Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
22. jún 2009

kupovane v obchode. teraz sme papali kuracie chrbty z polievky 😅

sisa.b
22. jún 2009

ja teda naopak domacemu moc neverim, odkedy mali nase sliepky salmonelove vajicka 😒

zuzula25
22. jún 2009

pytala som sa preto,lebo akurat tu je jedna tema o to mase,ze ake davaju svojim babatkam a kazdy,ze domace 😕

sisa.b
22. jún 2009

uz mame za sebou prve privrete prsty v zasuvke 😅 ma hrce a modriny, akoby sme ju otlkali 😨 ked ona je strasne ziva a za chvilku prebehne na opacny koniec izby 😠 no a svokra ma tiez stastie s detickami 😀 ta mi hovorila, ze vzdy sa cosi musi stat, ked ich ma na starosti 😀 teda nie tie moje, ale kedysi este ked boli aj jej netere a synovcovia mali. no a teraz sme boli na tej oslave v sobotu, tak malu vozila v hrackarskom kociku. drzala ju pritom za rucicky a ked chcela s nou zist jeden schodik, tak ju pustila a mala svojou vahou utrhla strechu a zletela 😝 hlavickou prastila rovno na ten kachlickovy schod, to bolo revuuuuuuuuuuu. a svokra hotovaaaaa
dnes som sa jedovala, ze mi nejde ovladanie predneho kolesa na rucke - vsimla som si to este v piatok, ked prisla s deckami z vychadzky, no nebol cas. a samko mi dnes hovori, ze to bude asi tym, ze sa vykotila s rebekou s kocikom, ked ju tahala po schodoch do cukrarne 😅 no chuda, ma akusi smolu na taketo veci

sisa.b
22. jún 2009

zuzi, hadam nezacneme kvoli tomu dobytok a hydinu chovat 😅 😀 😝

zuzula25
22. jún 2009

no sisa mohla by si zacat chovat,budeme potom chodit k vam na maso 😀

a ta svokra 😀 😀 😀 hovorim riadna vymaselnicka.nas maly uz mal tiez modrinu nad okom a vcera vymyslal v postielke a prask o celo,ale nic,len velky rev a predvcerom mal letecky den.

sisa.b
22. jún 2009

jj, je velmi aktivna a mala bude asi po nej 😀 ale kym nemusime ist do nemocnice, tak sa nic nedeje 😀
a vy ste odkial kam leteli? 😅

sisa.b
22. jún 2009

holky a vycikali sme sa do skumavky na prvy sup 😎 aj obe by sme zaplnili, keby som mala poruke. takze zas - vdaka za bkm 😵

ivetka5
22. jún 2009

Ahojte babeny, tak mám ročník uzatvorený, skúška hotová 🙂 To bol víkend, stále som nad tým rozmýšlala ☹ ale našťastie som to zvládla.
Dnes sme ani vonku neboli, až tatino bol s malým keď prišiel z práce, bolo otrasne a mamina sa ešte učila. Snáď zajtra bude krajšie, aj keď to tak nevypadá 😒

sisa.b
22. jún 2009

ivetka, gratulujem 😉

ivetka5
22. jún 2009

Sisa, ďakujem veľmi pekne 😉 tie vlňáčiky, to štrikujete len na tie vaše plienočky, alebo aj normál sa to nosí? ja som kedysi štrikovala, ale na bábiku 🙂

sisa.b
22. jún 2009

ivetka, vlniaky strikujem na plienocky namiesto vrchnych nepremokavych gati. urobia rovnaku sluzbu a pokozka dietatka v nich este lepsie dycha 🙂 rano mavame nadhernu ritku, to sme v jednorazovkach nikdy nemali. a to som ju do jednorazoviek musela kremovat, do latkoviek nekremujem vobec. teda teraz ano canestenom kvoli tomu bordelu, co sme nachytali ☹

zuzula25
23. jún 2009

ivetka aj my gratulujeme 😉

lenka0402
23. jún 2009

Ahojte dievcence 🙂 🙂 tu sa strikuje o sto sest,keby som aj ja vedela aj by som si ustrikovala,ale ja som na toto moc neni 😀 😀
Sisa mne zas dnes maly precikal plienocku,bol cely mokry,az na chrbatiku, ☹ ja nechapem ako to dokazal.
co robim zle?cim ty vyplnas baby lucy?
Ivetka gratulujeme,vydis aka si sikula 🙂 🙂
Baby neviete niaky receptik na presnidavku?da sa tam zmixsovane ovocie podla chuti,a dalej?

lenka0402
23. jún 2009

chcem ju zavarit,a odlozit.co sa tam dava na zahustenie?

kvetinkaaa
23. jún 2009

čaute baby

ak tu niektora ste, prosim vas kde v DCA sa daju kupit plienočky do vody? chceme ist k slavikovi plavat 😉

diky moc pá

lenka0402
23. jún 2009

kvetinkaaa asi v kazdej drogerii.Viem ze zuzula kupovala od baby love v dm,a su aj od huggies,aj v billle maju,kauflande,skus skor to dmko.

kvetinkaaa
23. jún 2009

jeej lenka dakujem, ani som neverila ze niekto napise 😉
ja som myslela ze v tescu budu, v nedelu som ich tam hladala a márne.
len ja som z nemsovej a tu ich asi tazko zozeniem tak musi mm v dca ...

este raz diky, idem s malou pozriet do lekarne cityfarma ale pochybujem. páá

zuzula25
23. jún 2009

presne ako pise lenka ja som ich kupovala v DMke,babylove-bolo ich tam 12 a vysli okolo 5 eur a su dobre,tie huggies su troska drahsie okolo 8-9 eur

mkatka
autor
23. jún 2009

ahojte

já bych tu přesnídávku nezahušťovala....nech vyvařit vodu na požadovanou konzistenci. nebo tam dej při vaření míň vody a podle potřeby přilívej, ale malinko.

plenky...jak často přebaluješ? jde o baby lucy bambusku? to jen tak bokem....jestli to nestačí, dej tam o sací vrstvu navíc, jedno co, co máš, další vkládačku...každopádně nejlépe saje bambusový flís například od Baby Idea. to je taková univerzální záležitost, využiješ až do konce plenkového období

lenka0402
23. jún 2009

katka k tej presnidavke,dam rozmixovane ovocie podla chuti,a dam do zatvaracich poharikov a dam do varu,to mi je jasne,len do toho ovocia,nic ine?ani cukor?len to ovocie?
a prebalujem tak cca kazde 3 hodky,a ide o baby lucy bambusku.A uz som to poobmienala vseliak,dala 2,aj tak nestaci.Ale tu baby lucy velur mi neprecika.Je tam pisane ze treba oprat minimalne 3 krat,tak to asi nema este taku saciu schopnost.Myslim ze to bude asi tym. 🙂

sisa.b
23. jún 2009

lenka, co ja viem, tak bambus chyti najlepsiu saciu schopnost az po 10tom oprati 😉 😅 a ja davam bl bambusky so stvorcom a vkladackou v pohode na noc 😕
do presnidavky som pridavala malinko cukru pre velkacov, ale pre svojho maleho tam radsej nedavaj ani ten cukor 😉

mkatka
autor
24. jún 2009

Jáááj, tak to já myslela, že už máš "zajetý" ty bambusky, tak to je jasný....

No cukr by se neměl dávat do 1 roku věku, stejně tak sůl. Pokud si dobře pamatuju. Ono je to i lepší, nezvykat ty děti na sladkou chuť ovoce, radši tam přidej nějaké ovoce, které je přirozeně sladké. Přesnídávka např. z kyselých jablek... 😒 😅 A já si to dělala jen jednou, to jsem to dělala jen jednou, z malého množství, to jsem věděla, že se to sní během týdne, tak jsem to jen nalila do sklenic (2) ještě bublacící, pak zavřela a otočila dnem vzhůru. Ale dá se to dát do hrnce a povařit, někdo dává i do pekáče s vodou a do trouby. Ale jak dlouho....zkus pohledat zavařování na netu

feria
24. jún 2009

ahojte baby,pišem sem prvý krát, mam 30 a dcerku 7rôčkov a syna 1mesiac a 3 týždne, poradite mi ci sa da chodit niekde do DCA plavat s babetkami a od akeho veku? Alebo aspon cvicit s nimi na fitloptách atd? 😅

sisa.b
24. jún 2009

feria ahoj 🙂 my sme chodili do salusu, teda este chodime a chystam sa vyskusat trencianske teplice. co sa tyka cvicenia, tak neviem 😕

zuzula25
24. jún 2009

feria ahoj.plavanie ako pise sisa a plavanie je od 4 mesiacoch a cvicenie s detmi robia aj v dubnickom materskom centre,ale od akeho veku to ti neviem povedat,mozno napise katka alebo yvka,lepsie to tam poznaju.

sisa tak som bola aj ja dnes kupovat hrnceky-kupila som mu aj ten nuby a aj ten avent magic cup,uvidime z ktoreho mu pojde lepsie.idete zajtra na plavanie???

zuzula25
24. jún 2009

sisa tak som rozbalila ten avent hrncek a tiez je makky ten naustok,nie je priesvitny ako na nuby

feria
24. jún 2009

ahojte, dakujem za odpovede, to cvicenie si skusim obvolat, a na plavanie mame este 2 mesiace času... 🙂

zuzula25
24. jún 2009

dnes sa nekonikovalo??tak dobru...

sisa.b
24. jún 2009

zuzi, ja jej inu flasu ani hrncek nebudem kupovat. zatial nam tento musi stacit, aj tak este nic nedavame pit okrem MM a ked bude vacsia, tak sa uvidi. starsi dvaja nechceli ten hrncek vobec, chceli pit rovno z pohara, tak neviem, ci som sa teraz neunahlila 😅