Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
28. júl 2009

tak mate rovnaku,aj my mame prirodnu,ta sa bude tiez dost spinit.no moj manzel sa do toho nema,ze by mi pomohol,lebo ked vidi ako sa tam jeduje a place tak ho vzdy vyberie a frfle,ked ho tam chcem dat znova

sisa.b
28. júl 2009

zuzi, tak dik 😀 no ja mavam take divne obdobia. pocas prveho a posledneho trimestra som sa toho nevedela nabazit. az tak, ze som mavala pocit, ze stareho (nas.ral ma, tak preto to oslovenie) doslova uhanala 😀 to som bola medzi novembrovkami vyhlasena za nynfomanku 😝 a od porodu akosi nic 😒 nejak ma to neberie a pritom som sa nevedela dockat, kedy mi skonci sestonedelie 😝 ale kdesi som sa docitala, ze je to tou laktaciou. tak snad ked dokojim, sa mi hadam aj libido vrati 😀 dovtedy ma stary aj vymeni 😅 planujem kojit este aspon rok...

a tiez som za mdc, je to skvely vynalez 🙂 lutujem, ze som ju nekupila hned. nemusela som sa tolko navlacit. dufam, ze hacka bude u nas rovnako oblubena a budem si len nadavat, ze som ju neusila hned.

a k tej holke - monike - ona mi hovorila, ze patri na ten druhy breh, ze sa snazi pribrat a neda sa jej 😝 no ja by som mala radsej take problemy 😀 od vcerajska som sa zas pustila do diety, lebo sa nemozem na seba pozerat 🙄
inak je uplne uzasna, mne aj satku vymenila, lebo ta prva mi vobec nesedela 😵 a citala som ten rozhovor s nou, o tom, ze tretie rodila doma

yvka1
29. júl 2009

Dobré ránko prajem, čo máte dnes na pláne? 😉
No tuším máme všetky mdc prírodnú - ale mne tá pani vravela že tá sa špiní najmenej lebo má práve takú ,,špinavú"farbu 😀 my sme ju využili včera-malý má prvý hokej za sebou. No ale nosila som ho od 5tej asi do 8ej a veru už som mala dosť 😅
Inak ten pôrod doma-no klobúk dole. kde nájdem ten rozhovor? by som si prečítala teda ak je to na nete.

zuzula25
29. júl 2009

sisa to bolo zo srandy,ale ved si to pochopila 😉 s tou laktaciou mas pravdu,uz som to citala viackrat a mozem potvrdit,ale u mna to nie je az take kriticke 😀
tak si sa dala na tu hacku??a potom to ako zavesis???na zarubne ci do stropu??lebo my mame drevenne zarubne a to asi by sa donicili a mangel by ma asi zabil
tak zas dieta???kolko mas este kg z tehu??neviem preco sa davas zas na dietu 😅

zuzula25
29. júl 2009

yvka ahoooj.tak aj vy mate prirodnu?? 😉 tak vam zavidim,ze vam v tom deturence vydrzia,to je super.akurat som to hovorila mangelovi a ten teda suhlasil,ze este vyskusame ho dat na chrbat
a nie je ti tam v tom Martine smutno??tu si mala super partiu.myslim tie grilovacky a akcie co ste mavali.ale ved sa zoznamis s novymi.

my nemame nic specialne na plane,ked sa maly zobudi vyrazam na postu a poobede by som rada sla k svokrovcom ak budu doma vyspliechat maleho do bazena,my mame maly balkon a na podlahu do obyvacky ho nechcem davat,este mozno do kuchyne na dlazbu,ale to ho zas bude asi chladit.tak ja ti nevim.a ak nevydu svokrovci asi sa pojdeme prejst k vahu

mkatka
autor
29. júl 2009

Mě zase zaujalo to Beco. Určo si ho někde půjčím, protože mě manduca zas tak 100%ně nesedí. Mýmu jo, v pohodě, ale Beco je prý pro menší postavy

Normálně jsem už asi týden doštípaná, původně jsem myslela že komár, ale to jsem vždy v noci slyšela to příšerné bzzzzzzz ale teď nic, přitom se každý ráno probudím s novýma pupencema. Jsou takový ja-ko-by malinký, připomíná mi to bradavice (od vidění, nikdy jsem je neměla) a stráášně to lechtá, tak to samozřejmě rozškrabu, naběhne pupenec, pak se udělá stroupek a okolo červené. Svědí to x dní, nehojí se to CO TO JE? Večera jsem viděla v pokoji něco jako mravence s křídlama (jestli královna???), tak jestli ony nekoušou. Sfiňury. Už nás napadly i blechy a včera mě i alergická reakce kůže ale na co....mýho taky kousaly, ale jak onemocněl a začal brát atb, tak nic. Vojta taky nic. Jen já 😠

A Yvka, jestli sem nakoukneš, prosím tě, ty bodyna z Tesca jsou vel.18-24, jsem tě nechtěně obelhala 😝 ale jsou tu 3 v té vel. co chceš. Asi. Pak si vezmi prosím tě jedno s sebou, co mu je na porovnání.

zuzula25
29. júl 2009

jee katka co to tam mate??od tych vasich susedov a bordelu vam tam vselico zajde 😠 .sem to nastastie nedoleti.neviem co to moze byt 😕

sisa.b
29. júl 2009

yvka, tak manzel je hokejista? 😨 😝 😀

katka, nezavidim ☹ u doktora si nebola?
beco je moja tajna laska 😀 ale ostanem uz iba pri nej, s mdc som velmi spokojna, nemusim mat kazdu novu vychytavku 😅

zuzi, chcem ju dat do tych zarubni. mame zelezne, skrabala a natierala som ich ja 😀 takze stary nemoze pindat nic 😝

dream.d
29. júl 2009

Dobré ránko. My dnes ešte spíme. Malý dva dni bdel a dnes to chce asi všetko dobehnúť.😀
čo je to beco? mne sa mdc páči tiež, čo to asi stojí a ako sa to objednáva z toho tn. majú netovú stránku a poslali by to aj poštou?
malému Alexíkovi manduca úžasne pristane, ako stvorení pre seba. 😀

mkatka
autor
29. júl 2009

No ona kdyby mi ta manduca seděla tak, jak má, tak to beco taky řešit nebudu. ale nedá se mi dotáhnout v pase tak, jak bych potřebovala a ramena jsou mi taky volné ač utáhnuté na max. ale třeba vyzkouším beco a lepší to nebude, uvidím. každopádně tohle budu řešit až na jaře. na doma zatím postačí mdc, pokud bude třeba. ale Vojta pořád spal, bylo mu dobře dlouho v postýlce a v lehátku, tak uvidím.

jinak jsme se vrátili od dr. kontrola po 5 dnech. hrdlo stále mírně zapálené, vyfasovali jsme další lahvičku Penbene a máme to brát celkově 10 dní. dítě už je dost podrážděná z toho, jak nemá pohyb, doma už všechno okoukaný, pořád kňourá. rýma teď jako blázen, smrkat neumí, u sosání hadičkou řve jak tygr....ale aspoň mu ta rýma jde ven.

a já pevně doufám, že ta štípací havěť není od cigánů - ložnici máme na opačnou stranu.

sisa.b
29. júl 2009

my sme boli na poradni a mala ma 9500g 😀 a 77cm 😝

katka, drzim palce, nech sa malemu rychlo polepsi

zuzula25
29. júl 2009

sisa kraasne miery a mne sa zdalo,ze aj podrastla,uz tolko nepribera pri jej pohybe,ved ta vsetko aj spali.
inac uz ste ok po tej gynekologicke stranke z toho salusu??
da sa ist do toho brodu na kupalisko ak ked je skaredo???

katka aj my prajeme rychle uzdravenie,aby vas choroby obchadzali.kedy mas termin porodu??

yvka1
29. júl 2009

Takže-keď ma dnes nevystre tak už asi nikdy!! pustila som tu v Mt práčku a ona nemá vývod do steny ale hadicu len tak voľne,tak som ju dala do vane. Išla som variť polievku a medzitým mi asi Vaneska vytiahla hadicu z vane.Zachvíľku prišla celá mokrá že :,,Mamíííííí ty si mi urobila bazéééééééén!!Kúpeľka po členky vo vode a dostalo sa to samozrejme na podlahu v chodbe, tmavá krásna nová podlaha-no kým som to stihla poutierať tak podlaha sa stihla oduť! 😠 😠 😠 samozrejme že som pritom zabudla na polievku tak mi vykypela! a včera si pán mangel kúpil novú optickú myš-tak kým som zase riešila polievku tak moje drahé dieťa ju centrofixou popísala - no deň na zbláznenie!!!!

sisa áno môj mangel je hokejista 😝 😝 😝 😝

yvka1
29. júl 2009

sisa a ozaj k tej gynekológii, malá sa strašne stále škriabe, tak som sa pozerala a má taký trošku výtok. Cez víkend sme sa boli kúpať v Turč. Tepliciach tak neviem či čosi nechytila zase ona tam. Mám ísť s ňou len k detskému?? alebo??

zuzula25
29. júl 2009

nas Mato uz vie stvornozkovat,strasne sa tesim.len pocujem kricat manzela,ze pod sem a ja ze co sa deje a maly stvornozkuje.uz sme to ja nakamerovali,ale este troska pri tom pada.uz ma chudatko cele cervene kolienka.
a uz asi tyzden vie dat papa,ale sisa u nas to neznamena mliecko,my neznakujeme 🙂

yvka ked sa dari,tak sa dari,sikovna Vaneska

mkatka
autor
29. júl 2009

Yvka....nevím jestli se smát nebo brečet s tebou....Vojta má taky teď takový období....tuhle jsem mu pouštěla na pc přes youtube mickeyho a my jsme seděli u tv, za chvíli ho jdu zkontrolovat a celý monitor počmáraný propiskou....kdyby to viděl mužskej, tak už asi Vojta nemá hlavu na svým místě. naštěstí sledoval nějaký dokument a já to stihla ubrouskem odstranit. druhý den jsem mu dala propisku a papír, ať si sedne ke stolu a něco maluje (večer, unavená, už aby byl v posteli....) a on začal kreslit po stole ale tak, že tam propiskou vyryl....mužskej mu vynadal, Vojta brečel (a já šťastná, že jsem se nepřiznala k tomu monitoru), jak to tam vydřel, tak to samozřejmě už nejde odstranit, tak jsem jen otočila stůl...a jak měl panečku špatný svědomí, tak uklidil všechny hračky, ale do puntíku všechny a kdyby to uměl, tak snad i vyluxuje 😅
no prostě blbý období, třeba je hlídat na každém kroku. a proto se já tak těším, až půjde do školky, že si jako odpočinu 😉

zuza...termín porodu mám 3.10.

yvka1
29. júl 2009

Tak tomu ver že si odpočinieš. Keď mám doma iba malého tak sa mi zdá ako keby som bola doma sama. Hurá aby už bol 2.september !!

Zuzi paráda-a môžeš začať sledovať na každom kroku aj ty 😀

ivetka5
29. júl 2009

Ahojte maminy, tak ste sa akosi rozpísali, nestíham čítať 😀

Zuzka, gratulujeme k štvornožkovaniu, toa by si všetky kvetinky až máš na zemi už teraz ratovala 😀 Neviem, či myslíš v Brode Delfína, lebo je tam aj normál otvorené kúpalisko, ale na inom mieste. No ten Delfín je krytý, takže sa tam dá ísť za každého počasia.

Mkatka, no pokiaľ si videla lietať královnu, tak to rýchlo nájdi, inak sa ti niekde schová a nanesie ti vajíčka. My sme to mali min. rok o takomto čase,brrrrrrrrrrrrrrr. Nechcem ani myslieť, no až mravce sme našli, to ti z kuchyne prešlo do obývky a do baru (inteligentné) a na sladkosti, tak všetko letelo von. Nakoniec sme im hniezdo našli v linke a pritom máme čisto, nové všetko, až som plakala, ja už tehotná som bola. No tak sme Raid na mravce kúpili, postriekali všetko, čo sa dalo, no hrozné, no a tiež nevieme odkiaľ išli, ale hovoria, že kto chodí na chalupu, no a susedia chodia často, neviem, a potom ešte vyliezali ako je radiáor a tá tyčka čo ťa spája so susedmi, zo spodu nahor, a ešte tam som videla, či tade aj neprišli, potom sme to okolo zašpárovali riadne a chvalabohu pokoj bol, no ale nikdy viac. A možno to ako píšeš priletelo z vonku 😠 😠 😠

Yvka, tak to by asi aj mňa porazilo. Mne sa to stalo, že mi to tieklo bokom ako sme sa nasťahovali, ale som si to skoro všimla, no ale trošku podlahy máme odutej, nieje to ani vidieť, ale netrápi ma to, nakoľko tu bola už a chceme dávať tak či tak dlažbu. Ale treba to asi vydržať, aj mňa to čaká, že noel bude všade pichnutý 😀 😀

sisa.b
29. júl 2009

yvka, no ked sa se.re, tak vsetko 😝 😝 😝
ja som kedysi s jednym hokejistom chodila, ale on bol taka hamblivka, svetla vynimka medzi tymi suknickarmi 😀 😀 😀 ale to bola ina sekta 😀 som chodila s nimi na kazdy "dospelacky" zapas (oni boli vtedy dorastenci 😀) a vstupne som nikdy neplatila.

co sa tyka mykozy, tak dufam, ze uz sme ok, aj ked si ju este natahuje 😝 tak dufam, ze uz je zdravotne v poriadku a len prisla na to, ze jej to robi dobre 😀
a teda po tom delfinovi ma nestipalo nic, nie ako v saluse 😝

zuziiii, strasne moc gratulujeme k stvornozkovaniu 😵 😵 😵 aj ked u nas su odvtedy len same nehody 😅

lenka0402
29. júl 2009

Ahojte 😉
zuzka tesim sa s tebou,mas doma maleho sikulu 😉
Sisa co to tu citam,ze dieta?ja take veci neriesim,okrem zrkadla sa pozri na svoje 3 krasne deti,a zlost ta prejde.Ja to tak praktizujem ked sa na seba hnevam ako vyzeram. 😉

Akurat sme sa vratili z grilovacky,bolo super,maly si chvilku aj v mdc podriemal.Bolo super odist s toho stereotypu niekde na cely den. 🙂 Len ked sme odchadzali tak by som najradsej nasho psika odstrelila,v prvom hov...ne ktore zbadal sa v nom cely vyvalal. 😠 Tak si viete predstavit tu krasnu vonu v aute.
A este aby toho nebolo malo,nesla nam tepla voda,tak chudak musel cakat zavrety v kupelni pokial sa zohreje.

Mangelovi som ukazali stranku na aukcie,tak teraz je stale nalepeny na pc.A hrdo sa pysi ze si vydrazil
ziletky mach3 za super cenu.

sisa.b
29. júl 2009

ideme konecne na bicykle 😎 😎 😎

zuzula25
29. júl 2009

ahojte.

sisa uzite si bicyklovanie,ako vozite malu??mate ten cyklovozik?? 😎

ivet nastastie nemame kvetinky na zemi,ale zato uz vysavac objavil,doteraz ho nemohol poriadne preskumat,no teraz sa to uz da.ale este sa mu moc nechce stvornozkovat,akysi je lenivy.len sa smeje,ked mu hovorime no pod a sedi.ale zachytene na kamere to je. 🙂

leni tak ste mali krasny den,to je uzasne ze vam Alex zaspal v mdc,super.a ako ho nosis,len vzadu??ci aj dopredu??aj to viez zapinat nabok??

yvka,ze 2.september.ja som sa tiez vzdy na ten den "tesila",mam narodky a tie som si vzdy pokazila,ze sme museli uz do skoly 😠

lenka0402
30. júl 2009

dobre raaanko 😉
zuzka nosim ho aj v predu,aj vzadu,niekedy v nej pisti tak len zmenim polohu a je to hotovo.A na bok som to skusala len raz,a celkom sa mi to pacilo,ale este sa to musim poriadne naucit. 😉
Este musim vyskusat tie skrizene popruhy na chrbte 😉

yvka1
30. júl 2009

Dobré ránko, leni tak potom mi to z boku niekedy ukážeš lebo ja som niekam tie papiere založila 😝 My sa zatiaľ nosíme len vpredu,je tak strašne zlatý, opre si hlavičku a rukami akoby ma objímal-no zjedla by som ho 😵 u nás samozrejme ale funguje žiarlivosť, takže keď nosím malého, potom musím na chrbte aj malú 😀 inak dnes to zas začína pekne,kým som chvíľu telefonovala, mala som v kuchyni na stole pc a maslo a rožek-no tak mi vaneska to maslo natrela na počítač - chcela by som vedieť kedy takéto vymýšľačky tie detičky prechádzajú 🙄

mkatka
autor
30. júl 2009

Yvka, ty musíš mít nervy ze železa. MMch jak to řešíš? Já větš. ty ty ty a bu bu bu, protože mi nepřijde správný mlátit děti za toto, biju jen když mi fakt nervy ujedou a větš. v afektu a pak toho lituju.

Ještě se chci zeptat na váš názor co se týká toho kočárku, jak to vidíte vy jako nestraníci....http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24650072&tab=6
ta vanička je malinko užší než šířka podvozku, cca 2cm z každé strany. je to asi to, co myslela paní prodavačka, že se na tento podvozek dávají jiné vaničky. no nicméně tam normálně sedí, nepadá nic, jen je teda o tento kousek uzší - otázka - bije to do očí? já už nevím, hledám na tom každou mouchu radši dopředu, abych je nenacházela potom a už pomalu ztrácím soudnost 😝

lenka0402
30. júl 2009

yvka niekedy urobime vsetky mdc stretko a ukazeme aj Matkovi,ze je to len pre jeho dobro,a pre dobro
Zuzkinho chrbata. 😀 Zuzui kde sa chystate na dovolenku? 😕

Katka mne sa kocarik paci,nevidim na nom ziadnu chybu 😉

Akurat sme prisli z vonku,idem dat malemu mrkvicku z jablckom tak som zvedava ci mu bude smakovat 😅
A dnes sa konecne vrhnem na alexovu a moju skrinu a potiedim co je nam uz male.Juuuj ale nechce sa mi 😠

ivetka5
30. júl 2009

Ahojte žienky, poraďte : od večera ja mlý mrzutý, plakal, akoby ho niečo bolelo, no potom sa napapal a zaspinkal. Ani som ho nemohla okúpať, tak reval. Tak som, že ráno sa okúpe, no ako som ho vyzliekla, tak znova. Síce v noci mi prespal od 21 - 5 rána, napapal sa a spinkal ďalej, ráno bolo všetko ok, až potom. No ale stále oblizuje, kúše ručičku, asi je to zúbkami??? Ráno, že idem k doki, lebo aj pokašliava a kýchal, náš ma dovču, tak som bola u Baginovej, no vraj všetko ok, pozrela zúbky a že sa nalievajú. Tak asi tam je príčina a na doktorku vyškerený, že čo tu ty chceš, keď mu nič nieje. No a vraj zúbky sú spojené aj so suchým kašlom, vraj je to bežné, že mu mám kúpiť vodičku, no v lekárni mi zas radil ten Calgel, mám ho doma, no vraj neva, keď ešte nemá 5 mes., že v malom množstve, tak som mu to natrela, vyškerený a všetko mi chcel spapť 😀 Aj vaše deťúrence boli také? A teplotu nemáme, zatiaľ, klop-klop.

Mkatka, mne sa to páči, nech si hovorí kto chce čo chce, aj na môj kočík boli ohlasy, že sú kazové a bla bla, no nedala som na nich, a som spokojná, zatiaľ 😉 Tak ho kúp, myslím, že nebudeš lutovať.

Yvka, tak ja tiež neviem, čo by som urobila, stále nejde pred nimi všetko schovávať, no ale 2. september to istí 😀

lenka0402
30. júl 2009

ivetka moj alex je taky isty,stale upistany,nervozny,rucicku si tak strci do pusinky ze ho az natiahne,o hrackach
ani nevravim.Teraz sa to zlepsilo 🙂 myslim si ze to budu asi tiez zubky,len mu to ponatieraj.a ked bude na nevydrzanie kludne mu daj cipok. 😉 Mne tiez kadlubiak povedal ze sa pomali nalievaju,ale ze to moze este
potrvat. 😠 Co ty vies mozno nas este zo zubkami predbehnete. 🙂 My ale zubky este nechceme,my si vystacime aj bez nich 😅

lenka0402
30. júl 2009

mrkvicka z jablckom nam moc smakovala,ukazovala som mu pri tom aj kalkulacku a ta ho tak zaujala ze len tak veselo otvaral ustocka,a zjedol plnu misku. 🙂 🙂

ivetka5
30. júl 2009

Leni, ďakujem ti, asi to bude ono. Uvidím, budem ho sledovať. Ani my ich ešte nechceme, aspoň nám dlhšie vydržia 😀 Teraz sa napapal a je klud, nohy mi tu vykladá na klávesnicu 😅 Tak to je super, že mu tak chutilo🙂 Aj idete von?