), ale ony byvaju za rackom a to mame trochu daleko... ☹

adenka
21. mar 2011

@minizu a kedy chodievate von? my tak okolo 10-11 na chvilku a potom popoludni po 15...

@kathynka noo az tak daleko to nie je, len s 2 detickami je to uz asi tazsie na presun ☹

kathynka
autor
21. mar 2011

@adenka no ved prave...a oni byvaju v novej obytnej stvrti, ktora je na takom kopci, ze kym len to zideme dole na zastavku, tak mi sophia podla mna aj odpadne...este s jednym kocikovym babom by sa to dalo, vsak si to odslapem ja, ale spolu so sophinkou si to neviem dost dobre predstavit ☹

minizu
22. mar 2011

@adenka V rovnakom case 🙂 mala mi nechce doma zaspat, takze s nou musim chodievat von, aby mi spala. A dopoludnia medzi 10-12 a popoludni medzi 15-17 je to ten najlepsi spankovy cas 🙂

adenka
22. mar 2011

@kathynka a medicku mate velmi daleko?

@minizu tak super, tak by sme sa mohli dohodnut na malu prechadzku... zajtra doobeda pojdeme skusat novy bicyklik 🙂

kathynka
autor
22. mar 2011

@adenka ja to mam teraz take zamotane, kedze maly yoan, o ktoreho som sa starala vyse roka sa uz prestahoval do francuzska a zatial som nenasla ziadnu rodinku na 8h, ze som z toho trosku sama pomotana...myslim, ze s tymi dievcatkami za rackom to necham zatial tak, ale mala by som mat este 1 dievcatko asi 2x do tyzdna, co ma 1 rok a oni byvaju za nivami...cize to by sme mali v podstate kusok aj k eurovey, aj do medickej...takze ked sa dohodnem s jej maminkou, tak vam dam vediet a pri najblizsej prechadzke sa mozeme dohodnut 🙂