Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

yvka1
22. okt 2009

Dobré ránko, zuzka ani mi o tom vstávaní nehovor, mne decká nikdy nespia dlhšie ako do pol 7 a aj to už je moc.Dnes malý buntošil už 4:47. A keď máme ísť do škôlky no amen-o siedmej už väčšinou kráčame. Dnes sme sa ale šuchtali tak nám skoro škôlku zatvorili 😅

dm vitaj 😉

sisa.b
22. okt 2009

ahojte,

my mame za sebou odber na kardiologii, takze sarka ma dnes volno 😅

dm, vitaj 🙂

pred chvilou nalozila poriadne do nocnika 😀 a u doktorky behala jedna radost. teda ta chodza je este taka dost labilna a na dlhe trasy sa nevyberie po dvoch, ale kazdy den vacsie pokroky 🙂 a skorpion ako vysity, teda okrem toho, ze je horsia ako samko v jej veku, co sa tyka hyperaktivity, este aj krasne zuri. vcera som jej nedovolila buchat po klavesnici, tak sa zacala jedovat, najskor ma vycapala a potom otvorila suflik na stole a s bojovym pokrikom sa donho zakusla 😅 😝 ufff, mat doma dve take deti - za chvilu si to pojdem hodit 😝

katka, super, ze mate doma kocarik, mozete pobehat po vonku 😵 a nosit dieta je podla mna doma pohodlnejsie, hlavne take malicke. vyhodis na chrbat a porobis si, co potrebujes. ja uz sa teda jej vahou aj pekne narobim, hlavne ked zotierame spolu podlahy 😀
FP lehatko mame aj my, ale vibracie neznasala. a uz v nom nechce byt, takze rozmyslam, ze ho predam

zdenka112
22. okt 2009

sisa tak bude s nich dobra trojka 🙂

mkatka
autor
22. okt 2009

Mě ho půjčila sestřenice, mamka mi ho dovezla, ale jak bylo rozebrané, chybí jedna tyč a jeden šroubek, tak musím počkat, až to doma najde a pošle 😠

Však už čekám, až bude mít 3,5kg, abych si ji tam mohla šupnout. Už jsem to zkoušela, ale ještě je to na vylomení noh....malej hovnous no. Když spinká v postýlce ok, ale když se jí tam nechce být a chce se tulínkovat, potřebuju mít i volné ruce, přece.

Koukám na dětské naušničky.... 😵

Jinak mě se Vojta taky budil kolem té 6 a to hodně dlouho. Po 2. roce si to prodloužila a spávali jsme do nějaké 7, půl 8. To už bylo supi 😵

Sháním návleky na kočárek...safra všechno jen přes internet, ty krámy tu jsou mizerně zásobený a ještě mi budou někde tvrdit, že se to nevyrábí 😠

zdenka112
22. okt 2009

my sme nanducu nemali ale mala bola v pohode,aj som ju dost cickala ale nebola naucena na ruky ale ked tatinka zbadala tak to len rucicky alebo teraz ked je vacsia tak na knika. 🙂

mkatka
autor
22. okt 2009

Rozuměj návleky na kolečka

zdenka112
22. okt 2009

pisem jak madar keca mi tu mala a pocuvam ju aj pisem 😀

mkatka
autor
22. okt 2009

Ona je teda zlatá, má ráda teplíčko, takže ji furt do něčeho motám, pak je spokojená. Když tu byla mamka - dnes mi odjela ☹ - tak si jí dávala na břicho a pod deku a Edi tam vydržela spát 3-4 hodiny. A jak jí pak položím do postele, tak se za chvíli probere. Jestli cítí, že pod ní už není takový teplo nebo jí chybí tlukot srdce...čert ví.

zdenka112
22. okt 2009

moja viki bola maly spachtos,ona ked bola predcasne narodena spinkala pomaly stale ani papat nepytala az ma to desilo

sisa.b
22. okt 2009

zdenka, no teda riadna trojka z nich 😝 a ja za chvilu sediva 😅

katka, ja mat take male babatko, tak by som urcite usila hacku. normalne mi je luto, ze som to nevedela este pred porodom, mohla sa pekne hojdat. baby su nervozne, ked ju musia oprat a uspavat nejak inak. no obavam sa, ze by si mlada v tomto veku uz na to nezvykla.
a satku si neskusala? niektore uvazy su uplne super pre mrnave babatka 😵 tu som mohla tiez skor vyskusat... no aspon v mdc sa rada nosi. inak teraz je taka krasna edicia 😵 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5793420

zdenka112
22. okt 2009

tak ja mam uz navarene..ved to bola brnkacka.dostala som mrchu tak sa zase citim na h....0 ☹ aspon ze viki poslucha 🙂

mkatka
autor
22. okt 2009

Sisa, šátek nemám. Měla jsem, prodala a nosítko mi přijde jednodušší, nasadím, zacvaknu a je to. Já teda velmi vážně uvažuju o Becu. Mě manduca tak tolik nesedí, je spíš na vyšší postavy, mě to nejde pořádně kolem ramen utáhnout a tak. Slyšela jsem, že Beco je spíš na menší postavy. Nevíš, jestli ji mají v tom krámu v TN? Bych potřebovala půjčit a vyzkoušet....

mkatka
autor
22. okt 2009

Sisa a ty bys tu hacku věděla ušít? Já bych se bála, že mi dítě spadne - blbě přichytíš ke stropu.... 😒

sisa.b
22. okt 2009

katka, ich stranka je noseniedeti.sk , tak skus zavolat a popytat sa.
usit hacku mi nepripada zas tak narocne, na nosenideti.cz je skvely blbuvzdorny navod 😀 a okrem neho je tam vela navodov, ako usit vak, tunel, dvojity nakrcnik.... a ja by som teda k stropu hacku nemohla prichytit, ja som planovala kupit rozpernu tyc na zarubne 🙂 nosnost to ma cca 100 kg, takze by to malo vydrzat aj najazdy ostatnych clenov rodiny 😀

ivetka5
22. okt 2009

Ahojte, tak my sme dnes boli fuč, na kardio super, nič tam už doki nevidela, ale aj tak v máji na poslednú kontrolu 🙂 . potom sme boli u našich, bolo krásne počasie, tak sme s maminou tam vybehli do obchodu, aspoň som trošku svaly pocvičila 😀

Dm1, vitaj medzi nami, poznám ťa z videnia, máš taký zelenkavý kočík?

No poraďte: Malý má totál akoby opuchnuté spodné ďasienko, presne ako na dva zúbky, má to z vnútra také 2 hrbolčeky, myslíte, že už budú v krátkom čase? A stále jazýčkom tam ide, vyplazuje ho a mlaská, akoby mu tam niečo vadilo, ale nič necinká 😅

zdenka112
22. okt 2009

ivetka to budu asi uz zubky.tak nech mu rychlo vidu.budete uz zubkaty 🙂

yvka1
22. okt 2009

no teda to vôbec neni fér, to my budeme akože posledný bezzubý???? 😠 😀

sisa.b
22. okt 2009

ivetka, tak nech ich mate co najskor vonku 😉

yvka, chybaju vam? 😀 nam teda nechybali, vysli nam neskoro a niekedy mam chut vytrhat jej ich 😠 😝 hlavne ked ma pri dojceni hryzie 🙄 a ked nam nici nas krasny skoro novy nabytok 😠 vcera od nervou zakusla do suflika, ale to som tu tusim uz pisala. no co - maly skorpion 😝 dnes vrcala na babku, ked jej vzala mobil. ale kebyze vidite ten pohlad a pocujete ten zvuk, co vydala... 😀

tak teraz sprasila pol misky zemiakovej kase, cely jogurt a este obhryza rohlik 😅

sisa.b
22. okt 2009

a nasa slecna uz nosi jantarove goralky 😵 😵 😵 konecne sme sa k nim dostali

yvka1
22. okt 2009

jemu veru asi ani nechýbajú-bez problémov zmastí celý rožek aj bez zubov 😕 😅 ale mne by sa už aj celkom páčili,keď tie deti sú také chutné s tými 2 zúbkami 😵
sisa ak ťa to poteší ja keď zoberem mobil malému ale mu niečo nedovolím tak obordovie od nervov tak neviem čo bude keď bude väčší 😅

sisa.b
22. okt 2009

tak vam by neprekazali, my sme mohli byt este par mesiacov bez nich 😝

dm1
22. okt 2009

dakujem za privitanie

ivetka ano to som ja aj ja ta poznam z videnia mame skoro rovnako stare deticky. nas uz ma zub 3 tyzdne a vypada to tak ze mu ide dalsi

este co sa tyka tych zubkov - budte radi ak este nemate a kojite lebo mna ta moja mala piranka stale kuse!!!

nieco o mne teda... byvam v dca od narodenia, pri poliklinike. rodila som v ilave cisarskym nakoniec lebo boli problemy. maly bude mat za tyzden 6m

dm1
22. okt 2009

inak chodievate do toho materskeho centra? ake to tam je a co sa tam da robit?

yvka1
22. okt 2009

no veru to hryzenie pri dojčení ti aani trochu nezávidím 😝

sisa.b
22. okt 2009

au, akurat som o tom pisala 😠 zas ma pohryzla, skoro som ju na zem pustila ☹

sisa.b
22. okt 2009

dm, tak aj teba? 😝 no niekedy mam chut vytrhat jej ich 😠

yvka1
22. okt 2009

sisa a plánuješ ju odstaviť či ani nie,pokiaľ je mliečko?

sisa.b
22. okt 2009

yvka, nerada by som ju odstavila, chcela som este aspon rok vydrzat, ale strasne to boli a navyse to jej spanie - bez prsnika by ju mohol uspavat aj tatinko a ja by som mala konecne cas ucit sa. este som sa do toho poriadne nemala cas pozriet ☹ uz vazne uvazujem o odklade 😔

yvka1
22. okt 2009

neboj nejako zvládneš 😉 veď ty si šikovná na všetky sttrany 😉 ochvíľu máš ten zápočet však 😝

zdenka112
22. okt 2009

ja som praveze vzdy zavidela mamickam to kojenie.mne viki vobec nechutila bradavku.bola dost malicka ked sa narodila.tak som len odsavala mliecko.a prikladala a neslo to.parkrat som si poplakala ale nedalo sa nic ine robit.