Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
1. okt 2009

zuzi, neviem, ci tam maju tie gulicky, musim pozriet.

s doktorkou som sa o Ccku este nerozpravala, ktovie, ci ma take info, ked sa o ockovanie vobec nezaujima (okrem nejakych skoleni z UVZ). ale urcite jej to oznamim, ze to malej chcem dat pred a po ockovani.
je to vraj prasok, pre dospelych je aj vo forme tabliet. idem sa dievcat este opytat na sposob podania.

sisa.b
1. okt 2009
zuzula25
1. okt 2009

sisa ja by som do toho sla,ale nie je to vela vitaminu naraz pre to male telicko??aby sa nepredavkoval-aj to byva a z obycajnych vitaminov.

idem osupat zemiaky,povesat pradlo a diskutujeme dalej 🙂 hned som spat

sisa.b
1. okt 2009

co som citala, tak pri predavkovanim vitaminom C chytis jednorazovu hnacku. no ja jej ho urcite objednam, lebo tomu ockovaniu sa zrejme nevyhneme.

lenka0402
1. okt 2009

Baby neprehanate to trosku? 😕 Ale aby sa na mna nikto nehneval ale ja osobne by som si lieky cez net nikdy neobjednala.

sisa.b
1. okt 2009

lenka, to nie su lieky, ale potravinove doplnky 😉 od renomovanej zahranicnej firmy, tak preco nie? ja som uz aj lieky objednavala z netu 😀
a nemyslim si, ze to prehanam, ked chcem malu ochranit co najviac pred neziaducimi ucinkami z ockovania. taky syndrom utrasenia (opuch mozgu, smrt), ktory je sposobeny prave tym, ze po ockovani ma to male telicko vitamin C na nule, je pre mna dost velky strasiak na to, aby som jej to Ccko zabezpecila

sisa.b
1. okt 2009

takisto sa lahsie vysporiada s pripadnymi vysokymi horuckami, ktore su beznym vedlasim ucinkom z ockovania, kedze musi bojovat so 7 chorobami naraz ☹ no fakt sa mi na tom nezda nic prehnane a som rada, ze som sa o tejto moznosti dozvedela 😕

z tej knihy:

Ku každému očkovaniu by sa malo prikročiť až po dôkladnom zvážení očakávaných prínosov a rizík.[574] Ak sa človek rozhodne očkovať, mal by podstatne zvýšiť každodenný prísun vitamínu C aspoň počas týždňa pred a 3 týždňov po očkovaní.[357][574]
●Očkovanie znamená fyziologický stres a záťaž pre imunitný systém, ktorý musí správne zareagovať na cudzorodé antigény. Je o to riskantnejšie,
vystavovať očkovaniu človeka trpiaceho chronickým subklinickým
skorbutom, pretože to o.i. znamená nesprávnu činnosť imunitného systému.[22]→[963]
●Pred očkovaním by dojča malo dostať ústne aspoň 500mg,[357] dospelý adekvátne viac.
●V prípade vedľajších účinkov očkovania ihneď ďalšie injekčné dávky.[357]
●Podporou imunity sa zníži pravdepodobnosť súbežného ochorenia v čase očkovania, čím sa zmenší pravdepodobnosť komplikácií.[574]
●Vitamín C reguluje imunitnú odpoveď, čo môže zvýšiť účinnosť očkovania,
znížiť pravdepodobnosť neodpovedania.[1][58]
●Môže zmierniť pravdepodobnosť závažných vedľajších účinkov, ako sú alergické a autoimunitné reakcie, a iné.[1] Viac v kapitole Alergia.
●Vitamín C zmierni toxické účinky očkovania v podobe jedovatých a rakovinotvorných prísad vakcín, ako sú formaldehyd, thimerosal, fenoxyetanol, zlúčeniny hliníka a iné.[574]
●Podporou imunitného systému pomôže organizmu vysporiadať sa s nežiadúcimi kontaminujúcimi vírusmi a baktériami, ktoré sú vo vakcínach
často prítomné, ako napríklad vírus vtáčej leukózy apod.[74][75][574]
●Vitamín C pomáha v prevencii náhleho úmrtia v období do troch týždňov
po očkovaní (SIDS/SBS), ktoré môže súvisieť priamo s vyčerpaním
vitamínu C a fyziologickým stresom z očkovania,[357][574];[47]→[364];[21]→[365] ako aj s infekciou mozgu kvôli narušeniu HE bariéry toxickými zložkami.[37]
●Napokon, očkovanie zanecháva oslabenú imunitu a zvyšuje náchylnosť na infekcie;[574][575] vitamín C môže zmierniť tieto nepriaznivé dopady.

zuzula25
1. okt 2009

sisa a uz to maju nejake baby odskusane??kolko je v tom baleni??a kolko to vyde na eura??to aby som vedela.ako idem do toho,ked to nedam malemu,tak to vyuzivame my,ved ide jesen,sychrave pocasie-vitaminiky sa zidu.ja si to odkonzultujem s doktorkou

sisa.b
1. okt 2009

zuzi, ja som akurat s doktorkou dokonzultovala 😀 rano pojdem so samkom na kontrolny vyter z hrdla, lebo po atb mu kasel este nepresiel ☹ sarka musi opakovat odber mocu a rebeke rovno urobi ten odber na imunitu.
spomenula som jej to Ccko a povedala, ze kludne mozem, ze nadbytok vycika. akurat mi to poistovna nepreplati, co som ani necakala 😀
vraj to vyjde okolo 15 eciek

sisa.b
1. okt 2009

tak opravujem - vraj sa da Ccko bez postupneho uvolnovania zohnat aj tu (fy. Jamieson), ale je kysle

lenka0402
1. okt 2009

sisa tak potom preco to nenavrhne sam doktor?nebolo by to jednoduchsie keby tym oboznamil vsetky mamicky aby sa takto ochranili?som len na pochybach.nechcem riskovat nejaky este iny vedlajsi ucinok. 😒

zuzula25
1. okt 2009

ten odber na imunitu ides davat kvoli ockovaniu??ci preto,ze je tak casto chora

zuzula25
1. okt 2009

baby takze uz schvalili ten zvyseny rodicovsky prispevok??treba on poziadat na socialke,ci to automaticky??

sisa.b
1. okt 2009

lenka a preco ta doktor neoboznami so vsetkymi neziaducimi ucinkami ockovania, pricom je to jeho pravna povinnost? maloktory o nich vie, pretoze sa o ne nezaujimaju. ockovanie je zdrave a povinne a bodka.
ja som vam dala tuto info, uz si urobte, co chcete 😉

zuzi, kvoli tomu ockovaniu, lebo si chcem byt ista, ked byva casto soplava

zuzula25
1. okt 2009

sisa tak ked to babule otravuje,dame spicha a podebatime.zajtra??alebo nechame to na buduci tyzden??

ivetka5
1. okt 2009

Ahojte, vás dočítať, normál makačka 😀

Sisa, dnes som tú Kittinovku držala v rukách a hovorila Lenke( sme sa zhodou náhod stretli ) 😉 , že by som taký materiál, ale samozrejme v modrom brala, peknučká 🙂

Zuzka, prečo by nás to otravovalo. Kto chce si prečíta, kto nie, nie. Či? A na ten pilates uvidím, či v utorok, podľa toho, kedy v pondelok prídeme, a či nebude drobec ešte unavený, dám včas vedieť 😉

Yvka, díky moc, idem to pozrieť. 😎

Zajtra sa chystám robiť mufinky s čučoriedkami a nutelou. Čučor. dám do celého cesta a urobím biele s tmavou nutelou a tmavé s bielou nutelou, som zvedavá 😝

sisa.b
1. okt 2009

zuzi, rano ideme na tie odbery a vytery a potom by sme mali cas 🙂 tak kludne sa mozeme stretnut, len neviem, o kolkej sa tam vybavime.
k tym info si myslim, ze to podstatne som vam sem dala, ja si to idem objednat co najskor, lebo sa nam termin ockovania blizi. uvidim este, ci nam ho doktorka posunie na ten prvy rok, to by sme mali kusok casu.
inak je tam pisane, ze 1 gram je 1/4 cajovej lyzicky, takze by mal vystacit pre vsetkych na dlho.

sisa.b
1. okt 2009

ivetka, jedine, co ma na tej mikine odradza je to, ze sa mi zdaju divne pomery - uzke dlhocizne rukavy a mikinka kratka. tak uvidim este, ci ju kupime

ivetka5
1. okt 2009

Sisa, hej, jedine, že by Rebeka bola dlhoruká 😀 Ale inak dosť vyšla, ale čo je lacné, no nie?

Ja idem za chvíľu ordinovať, kto sa pridá? 😉

zuzula25
1. okt 2009

ja sa pridavam k ordinacii-perfektny serial.maly mi tu zt spi od 19,to bude vstavanie asi aj o 6 ak nie skor.uz bol upistany,mrzuty.ved sa ani nedivim-spal tristvrte hodky 🙄

yvka1
1. okt 2009

u nás sa doordinovalo-ešte je hokej 😀 😝 😠

yvka1
1. okt 2009

mailíky s receptami poslané 😉

ivetka5
1. okt 2009

Aj náš malý je upišťaný, natreli sme ďasienka, tak trošku lepšie. No MM vie, že by nad Ordináciou nezvíťazil 😀 Vždy sa dohodneme, robíme striedačku na PC 😉

zuzula25
1. okt 2009

u nas to tiez tak plati,telka o 20 je moja a mangel ide za PC,ale teraz este pozera nejaky dokumentarny,tak bude vymena az o chvilu.hadam nic dolezite nezmeskam 😠

yvka1
1. okt 2009

u nás je to s tou telkou v pohode, ale dnes mám smolu lebo v telke je prenos z ligy v ktorej hráva aj on.Každý štvrtok budú hrať iné mužstvá, takže niekedy mi hádam z tej tv aj on zakýva 😀

yvka1
1. okt 2009

dnes som bola v Takku-by som sa tam vybúrila s detským oblečením-hlavne pre krpaňu 😀 no ale ceny fakt nechutné-bunda pre ňu 1000,-,rolák 500,-rifle 500,-...dá sa zohnať aj lacnejšie...alebo potom dostane pod stromček. Pozerala som aj autosedačku-našla som od babypoint za 125 € a bola polohovateľná do 25 kg.mala certifikát a celkovo sa mi zdala fajn tak ešte porovnáme ceny inde a uvidíme. a ešte som aj našla vynikajúci fusak za 40€,vyzeral ako taký spacák,bábo celé zabalené 😵

sisa.b
1. okt 2009

yvka, tak to si sa teda riadne vyburila 😀 ja sa vzdy vyburim v tescu, znacku cherokee mam velmi rada a ceny su super 🙂
a co petko uz nevojde do vajicka? 🙂 my sme vymienali autosedacku pred mesiacom, ked sme sli do tatier, ale to uz jej dlho nohy von z vajicka trcali 😀

ja nastastie neordinujem, ordinuje MD, ale s house-om 😀

yvka1
1. okt 2009

veď práveže nevybúrila 😀 mne rodičovský príspevok nedvíhajú tak mám smolu 😀

tú autosedačku pre neho plánujem práveže pod stromček ale už tak trošku po nich pokukujem.to bude mať desať mesiacov a pri jeho rozmeroch ju asi aj tak bude skôr potrebovať 😀

sisa.b
1. okt 2009

jaaaj, som ta zle precitala 😀

yvka1
1. okt 2009

už sa učíš?? 😀