Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

mkatka
autor
13. sep 2009

Tak si představte, že v noci měl Vojta zase teplotu a ráno na pohotovosti dr. diagnostikovala angínu. Že hnis na mandlích. Tak my ho tu týden trápíme bioparoxem s tím, že ve středu už pomaže do školky, a on zatím bude doma celý týden, ne-li 10 dní. To je k vzteku. Ještě ke všemu chraptí jak starej chlap. To co je? Ale bodlo mi, že jste tu probírali ty probio kapky, protože Vojta nutrolin b v žádným případě a ty kapky v pití vůbec nezaregistroval. Akorád jsem koukala, že zůstaly plavat na hladině 😅
Doufám, že si to vybral a do konce roku bude max. nějaká rýma.

ivetka5
13. sep 2009

Mkatka, tak sa rýchlo uzdravte, ale vo väčšina prípade to tak je, ako začne dieťa chodiť do škôlky, tak je vkuse choré. Bratov malý za 3 roky ani nádchu nemal, a ako prišiel do škôlky, tak skoro každý mesiac, teraz je už školák, a zatiaľ chorý nebol, chodí do 2-j tr. Tak držíme palčeky 😉

zuzula25
13. sep 2009

katka ked sa to lepi tak sa lepi vsetko(choroby),prajeme aby ste boli rychlo zdravi a presne ako pise ivetka vsetky deti co poznam a nastupili do skolky zacali sa lepit na ne choroby ☹ to je udel kolektivu.

ivetka tiez sa mi pacia tie sedacky Recare alebo Romer pozerala som nieco okolo 8 tisic,ale chcela by som uz do 36 kilov,ci ako to je a aby bola este polohovatelna a prijala by som keby sa dala este montovat proti a aj v smere jazdy
tiez sa straaasne tesim na Vianoce uz len kvoli malemu,ako budeme spolu robit vyzdobu-uz aj lepit na okna a samozrejme aj na stromcek ak vydrzi stat pri nom.

ivetka5
13. sep 2009

Zuzka, myslím, že tie Recaro sú do 36 kg, ale asi nie sú polohovateľné. So škrupinkou t problém nebol, bola ku kočíku a hotovo, ale aj tá je super. No a Vianoce, ja som tie adhézne už aj min. rok lepila, len musím ešte do detskej niake detské motívy dokúpiť. No to už aj mys budeme pavúkovať, tak aj jaq mám strach o stromček, nakoľko mám aj rozbytné gule, strašne sa mi páčia, mi to ostalo asi z detstva, to nie sú Vianoce, aby sa niaka nerozbila. 😵

lenka0402
13. sep 2009

zuzi na hupkach sa nam moooc moooc pacilo,pekne sa drzkal tych retazi,a rehotal sa 🙂 musime chodit castensie 😉 A nie este sedkat sam nevie,ale dufam ze coskoro bude 😉 on len stale na 4,pohupuje sa ale stale nevie co z ruckami.Nozkami preklada,ale skace ako taka mala zabka,,lebo mu ruky zavadzaju. 😀

Cestovinky robim bezvajecne,take tenucke a este mu to pekne pokrajam na drobnejsie.Mnamky 😉

Ivet noelko taky maly spachtosko. 😉 provokaterka 😀
Na vianoce sa aj ja straaasne tesim...Zuzi Matulove druhe vsak?

zuzula25
13. sep 2009

jasne rozbite vianocne gule na Vianoce musia byt 😉

leni tak uz mozeme aj spolu chodit hupat,hore na Ucku su aj nove preliezky a aj hupacky.to je super,ze uz budem mat aj kamosku na hupanie.

ano Matkove su to druhe Vianoce vtedy mal 12 dni,ale boli este take dost ubolene,stresovane.ja som si ani nemohla sadnut pri stol-co ma tak bolelo sitie,ani som nic nepiekla-dostali sme,varili sme den vopred a na Vianoce sme isli na prvu prechadzku von s Matkom.isli sme pozriet rodinku-maly to prespal a potom sme sa ponahlali domov,aby sme sa stihli navecerat pokial este buval,bol pri nas v kociku.boli samozrejme krasne,nikdy na ne nezabudnem,ved boli prve,ale na tieto sa viac tesim.uz budeme rozbalovat darceky spolu

lenka0402
13. sep 2009

Zuzi hupat mozme ist kedykolvek 😉 a hore na ucku to musis ukazat,mi to tam nepozname 😒ledva som nasla kde byva ivetka 😀 ale hlavne je ze nasla 😉 ja mam celkovo z podhaja gulas 😀

To bude super na vianoce,ako ten drobec sedi pred stromcekom,z uzasom pozera nan,ziaria mu ocka a tesi sa na darceky 🙂

lenka0402
14. sep 2009

Dobre ranko 🙂 Budiiiiicek 😉
My sme dnes ranovstaji,buntosime uz od piatej 😒 😉

lenka0402
14. sep 2009

sisa co ty povedala annag? 😕

ivetka5
14. sep 2009

Ahojte, poctivo sa hlásime. Včera keď som s manžom volala mu hovorím, že mám taký blbý pocit, že ne tom kožnom dnes nebudú. No a ráno si tam volám, samozrejme dnes sú tam neni 😒 Ale aspoň, že takto, lebo keby som sa tam prehnala, by som zúrila inak. Takže až v stredu, ale budem mu to natierať ďalej, dávať fenistil kvapky od svŕbenia, no čo už. Poraďte, myslíte, že mu mrkvičku nemôžem dať z hippu? Celý víkend nemal, a chúďa, keď som ho do stoličky posadila, že som si potrebovala niečo spraviť, tak už ústočká otváral, čo myslel, že ide papať.
No my sme túto noc pekne spinkali, zabuval asi o 20:30, potom sme papali o 00:30, a no až ráno o 6:45. Tak super. Už sa dostáva späť na svoju koľaj.

Čo dnes plánujete? My pôjdeme doobeda von, počkám kým sa zobudí, ešte spinká, no a dúfam, že nám pustia tatina, tak budeme čakať 😉

sisa.b
14. sep 2009

ahojte 🙂 my sme spat od doktorky. sare robila tie odbery, samko sa chcel uliat, tak sme konecne boli dat porobit aj stery na ten jeho nocny kasel 😒 (uz ho ma hadam aj pol roka) a rebeka po stvrtkovej opekacke akosi zas zacala soplit a vcera uz 37,7 teplotka. nastastie je len trosku nachladena, takze len pamycon nam dala do nosteka.

ivetka, neskusala si mu uvarit doma baby karotku? alebo skus uvarit inu zeleninku, ak si myslis, ze by to mohlo byt z mrkvy.

annag mi radila natierat bradavky canestenom, ze ak by tam bola nejaka mykoza. no ako ju mam odnaucit od tych manierov, to mi asi nikto neporadi ☹ teraz, ked ma sople, je to este horsie. chyti ma, nemoze dychat, tak mykne hlavou doboku a potom ma zas zdrapi rukou, aby ma chytila 😔 hadam to rychlo prejde.

zuzi a zacala som davat normalne maslo, lebo ze ten rastlinny bordel nie 😕 vraj to je to iste ako nizkotucne vyrobky. obsahuje to kopec zbytocnych chemikalii. no jogurt som jej davala tami cisty plnotucny, ale s maslom ma to nenapadlo 😅

mkatka
autor
14. sep 2009

Ivetka...já si matně pamatuju, že Hipp není kdovíco. Zkus koupit v DM Alnatura mrkvičku nebo fakt něco jiného. Ale spíš odzkoušenou zeleninku než zavádět něco nového....taková cukinka, ta malá by nemusela udělat zle. Vojtovi jsem to dávala rozpučený s bramborem a šmakovalo velice, kapku olivovýho oleje....
A malý má nějaký atop nebo to je první reakce?

Sisa a kloboučky jsi nezkoušela? Aspoň než se ti bradavky zahojí. Mě toto taky Vojta dělal, ale to už bylo někdy ke konci 1. roku, kdy už ani moc mlíčko nechtěl a vyloženě si hrál. Jak jsem viděla, že mu jde spodná sánka dopředu (chce stisknout předníma zubama), tak jsem mu ucukla a on se smál, že mu to nevyšlo 😅 ale to je jiná situace 😝

sisa.b
14. sep 2009

katka, klobuciky som neskusala, ale mozno vyskusam dudel z flase, aby som vedela, ci to pojde. ona totiz ziadnu umelinu nemusi 😒

zuzi, nechodia mi darceky od teba ☹ a tebe chodia moje? idem este poposielat. je tam nejake obmedzenie?

zuzula25
14. sep 2009

sisa mne od teba chodia.ale preco tebe nie??a to ti posielam kazdu chvilku 😠 to je nejaka bolba hra. 😠 nic mi na nej nejde-ani darceky posielat,ani susedov pridavat.este ti neprisiel ani jeden odomna??,

mame novinku:uz mame 6 zubov,4 horne mu vybehli za dva dni a to som si ani nevsimla,len vcera vecer pozeram,jeden som nahmatala a uz bol vonku a dnes rano dalsie.tak preto sme mali take priserne ale totalne priserne noci,hadam uz bude lepsie aj ked tomu neverim 😒

sisa.b
14. sep 2009

zuzi, a nehryzie ta?

ivetka5
14. sep 2009

Sisa, veď práve som mu tú aby karotku uvarila, a potom toto. Ja som asi skôr za tie bio hippky, neviem.

ivetka5
14. sep 2009

Mkatka, už sme to mali na tváričke, a teraz sa nám to aj na chrbátiku vyhodilo ☹ No dávala som aj Alnaturu, tá mu asi aj viac chutila🙂 Ale prečo, ja som na hipp iba chváli počula, uvidíme, v stredu čo povie, už minule spomínala, že pôjdeme na alergológiu, uvidíme, myslím, že atopický ti nieje.
Aj tak kočky ďakujem za všetky rady 😉

Zuzka aj ja som bola na ten bonsaj, je fakt krásny, som si to do tašky dala, ale koruna bola vonku a tak som to niesla 😅 Tak tatina nám nepustili, vraj až v stredu ☹

ivetka5
14. sep 2009

baby karotku, oprava

dream.d
14. sep 2009

Ivetka a kde máte tatina? nejak som prehliadla. Len viem že bol niekde na 10dní preč.

Sisa auu.

Zuzi super že 6 zúbkov. My nemáme ešte ani jeden.

A máme laringitídu, zápal nosohltanu a hlasiviek. A nechápem kde to mohol dostať. Možno zmenou počasia, lebo tam bolo dosť detičiek. Dostali sme fenistil, mucosolvan, sumamed a ešte medrol. Vraj je to len nazačiatku, tak hádam sa to nezhorší. Ale noc des, ťažko dýchal a stále také záchvaty kašlu, zatial cez den len sem tam zakašle.

Ešte som zistila, že tie preplakané noci boli od bolesti bruška, a ked som mu vylúčila jablčko a hrušku z jedálnička tak to prešlo. Tak skúsim zas na budúci mesiac, čo to bude robiť. Ostatné mu zatial nevadí čo papá.
Tiež papáme tie zeleninové kaše od hipp, a som s nimi spokojná.

To sú také vysoké ceny za autosedačky?

sisa.b
14. sep 2009

ivetka, ved ty si poznas dieta a vies, co mu najviac vyhovuje 🙂 ja nedam dopustit na domacu cuketu uvarenu. teda nie ja, ale zaba mala 😀

dream, laryngitidu som vcera akurat studovala a vraj tie zachvaty byvaju dost vazne ☹ dozvedela som sa akurat, ze treba rychlo dieta zabalit a do chladu s nim - cize teraz akurat tak otvorit mrazak s chladnickou, aby to dychal 😝
drzim palce, nech vas to rychlo opusti 😔

zuzula25
14. sep 2009

sisa zatial nehryzie,nastasie-klop,klop

dream laryngitidu ☹ chudatko Vladusko,hadam sa uz to nebude opakovat.to je velmi neprijemne,toho sa aj ja bojim.tam fakt nic ine ani nepomoze,len chlad.aspo ze ste zistili z coho boli tie preplakane noci,my sme mali umrncane zo zubkov

dream autosedacky sa daju kupit aj lacnejsie.len my schceme aj polohovatelnu a najlepsie by bola keby sa dala namontovat aj v smere a aj proti smere jazdy,ale tie su drahsie,no co uz.

lenka0402
14. sep 2009

Ahojte
sisa ak by si potrebovala klobuciky,rada darujem 🙂 ani raz nepouzite od aventu 😉 len vypatrat kde som ich dala 😒

Zuzka tak vy ste uz pekne zubata selmicka 😉 a treba len dufam,mozno sa to zlepsi 😉

Ivet ani ja nedam dopustit na hipp,nikdy som s tym nemala problem,ked nestihnem uvarit,dam obcas aj poharik 😉 a neskusala si natierat exipial u lipolotio? mi ho mame,a mozem len odporucit,aj baby na MK chvalili.

Dream prajeme skore uzdravenie,na tie deti sa fakt lepi sama pliaga.A najhorsie je ked ides k doktorovi kvoli napr ockovaniu,tak tam cakas ako blazon a okolo teba same chore deti.Toto neznasam 😠

Baby neviete nahodou ako je to z dobierkami?posielala som balicek,mal okolo 3 kil a platila som 3,30
a posielala som mensi mal len par gramov a platila som 3 ecka.Mam s toho riadny gulas 😕
To nezalezi od hmotnosti,ta cena? 😕

sisa.b
14. sep 2009

autosedacku sme kupovali este cez prazdniny, chicco key 1x ci ako sa to 😝 je 9-18kg a polohovatelna. cena bola super, testy vraj tiez super a mala je v nej celkom spokojna - teda pokial sa nevozime dlho 😀

lenka, skusim najskor s tym dudlom, co mi na to povie a potom ta budem obtazovat. si zlata 😵

baby, ja som taka koza 😝 sme sa tu bavili o prikrmoch, tak ked sme boli so samkom a rebekou vonku, mi to nedalo a sli sme do dm. no vybrat si, to je na dlhoooo, tak som to tam pozorne obzerala a citala, nakoniec som s nadsenim vybrala bio hippku ze s kuracimi gulickami a zeleninkou, mlada super spapala viac ako pol pohara a ked davam zvysok do chladnicky, tak si vsimnem, ze to az od 12tich mesiacov 😅 dobre ze som tam stale otacala tie pohariky, aby som videla, odkedy su urcene a kvoli masovym gulickam som toto prehliadla 😝

sisa.b
14. sep 2009

bola som aj v bio-obchode, kupila som pseno a idem skusit nakyp 😵

zuzula25
14. sep 2009

sisa a ako ides robit ten nakyp??hod recept,please 🙂
tak si takto nakrmila Rebeku?? a preco si je to az od 12 mes.??co to tam uz obsahuje??ci preto,ze su tam uz vacsie kusky???

leni s tymi dobierkami ti neporadim,neviem.mozno Yvka bude vediet??ale hovorili to aj v spravach,ze tie mensie baliky(mensia vaha)sa uz nebude ani oplacat posielat,pretoze je to uz pomaly drahsie ako vacsie.

hipp pohariky su podla mna velmi dobre,su aj bio a bez soli,chem.konzervantov-podla mna aj najlepsia znacka,co sa odraza aj na cene 😒 ja kupujem vacsinou len tie,lebo ina znacka ani tie mensie pohariky nema.sice alnatura.ale ta ma len mrkvu a pastrnak a vacsie pohariky mi maly este nespapa

sisa.b
14. sep 2009

zuzi, je tam trochu soli a tie kusky masa, tak asi preto. aj ked mne sa to zda bez chuti 😅 ale co som mala nejake morcacie s kukuricnou kasou (nepamatam si znacku), tak to bolo tusim od pol roka tiez tam bola sol. tak hadam sa neotravi 😕

ten recept mam od jednej altermamicky a kopirujem (dufam, ze sa nenahneva):

som prave urobila psenovy nakyp so slivkami a je strrraaaaaaasne dobry
normalne som uvarila pseno vo vode, potom to vyklopila na vymasteny vysypany pekac, poprasila vanilkovym cukrom, na to naukladala slivky rozpolene, orechy posekane, posypala skoricou, pohadzala maslom este som dala trochu cukru a medu, dala piect
len treba tych sliviek vela, aby pustili stavu, lebo inak by to bolo suche, ked som tam ani mlieko ani vajicko nedala

ja idem robit s jablkami a hruskami 🙂

sisa.b
14. sep 2009

inak kupila som presne toto pseno http://www.bio-obchod.sk/produkt-788/bio.htm akurat tu v bioshope ho maju za 1,49€ 🙂 je tam aj navod, ako ho pripravit - treba ho najskor parkrat sparit, lebo inak by bolo horke 😝

zuzula25
14. sep 2009

vyzera byt ten recept zaujimavy,potom ho okomentujes.ale to nebudes davat malej,ze??ja som myslela,ze nieco ides pre nu robit.a aj vyuzivas pre nu taketo potraviny-pseno,pohanka,vlocky...??
ani dnes ti neprisiel darcek odomna???

sisa.b
14. sep 2009

zuzi, to idem robit pre nas. chcela som povodne zemlovku, ale napadlo ma ten nakyp, ked som sla okolo bioshopu. tak preco nespravit zdravsiu verziu 🙂 ale to nie je vobec zly napad, urobit to malej, asi jej zapeciem do misky zvlast len s maslom a ovocim 🙂

a darcek mi neprisiel ☹

sisa.b
14. sep 2009

mala tu vyuziva krabicu s hrackami namiesto toho tlaciaceho choditka 😀 tlaci ju pred sebou a chodi s nou po izbe 😵