Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
21. okt 2009

zuzi, nieco s rybim olejom mam kupit, aby to obsahovalo omega-3 nenasytene mastne kyseliny

ivetka, do ilavy som ju chcela objednat, ked som bola so sarou na kardiologii, ale mali tam dovolenku a teraz mi vybavil moj byvaly kolega maminu kolegynu 😀 proste mi prisla sms, ze tam mam rychlo zavolat este dnes a ked som volala, tak presne vedeli, o co ide. a je super, ze nam dali tak rychlo termin, lebo sa vraj caka 2-3 mesiace. takze nie je z rodiny 😀 a mne je jedno, ci potiahnem do ilavy alebo do tn. ten trencin mi je blizsi a vybavim tam viac veci naraz

mkatka
autor
21. okt 2009

Perkarbonát jsem koupila na www.tulenik.cz je toho 1kg a stojí to 60,-!!!!! A dávkování je 1 polívková lžíce. Ale je to pro praní na 60°C a výše, při nižších teplotách to nereaguje a třeba dokoupit k tomu spouštěč (nevím,jak se jmenuje, taky ho tam mají).
Každopádně já jsem dala 2 odměrky od sunaru, přelila právě převařenou vodou z konvice, ono se to rozpustí a dolila vodou tak, že toho byl plný lavor a bylo to akorád teplý a dala tam ty věci odmočit, no byly tam cca celý odpoledne, průběžně jsem tam přihazovala a zároveň koukala, co se děje a některý ty naspodu byly už čistý. SUPER.

Zuzka, jestli máš pár kousků, který chceš od tý genciánky vyprat, tak ti trošku donesu, nevím, jestli bys využila celý to balení. Já ho mám hlavně kvůli plenkám.....

Yvka, Sisa, do čeho jste zadělaly sliz? Už mi ho třeba, škoda Lovely ne?

Sisa, co ty Ittky jsem se ptala, jestli neprodáváš už Mka 😝

sisa.b
21. okt 2009

katka, ja som zabudla odpisat, tie ittky som pisala uz par mesiacov dozadu, ze predavam, uz su davno vsetky fuc. este skor, ako som kupila Lkove, tie Mka sme pouzivali len nejakych 6 tyzdnov

sliz robim z kokosoveho mydla a lanzy, pol kila sody a rozrabam to - zvlast mydlo, zvlast sodu a potom to zlievam dohromady a doplnam na 10 litrov. kedze je to silnejsie koncentrovane, davam uz len 1 kelimok namiesto 1 a pol.

dnes som bola v bio-obchode na muku a ten amarant tam nemaju. ale zapisala si to a povedala, ze ak sa bude dat zohnat, tak budu mat za nejake 2 tyzdne 🙂 kupila som este nerafinovany trstinovy cukor, tak uvidim, co je to za zazrak 😅

zuzula25
21. okt 2009

katka dakujem,ja som este gencianku nepouzila,takze nemame nic od toho spinave.ale viem,ze to tazko ide dole,lebo v robote ked boli od toho veci sa nedali vyprat.

sisa ked tam ides do toho bio obchodu,beries aj malu s kocikom do vnutra,ci ta niekto caka vonku??

zuzula25
21. okt 2009

a dnes sa matkovi zadarilo spravit 3 kroky,ale myslim,ze len nahoda 😅

sisa.b
21. okt 2009

zuzi, teraz som bola so sarou, takze cakali vonku, ale ked chodim sama, tak len malu vytiahnem a kocik mam pod schodami na dohlad

zuzula25
21. okt 2009

no ja by som tam musela s kocikom,ale ved to je len par schodov,ja ked ho vyberiem z kocika uz tam nechce ist spat a reve

mkatka
autor
21. okt 2009

A co děláte z amarantu? Já jsem si z toho koupila jednou tyčinku v DM a žádný zázrak 😨 jak zob pro papoušky 😝

Sisa nuž což, můj hlavní dodavatel plínek nebudeš no 😅

A do čeho si to pak dáváš ten sliz....další kýbl v koupelně už asi neprojde....a ještě pořád nemám kýbl s víkem na špinavý plíny, to dávám do takovýho malýho a hned je to plný, na pračku toho je zas málo...já bych mohla prát klidně co 4 dny, ale to už se bojím nechat tak dlouho. Ještěže mám vždy na vyprání nějaký ručníky či osušky, aby se pračka naplnila....

dream.d
21. okt 2009

Už som späť. Testík jedna čiarka, takže na budúce. Hádam sa mi to teda nejak rozbehne. Na jednej strane som chcela ale na druhej strane, keby bývam nie so svokrovcami ale sama. No všetko je tak ako má byť.
Zuzka veru som tuším hladkala komusi bruško ale si už nepamätám komu. 😀
Ja mám cholesterol nizky, teda aspon pred tehotenstvom som mala. Ale u nás v rodine nemá asi nikto vysoký. Vela vplýva genetika. škoda že sa takým veciam nedá nejak predchádzať.
Zuzka super, že tri kroky, ja by som bola rada, keby drobec aspon štvornožkuje, ale už sa teším aj ked bude chodiť. Každé obdobie je niečim krásne a niečim ťažké.

yvka1
21. okt 2009

Katka ja dávam špinavé plienky do kýbla na balkón tak že tam mi je jedno koľko sú tam 😅 a sliz mám vo fľašiach z gelu na pranie.

mkatka
autor
21. okt 2009

Balkon by se šiknul! V zimě to tam můžeš mít i týden, je to třeba před praním rozmrazit 😅

No jeden Bonux tu zeje prázdnotou, tak to tam asi přeleju. Udělám to zítra, až bude V. ve školce, asistenta nepotřebuju...ještě musím naštudovat pracovní postup.....co když tam nastrouhám k tomu i žlučák?

sisa.b
21. okt 2009

ja mam sliz v bandaskach od vody do ostrekovacov 😀 a plienky hadzem do otvoreneho kosa na pradlo a nejak nam neprekazaju. pokakane nie su a pocikane su za chvilu suche (skor ako po oprati 😠 )

zuzi, mne sa ide s kocikom dobre aj po schodoch, vdaka za tie mega kolesa 😀 ale teda len ked je otocena ku mne, lebo naopak ma tazisko dalej a je tym padom tazsi.

dream 🙂 dalsie este bude, zatial si uzivaj maleho

sisa.b
21. okt 2009

katka, amarant pridavam kvoli vlaknine malej do polievok, ma jej viac ako klasicke oblininy. ale kludne sa z toho da urobit aj priloha k jedlam alebo kasa, ale to som este neskusala. no teraz som zhanala pufovany, su to makke gulicky, ktore nase novembrovky davaju drobcom do jogurtu.

C-cko uz mam konecne doma 😵

mkatka
autor
21. okt 2009

Tak to byl asi ten pufovaný to, co jsem jedla já

A kolik je té sody, já ji mám ještě z minula, ale není krysltalická, jsou to velký kusance a je toho víc, tak musím odvážit. A mýdlo je jak velké , to mám taky ještě nastrouhané z minula....jsem byla nějaká aktivní při Vojtovi. Asi tam nastrouhám ten žlučák, ať to pořádně maká.

Mě počů plenky smrdí. Proto je chci mít pod pokličkou. Pokaků jsou jen žluté, separajdu házím do koše, ale to zapírání hned po přebalení mě trošku zdržuje, no mám strach, že kdybych to neudělala, že to nebude po vypraání bez fleků....

sisa.b
21. okt 2009

katka, ja davam krystalicku a to je kilove balenie, takze polovicu baliku na jeden raz. tie dve mydla maju dohromady tiez okolo pol kila - to som kdesi citala, ze by malo byt tolko sody, kolko aj mydla. a zlcove som prilievala tekute z dm-ky. tuhe uz nemam, musim kupit.

ivetka5
21. okt 2009

Ahojte, akosi ste sa rozpísali 😉 Cez deň som tu sama, keď nikam nejdem, a vy po večeroch🙂

Katka, ďakujem za infošku 😉

Sisa, ty si rada, že si občania ešte kočík nepožičali? 😀 Ja by som ho tam veru nenechala, teraz šlohnú aj priviazaný bicykel 😅 Ale jasné, keď si naň videla 😵

Zuzka gratulujeme ku krôčikom, suppper 🙂

Tak my máme biogáju v sebe, dúfam, že bude lepšie. Už aj zaspinkal, ale ešte máme ATB, tak ho budem musieť budiť, uvidím, možno aj v spánku spapá. Dnes čo sa mi stalo. Som mu dala keksík, milupa, je to od 6. mes. a už to mal rozžvachlané, tak som mu to vzala a v puse mal kúsok a zabehol nám. Už až červený drobec bol 😔 , ja zelená, tak som ho prehla apo chrbátiku pobáchala, no ale mi bilo, potom to vyplul. Chúďa až plakal, čo sa zľakol ☹ Tak som povedala, až keď budeme mať aspoň niaky zúbok, tak mu to dám, a to som bola vedla neho. A tie kukuričné ok. Ach joo 😔

sisa.b
21. okt 2009

jeeej, ja som prehliadla, zuzka, aj my gratulujeme matkovi k prvym krocikom 😵

sisa.b
21. okt 2009

ivetka, zabehnute jedlo je teda riadny strasiak, no pekne si to zvladla

ivetka5
21. okt 2009

Sisa, no jo, ani som nedýchala, ale neviem, čo by som robila v prípade, že by to nevyšlo☹(((
Som ani nevedela, že prebieha niaka taká súťaž 😅

zdenka112
21. okt 2009

ivetka mne sa tiez toto raz stalo mne ostalo zle rychlo som volala na muza a ten teda bol rychly.viki tiez zaplakala ale zo zlaknutia.teraz jej tiez niekedy zabehne ale preto lebo sa jasi aj pri papani
🙂

sisa.b
21. okt 2009

ivetka, moja svokra teda panikari pri kazdom jej zakaslani, aj ked mala len kasel zo soplikov. hned ju otacala a buchala v panike, pritom som vedela, ze potrebuje len tie hlieny vykaslat. no ale svokra ma velmi zlu skusenost s MD, ked prisla k nim jej svokra a dala mu bompari cukrik a on sa s nim pridrhol. vraj bol cely modry, nemohol dychat, tak s nim letela za spodnym susedom (to byvali v inom baraku) a on bol doktor. chytil ho za nohy do luftu a pastou mu buchal pod branicu, az kym mu cukrik nevyletel von. povedal, ze by sa urcite zadusil - to mal uz nejake tri roky. takze ona teraz panikari aj vtedy, ked ja som kludna. ale cukriky jej davat nebude 😀

dm1
21. okt 2009

ahojte mozem sa pridat? som z DCA a niektore vas poznam osobne, ine od kadlubiaka alebo z videnia. uz vas asi tyzden citam a dnes som sa rozhodla napisat aj ja.

zuzula25
22. okt 2009

dobre ranko

dm vitaj,som rada ze sa pridas ku mne.my sa asi nepozname,ci?? 😕 napis nam nieco o vas,kde si rodila,kde byvas...
a mimochodom mas strasne krasneho syna- Mateja(aj my mame 🙂 )

to je strasne vstavat takto zavcasu a este k tomu je aj rano tma,nas si posuva cas vstavania stale menej spi,vcera vstaval pred 6,dnes po 6 🙄 a to sa ma menit cas cez vikend,aaaach to budeme uz hore o 5 🙄

zdenka112
22. okt 2009

ahoh dm1 a hlavne cit sa tu v nasej spolocnosti dobre. 🙂

zdenka112
22. okt 2009

zuzka tak ja som vdacna ked mala sa zobudi 0 pol 8 aj to som veru neni bohvieako vyspata.boli casy ked sme spali aj do 10.ale nikdy sme nevstavali tak skoro ako ty.

zdenka112
22. okt 2009

inak co idete kuchtit?ja brokolicovu polievku tak si posmakneme.a potom pojdem asi ku katke

zuzula25
22. okt 2009

mne vstaval o 7 ako hodinky presne,ale posuva to 😠
ja som navarila vcera syrovu omacku s morcacim masom a spagety,a struckovu kyslu polievku.mam aj pre maleho tak mam dnes veget.pojdeme za chvilku von
pozdravujeme katku

mkatka
autor
22. okt 2009

čaute

Vítáme nové dušičky 🙂

Tak už máme doma kočárek 😵 je super. Zatím je v bytě a jestli bude dnes hezky, asi dáme premiéru po venku. Teď mám na podvozku autosedačku, malá tam hajká vedle mě, super. Jinak moje dítě bude manducový! Furt by se chovala. V noci neusne jinak než na mě, pak jí tam honím v posteli, že kde skončila.....už abysme měli to FP lehátko, to má vibrace, tak snad ji tím očůrám 😝

Včera mužskej koupil Vojtovi džíny podšitý bavlnou, takže akunrát na teď, za 300. Z CAčka. To jde ne? Ostrava city teda.....

zdenka112
22. okt 2009

katka dnes hlaia este teplejsie tak urcite vide aj pekna prachdzka. 🙂 pekna cena za nohavky. 🙂