Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

lajalu
29. jan 2007

Tak sa pridavam k tejto diskusii. Moja mala Laurika sa narodila decembri a nedavno sme veselo oslavovali jeden rocik, ubehlo to teda riadne rychlo.

nici
autor
9. feb 2007

ahoj lajalu,
tak az dnes som si vsimla tento prispevok, ale som rada, ze aspon konecne sa niekto ozval na tuto temu....a kedy sa mala narodila? tak dufam, ze budes do tejto temy chodit castejsie

lajalu
9. feb 2007

Laura skrasluje tento svet od 28. decembra 2005 a na vas aky den pripadol? Vidim ze mas chlapceka aspon mi porozpravas ake je to mat dalsieho chlapa bo boku 😵

nici
autor
9. feb 2007

ahoj lajalu,
Nicolas sa narodil 25.12.2005, cize sme tiez boli skoro cele sviatky v porodnici... 🙂 ale z nemocnice nas pustili domov 30.12. ked bola ta najvacsia kalamita, takze si to pamatam presne, co to bolo za pekelny den a sme sa bali vyjst na cesty....takze sme podobne stari 😉

a vy ste pravdepodobne silvestrovali v porodnici? a inak aky si mala porod? v pohode?

no s tym dalsim chlapom je to zaujimave 😉 🙂 uz aj zacina chytat nejake tie chlapske maniere... 😉

lajalu
10. feb 2007

Ahojky konecne som sa dostala aj na net. Celu dobu sedim pri PC lebo pisem bakalarsku pracu ale na net stale nejdem. Ale dam si pauzu.
Tak u vas ta kalamita bola neskor. Lebo mna manzel vecer viezol do porodnice este nic ale na druhy den to bola doslova katastrofa. Stale na to spominame ze Lala mala prvy den na svete uplne ale uplne zasnezeny 😀 Ledva sa dostali do nemocnice nas pozriet.
Pôrod? Ked mam pravdu povedat priala by som taky porod kazdej. Hotova rychlovka 😀
Ani nasa Lala nieje anjelik chytaju ju obcas zlosti a v poslednej dobe vsetky nitky alebo chlpky z deky... su jej a samozrejme hned do pusiny 😒

kitka123
11. feb 2007

Ahojte, tak naše Adelka je tu zatim nejmladsi - 22.12.2005, my jsme travily cele vanoce v porodnici a nebyl to nic moc zazitek. Urcite jste rady, ze ty vase deticky pockaly aspon po stedrem dnu? A na tu kalamitu si taky dobre pamatuju, my jsme se vraceli 28. z Cech z porodnice a uz to byla docela narocna cesta a toho 30. se manzel skoro nedostal z Bratislavy domu... sranda jak si clovek pamatuje tyhle detaily jeste po roce.

lajalu
11. feb 2007

Ahojky kitka123 vitaj u nas 😵 Ja som mala termin porodu stanoveny na 22. dec. ale Laure sa zachcelo pochutnat si na vianocnej vecery tak este chvilku pobudla v brusku aby mohla mat s kazdeho trosku 😀 Clovek si vela veci zapameta ked su posplietane v jedinecnej udalosti 😉

nici
autor
12. feb 2007

ahojte, ahoj lajalu
kitka vitaj...
no my sme mali tiez termin porodu na 23.12. a aj som to chcela, kedze v ten den mam narodeniny, tak by sme to mali doma zaujimave, ale myslim, ze aj tak sme nic nestratili tymi dvoma dnami 🙂
Ja som mala tiez rychly porod, tiez som sama nechapala, ze ako to rychlo slo... 🙂
lajalu to s tymi chlpkami a hocicim pozname asi vsetky 😉 🙂 ja uz tiez ine nerobim, len mu nieco z pusy davam von a najlepsie, ked sme vonku a zacne mi dvihat kamienky a pod ich zase do pusy.... 🙂
a inak ako lajalu? chodite aj von? a ste zdravucky?

lajalu
12. feb 2007

Ahoj moja vsetko v pohode. Az na obcasne pady, place atd. 😨 Zdravicko nam sluzi, vsetkym. Mliecko jej stale chuti ale zacina byt nenasystna 😀
Von vybehneme len vzdy riesime dilemu ci v kociku alebo po vlastnych.
A vy ako sa dari? Zubky uz mate vsetky?

nici
autor
13. feb 2007

ahojcek,
zatial mame 12 zubov komplet vonku - 4 predne hore aj dolu, a po dve stolicky hore a dolu a momentalne sa nam tlacia rezaky a tak je stale nejaky umrncany a nespokojny...
my sme boli teraz chory, ale nastastie bez horucky, ale radsej nechodim do obchodnych centier a supermarketov, aby mi tam nedostal chripku...chodim len na prechadzky von a do obchodu posielam muza 😉 🙂 snazime sa tomu vyhnut, myslim chorobe.... 😉
a inak ako ti spava mala? pretoze u nas je to uplna katastrofa...doteraz sme sa v noci este krmili, ale s muzom sme spravili zlom.....lenze teraz je to este vacsia hruza...maly ani nechce jest, len sa stale prehadzuje a kope, kedze spava s nami v posteli, tak my uz chodime ako mumie....Nici ma pocit, ze mu patri cela postel a nema obmedzeny priestor, tak sa stava, ze skonci aj mne na hlave....proste sranda 😀 len keby som bola trosku vyspata, tuzim po tom....

kitka123
13. feb 2007

Ahojte, aj my sme meli termin 23.12. takze jsou vlastne rovnako stare nase deticky. Akorat chudinky budou mit vsechny darky naraz a pak cely rok nic. Nase Adelka se jeste navic narodila podle slovenskeho kalendara na Adelu, ale budeme slavit v septembri podle ceskeho 🙂 A jinak jsou sikovne ty vase ze uz chodite ven bez kociku ... nase udelala sama prvni krucky kdyz mela presne 13 mesicu, takze bez kocaru chodime teprv tyden a to jenom okolo domu a za ruku. A Nici nocni spani je aj u nas horor, jeste kojim a pres den se mi to podarilo omezit, za to v noci to dohanime. Chtela bych to taky uz nejak useknout, jak ste to udelali vy? A taky jeste kojite?

lajalu
13. feb 2007

Ahojky vsetky 🙂
nici chudiatko moje tak mate take trapenie so spanim... ale zubky mame narovnako. Lala ich ma presne tak isto, cakame len na tie ocne a pripravujeme sa na najhorsie 😒
Po pravde mi so spankom nemame problemu uz od uplneho malinka. Iba ked boli problemy so zubkami tak vtedy. a to tiez do postielky ani za svet len za nami do postele a ked sme sa ulutostili a vzali medzi nas tak tam mala velku srandu 😀
ak sa nevyspis v noci a ak mozes tak si lahni cez den s malim. ja to tak robievam aspon nedelu, Lala spi idem aj ja 😉

lajalu
13. feb 2007

kitka ja este kojim ale iba rano poobede a vecer. V noci som jej nikdy nedavala lebo bola schopna prespat celu noc. Raz mi doktor poradil ze nech ju zobudim aby sa napapala a potom s nou nebolo k vydrzaniu a odvtedy som to viac nerobila.
Sak pockaj ked dostanu viac rozumu a budu pytat darceky extra na narodky a extra na Vianoce 😀
Skus Adelke davat radsej viac cez den a v noci obmedz. Alebo skus dat len cajik.

nici
autor
14. feb 2007

ahojte baby,
no ja mam tiez taky nazor, ze to maju tie nase chudence deti na kopu vsetko, aj vianoce a aj narodky...ale snazim sa mu to vynahradit, a aj sa budem snazit 😉 ...a u nas je k tomu este aj to, ze ma meniny na Mikulasa 6.12. lebo Nicolas je vlastne v preklade Mikulas..takze asi tak... 🙂

kitka ja som prestala s kojenim uz ked mal maly tri tyzdne, zial to neslo...ale krmila som ho doteraz Nutrilonom v noci a nie a nie ho to odnaucit...a presne ako napisala lajalu, skus dat malej cajik, my sme na to presli a je to v pohode...akurat, ze aj tak nespime, ako som pisala, kedze je to "cestovatel" 🙂

inak lajalu hento poradila aj mne doktorka, ze ho mam zobudit, ak pojdeme spat, ze ho mam nakrmit, aby sme sa vyhli tomu, ze ked zaspime my, on vstane na krmenie....a inak nam to pomohlo...my sme to tak vzdy urobili a vstal o par hodiniek neskor....a s tym spankom, ja sa snazim tiez si lahnut, ked maly spi, ale nie vzdy sa mi to dari 😉 vzdy si nieco najdem, ci uz na upratovanie, varenie a okolo domacnosti vseobecne....alebo sem tam zabludim sem na konika 😉 ale inak tiez vacsinou cez vikendy to dohanam....
s tymi zubkami ta chapem, je to hnustne, aj maly sa teraz strasne trapi a vidim to aj na nom....

kitka123
14. feb 2007

Lajalu od kedy ti mala spi celu noc? To je teda zlaticko. My jsme se neco natrapili, ted uz se budi jen tak trikrat, ale okolo 11-12 mesice aj po hodine.
Nici a vy uz taky spite celou noc nebo cajickujete? Me ide skor o to, aby spala uz celou noc, to je pak jedno jestli se budite na caj, na nutrilon nebo na kojeni, proste se budite a nevyspite. A aj my mame v posledni dobe problem se vsichni tri vyspat, protoze Adel se hrozne roztahuje a kope a cestuje, presne jak popisujes.
Chtelo by to radikalni reseni, davat spat do postylky a nic nedat pit, jenom utisit. Pry to trva 3-5 noci nez si babatko zvykne a nauci se spat celou noc. Mam kamaradky co to zkousely a funguje to, jenom ja se k tomu nemuzu odhodlat, u nas jsou strasne revy kdyz nedam cucnut.

nici
autor
14. feb 2007

kitka,
no on uz prespi celu noc, akurat, ze sem tam, ako napr. vcera si vypytal raz caj...ale dnes sme spali celu noc...no len spali ako spali, presne, ako som pisala, sice jest nechce, a pit obmedzil, ale s tymi kopancami a buchnatmi nas strasne trapi...ale aspon nejaky pokrok, aj ja uz sa tesim, ze prespi kvazi celu noc bez krmenia a pitia...lenze riesenie, ze ho dam spat do postielky ani neprichadza v uvahu, lebo sme to skusali a uz si tak zvykol na nas, ze spusti taky krik, jak keby sme ho tyrali....a nemam na to srdce to pocuvat....ako krici....
skus aj ty, ten caj, a potom postupne tiez ulavuj od neho, ze nedas caj vobec....vydrzis to par dni a potom sa uz vyspite snad celu noc....

kitka123
15. feb 2007

Skoda, ze jsme si deticky nenaucily na postylku, jsem zvedava, do kdy to takhle vydrzime. Me se obcas podari kdyz zaspi prelozit ji do postylky, to jste nezkouseli? S cajickem mi to moc nejde, flaska leti pryc a rev je jeste vetsi.
Jeste jsem se chtela zeptat, cistite pravidelne zubky aj s pastou? My jsme zacali po novem roce, Adel to bere jako zabavu a samozrejme vsechnu pastu spolkne. Tak snad jsou ty detske pasty na to delany ze to nevadi.,

nici
autor
15. feb 2007

ahoj kitka,
no ja som si tiez uz uvedomila, ze je uz asi neskoro s tou postielkou a naucenie sa na nu 😖
hej, ja cistim malemu zuby, hned od prveho dna, ako mu vysiel prvy....a az teraz niekedy okolo 10 mesiaca som mu kupila detsku zubnu pastu Elmex a tiez ked cistim zuby, tak sa z toho vytesuje, on uz ked uvidi zubnu kefku, tak sa trasie na nu, a potom aj zubnu pastu celu spapa...pytala som sa na to pediatricky, a ona povedala, ze Elmexka je vyborna pasta a ze sa nemusim bat, ze sa musi ratat s tym, ze ti nasi mali cervici z tej pasty nieco spapaju....
a ty pouzivas aku znacku pasty? inak kitka nevzdavaj to s tym cajom, ona si zvykne, u nas to bolo to iste....ale potom povolil a nakoniec aj znizil mnozstvo a pije len raz za noc...konecne

lajalu
15. feb 2007

Ahojte babulky,
nici pouzivame rovnaku pastu 🙂 len u nas je to večny boj s tym umyvanim 😒
ale zacali sme umyvat kazdy den tak dufam ze si na to zvykne a bude to fajn. Ja jej zatial davam len malicko tej pasty ale tiez skonci v brusku 😀

nici
autor
15. feb 2007

ahoj lajalu,
zeby sme sa stretli priblizne o rovnakom case ? 🙂
sa mala brani umyvaniu zubkov? lebo ten moj drzi jak hluchy dvere, ho chudatko asi jak bolia tie dasna, tak mu to ta kefka aj masiruje....a tiez sa napapame do sytosti 😀

kitka123
15. feb 2007

My pouzivame od zacatku veskerou kosmetiku od Weledy, takze aj detsky zubni gel, vsechno je to prirodni kosmetika, takze urcite nevadi ze to polyka. Jenom vidim, ze musim byt duslednejsi, my mame tu kefku zatim spis pro zabavu.

Jinak baby, v decembri 05 se asi moc nerodilo? Skoda, ze se nepridaly dalsi maminy. Na ceskym konikovi napriklad vubec nas mesic neni

nici
autor
15. feb 2007

Kitka ja som najprv zacala cistit gazou, ale potom som hned presla na kefku a boli to najprv boje, ale teraz zubnu kefku miluje....a chce uz zacat cistit zubky sam....ja to tiez neberiem nejako prilis vazne, urcite mu to staci vycistit, tak ako si to cistime.... 😉
no ja inak tiez neviem, ci su tu neni maminky, ktore rodili v decembri 2005...a presne je to skoda....
ale inak kitka vidim, ze si z BA, ty si kde rodila?

kitka123
15. feb 2007

Odskocila jsem si porodit do Cech. Byla jsem se podivat v BA v jedne porodnici a fakt me to odradilo. To co tam byl nadstandart tak u nas je standart, nic neplatis a pristup personalu se taky neda srovnavat.

Chodis v BA do nejakeho materskeho centra? Kamosky mi doporucujou Hojdanu, nemas zkusenosti?

nici
autor
15. feb 2007

jaaaj, a v ktorej BA porodnici si bola kuknut? ked ta to tak odradilo?

nechodim do ziadneho materskeho centra, lebo neviem, ani ako zacat a hlavne do ktoreho... 😅 a ta Hojdana je kde?

kitka123
15. feb 2007

Byla jsem v Ruzinove na jednej prednasce o tom, jak se u nich rodi a tak. Vim, ze spousta holek tam byly spokojeny, ale kdyz sem si mohla vybrat, tak rozhodne v Cechach.
No ja se teprve chystam zacat, Hodjdana je v Ruzinove, divala jsem se na jejich stranky a vypada to celkem dobre. Totiz ja se tu docela nudim, byvam na dedine 15 km od BA a nikoho tu moc neznam, tak vymyslim ruzny aktivity co by se dalo podniknout

nici
autor
16. feb 2007

ahojte,
kitka, ja som tiez rodila v Ruzinove a bola som ubytovana na nadstandarte, ale bola som spokojna 😝 🙂 ale vsak to je kazdeho osobne rozhodnutie a kazdy sme spokojny s niecim inym... 😉
tak by sme sa mohli niekedy dohodnut cez IP a ist tam do tej Hojdany spolu pozriet...co na to hovoris? aby sme sa necitili ako novacici divne... 😲 🙂

kitka123
16. feb 2007

No jasne, v te Hojdane ma byt nejake dopoledni cviceni pro deticky a nebo jen tak dat je do herny, at si pohraju s ostatnimi. Teda nase moc rada detsky kolektiv, ale protoze ho nema casto, tak spis ty deti pozoruje. A ty to mas daleko do Ruzinova nebo si tam nekde pobliz? My jedem zitra na tyden na lyzovacku tak se pak ozvu. A co podnikas s malym v ramci BA, chodite trebars plavat nebo tak neco?

nici
autor
16. feb 2007

ja byvam v Dubravke, takze sa musim zviest, ale to nie je problem....ide mi tam priamo elektricka do Ruzinova, takze v pohode.... 🙂 tak potom by sme sa mohli dohodnut, ked sa vratis, a hadam bude aj po chripke a mohli by sme sa tam ist kuknut....
a kam idete lyzovat?
inak ja v ramci BA nechodim do ziadnych materskych centier, takze, ak sa potom dohodneme, bude to moja premiera 🙂, a bola som raz na stretku tu s babami s konika, a bolo super, ak sa chces pridat tak kuk a zahlas sa tam madeleine na IP, tam chodia mamicky, tehulky, snazilky a tak a ja som bola raz ale strasne sa mi pacilo:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kitka123
16. feb 2007

Ideme do Rakuska az nekam uplne na druhy konec, tak jsem zvedava jak zvladneme cestu, je to nejakych 6 hodin. A diky moc za ten typ na stretko, jdu se na to kuknut

nici
autor
16. feb 2007

tak si to uzi a ozaj idete aj s malou?
nemas zac, a dufam, ze sa tam uvidime na tom stretku.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre