Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

yvka1
8. jún 2009

Tie ozdoby na tortu som kupovala Dubničanke v cukrárni 😉

lenka0402
8. jún 2009

do stoliciek,a choditok by sa mali davat deti az ked sami sedkaju.Na choditka mam vlastny nazor,keby neexistovali bolo by lepsie.Deti si len zatazuju chrbatik,a nenaucia sa poriadne chodit,len spickuju. 🙂 Skor som za choditko ktore dietatko taha pred sebou..ale este sama neviem ake mu kupim.Kravske mlieko mu nedam aspon do roka,a my s prikrmami zacneme asi od toho 4 mesiaca,pretoze sme viac na UM ako na prsniku.Mali je strasny hlados a prikrmy mu budu urcite chutit. 🙂 🙂

lenka0402
8. jún 2009

yvka ake mliecko davas malemu? 🙂

ivetka5
8. jún 2009

Yvka, tak potom to bolo v pohode cena, keď si aj ja spočítam vyvolanie, album a tak, tak je to tiež dosť. Ale také sú už teraz ceny. Ale je to snáď len "raz" v živote-svadba, tak prečo nezainvestovať🙂

ivetka5
8. jún 2009

Lenka, nebola si dnes v meste? Máš tyrkysový kočík?

lenka0402
8. jún 2009

ano bola som to ja,aj sme sa na seba pozreli,len ja som si nebola na 100 pro ista,ci si to ty.Mas velmi krasny kocik,noelkovi sa muselo v nom dobre buvinkat.Ivett kde si nechala tie poporodne kila?jaka si chudunka.A jaka pekna rodinka z vas bola. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

yvka1
8. jún 2009

No to teda Ivetka má tuším 45kg aj s kočárom 🙂
Lenka my dávame Sunar a zahusťujeme Nutritonom kvôli tomu refluxu.A ty?

ivetka5
8. jún 2009

Ja som si tiež nebola na 100%, ale nebudúce už budeme vedieť🙂 Ďakujem, aj ty máš krásny kočík, najskôr som chcela taký, len v zelenkavom. A nakoniec bol úplne iný, keď sme si boli istý na 100% chlapcom, aj keď sa niekedy stáva, že sa narodí holka 😀 No čo mala by modrý kočík 😅 Práve sa v meste zobudil, ale nesťažuje si na confort 😀 A popôrodné kilá? No neboj, aj ja mám toho na sebe ešte. Ale mne to neprekáža. Som šťastná, že máme drobca.
Yvka, no keď ja mám 45 kg, tak ty potom 35kg 😀

yvka1
8. jún 2009

To áno ja mám 35 kg rozložených na tele ale ďalších 35 sústredených na bruchu 😀

lenka0402
8. jún 2009

yvka jaka srandistka 😀 😀 ty mas tiez tak 45 aj z kocarom,ved sme sa videli minule vo fontane 🙂 🙂 ani by som nepovedala ze si rodila. 😀 mi sme davali najprv nutrilon HA,a prsnik.A tera davame mliecko od HIPP.A mali je velmi spokojny.Len on je taky hlados. 🙂 🙂 Kolko ty vypije?

yvka1
8. jún 2009

240 až 270 ml a tebe?mne sa to zdá akosi moc. som zvedavá koľko bude zajtra vážiť,lebo ideme do poradne a pred 3 týždňami mal 6480g

yvka1
8. jún 2009

koľko stojí Hipp a koľko gramové balenie?

lenka0402
8. jún 2009

ty kokso,to je iny papkac,Moj mali ked mal 3 mesiace tak mal 6120g a 62cm.A vypije mi tak vseliako.Cez den 120 az 160 kazde 2,5hodky.A uz sa mu aj 3 krat podarilo vypit 200.A kolko ma cm?

lenka0402
8. jún 2009

Inac niekedy mi vydrzi aj 4 hodky nepapat,ked vypije tych 200.Vies ono je take hustensie,oproti tomu nutrilonu zbrnde. 😀 A 300g ma vyde na 110sk.Ale ma to tak na 2 a pol dna. ☹ ☹

yvka1
8. jún 2009

No on už sa dlhý aj ťažký narodil 4100 a 54 cm ale koľko má cm teraz tak to netuším zajtra ti poviem 😉

lenka0402
8. jún 2009

mozno vypije tak malo lebo to mliecko je take huste,a viac ho zasyti. 🙂 🙂

yvka1
8. jún 2009

300g Sunar stojí všade 150,- len v dm 109,- tak tomu trošku neroznumiem. chcela som vyskúšať aj iné mlieko či ho nezasýti viac ale vraj sa nemá prechádzať moc z mlieka na mlieko tak neviem

lenka0402
8. jún 2009

yvka ja osobne by som to riskla 🙂 skus vyskusat ine mliecko.Mozes vyskusat aj to hipp.nie je moc drahe,je to novinka,obsahuje probiotika.Je to tam aj velkym zvyraznene. 🙂 Alebo sa skus poradit zajtra s doktorkou.Mas velmi velky vyber mliecok.Alebo skus pozriet v temach na MK. 🙂 🙂

yvka1
8. jún 2009

No tej našej trubky Kozemplovej sa mi neoplatí pýtať 🙂 ale zajtra sa chcem ísť opýtať k poliačikovi či nás vezme a keď hej tak posledná poradňa berem od nej karty 😀 vy chodíte ku komu?neviem či si to už písala.

dream ako doma? už lepšie? 😝

lenka0402
8. jún 2009

mi chodime ku kadlubiakovi,som velmi spokojna.My mliecko kupujeme v TN,tu dca je tazko zohnatelne.Dost ho ludia beru.A sunar je riedky,alebo taky hustensi?A preco si neni spokojna z kozempelovu

yvka1
8. jún 2009

Ona je proste ,,hlúpa" to sa ani nedá opísať.Ordinuje pomocou letáčikov. Ja sa jej na niečo opýtam a ona hneď nájde nejaký letáčik a najlepšie aspoň zo 10 a povie mi aby som si to doma preštudovala. čo robí Kadlubiak malému keď idete do poradne? lebo Kozemplová mi ho naposledy ani vážiť nechcela,že veď načo?!a keby sa jej zajtra opýtam či mám zmeniť mlieko tak mi povie že ako chcem 😝 Tiež som chcela Kadlubiaka ale ten má vraj plný stav.
pije Alex čajík alebo prevarenú vodu ...,lebo náš nechce nič piť ani za svet a vraj u nekojených detí to nie je dobré.možno aj preto vypije toľko mlieka -od smädu 😀
my máme to mlieko veeeľmi husté-keď tam dávam ten Nutriton, tak je z neho kaša.
A alexík je inak už v pohode? už mu tie sopliíky prešli či ste boli u dr?

sisa.b
8. jún 2009

holky, vy ste vsetky vytrasene, nemate si co vycitat 😀 ja mozem len ticho zavidiet, no tak mi treba, ked som bola nenazrana 😝 😠 😀

yvka, krasna fotka v pase, ale proti pravidlam fora. ked ti na to pridu, tak ti ju zrusia 😕

lugu
8. jún 2009

yvka,ked ma maly reflux,nedavas mu antirefluxne mlieko?ja som ho samkovi davala a mala som ho na predpis,takze lacnejsie-mne ho odporucila gastroenterologicka a predpisovala mi obvodna.vtedy bol Nutrilon a Humana a su oznacene AR.inac ja som tiez skusala obycajny nutrilon aj bebu,a skoncili sme na tej humane AR 😵

ivetka5
8. jún 2009

Sisa, keď by som bola ako ty po 3- baby, tak som šťastná🙂 Si dobrá.
Baby, bolieva malých bruško? Nás áno, doktor nám poradil espumisan+biogaju, odvtedy máme klop-klop pokoj, ale nechcem ho tlačiť odmala kvapkami. myslíte, že je to mliečkom? My máme Bebu HA, ako chutí mu, len to bolenie mával večer, cez deň ok. Si myslím, keby to bolo mliekom, tak to má bolenie bruška po každom papaní, hm? Poraďte 😕 A má celeno-žltú stolicu, to zelené nám odôvodnil, že je bábo hladovejšie, a on teda je. Spapal by vela, ale potom by to asi aj vyvrátil. My máme Kadlubiaka, sme spokojní. Zajtra ideme do poradne, uvidíme.
Yvka, nemôže sa lekár až po pol roku meniť? Myslím, že to tak bolo, neviem ale.

yvka1
8. jún 2009

a prečo proti pravidlám?lebo sú tam decká?

lenka0402
8. jún 2009

yvka neviem ci ma kadlubiak plny stav ale mna uplne v pohode zobral,a to mal v tedy tiez plny stav,mozno sa skus opytat,mozno ze ta vezme.Ja som zas pocula ze poliacik pojde o nedlho do dochodku,tak ak vas vezme tak aby ste zas o nedlho nesli zas niekam inam,ked si mali nanho zvykne. ☹ Ja poznam kadlubiaka po znamosti ak chces mozem sa ti v stredu opytat ci by ta nevzal 🙂 🙂 🙂 A vzdy ho mera,vazi,mera mu obvod hlavicky,poslucha srdiecko,dychanie,ci nie je vysipany a tak,pyta sa ci dobre papa,a tak vseobecne.A u doktora sme neboli,sopliky este mame,ale kasel viac menej ustupil. 🙂 🙂 Tak ockovat nas urcite budu,juj bolim sa aj zanho 🙂 🙂

lenka0402
8. jún 2009

Joj sisa co by som za to dala keby som mohla kojit ☹ ☹ este kojim ale uz nie nadlho ☹ ☹ vy zo zuzkov ste ine dojky 😀 😀 😀

lenka0402
8. jún 2009

ivetka my sme na tom podobne,bolieva nas brusko a tiez davame espumisan. 🙂 My osobne sme zmenili mliecko,a bol pokoj.Este ho sem tam bolieva,ale je spokojnejsi. 🙂 🙂 🙂 U nas to bolo urcite mlieckom.

lenka0402
8. jún 2009

a este som zabudla,u nas saa to tiez prejavovalo vecer. ☹ ivet to su tie chlapske koliky,treba to pretrpiet, 😒 😒

lenka0402
8. jún 2009

a yvka alex pije prevarenu vodu z glukopurom.Cajik mi nechce ☹