Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

mkatka
autor
9. jún 2009

Co bys nechtěla? 😀

yvka1
9. jún 2009

Hlásime sa z poradne. Máme 68cm a 7210g-no na tri mesiace tuším až až 😨 no a dnes už to Kozemplová zavŕšila,vraj už mám začať s príkrmami 😠 😖 🙄 😝
dnes je krásne len keby ten hlúpy vietor nefúkal.Zuzulka dnes som ťa videla,bola som pri lidli ale ty už skoro na SPŠ.

sisa.b
9. jún 2009

yvka, toto keby mi povedal pediater, tak v momente od neho odchadzam 😠 to je co? sto rokov za opicami? 😒

sisa.b
9. jún 2009

mas teda poriadneho chlapa doma 😵

zuzula25
9. jún 2009

yvka tak to je teda poriadny kus chlapiska,ale aspon mu chuti a je zdravi 😉
je to mozne,ze si ma videla 😎 bola som na poste poslat nejake DM kuponiky

sisa idete plavanie?

s tou DM babybonus knizkou.pridete do DMky tam poviete,ze chcete si dat zaregistrovat babatko,daju vam na mieste prihlasku,bd si ju vypisete na mieste,alebo doma a potom s originalom rodneho listu dietata-podla neho len skontroluju inicialy to tam date.hned dodtanete startovaci balicek-ja som tam mala nejake vzorky nivei,plienku,praci prasok a take prkotinky a vela letakov.hned vam daju aj tu knizku,kde su niekedy super zlavy.plienky,obrusky,mliecka,kase,kozmetika pre dieta aj dospelych,ktore mozete vyuzivat a ked to nakombinujete s tou kartickou s nalepkami mate este vacie zlavy.tato knizka vam bude platit len do juna 2010,ked bude mat vase babo rok,dva,tri tak vam pride nejaky darcek domov a dalsia knizka na zlavy.aspon tak by to malo byt.co som citala,ze chodi nejaka satka,vzorky a take.
takze baby registrujte sa,oplati sa 😉

lenka0402
9. jún 2009

caute tak uz aj ja mam tu bonusovu knizku, 🙂 🙂
yvka tak ti mas riadneho valibuka,ale hlavne je aby ste boli zdravucky 🙂 🙂
dala som niake nove foto,mozte mrknut. 😀

ivetka5
9. jún 2009

Ahojte žienky, aj dnes je veru krásne, až na ten vietor. Išla som do kopca a ešte aj oproti mne fúkalo, tak som sa namakala 🙂 Dnes som bola na krv, u zubára na preventivku a potom ešte s malým na poradňu. tak vážime 4850g a meriame 62 cm. Celkom dlhý je ten náš synček 😀
Yvka, dávam Bebu HA. Zatiaľ by som nechcela meniť, keď priberá a chutí mu. Uvidíme.
Sisa, ja si to nevyčítam, to mi viac ľudí hovorilo, ale mrzí ma to, že nemá to čo by mal mať. Možno pri druhom to bude ok. Švagriná pri 1-vom nemala ani kvapku a teraz malého kojí už rok, a to by mohla ešte aj rozdávať.
Zuzka ďakujeme, aj Vám sa malý vydaril. Je taký smejko z neho🙂
Mkatka, my máme ten kýblik, prvý deň z nemocky sme ho skúšali v tom kúpať, no ale chúďa, keď dieťa nedrží ešte samo hlavičku, tak to nieje bohviečo. tak sme ho odložili a možno o 2 týždne ho znova skúsim, ale isto je to dobrá vec, aj pre malé, je celé ponorené, a je tam v polohe ako v brušku a aj menej vody sa minie.

ivetka5
9. jún 2009

Yvka, no to teda riane velký je🙂 Ale už mal dosť pri narodení, ako si písala. To si ho ako porodila, mne stačilo aj 3600g 😀 Tá Kozempelová je kapacita. Ja som k nej ako dieťa patrila a hovorím, nikdy viac, nakoľko mi zanedbala istú vec. No a keď aj maminu stretla, vždy sa jej pýtala, kedy už budem mať bábo, že aby som k nej prišla. No isto, nešla som. A radšej aj ty choď nikede inde s deťmi, ja by som ich tam nezverila 😢

kvetinkaaa
9. jún 2009

ahojte,

yvka po tom nasom nočnom hovore som ti chcela na druhy den zavolat a akosi stale nebol vhodny čas, najvhodnejsi je v noci po krmeni malej, vtedy ma vsetko napadne, ale neviem kto kedy spi 😉
vo stvrtok by som mala byt v dca, ak mi to vyjde brnknem ti či nie si niekde vonku.

ivetka5 my sme boli spolu v nemocnici 🙂

mkatka
autor
9. jún 2009

Tak jsem se byla schválně podívat do knížky a Vojta měl 68cm v 6 měsících 😅 - jen tak pro zajímavost, co mu oblíkáš za vel. body teď přes látkovku?

Jsme byli venku, koupit prckovi sandálky a teda procházka mi stačila. Se asi do porodu budu motat jen kolem baráku 😒 , a to jsem při Vojtovi běhala jak čamrda

Nosily jste některá takový ten podpůrný pás na břicho? Mám někdy pocit, že když si břicho rukou nazdvyhnu, že je mi nějak lepší....

Aha tak kýbl asi nebude to pravé ořechové.....

yvka1
9. jún 2009

Už vybavujeme Kadlubiaka 🙂
Kvetinkaa každý deň som tak do polnoci hore tak kľudne volaj 🙂

yvka1
9. jún 2009

Tie body ma veru dostali pri látkovkach-horko ťažko 6-9mes 😒

yvka1
9. jún 2009

ivetka a k tomu pôrodu- Vaneska mala ,,len" 3500g a namakala som sa straašne moc až som skončila na kyslíku aby som vládala ďalej. Malý bol oveľa väčší, nejako o 9:00 mi pustili vodu, napojili na infúzku,9:30 začali bolesti a 12:45 som ho zo seba doslova vypľula a vykecávala sa s doktorkou.Po Vaneske som sa nevládala ani postaviť a po malom som sa hneď ako ma previezli na izbu bola osprchovať a hneď na inú izbu pokecať s kamarátkou 🙂 Druhý bude lepší - uvidíš 😉 aj plánujete druhé či ešte je skoro o tom hovoriť? 🤐 ja som chcela hneď ale chlapa nie a nie presvedčiť 😠

yvka1
9. jún 2009

kde ste kto?mne sa vôbec nechce učiť 😝 radšej by som koníkovala 😀

sisa.b
9. jún 2009

yvka, ja mam na body extender, aby mi ho predlzili 😉 http://www.babykind.co.uk/vestextenders.htm
ale nam su kratke body aj pri hnuskach 😝

ivetka5
9. jún 2009

Yvka, tak veru vybav 🙂 To záleží aj ako sa kosti rozostúpia a tak. Ako nesťažujem si vôbec na pôrod, myslím, že bol super, aj keď v tej chvíli mi to vôbec tak nepripadalo 😀 Prišla som o 14:15 do nemocky a o 16:55 bol vonku 🙂 Tak pri malej si si to "užila", čo? Vôbec neplánujem, len ak by sa pritrafilo, ale ja by som najradšej až za 6-7 rokov. Synovec má 8 a má malého strašne rád, ani domov nechce ísť od nás. Aj na prázdniny pôjde k nám na týždeň, aj ked bývajú tiež v DCA 🙂 Inokedy by neišiel. A zas neter má 4 a ani si ho nevšimne. To staršie to už tak inak asi berie. A 3-tie plánujete?
Kvetinka, asi si ťa neviem vybaviť, možno keby som foto videla 😅

zuzula25
9. jún 2009

ivet a kde si rodila?v ilave??kto ta rodila.inac to si mala super rychly porod.mne trval 23 hodin 😝 😝 to bola tiez riadna fuska

sisa mne sa ta hodina dnes moc nepacila.prislo mi to take hrr,rychlo.zacali sme o 15 minut neskor,tak potom sa mi zdalo,ze sa moc ponahlala.este sme nedokoncili jeden cvika a uz:teraz ideme pocvicit to a to.no ale zato malemu sa teda dnes veelmi pacilo,ten sa tan nasmial od zaciatku,ale ako som ho potopila,zostal vazny-to asi je vystraha 😀

leni krasne fotecky,aky je uz z neho veliky chlapina

ivetka5
9. jún 2009

zuzka, áno v Ilave, mala som Mudr. Orálkovú, aj knej patrím, aj som ju chcela mať pri pôrode. Max. spokojná som bola.

lenka0402
9. jún 2009

tak mne dnes mali vypil 220,po prvy raz,aj by este chcel,ale nedala som mu,lebo neni zvyknuty,tak vela vypit,a ako ho poznam potom by to cele vyvratil. 😀 😀 Mama ma stale prehovara nech dam malemu na vecer riedku krupicu,uz ma s tym stve,jak sa kazdy stara,co a ako,ked ja nechcem. 😠 😠 ved ona tiez davala,a nic sa nestalo.Ale ona nechape,ze proste nechcem. 😠 😠
Yvka dufam ze ti ten kadlubiak vyde,pretoze mat taku doktorku ako ty,tak sa s nou hadam kazdu poradnu. 😠 😠
ivetka aj ja chodim k Oralkovej,ale nie som s nou moc spokojna,ona je ale strasne mila,priatelska,ale podla mna nic moc odbornicka. ☹Idem sa akurat od nej odhlasit,a skusit Petrikowskeho,ak ma vezme. 🙂 🙂

zuzula25
9. jún 2009

nejdete si niekto objednavat topanocky liliputi.mne sa velmi pacia a rozmyslam nad nimi.su to take capacky.
kuk na www.liliputi.sk 😉

lenka0402
9. jún 2009

krasne,prave sa nane pozeram,Len pre nas to je priskoro,su az od pol roka. ☹Mne sa velmi pacia tie modre z fudbalovou loptou,a hnede z psikmi. 🙂 🙂

lenka0402
9. jún 2009

ale dobra cena na to ze su celokozene 🙂

lenka0402
9. jún 2009

zuzula len nejake divne cislovanie.pisu 17/18 cislo na 6 az 12 mesiacov.A moj mali teraz nosi 17ku. 🙂 Asi bude mat dlhe nohy. 🙂

zuzula25
9. jún 2009

ved je tam pisane aj podla cm.ani sa nenazdate a budete mat polroka,poznam to,len nedavno sme prisli z porodnice

ivetka5
9. jún 2009

Lenka, no veď hej, 100 ľudí, 100 názorov. myslím, že ale Petrikowski má už toho hodne. Ale možno berie, len zas, či to toľko bude stíhať, a myslím, že dosť vecí si u neho sama platíš, skús sa spýtať kto tam chodí, lebo býv. kolegyňa tam chodila, tak spomínala medzi rečou.
Zuzka, botky peknučké, my už máme aj capačky dopredu nakúpené. No nekúp to, keď boli v super cene. 😀
A Sisa nám to akosi fláka, či nie? 😉 Aj dívate niekto Ordináciu? Ja hej, tak idem mrknúť, pokiaľ malý je ok🙂))

yvka1
9. jún 2009

Mne tá Orálková moc nesedí. Zrovna ona mala službu keď sme v noci prišli pri malej do pôrodnice. bolesti som mala celý deň, večer sa stupňovali tak sme išli do IL. Bola som ale len na 1 cm otvorená tak sa po mne začala rozkrikovať že čo panikárim, urobila mi ctg na kt. sa už ani nepozrela a bolo.Ráno ju o šiestej vystriedal Petrikowsky, hneď začali všetci lietať, popočúval ozvy lebo vraj podľa nočného CTG sú veľmi slabé a hneď pustil plodovú vodu a s malou treba von inak bude cisársky,plodovú vodu som mala úplne zelenú, takže stačilo vraj ešte pár hodín navyše a by sa zadusila.
A tertie?tak to už dúfam nebude aj keď človek nikdy nevie 😀 a vekový rozdiel-ak môžem povedať sama za seba.mám brata o 2 roky staršieho, skt. sme boli vždy ako jeden od malička až do teraz a druhého brata o osem rokov mladšieho,kt.bol vždy a asi aj bude môj malý ,,bobek" 😀 o kt. som sa starala, pomáhala mamine atď ale nikdy sme nemali moc spoločného a ani teraz nemáme.tak som radšej chcela menší rozdiel.

ivetka5
9. jún 2009

veru, človek nikdy nevie 🙂 Ja osm myslela, že máš iba 1-ho brácha. Ja zas mám jedného o 9 rokov a druhého o 3 roky starších, a teraz si skôr asi rozumiem s tým starším. To je ťažko povedať, čo by bolo lepšie. Ja som to chcela aj preto tak, že keď budem doma,a spoň by som sa venovala 1-kovi. 😵 Aj s učením a tak, takto keď si v robote, tak toho moc nestihneš. A teraz sa 1-váci učia toľko, čo my hádam v 3-tiaku 😅

zuzula25
9. jún 2009

ivet a kde nakupujes veci pre maleho???

nas maly dnes nebude asi spat ☹ a ze po plavani maju lepsie spavat,aki su tam vtipni 😅

ivetka5
9. jún 2009

Zuzi, neboj, isto zabuvinká🙂 Náš je po kupkaní ako medík, hlavne že čo tečie z flašky a potom aj zaspí. teraz už buvinká, dúfam, že si potiahne. Poobede mi doma prespal 3 hodky, čo som sa čudovala 😕 Veci nakupujem ako kde. Chodievame aj do Pandorfu, tak aj tam niečo, a aj zo sekáča, MMB, a tak. keď natrafí človek, tak sú tam dobré veci. pôjdem do hajan, využijem, keď malý spinká. Prajem krásne sníčky. 🙂

lenka0402
9. jún 2009

baby niako ste sa rozkecali,nestiham ani citat 🙂 zuzula nas mali asi tiez,neviete cim to moze byt?zaspi,o hodinku sa zobudi s takym strasnym revom ,dam mu dudku,do minuty je tvrdy.A takto sa to opakuje aj 10 razy za noc.Uz druhu noc. ☹ Moze mat take male babo zle sny?ja tomu nechapem. 😝 ☹ ☹