Choré dieťa a stretnutie s otcom

lejuska412
17. dec 2017

Ahojte. Neviem ci to tu je niekde v diskusiach spomenute ale chcela by som sa spytat ak je dieta chore a ma stretnutie s otcom ,treba aj potvrdenie od lekara alebo ho staci oboznamit ,ze dieta je chore. Dakujem

maciatkolulu
17. dec 2017

@lejuska412 zalezi od vztahov medzi ex. Normalni ludia sa vedia normapne dohodnut.... bud"ahoj,maly/mala je chory/a,odlozme vase stretnutie,pripadne sa dohodnime kedy si ho/ju vezmes mimo urceneho casu" Pripadne ak sa jedna opat o normalneho rodica a dieta chce,tak moze ist aj k ocovi chore. Teda ked sa vie postarat. Pokial sa jedna o.rozhadani par,kde sa natahuju o dieta,tak odporucam potvrdenie od dr.

peter2404
17. dec 2017

"Choroba nie je prakážkou toho, aby ste nemali dať dieťa otcovi v čase, keď ma dieťa mať podľa súdneho rozhodnutia. Otec má tiež právo o dieťa sa postarať aj v čase, keď je choré. Samozrejme, výkon tohto práva neplatí absolútne, to znamená, že pokiaľ je dieťa tak vážne choré, že by realizácia styku s otcom ohrozila zdravie alebo život dieťaťa, styk s otcom nie je v záujme dieťaťa a preto neporušujete súdne rozhodnutie.
Pokiaľ však dieťa nie je tak vážne choré (bez ohľadu na to, či užíva lieky alebo máte potvrdenie od lekára), potom neumožnenie styku s otcom je porušenie súdneho rozhodnutia so všetkými dôsledkami."

https://nanicmama.sme.sk/pravna-poradna-ficek-f...

lejuska412
autor
17. dec 2017

@peter2404 dieta nema este ani dva roky a otec ma sudom prisudene ju vidiet len par hodin v mojej pritomnosti. Ale je chore a pride mi nie prilis vhodne chore dieta tahat do mesta na stretnutie s otcom. Zial jemu je jedno ze je chore a nastoji na stretnuti.

evitka83
17. dec 2017

@lejuska412 a nemozte sa dohodnut, aby bol s malym u Vas tych par hodin? Bezne to tak robia rodicia.

peter2404
17. dec 2017

@lejuska412
povedal ti ze mu to je jedno ? ze sa chce s nim stretnut este neznamena ze mu to je jedno..

predpokladam ze si slusna matka respektujuca ze dieta ma rodicov dvoch a ma pravo sa s obomi stretavat. ak tomu tak je, hladal by som moznosti ako stretnutie uskutocnit a nie dovody ako sa mu vyhnut (navrhni iny termin resp. prostredie ktore bude pre dieta v tomto momente vyhovujuce)
bolo tu preberanych viacero pripadov ked v starsom veku sa deti priklonili na stranu rodica ktoremu neboli zverene. pokial budes robit otcovi problemy teraz, necakaj od neho ustretovost v buducnosti..

tncka
17. dec 2017

@lejuska412 keby bol normalny tak pochopi ze chore decko na stretnutie trepat nechces a dohodnete sa na inom termine. Kedze normalny neni,chod si pytat potvrdko od dr. Evidentne mu na tom dietati az tak nezalezi,lebo by chcel prenho len to najlepsie. Takto to vyzera ze chce len za kazdu cenu dosiahnut svoje aby bol "zaujimavy"

dominika1991
17. dec 2017

@tncka úplne s tebou súhlasím..s týmto mám skúsenosť že len to svoje chce dosiahnuť ale čo sa týka choroby tak musel ustúpiť..bohužiaľ iný termín a hotovo

maciatkolulu
17. dec 2017

@dominika1991
@tncka dievcata,dievca,ja by som brzdila,totizto je realita taka,ze matky naozaj casto brani "cez chorovnost"stretnutiam s otcom-netvrdim,ze je to autorkin pripad... ale.normalna dohoda je vzdy lepsia a realne dieta potrebuje oboch rodicov,ak su teda "normalni" a pod normalnym nerozumieme,iba super zarabajuceho manazera,co je schopny samec,ale aj zufalca,ktory maka za minimalku a moze svoje dieta uprimne lubit. Ono ten zaver moze byt uplne kludne taky ako spominal
@peter2404 ze decka budu mat 15 a daju vam papa a vam ostanu oci pre plac....

lula313
17. dec 2017

No to závisí na vzťahu rodicov, rozvodom som si neprešla, takze sa neviem vcítiť do tvojej situácie, ale buď by som navrhla iný termin, alebo aby otec prišiel dieťa pozriet k nám domov.. keď je dieťa choré, predpokladám, že ho príde na polhodku pozriet a potom umožní, aby dieťa išlo spat..

peter2404
17. dec 2017

@tncka
to je zaujimava logika, autorka otazky ma chore dieta, ale asi moc chore nie je - kedze s nim nejde lekarke. inak by sa nas tu nepytala ci potrebuje od nej papier..
takze nie som si vobec isty s tym, ze otec sa len snazi byt "zaujimavy"

loginexistuje
17. dec 2017

@peter2404 tak ja tiez napr nechodim s dietatom hned k lekarovi aj ked ma teploty a tak ale teda v tomto pripade by som navrhla otcovi nech pride pozriet dieta domov a potom si dohodla este iny termin navstevy ako nahradnej

dominika1991
17. dec 2017

@maciatkolulu áno stáva sa aj také že bránia.. a podľa tých oči pre plač si mám domyslieť že mne sa to má stať? Či ako? Pretože ja som tu nikde svoj prípad doslova neopisala, takže ku mne sa nemôžeš vyjadrovať a teda asi
súdiť že bránim dcérke v niecom 🙂 matka vie ako je jej dieťa choré ak sú to horúčky alebo vracanie každý normálny človek vie že musí byť dieťa doma... ak má len soplik samozrejme že kľudne môže ísť niekam do zábavného centra alebo kam..to už je na nich..

peter2404
17. dec 2017

@loginexistuje
istebale k tomu sa nepotrebujes pytat na lekarske potvrdenie... autorka ma zjavne iny plan..

bonnie2
17. dec 2017

Ja neviem ale keby bol otec dietata chory a ma termin stretnutia tak by asi neprisiel po dieta a normalna zena by sa nedozadovala aby prisiel po dieta aj ked je chory. Preco niektory chlapi neberu ohlad na svoje deti a su schopni tahat dieta na stretnutie aj ked je chore? Evidentne preto lebo im zalezi na tom aby zena skakala ako oni piskaju a nie aby bolo dieta v pohode. Ci len zato ze on ma termin tak chore dieta povedzme s teplotou alebo aj len horsou nadchou ked je unavene vycerpane a mohlo by cely den oddychovat v posteli ma ist na stretnutie. Akoze fakt nechapem. Ked je taky inteligent nech si to predstavi naopak (a este k tomu ked chlap umiera na beznu nadchu)...

bonnie2
17. dec 2017

@peter2404 ved ale ja som tiez nrbezala k dr.hned ked bolo dieta chore...dokonca aj ked som prisla s malou na pohotovost so 40 teplotou tak dr.mi s kludom anglicana povedala ze choroba sa prejavi az po troch dnoch. A veru mala pravdu ze az po trich dnoch ju vacsinou zacalo boliet ucho alebo hrdlo apod.cize skor som tam sla zbytocne...

bonnie2
17. dec 2017

@dominika1991 presne ked dieta vracia tak tiez hned clovek nebezi k dr.ale asi by s dietatom ani nesiel na vylet keby ze ziju manzelia spolu. A ked neziju tak to niektori muzi nejdu pochopit...

lejuska412
autor
17. dec 2017

@peter2404 asi sa nam tu vyjadril jeden z tych "zaujimavych" oteckov ktory hadze vsetky matky do jedneho vreca, ktore otcom brania v styku a maju svoje plany, ale tento krat sa mili pan myli vobec mu nie je branene a predstav si ze aj u lekarky som s dietatom bola ale nenapadla ma taka vec ako potvrdenie pre otca , ktory si vydobija svoje a nevie pochopit ze dieta je chore. Navrhla som mu aj nahradny termin ale nie on si musi stat na svojom urcenom termine. Ku nam nemoze prist nakolko zijem.u rodicov , je to ich dom a oni si ho v dome nepraju(maju na to svoj dovod)

maciatkolulu
17. dec 2017

@bonnie2 nje kazdy chlap umiera na nadchu.... nuz podla mna,ked je chory otec,tak tiez zalezi od toho co mu je a doma su predsa tiez chori rodicia s detmi😉 ale tak predpokladam,ze tu naozaj ide trochu o prieky a inteligentni rodicia sa proste vedia nejako dohodnut.... samozrejme v prospech dietata. Samozrejme existuju hajzli otcovia,ale rovnako aj zakerne matky.....takze ank,ked chce autorka ostat doma s dietato,lebo je chore a su v procese natahovaciek,tak to potvrdenie potrebuje.

maciatkolulu
17. dec 2017

@lejuska412 citala som si tvoje stare temy,mas to tazke,ja ta chapem.... naozaj ti absolutne rozumiem. Ale ak je mala naozaj velmi chora resp.v takomnstave,ze nemoze a nechce ist von,tak jednoducho nie a to potvrdenienod lekara plus sms,kde mu to vysvetlujes aj s nahradnym r5iesenim. A naozaj sa snazit nech sa zachoval akokolvek,vychadzat spolu. Moze sa uvedomit a byt dobrym otcom. Uz sa stalo,ze ste zrusili pre chorobu stretnutie?

bonnie2
17. dec 2017

@maciatkolulu ved jasne. Normalny otec by bud povedal ze dobre tak teda sa dohodneme na inom termine akeno ci teda ho moze prist pozriet k matke a donesie mu citrony 🙂 zas je mozne ze ak zije matka u rodicov oni ho nemusia chciet v ich dome co sa da aj pochopit tak ostava uz len iny termin. Jasne ak by dieta nolo akoze furt v stanovenom termine chore tak je to uz zvlastne ale ak sa to stane raz za cas tak fakt nechapem ze niektori inteligenti chcu potvrdenie od dr. Akoze fakt v takom pripade asi nie je na prvom mieste zaijem dietata ale ich zaujem robit nervy...

bonnie2
17. dec 2017

Oni je este zvlastne ze ked otec nechce tak po dieta si noektori nepridu aj tri mesiace a potom ho zrazu chcu vidiet a je zima a deti byvaju chore a potom mu matka podla otca brani v styku. Ale ze tri mesiace ho nebolo a nedoniesol ziadne potvrdenie. Vsetko je od pripada k pripadu...

dominika1991
17. dec 2017

@bonnie2 presne si spomenula môj prípad 2-3 mesiace kľud a zrazu chcel prísť ale tak nemal problém s tým že je malinká chorá a samozrejme keď bez nej vydržal 2 mesiace tak týždeň už počká 🙂

peter2404
17. dec 2017

@lejuska412
este raz, z tej odpovede pravnika co som ti poslal je zrejme, ze je uplne jedno ci mas potvrdenie od lekarky alebo nie, dolezite je, ci stretnutie s otcom dietata by mohlo ohrozit jeho zdravie alebo zivot. pokial ano a vies to preukazat stretnutie zrus, pripadne mu navrhni nahradny termin..

lejuska412
autor
17. dec 2017

@peter2404 tak podla mna ak ma dieta teploty, ledva dycha a v takom stave ho tahat na stretnutie s otcom ,tak si myslim ze jej to moze len uskodit na zdravi este viac. Nahradny termin som navrhla,neakceptoval a presne ako pise @dominika1991 tri mesiace ho nebolo ani sa len na nu nespytal ako sa ma a zrazu po 3 mesiacoch si spomenie ze ma aj nejaky termin a dozaduje sa ho stoj co stoj.

montemotherone
17. dec 2017

@peter2404 myslím že ak otec chce, aby dieťa na stretnutie priviedla aj napriek tomu že je choré, je mu to očividne jedno. Nemusí to povedať. Jednoducho na to neberie ohľad.

@lejuska412 rodičia by fakt neprežili hodinku tvojho ex, že by bol chvíľu pri malej? A máte všetci pokoj

lejuska412
autor
17. dec 2017

@montemotherone zial nie aj som sa chcela s nimi dohodnut ale oni ho jednoducho v dome nechcu a stretavania ma urcene mimo domu tak aj preto.

montemotherone
17. dec 2017

@dominika1991 vieš, to že nemal záujem a zrazu má... S tým nič nenarobíš. Ak je otec, nie je pre dieťa nebezpečný... Má jednoducho právo... To sú také zbytočné naťahovačky 😒 Akože nie som v takej situácii, ale pre dieťa je vždy dobré aspoň ako-tak pestovať vzťah s otcom. Bohužiaľ, niekedy je to hlavne na matke, ak je to nejaký nezodpovedný nevyrovnaný hajzlík... Ale pre dieťa je to jediný otec 😒

moni73
17. dec 2017

@peter2404 "pokial budes robit otcovi problemy teraz, necakaj od neho ustretovost v buducnosti.."
Jediny kto robi problemy je v tomto pripade otec. A ty zena vymyslaj ako by sa to dalo...
Vychadzam z opisanej situacie, tj dieta je chore.

dominika1991
17. dec 2017

@montemotherone tu ide len o ten odložený termín kôli chorobe..o nič viac

ukulela
17. dec 2017

@lejuska412 posli mu sms, ak mas moznost, aj mail - a do kopie mozno aj koliznej, alebo ak nieco take mate - aby si to mala podchytene. popis stav dietata, diagnozu, symptomy a navrhni riesenie. napis tam aj to, ze 3 mesiace nechodil. hotovo. napis aj preco sa nestretavate doma. nech tam vsetko je.
majlej vela zdravia.