Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

yvka1
15. nov 2009

tak dobrú, idem aj ja 😉

sisa.b
15. nov 2009

yvka, dakujeme 😵 jj, to su sesternice MD, Monika a Martina - ta je krstna mama malej 🙂

sisa.b
15. nov 2009

este neviem, ci nebudem za tie fotky sfuknuta 😀 😝

yvka1
15. nov 2009

monika je moj zamestnávateľ ešte z brigády 😉

sisa.b
15. nov 2009

v bare? 🙂

sisa.b
15. nov 2009

dm, dovtedy stihnes aj viac cvicnych 😉

yvka, detickam budu najlepsie chutit torty od maminky 🙂

yvka1
15. nov 2009

veď ja som robila zatiaľ vždy sama ale moc sa na tie tvoje nepdobali 😀

a hej v bare 🙄

lenka0402
16. nov 2009

ahojte
sisa aj tak mam s toho MMF gulas..poprosim vysvetlit polopate 😒
podla toho postupu co si dala link tak davas jojo cukriky,,a normalne ohriat v tej mikrovlnke a proste ist dalej podla toho postupu? a nechapem preco prerezat na polovicu 😕

sisa hod sem postup ako to robis? ci prifarbujes a tak 😉 daaaakovala

sisa.b
16. nov 2009

ahojte 🙂

yvka, aj ja som robila v bare, ale nie u moniky. aj v pivarni som robila, aj v bufete (tam mi bolo asi najlepsie), aj spojovaci material a masinky som predavala, aj zmrzlinu,... 😀 😀 😝

lenka, jojo su bielo-ruzove, tak preto som ich strihala 😀 aby som mala zvlast bielu a zvlast ruzovu farbu. tie haribo sa zas umyvaju z toho ruzoveho cukru, aby boli biele a potom si to uz farbis ako chces 😉
farby su najlepsie gelovie wilton - kupis na trznici.
a normalne to vsetko (cukriky, vodu, ceru a farbu) nacapes do misky a pichnes do mikrovlnky. treba to pravidelne premiesavat, aby ti neskaramelizovali tie cukriky - cca kazdych 10-15 sekund a ked to budes mat vsetko roztopene, tak sypes cukor. ale nie hocijaky, najlepsi je povazsky alebo korunny. treba ho aj preosiat. ja ked som dala akysi moravsky, tak mi 2 hodiny nervy tiekli a tortu som aj tak neobalila tym mmf, lebo sa strasne trhalo a bolo to ako z piesku. takze s cukrom uz ziadne experimenty nerobim 😅
ta hmota musi byt ako plastelina, nesmie sa lepit. no a potom zavisi od cukrikov, z ktorych robim. kedysi boli v lidli take americke biele ako jojo, tie boli na to perfektne. z takych, ked robim, tak si vela mastim ruky cerou. ak robim z tych haribo, tak zas dost podsypavam cukrom, aby sa nelepilo.

lenka0402
16. nov 2009

sisa dakujem,,,dnes mam trosku volnejsi den tek som chcela niaku spachat,aspon taku na skusku..

kolko si piekla korpusov na taku 2 poschodku? a kolko cukrikov si kupovala?kolko baleni mi bude stacit?

dream.d
16. nov 2009

Sisa nádherná torta. Keď budem bývať sama sa možno aj ja odvážim na nejakú tortu. 😀

zuzula25
16. nov 2009

leni to chces aj niekomu piect,ci len tak??

yvka1
16. nov 2009

avojte, dnes máme doma galeje. Vaneska sa štverala zas tam kde nemala a natrhla si cikaňu ☹ teraz ju to štípe a ke´d ide cikať tak ju počujú asi aj na inom sídlisku ☹
zas držím net 2 prstami a asi to tak aj zostane lebo vraj nové zariadenie stojí 180 € 😖 😝

sisa no ja som zatiaľ´nikde nepracovala normálne len brigádovala a to asi všade-roznášala som noviny,robila v 3 baroch, potravinách, elektre, domácich potrebách,mäsokombimáte, vo VUB, na pošte,... 😀

sisa.b
16. nov 2009

tak my sme uz spachali prvu jazdu na trojkolke do tesca a naspat 🙂 no budem musiet mdc nosit aj ku trojkolke 😝

zuzula25
16. nov 2009

sisa ake darceky ste dostali a trojkolju mate aku??odfot je,pls.lebo som chcela kupit v tescu(aku ma Lenka)ale sa mi zdala uzka pre nasho valibuka

centik
16. nov 2009

Zuzi prid si pre nasu trojkolku len nam tu zavadzia 😀 😀

sisa mi ked sme sli s trojkolkou von tak polku cesty som potom nosila trojkolku v jednej ruke a nahanala malu co mi utekala 😀

sisa.b
16. nov 2009

zuzi, mame z dracika, podobnu ako maju teraz v tescu, len nema tu tasku a ten navlek na sedak. odfotim, ale teraz slecna zaspava 😝

centik, ona nevie v zimnych topankach utekat 😀 ale z tesca som ju pol cesty vliekla na rukach 🙄

zuzula25
16. nov 2009

centi nechaj pre druhe,potom sa zide. 😉

zuzula25
16. nov 2009

a kolko vysla v draciku??
uz ti zaspava??ci si dava len vecernu siestu??

centik
16. nov 2009

zuzi len dufam ze ju zlozim, lebo som ju rozobrala aby biba slapala, tak tam neni ta tycka ani to na nohy, ale slapat natom nevie 😀 a ked som skusala zlozit nejak mi to neslo 😝

centik
16. nov 2009

a jake druhe?? 😝 😝 😝

zuzula25
16. nov 2009

nechcete druhe??ved to paru 🙂

sisa.b
16. nov 2009

zuzi, tiez okolo 2000, neviem presne, svokra kupovala. je taka sedo-fialova

ivetka5
16. nov 2009

Ahojte, tak mne dieťa už zaspinkalo🙂 Dnes som sa pokúšala umyť linku už k Vianociam, som spravila asi 1/3, ostatok zajtra. Malému sa to nepáčilo.

Sisa, si to tu naočkovala tortami, ale aké by sme boli na seba pyšné, že baby, keby sme detičkám k rôčku urobili sami tortičky 😉 Možno k Vianociam by som ju tiež skúsila, len Sisa prosím ťa, napíš presne, koľko čoho ide na takú gulatú toho.

Inak ste čo dnes porábali? My sme boli 2 krát vonku, a tak. Bola som Ariel na škvrny kúpiť, teraz je akcia. Stretla som aj Inessku s Eričkom.

lenka0402
16. nov 2009

Cauko a mam hotovo 😝 sisa no poriadna prplacka,,mas co robit ty poviem 😒 som ty aj volala ale bola si z malou na prechadzke,mi to zdvihla mlada. Strasne sa mi to lepilo,nemohla som to dat na ten korpus,,bud mi to roztrhalo alebo prilepilo o ruky..ale ja som hlavne chcela vyskusat ako sa robi ten MMf mne neslo moc ani o ozdobenie skor o to natiahnutie. Ale vysla celkom pekne na 1 pokus 😉 bielo orandzova.s 3 druhmi plnky..

Zuzka to len pre nas,som skusala,

sisa.b
16. nov 2009

ivetka, cesto robim este take, co ma babka ucila 🙂 cize kolko das vajec, tolko lyzic cukru, vody a muky. bielko oddelis, zltko vymiesas s cukrom (davam krystalovy), potom primiesas vodu, muku s kypriacim prachom a nakoniec vyslahane bielko. to je vse 😉
ak ho chcem tmave, tak primiesam kakao, najlepsie este k tym zltkom s cukrom, aby sa kakaove hrcky neurobili. orechy pridavam s mukou, tej dam vtedy kusok menej. vsade pisu muku polohrubu, ale babka ma ucila hrubu a z tej sa mi dari korpus lepsie ako z polohrubej. ta mi vzdy splaskne 😝
uz sa tesim na vase torticky 😵 😵 😵

yvka1
16. nov 2009

leni hoď foto 😉

sisa.b
16. nov 2009

leni, tak to si bola ty? 🙂 mi samko hovoril, len som mala malu pricucnutu a potom som zabudla pozriet 😅 😝
no prplacka to je, hlavne ked sa nieco nedari a to sa mne vzdy aspon dve veci nedaria 😅 a este ked ti dieta pol dna visi na teplakoch 😀 daj foto, nech sa pokochame 😵
a ze tri plnky, tolko som ani ja do tej velkej nerobila 😀 tu som len odflakla vanilkovym kremom a do casti som namiesala kakao a nakrajala banany 😀 inak mne strasne chuti karamelova plnka robena zo salka, tu som skoro samotnu zjedla naposledy 😀 😝

sisa.b
16. nov 2009

leni, z coho si robila mmf? ak ti to lepi, tak si mala zrejme malo cukru, treba dosypavat, aby to bolo ako plastelina, ale len po trochach, aby to potom nepraskalo. a treba vela vela vela miesit, aby sa s tym super pracovalo. na tychto dvoch som sa narobila ako somar, lebo som robila zvlast bielu a zvlast ruzovu 😝
ak to s cukrom prezenies, tak to budes mat tvrde a bude to praskat. vtedy pomoze este dohodit zopar cukrikov. inak ja si to vzdy prihrievam v mikrovlnke, aby zmaklo. a pri mieseni mam ruky poriadne natrete cerou

ivetka5
16. nov 2009

Sisa, dík, ale mala som na mysli koľko čoho na ten MMF dávaš, korpus to viem 😅