Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
2. sep 2009

tak sa zabavte. to moje maca este stale buva 😅

dream.d
2. sep 2009

No tak a sme doma. Po polhodinovom jedovaní ho tatinko konečne uspal a ked sa zobudí bude hádam lepšie. Asi to bude tou zmenou počasia čo sa chystá.
Na sociálke som nič nevybavila, lebo tá pani s ktorou som to vypisovala má dovolenku. A už mi dávno materská skončila, tak v piatok ideme zas po úradoch. Hádam na chvílu bude už potom pokoj.
Yvka máš moju bundu, že? Som si ju zabudla u teba na kočíku. Ja hlava deravá.
Rebečke tiež prajeme všetko naj k meninkám.

lenka0402
2. sep 2009

Caute dievcence
Aj mi Rebecke prajeme vsetko najlepsie k meninkam,a posielame cmuk 🙂 🙂
Dream aj ste kupili plienocky? 😉 Baby radi sme Vas vydeli 😉

mkatka
autor
2. sep 2009

Ahojte

tak první den školky jsme zvládli. Prý trochu poplakával, když jsme pro něj šli, tak pláč, jak nás uviděl, ale dá se to. Jsem zvědavá na další den, když už bude vědět, co ho čeká....

Papuče jsme koupili v Kloboukách, takový obyč no, ale je na hranici 2 velikostí, takže mu brzo budeme kupovat větší. Ale máme krááásný galoše s krokodýlem 😵

Dnes utz prietoky v nemocnici a vše ok. Jen toho streptokoka jsem si nemohla odpustit, tak bude infuzka no....

Ale dnes jsem si krááásně uklidila obývák, fakt paráda, okno dokořán, žádný strachy, že se otočím a dítě mi vyskočí z okna. Ani jsem se nenadála, 2 hodiny uběhly.

Zítra si jdu ke kadeřníkovi... 😵

Yvka, my jsme tě dnes 2x viděli - jednou jsi šla asi pro Vanesku, okolo 14:30 u sklenárstva a podruhé okolo 16:30 před MC.

Jo a důležitá info: CHCETE NĚKDO starý čísla časopisů Mama a ja, některé možná aj jiné. Mám to ještě po Vojtovi schované, ale už do toho ani nenahlížím. Témata se tam vesměs stále opakují, jen ty inzeráty a reklamy už nebudou čerstvé. Jestli ne, tak to odnesu do MC, ať tam mají v čem listovat, do sběru mi to přijde škoda.

zuzula25
2. sep 2009

ahojte.

katka super,ze ste to tak tvladli,aj sme na vas mysleli. 😉 ak by nevadilo ja by som si zobrala tie casopisy mamaaja,uz rok si to objednavam a je tam super citanie.

my sme sa akurat vratili z prechadzky,boli sme na tych novych preliezkach na "ucku", a uz sme isli domov,lebo sa ochladievalo a zacalo poprchat.

inac baby moj chlap zavara uhorky 😅

mkatka
autor
2. sep 2009

Zuzu jsou tvoje. Je jich dost, snad ti to kočárek pobere. Můžeš mrknout u nás doma na nějaké ty hadříky, jestli by se ti něco šiklo. Domluvíme se, kdy budu doma. Nejradši ale příští týden, zítra bude zase šup šup a v pátek mi přijede brácha s rodinou na víkend. Ju?

yvka1
2. sep 2009

dream bundu máme no len neviem ako odovzdáme 😅

Vaneska je od škôlky akási smutná-nič nevraví a to mi je divné lebo jej sa pusa zastaví málokedy. Ale keď sa jej opýtam či sa teší na zajtra povie že áno, ale keď sa jej opýtam na čokoľvek iné tak neodpovedá a radšej odíde. a ešte keď som prišla tak ma tak stískala ani som ju pustiť nemohla, sedeli sme tam na lavičke v šatni a stískali sa ale pomaly pritom plakala . no som z toho nešťastná,lebo ani neviem čo sa jej stalo.alebo som moc precitlivená 😢

rebeke prajeme všetko naj a posielame pusku 😉

zuzula25
2. sep 2009

katka moze byt 😉

yvka to je fakt divne,dufam ze sa jej tam nic nestalo,alebo sa jej mozno nepacilo,ze ju ucitelka casto napominala 😕

sisa.b
2. sep 2009

dakujeme 🙂

tak ja uz som zapisana a 26. mi zacina boj 😕

yvka ☹ zaciatky v skolke su tazke, aj moji plakavali. teda len samko, sarka sa celkom tesila. ja uz mam naopak hlavu v smutku kvoli sarke, lebo chodi do skoly v tn a ked sa odstahujeme k svokrovcom, tak nebude moct vecer chodit domov, ale bude musiet u babky prespavat 😢 uz teraz mi je smutno, ked si pomyslim, ze ju cely tyzden neuvidim a v sobotu zas budem ja v skole ☹

sisa.b
2. sep 2009

zuzi, prajeme vsetko najlepsie 😵 😵 😵

ivetka5
2. sep 2009

Ahojte maminy a drobci, tak aj nám sa dnes páčilo, aj keď s menším meškaním 😀

Sisa, aj my prajeme Rebečke všetko len to naj naj naj k meninkám, hlavne, aby jej bezbolestne zúbky rástli 😅 Keby to tak išlo, že? Ale keď som pozerala na nete, tak tam má niekto iný meniny, tak neviem teraz. A školu, držkám palčeky, nech to ok zvládaš.

zuzka, potom ti dám ešte vedieť, nieje to na 100%, že pôjdeme v utorok, aj keď som sa tešila, tatinovi prislo tdo Lubochne na ležanie, zrovna od pondelka, tak by sme to potom asi nechali na ďalší mesiac až. No neva, zdravíčko je prednejšie 🙂

Pekný večer prajeme, aj keď drobec je už spiaci🙂))

ivetka5
2. sep 2009

A čo má Zuzka?

ivetka5
2. sep 2009

Niečo mi ušlo? 😕

sisa.b
2. sep 2009

ivetka, dakujeme 🙂 a ty co studujes? uz som zabudla 😅 vlastne uz neviem, ani co yvka studuje 😝 a to sa chcem ist cosi naucit 😠 🤐 😝

mne povedal FB, ze zuzka ma dnes narodeniny 🙂

ivetka5
2. sep 2009

Upssss, tak Zuzi všetko najlepšie aj tebe k narodeninkám 😅

Sisa, ja mám Učiteľstvo odbornýcch predmetov, je tam viac menej psychoška a tak. No 1-vák ma bavil, uvidíme 😀 A ty čo presne máš? A Yvka, neviem, či nie niaku ekonomiku, neviem 😕 Neboj, naučíš sa🙂 Dobrú nôcku, idem už do hajan.

zuzula25
3. sep 2009

ahojky.

dakujem 🙂

ivetka a co ide manzel do lubochne??teda ak mozem vediet.ja som tam chodila ako dieta pravidelne kazdy mesiac na kontroly kvoli stitnej zlaze,aj si ma tam chceli nechat lezat,ae nastastie potom zislo z toho a lezala som v PX

lenka0402
3. sep 2009

Ahojcek 🙂
Juuj Zuzka vsetko naj k narodeninkam 🙂 🙂 Ani sa nepochvalis? 😀 A kolko uz mate pani mamicka?Hlavne nech ta obaja chlapi posluchaju 🙂

zuzula25
3. sep 2009

takym vekom sa netreba chvalit 😀 26

dream.d
3. sep 2009

Ahoj Zuzi. Tiež prajeme všetko naj. A príjemnú oslavu.
Yvka, to je super, že ťa stískala, podla mna si začína uvedomovať ako ťa má rada a ako jej chýbaš ked s nou nie si a ked musí poslúchať niekoho iného. Do dca idem v piatok aj v pondelok, tak by sme sa niekedy dohodli. Len mi napíš t.č. , aby sme sa potom našli. V pondelok by som prišla autom, tak by sme mohli prísť až k tescu.

ivetka5
3. sep 2009

Ahojte,

Zuzka, tak náš výlet sa odkladá o mesiac, ale neva, to je každý mesiac, akcošky. Tatino ide na infúzky ako diabetik,takže si aspoň oddýchne 😀 Aj keď je tam síce nuda, asi ani nebude môcť nikam ísť pozrieť okolie, lebo je tam niaky program, že každé 3 hodky niečo majú, buď meranie, atď. Neviem, nebol tam už 8 rokov, tak preto som ho vyhnala.

Čo dnes plánujete? My chceme ísť von, ale malý sa napapal a zas to zalomil, tak čakám 😀

ivetka5
3. sep 2009

Už sa preťahuje Noelko, to dlho nepospal 😅

sisa.b
3. sep 2009

ahojte 🙂

u nas hroza pri papani ☹ za dva dni jej poriadne narastol ten vrchny zub a ja som cela dohryzena. normalne ma chyti a ked je pricucnuta, tak trhne hlavou doboku. toto mi urobi aj niekolkokrat za minutu, dokonca aj v polospanku ma tak natahuje 😢

lenka0402
3. sep 2009

Zuzi podla mna to je tak akurat 🙂 ved sme este neni stare baby 😀 ale mlade mamicky 🙂

Nebola si nahodou v tej Baty?ja tiez planujem malemu nieke topanocky ale na zimu,na jesen mame dvoje tenisky kozenne tak to nam zatial staci.Len ze ci tam bolo pre takych drobcou aj nieco na zimu. 🙂
Mi sme na jesen vyzbrojeny len este niaka ta ciapka jesenna.Len na zimu nemame zatial nic ☹ Aj ked na to mame este chvilu cas 🤐

sisa.b
3. sep 2009

zuzka, brala by som taky vek. ta moja trojka sa mi vobec nepaci 😒

zuzula25
3. sep 2009

no mne chlap vcera povedal,ze som uz stara 😠 ze kde to bolo,ked som mala 18 😠

leni nebola som v bate,odlozila som to na neurcito,bola som v dubnickom tescu a kupila som malemu este take teplejsie capacky k tej bundicke,co som vcera kupila.

ideme do Kauflandu na nakupy,chladnicka nam zyva prazdnotou

lenka0402
3. sep 2009

Tak ja som dnes najhorsia matka sveta,ked nedam malemu to co by vsetci chceli 😠
Bola u nas navsteva,a maly mi proste odmietol papat prikrm,tak dnes mame asi mliecny den 😒
Preboha take 6 mesacne dieta by uz malo zjest vsetko,nie mlieko.
To si neni dobra matka,ked mu to odopieras.
Tak mu to prisol,alebo mu tam daj prask,cukor.
Boze baby co som sa ja napocuvala 😠 ide ma od jedu roztrhnut. 😠 😠
Ze mu to mam dat na silu,ze mu vsetko odopieram,a td. Nuz tak som asi zla matka 😔

Oni proste nepochopia ze mal maly proste chut na mliecko,a nie na prikrm.Je pravda ze teraz mu moc nesmakuju v pos.dobe prikrmi ale podla mna to az take hrozne neni,niektore mamicky zacinaju aj odost neskor
z prikrmi a dieta to dobehne. Boze ved mu nic neutecie 🙂

sisa.b
3. sep 2009

lenka 🙄 to co si mala za navstevu?

moja svokra sa snazi, odkedy jej doktorka pofrflala a minule bola u nich navsteva (svokrova sestra s muzom), oni maju vnuka o 3 dni starsieho od rebeky a su taki scitani. tak ked moj svokor chcel nieco malej dat, sestra ho hned zvozila, ze to este nesmie. tusim torta to bola. a on jej na to, ze my sme jedli vsetko a nic nam nie je. nato mu ona povedala, ze sme sice jedli vsetko a robili vsetko, ale sme dve generacie s vysokym tlakom a cholesterolom, o obezite nehovoriac, vsetci mame kopec alergii, alebo sa k nim casom dopracujeme a vsetci mame problem s chrbticou, krizami a plochymi nohami 😅 tak nech nehovori, ze sme mohli vsetko a nic nam nie je 😀
tak sa mi ratalo, ako sa vzdelavaju 🙂 oni maju len jedneho syna na nejakej ambasade v moskve a teraz jedneho vnucika. takze ked oni zacali satkovat, uz zrazu nebola satka len hlupost, ktoru som kupila. to iste aj ked som choditko odmietla. nastastie v nom mala aj tak nechce byt

sisa.b
3. sep 2009

lenka, chcela som tym povedat, ze aby si na nich kaslala. oni si vychovali svoje deti, ty si vychovas svoje. si jeho matka a tak ako oni pri svojich, aj ty si presvedcena, ze robis pre maleho to najlepsie, co mozes. tak im to kludne oznam. a este by som ich poslala precitat si najnovsie studie o metodach vychovy a stravovania sa deti 😀

mkatka
autor
3. sep 2009

Yvka, náš malý první den ve školce plakal, když jsme pro něj šli. vrhl se mi do náruče a začal plakat. asi jako kde si celou tu dobu byla. dnes ráno plakal, co ho učitelka vzala za ruku a zavřela dveře. koukala jsem na něj ještě takovou škvírkou, plakal, chodil tam a sem, no začala jsem i já natahovat a srdce až v krku.....no odešli jsme doufajíc, že brzo přestane. celý den byl na houby, protože jsem na něj nepřestala myslet, ale v půl 3 jsme tam naběhli a byl v poho. ještě se vrátil dovnitř a přinesl mi ukázat klíč (nářadí), s kterým si hrál. pak řekl auááá a ukázal na bačkory - měl je obráceně 😅 celkově byl mnohem lepší než první den. zítra doufám, že to bude zase o chlup lepší i ráno.

pokroky-doma chodí čůrat na "chlapi" a sám po sobě spláchne a může se utlouct po plátkovém sýru, který jsem do něj nikdy nedostala 😅

Myslím Yvka, že se Vanesce jednoduše stýskalo. Pochybuju, že by jí tam někdo dělal zle, ona je zas taková, že by se nedala. Prostě tam byla dlouho bez maminy a potřebuje si zvyknout jako všichni. Je to těžký pro ně aj pro nás, no bude to lepší a lepší. Ona na změny asi reaguje nemluvením, Vojta zas brečí, ale taky byl zaprdlý a bylo vidět, že vyjukaný.

Jinak my musíme vodit děti nejpozději do 7:30 - to kdo vymyslel? 😠 Ve 14:30 si je můžeme vyzvedávat a v 16 už se zavírá. Dnes jsme se dozvěděli, že snídají hned chvilku po příchodu, tak ušetříme min. 20 minut na přípravu a konzumaci snídaně, uf 😝

yvka1
3. sep 2009

ahojte, no už vieme príčinu smútku zo škôlky. V noci spala so mnou lebo sa bála-vraj mám dávať pozor či je zakrytá lebo keď sa odokryje príde ježibaba a zoberie jej perinu. a hádajte kto jej to povedal-pani učiteľka 😠 a ráno keď sme išli sa ma stále pýtala či pre ňu prídem aj keď nespapá chlebík lebo pani učiteľka povedala že keď nespapá tak mamina pre ňu nepríde 🙄 to sú ako čo za reči od učiteľky?? 😨

počuj sisa a nevolajú sa tí z Moskvy Mojtovci? 😕

zuzi všetko naj, veľa zdravia, šťastia, lásky a nech ťa chlapi doma poslúchajú 🙂 26 to je odkedy veľa?? 😅

leni ja som sa zas dnes povadila so svokrovcami.prišli k nám a stále sa vypytovali vanesky ako bolo v škôlke a bla bla bla.ona sa ale vôbec nechce o tom rozprávať tak ju vždy nechám nech spustí sama. ale oni nedali pokoj tak bola stále viac a viac protivná. potom začali vyrypovať že je zlá a nevie sa správať a že ju nebudú mať radi a neviem čo ešte. tak som sa postavila a ,,zdvorilo" im povedala aby odišli 😕 😅

katka u nás je príchod do škôlky úplne v pohode-zmizne do triedy aj pusu zabudne 😀 ale potom poobede je taká strašne smutná,nič nehovorí-čo inokedy nemusíme ani rádio zapínať lebo sa jej pusa nezaastaví.mne je to teraz strašne ľúto. Dúfam že to bude v poho lebo začínam mať výčitky že som krkavec na materskej a ona musí chodiť do škôlky ☹ 😔