Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

lenka0402
6. aug 2009

ze bagruje to je zlate 😅 😅 ten jojo je iny vymyselnik 🙂

dream.d
6. aug 2009

Tak s týmto mám problém aj ja ako drobca zabaviť. Niekedy mu stačia hračky, ale dlho nie. A potom tiež robíme lietadielko a na nochách húpačku. A jeho oblúbené je čítanie. On tak pekne do guličky prečíta časák. Ale strážim ho aby nedával do pusinky. Alebo knižky riekanky, ťapká po knižke a ja mu čítam, ale to ho tiež moc dlho nebaví.
Ja som za stretko, kedykoľvek, teda ak nič do toho nepríde.
Už dávame kašičku tú ryžovú, malý sa už celkom pekne chytá na lyžičku a vždy pri nej večer zaspí, ale už ked dojedáme. Zje tak 100ml a potom sa ešte zobudí na dokrmenie mliečkom. Od budúceho týždna ideme na mrkvičku a tak ešte musím poštudovať čo a ako sa to má.

dream.d
6. aug 2009

yvka tiež viem o čom hovoríš, tiež tu nikoho nepoznám. iba jednu kolegynku bývalu, tak s nou sem tam pokecám. keby tu nebola ona tak neviem.

lenka0402
6. aug 2009

tak uz mi to spravil 6 krat,zaspal a uz sme zas hore 😠 a teraz sa hra z nohou,strhol si ponozku a snazi si ju dat do pusinky.To je iny gumkac 😉

yvka1
7. aug 2009

Dobré ránko maminy, vybúvané ?? 😉

leni dnes som ti odoslala korunky z VUB, tak hádam najneskôr v pondelok ich máš na účte.

Baby keď ja som sa aj pokúšala prihovoriť, ale vždy ma odbili jednou vetou a bolo. No každopádne už sa teším na september to budeme viac doma ako tu. Dream a tebe to fakt nezávidím-ja tu nemám aspoň svokrovcov 😅

ivetka ja som aj zabudla-tú súpravičku už máme doma-ale pani opisovala oveľa lepší stav než je v skutočnosti no ale neva.aj som jej to chcela napísať ale potom som sa na to vybodla.

yvka1
7. aug 2009

A ešte pekný deň Vám prajem 😉

zuzula25
7. aug 2009

ahojte.

tak ja som tiez vyhrala na aukcii 3/4 nohavice nike,velmi sa mi pacili a vydrazila som ich len za 11 eur,potom som cakala na mail,no nedockala som sa,tak som tej dotycnej napisala,a ona po dvoch dnoch mi odpisala,ze mi poslala mail,ale ze som sa neozyvala tak ich predala(myslim si ze za vyssiu sumu,asi cakala ze sa vydrazia drahsie),ale vobec sa mi neozvala.hlavne ze ma napisane v podmienkach predaja ze caka 5 dni.ja som cakala a na ten 5 den som jej pisalala a ona ze to uz ma predane 😠 tak ma to dobre nasralo 😠

leni keby prisli tie designsocks zavolaj,alebo napis sem,my pojdeme von,ale okolo obeda sem este kuknem,ked chodi postarka ku vam okolo 11,tak to by si uz vedela okolo obeda.

aj my prajeme pekny dnik

yvka1
7. aug 2009

leni ako sa voláš priezviskom,mamina mi robí na pošte-by som zistila či je to už tam aj bez poštárky.

zuzka ja by som tej holke napísala negat.hodnotenie. za 3 takéto hodnotenia má zákaz vstupu na aukcie.

lenka0402
7. aug 2009

ahojte
yvka ved opytat sa mozes, Hradelova.. a napis co ti mamina povedala.
Postarka tu uz bola,mamina mi hovorila kd som bola na tom urade.A neprisli,tak si myslim ze urcite az v pondelok.
Ale este je tu jedna moznost,ze mi to donesu az domov,pretoze chodi sem aj taky pan,co roznasa aj takyto
tip balickov,a to chodievaju ovela neskor,ani neviem kedy.
Ved keby cosi,dam vediet. 🙂

ivetka5
7. aug 2009

Lenka, my ešte stále spinkáme🙂 ten pán k nám vždy chodí ešte pred poštárkou, doobeda, včera s mliečkom bol cca o 10-j, ale ako mu to víde, koľko toho asi má na aký smer. veď neva, aj keď v pondelok dorazia. Mne inak povedala na úrade soc. vecí, že k nim už nemusím chodiť, keď budem prestupovať na rodičovskú, že je to automaticky, tak neviem, že iba na Raimovku. A pýtala si si na ten dobrovoľný doplatok v nezamestnanosti? Ja si to isto budem platiť, ktovie aká doba bude, no vidíš teraz.

Yvka, tak to by som jej ja napísala, lebo keď som vydražila tú Pumu, tam mi prišla a zdalo sa mi tam fliačky malé, tak som jej napísala, a že ak to nezíde, že si to naozaj nevšimla, tak mi dá zľavu ešte, no ale to zišlo, a ja som taký poctivec, tak som to nechala samozrejme tak, dala mi aspoň pekné hodnotenie, že mám ľudský prístup 😀 Druhá by ju možno okafrala.

Zuzka, tak mňa tak raz na...s...ra...la jedna holka, písala som jej o capačkách, že ich beriem a tak. No a som išla na net až na druhý deň, no a už mi napísal, že sú predané, že nevedala, že ich chcem, keď som neodpisoval. bola super cena a krásne boli, za 5 eur. tak som jej vynadala, že mám asi malé dieťa a na nete nemôžem byť 24hod. A sa ospravedlňovala, som jej napísala, keby bola taká, tak napíše tej druhej, že sa stal omyl, ale isto jej niekto ponúkol viac 😠 Ako Yvka písala, by jej za 3 body čierne pozastavili účet a by si rozmyslela, či by ti ich nepredala. Mne sa stalo pred 2 týždňami som vyhral mikinu "adidas climalite" aspoň bolo písané tak, no prišla mi a že neorigoš, tak som jej hneď číslo účtu poslala, aby mi vrátila prachy a ona na to, že čo by som za 10 eur chcela, tak som jej krásny mail poslala, že musela byť z neho zelená a že to budem rišiť cez adminy. No a do 3 dní som mala korunky doma 😀 a ešte aká milá, že máte pravdu a bla bla bla. kokso, s takými sa netreba jedovať, trošku vyhroziť a máš to. To môj názor.

zuzula25
7. aug 2009

ivet aky doplatok v nezamestnanosti mas na mysli??

yvka1
7. aug 2009

No ahojte, takže balík ešte neprišiel 😖

ivetka5
7. aug 2009

Zuzi, je to dobrovoľný príplatok v nezamestananosti, myslím. Pokaľ si zamestnaná, tak to to 1/2 roka platí zamestnávateľ, ako dostávaš materské. No a potom 2,5 roka, si to musíš sama platiť, ak chceš, je to dobré na to, ak by si nenašla hneď prácu, alebo by ťa nedajbože prepustili, jednoducho, aby si mala nárok na podporu. Lebo ak nejde ten odvod, tak náro nemáš, mne to raz jedna pani spomenula, robila predtým v banke, mala super plat, no a miesto ejj nedržali a išla na ÚP s ým, že má nárok na podporu a nemala, lebo neplatila. Najnižšie je to myslím 4 ečka, to je minimum, o sa musí platiť mesačne, ale môžeš aj vyššie, bude ti od toho závisieť vypočítaná výška podpory, neviem, či som to dobre napísala, ale tak nejak jet. lebo keď si vezmeš, aby si mala nárok na podporu, musíš byť 3 roky zamestnaná riadne, no a teraz štát to za nás neplatí.

Ako aj to, málo ľudí vie, že keď si niečo také podobné platíš 270 dní pred materskou, t.j. 9 mesiacov (najlepšie už pred ako plánuješ mimi), máš nárok na najvyššiu materskú, cca 15 tisíc. no ale to nikto skoro nevie, mne to známa povedala, keď som bola v 3 mesiaci, a doplatiť sa to už nedá. Takže tak. Ale vraj už to majú zrušiť, tak neviem, ak nie, v budúcnosti si to isto pri 2-m baby dám.

yvka1
7. aug 2009

Ivetka a nevieš či si to môžem platiť aj keď som nikdy predtým zamestnaná nebola?

lenka0402
7. aug 2009

Ahojcek
tak sme prisli z prechadzky,prebrazdili sme celu dubnicu,potom sme si sadli na lavicku a z malym bodovali chlapov 😀 😀 aspon ze nevie maly rozpravat,aby to neprezradil tatinovi 😀 ale taky extrem som videla,ze cierne rifle,a cierny rolak,V takomto teple 😝 😝
Akurat maly zlupol celu presnidavku,a ja idem hodit sprchu.
Ivetka zabudla som sa na to opytat,ale idem asi prestudovat niaky zakonnik,ci o tom cosi pisu 😅
Inac ten stat to je proste jeden velky bordel,z vyplaty ty strhavaju vseliake trapne poplatky,musis odvadzat vseliake odvody,ale ked pride na nieco,z nicim ty nepomozu 😠A ked chces poziadat o niaku podporu,potrebujes vypisat milion papierov,musis prebehnut vsetkych zamestnavatelov,a este aj tak nevies
ci ho dostanes.A cela tato materska,je proste smiesny peniaz,to mam tak na plienky,mlieko,a zopar drobnosti. 😠

lenka0402
7. aug 2009

yvka korunky mi uz prisli 😉

zuzula25
7. aug 2009

fuuuha tak to su zaujimave zakony 😠 tak len dufat,ze nemocnicu v ilave nezavru(ze dream) a neostanem bez roboty.ja si nic neplatim.ale zaujimave,ze na socialke ti to vobece nepovedia.na co su tam tie tetky 😠

leni a s kym ste hodnotili chlapov???s ivetkou??

dream.d
7. aug 2009

no zuzula tiež sa na to spolieham. a budúci rok si chcem spraviť ZA, aby mi trocha plat zdvihli. Inak by sa mi páčila aj robota na JIS. len na to nemám školu. Oddelenie, neviem či sa tam chcem vrátiť, ale ked nič iné nebude.Uvidíme.
O tom priplatení som tiež počula už ked som bola tehu, tak škoda. Mohli sme si pekne žiť.

lenka0402
7. aug 2009

zuzula nie z ivetkou,ja z malym 😀 sedel mi na kolenach a len tak sme sa rozpravali a bodovali od 1 do 10 😀
To len tak zo srandy 🙂

zuzula25
7. aug 2009

leni tak to ste mali zabavku.no ale neuc ho na chlapcov ,treba baby bodovat s nim 😀

yvka1
7. aug 2009

no ´ja som vám to hovorila že na tom ihrisku sú kr.vy. vaneska bola v piesku a asi 3krát som ju upozornila že nesmie hádzať piesok, no a ona na 4.krát švacla malému chlapcovi plnú hrsť rovno do očí - tak som jej dala po zadku.nič strašné-skôr ju to urazilo ako bolelo.jedna mama ale hneď zahlásila že matkám ktoré používajú telesné tresty by mali zobrať deti lebo si ich nezaslúžia a ďalšie dve jej samozrejme pritakali. aj som sa chcela s nijmi pohádať ale asi by to aj tak nemalo význam.

lenka0402
7. aug 2009

Zuzi neboj potom sme to otocili,a bodovali baby 😀
yvka chudatko moje,nevsimaj si take chudere,ved ty sama vies co je dobre pre tvoje deti 🙂 A priiiiiiiiiidddd do dubnice tu mas veeeeeeela konikovych kamaratok. 🙂 Ja viem ze sa to neda,len to niako vydrzat.

ivetka5
7. aug 2009

Yvka, tak to veru netuším, ale na sociálnej poisťovni ti to isto povedia.

ivetka5
7. aug 2009

Yvka, tak to sú chuderi na n-tú, no nie? Síce má výsť zákon, že na verejnosti nemôžeš vraj dieťa zbiť, ale neviem. No ale ja som tiež za to, keď slabú náučnú dáš, ke´d si ale len samozrejme zaslúži, no ja by som to asi rovnako riešila.

Lenka, aj ste niakeho chlopa vybrali? 😀

Zuzka, ste boli na prechádzke? Potom som ťa aj s Vierkou videla na ihrisku. My sme boli na pohotovosti pre istotu, lebo ešte čo nás očkovali proti TBC v pôrodnici, tak mu to neskutočne navrelo, a povedala doki, že keď mu to nevíde pri kúpaní do pondelka, tak mu to asi injekciou budú vyberať, dnes vo vodičke to neprasklo, tak dúfam, že zajtra, iba tá šupka sa odtrhla, no ale škaredé to máme veru, chúďatenko moje ☹ No a ešte super, že ho nemali očkovať pokiaľ nemá jedno zahojené, že ona nikdy neočkuje, tak som trošku nahnevaná, že to sestrička u nás tak podcenila, skúšala mu lymfatické uzliny, či nie sú zdúrené, ale nemal, našťastie. Ani neviem aká to bola doktorka, Šištíková? Alebo niečo také, asi tu v DCA nerobí, neviem, taká staršia, veľmi príjemná.

zuzula25
7. aug 2009

ivet ano boli sme na prechadzke,potom mi ho este chvilku babka s dedom zobrali,ja som si isla uvarit kukuricu,som zvedava ako to maly zvladne. 😅 rozpravali sme sa s Vierkou,mala je uzasna,straasne kraaasna.kocica z ne 🙂 j.to aby mal tatino nachystanu velku gulovnicu,ked bude chlapov odhanat od dveri. 😀 sme sa rozpravali,ze tiez mala malu vanesku taku cicickovu,ale ze ju to preslo.tak som zvedava dokedy nasho to bude drzat. 😕
rozpravala mi aj o tom ockovani.ja som zostala hned prekvapena,ze vas dalej ockovali,ked nemal zahojene to ramienko.tak to doktorovi v pondelok hned vyhod na oci. 😠 nam tol teda poctivo kontrolovala a pozerala.chvalabohu mi tam uz nic nemame.
tak nech to Noelkovi pekne same zmizne,chudatenko.ziadne ihly nepotrebuje

Yvka tak to teda no coment na tie baby.ako nepoviem keby cosi utrusili keby si malu bila po hlave,ale mam strach ze ani jedna nikdy nedala svojmu dietatu po zadku a potom sa robia mudre.ale uz to tam nejako vydrz a od septembra uz budete viac tu.a bude lepsie.

prajeme pekny vecer a drobcekovia nech krasne buvinkaju a mamicky samozrejme tiez,aby rano vstali plne elanu 😎

ivetka5
7. aug 2009

Zuzka, ja som varila kukuricu včera 😀 Ale ešte mi z nej trochen ostalo. No to sa aj chystám v pondelok, že mu to poviem, ale keby som mu to nehovorila, že to má škaredé, že 90% detí má takú reakciu, no tak som bola vybavená a to 23-ho má mať ďalšie, no pokiaľ to nebude ok, tak ho nedám očkovať, vraj to mám posunúť, povedala. je teraz trošku mrzutý, nevie sa akosi uložiť na spánok, už hajal, a prebral sa. tak dúfam, že za chvíľku zalomí. Malá Vaneska je zlaté bábo 🙂 A my prajeme krásne sníčky a ešte krajší víkend 😎

sisa.b
7. aug 2009

ahojte 🙂 tak my uz sme konecne doma, aj ked to nebol moc najstastnejsi navrat - chytila som sa so svagrom 😝
slecna sa nam naucila lozit po schodoch, tak sme mali pekne soky z nej a prave tu robi striptiz 😀
jo a dovolila som, aby ju na chvilu dali na dvore do choditka 😕 😝 no stravila v nom za dva dni asi pol hodinku a doma to nove urcite nerozlozim 😅 tak uz zas dochoditkovala 😝
co nove?

zuzula25
8. aug 2009

ahojte.

vitaj sisa spat.tak to Rebeka je uz ine tornado,nic ju nezastavi 🙂 aj sa jej pacilo v choditku??nas maly ho uz tri dni odmieta,zistil ze sa stvornozky da lepsie dostat ku vsetkemu,zatial co v choditku nie.ale ked idem do sprchy tak tam musi byt,to mam vacsiu istotu,ze nic neurobi.

u nas noc hroooozna,maly bol kazdych dvadsat minut hore a mrncal,ty kokso som myslela ze ho uz necham vyrevat,ale bolo mi ho luto.neviem co bolo,teraz uz je zas dobre,zeby spln mesiaca???ktosi to spominal,ze vtedy babatka horsie buvkaju. 😕

prajeme krasny vikend

yvka1
8. aug 2009

Dobré ránko, tak u nás spln ale účinnkuje na Vanesu-od jednej vymýšľala-som myslela že ju dorazím...Mami idem cikať,kakať papať, som smädná, bolí ma bruško,mami spinkaj vedľa mňa, otoč sa ku mne,mamiiii a pôjdeme ráno na preliezky..no zastrelila by som ju. Za to teraz si spokojne hajinká, ale idem ju potvoru zobudiť lebo cez obed mi nezaspí a mám po obednom oddychu 😠
Zuzka a malý keď sa zobudí tak asi hneď cicík čo? Vaneske aspoň poviem nech je ticho a nech spí ale čo povieš takému drobčekovi že? 😉

no ešte dnes máme tatina celý deň vo Zvolene a zajtra má konečne voľno,tak sľúbil že pôjdeme na kupko alebo do Dedinky (to je taký skanzem). jej ako sa teším, to si ani predstaviť neviete 😅

idem robiť raňajky, pekný víkend prajeme aj my 🙂

lenka0402
8. aug 2009

Dobre ranko 🙂
zuzka mi sme na takomto spanku uz 2 tyzdne,kazdu chvilku hore,celu noc buntosi,len striedame cajik,dudka,cajik,dudka. ☹ Neviem co je tym detom,takto zle mi nikdy nespaval 😝 Vobec sa nevie ulozit,len sa prehadzuje z jednej strany na druhu.On je nesmierne zivy,niekedy az moc 😝 Ma v postielke zavesenu taku zabu a na tej zabe su take kolieska ktore sa tocia.On do toho tak kope az pokial to koliesko neodpadne a on ho potom vezme a pcha si ho do pusinky.Uz odthol plysovemu hrochovi ucho,to neviem ako dokazal 😠
A v postielke mi pomali robi kotrmalce,on ked bude chodit to este len bude rosambo 😝