Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

mkatka
autor
19. okt 2009

Holky já jsem tak nasr....nikde jsem nesehnala co jsem chtěla. A chtěla jsem toho moc? Punčocháče, rukavice a flísem podšité gatě? Pytle....fakt aby si člověk nohy uběhal, každou věc koupit někde jinde 🙄

Sisa, asi patříš mezi ty "šťastlivce", co jsou náchylnější na zubní kazy. To jsem někde slyšela, že se to dá dokonce testnout, jestli jsi ta či ona skupina. Podle toho pak přizpůsobit častost návštěv u zubaře. Ale zas umíš péct super dorty 😉

ivetka5
19. okt 2009

Ahojte,
Lenka, ďakujem, no barla by sa aj šikla, ale nedali mi. Ale zvyknem si, včera som už celkom pekne išla, ešte na toto pár dní a uvidíme. Zajtra sa chystám fakt okolo toho paneláka, uvidíme výsledok🙂)) No čo chúďatko, tato v práci, takže tak. My sme krásnu borovicu kúpili, keď sme sa sem sťahovali v ABC v tých domácich, neviem, okolo 1500,- sk stála, ale je ako živá, krásna hustá. Skús tam pozrieť.

Kvetinka, som ťa ráno videla, už si ila od polikliniky, my sme prichádzali z parkoviska, len som sa šmotkala, tak som Vás nedobehla, a nechcela som pískať 😀 Tak sa teda liečte, ja začínam večer s ATB, tak uvidíme, ako to bude znášať. 😒 Dnes sme sa celkom rýchlo u dokiho vybavila.

zuzula25
19. okt 2009

sisa tiez nie som za podavanie ATb fakt len v nevyhnutnych pripadoch,my sme este nastastie nemali,nasa doktorka je dost proti a radsej uprednostnuje homeopatika

baby co pouzivate doma na zvlhcovanie vzduchu??nejake olejceky,aromalampy??zvlhcovace vzduchu??lebo teraz ked uz sa kuri,je tu dost sucho,preto sa pytam.my mame len klasicky zvlhcovac vzduchu na radiator,ale len v obyvke

ivetka5
19. okt 2009

Sisa, nech rýchlo zúbky prestanú bolieť 😨 ja teiž hovorím, načo rastú, keď idú potom von 😀

Katka, to je ako naschvál, keď človek niečo potrebuje. Ja tiež keď idem na istotu, tak nekúpim, preto už kupujem keď natrafím. 😉

ivetka5
19. okt 2009

Tak ja tiež nie som za ATB, ale tiež je druhá vec, sa mu zápal prevalí do krvi, budú horúčky, a to by bolo omnoho horšie.

Zuzka, ja som rozmýšlala nad elektrickým zvlhčovačom do spálne, len neviem, či je to ok 😕

ivetka5
19. okt 2009

tak dieťa išlo s babkou von, ho bola vzať, tak som sama.

sisa.b
19. okt 2009

zuzi, MD nedavno prisiel s tym, zevraj ten chlor, co sa odparuje z vody na radiatore je horsi nez pasivne fajcenie 😝 lepsie je polievat kvetinky alebo zavesit mokry uterak niekde na opacnu stranu, nez je radiator 😕 no co je na tom pravdy, neviem. ja susim denne plienky, tak sa mi nezda suchy vzduch u nas.

ivetka, ved to aj ja hovorim 🙄 bolia, ked idu, bolia, ked sa pokazia, bolia, ked ich trhaju...

katka, ja patrim k tym stastlivcom 🙄 kedysi mi robila testy zubarka a vraj agresivne sliny, co mi nicia zubnu sklovinu ☹ musela by som nonstop zut zuvacky, teda aj v noci a to sa neda dosiahnut.
no co uz, MD mi pisal, ze ma bude milovat aj bez zubov 😀 😵

ivetka5
19. okt 2009

Baby, boli ste na tej tržnici pozrieť, či majú zimné pekné čiapky?

zdenka112
19. okt 2009

sisa vy tu preberate zuby?mne robila zubarka 3 mesiace vypln korena vytrpela som si ale aj penazenka.a minuly tyzden som sla a ze znova mi robila dva kazy.zobrala som aj malu a tej prehliadku spravila.my mame ciapok dost,ale strasne sa mi lubia tie ciapky kitty,ale aj barbie 🙂

zuzula25
19. okt 2009

ivetka tak si to uzivas ako aj ja bez drobca,mne ho dedo zobral,som ho poslala kupit hnojivo na bonsaj,mne totalne opadavaju listky,za chvilku tam nebude nic.tebe sa ako drzi??
s tymi atb u Noelka je to asi ine,ked jemu nezabrala liecba a prstek sa nezahojil,tak asi radsej atb

a nejake esencialne oleje do aromalamp nepouzivate??

ja som na trznici nebola pozriet,mozno zajtra

sisa.b
19. okt 2009

zdenka, mne chcel este v aprili zubar robit tu vypln, ale akosi jeden koren nie a nie zdochnut, az sa mi nakoniec cely zub rozlomil na dve casti, tak uz musel ist von ☹ odvtedy sa mi nezatvaral a nakoniec som zistila, ze tam este kusok ostalo. no a aby mi nebolo luto, tak som mala po trhani aj zapal ☹ tak dufam, ze ma to teraz obide, aj propolis som si kupila radsej

sisa.b
19. okt 2009

zuzi, ja mam doma viac eterickych olejov, aj rozne vonne a davala som eukalyptus pri nachladeni, ale odkedy mi svokra rozbila lampu, tak mi nema kto kupit novu poriadnu ☹ mam este jednu, ale ta je o nicom.
no chcem si od hanusu objednat ciste EO a pustit sa tiez do aromaterapie 🙂 baby s tym liecia vsetky neduhy doma a velmi sa mi paci tato alternativna metoda

zuzula25
19. okt 2009

a kde sa da kupit poriadna aromalampa a etericke oleje??myslim v dubnici 😅

sisa.b
19. okt 2009

zuzi, v dubnici netusim. ja mam taku ubohu z mix maxu, tie lepsie som mala z cajovne z trencina. v dubinci netusim, kde sa to da kupit 😕
etericke oleje, pokial chces cisto prirodnu kvalitu, ktora lieci, tak asi z netu www.hanus.sk alebo nobilis.sk

sisa.b
19. okt 2009

zuzi a tieto oleje sa daju pouzivat aj lokalne na pokozku, alebo aj vnutorne, zalezi od oleja.

zuzula25
19. okt 2009

aj v dubnici by mala byt cajovna v kulturaku,aspon bola 😕 neviete niekto ci to tam funguje??

a na tej stranke si mam pod cim pozriet tie oleje??silice??ty budes objednavat??

ivetka5
19. okt 2009

Zuzka, zrovna som sa ťa to chcela spýtať, aj ja stále len listy zbieram, ale nevidím, že by nejaký bol holý, jemu akoby to dorastalo, tak neviem 😕 Ale asi by sa patrilo ho pohnojiť, zajtra mu hneď ulejem 😀 tak potom napíš, či si niaku čiapočku kúpila. Drobec už ide domkov, už je aj riadna zima, išiel tatino dole pre neho.-) Ja som zatiaľ navarila, zemiačky, kašičku a rybky v pare 😝

ivetka5
19. okt 2009

Veru neviem, či čajovňa je ešte v KD. My máme doma Šišu 😀 , to asi moc nepomôže, xi-xi 😅

mkatka
autor
19. okt 2009

Zuzi, napadlo mě jít se podívat...jak se to jmenuje Filagor? Zezadu, jak se to tam dostavovalo, v takové té uličce, je tam i zmrzlina, tak hned nakraji, mají svíčky a tak....tam by to mohlo být, event. ještě taková ta modrá vilka směrem ke Kauflu...tam taky. Ale na tutovku to není. Spíš tip. No zkus si udělat procházku s kočárkem 😉

Ivetka, to je právě k nasr...když něco vidím, tak třeba nejsou zrovna prachy, pak jsou ale zboží není 🙄 přemluvím mužskýho a sjedeme do TN některé doobede, aspoň nebudou všude haldy lidí

Kde je v DC místo, kam se dá jít nakojit? Nějaká rodinná restaurace nebo kavárna? Mám dojem, že nikde, že tu něco takového chybí.

zuzula25
19. okt 2009

tak si spravim prechadzku s malym a pojdem to tam omrknut,doma by sa veru nieco zislo

katka veru tu nic nie je, a siklo by sa

ivetka co je to šiša 😅

zuzula25
19. okt 2009

tak som bola pozriet na mailovu stranku a zistila som,ze som vyhrala na aukcii toho plysoveho psika od FP za nejakych 24 eur,tak sa oplatil.ja som ho sice nechcela kupovat,u bratranca ho nezaujal,ale zas sa mi pacilo,ze hovoril ten psik casti tela(usko,brusko...)

a pisala mi kamaratka,co ma o mesiac starsieho syna a ten jej uz veselo beha a cika do nocnika.ach jaj,uz musim aj ja davat matka na nocnik,ale ja to vobec neviem vystihnut kedy ma ist cikat 😅

zdenka112
19. okt 2009

zuzka ja som ho malej kupila ked mala rok a pekne sa s nim zahra aj teraz.ja som viki davala od polroka a prvykrat sa mi tam vykakala za tyzden. 🙂

zuzula25
19. okt 2009

takze dostane na narodeniny nocnik 😀 😀 😀

ivetka5
19. okt 2009

Zuzka, Šisa - vodná fajka.

zdenka112
19. okt 2009

ja ked som kupovala nocnik tak hraci a uz hned k tomu aj nadstavec na zachod.

zdenka112
19. okt 2009

inak zuzka pekne si vydrazila to psika.my sme ho kupili pomaly za 50 eur,no co uz.ale ja som vydrazila malej novy bicyklik 🙂

sisa.b
19. okt 2009

zuzi, deti cikaju vzdy po prebudeni do troch minut urcite 😉 to je u nas vzdy zarucene. s bkm sme uz skoro skoncili, lebo slecna nedavala signaly, takze teraz davame len pri prebalovani. a kakame do nocnika, lebo to je neprehliadnutelne, ked tlaci 😅 vzdy pri tom tak nahlas vzdycha

zdenka112
19. okt 2009

tak dnes mi dosla aj pracka tak som uz aj oprala,ved sa tie veci nejako nahromadili 😀

zdenka112
19. okt 2009

sisa moja dcera niekedy rano ide az za 20 minut.aj ked v noci nejde cikat.ale to je asi tym ze ked rano vstane tak prvom rade ide k hrackam 🙂

sisa.b
19. okt 2009

zdenka, viem, ze to plati na babatka, ci to plati na take velke dievky, ktore uz su bez plienok, neviem 😉
my ked sme sa poctivo venovali bkm, tak som zistila presne to, co som nastudovala. najviac mala cika doobeda - to cikla aj kazdu stvrt hodinu, poobede sa tie intervaly predlzovali, vecer uz cikala aj raz za dve hodiny a ked som prebalila cestou do postele, tak do rana byvala sucha 🙂 a podla toho aj zaplnala nocnik