Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

dream.d
17. nov 2009

yvka aj nám prišlo a my dávame sunar. Tak ti ho tiež môžem posunúť.
Inak od kedy sa môžu dávať cestoviny a normálne mlieko? Ja keď robím drobcovi zamiakovú kašu, tak s plnotučným mliekom prevareným a zatiaľ žiadny problém. aj jogurtíky biele papá, a tam je tiež asi normálne mlieko.
Opisujem recepty na torty a vaše postrehy, zídu sa mi ked sa do toho pustím aj ja.

centik
17. nov 2009

dream myslim ze od 8ho mesiaca sa uz moze lepok ale neviem isto
ja som tiez pouzivala normalne mlieko do prikrmov

zuzula25
17. nov 2009

dream lepok od 7 mesiaca a mlieko do varenia zevraj az po roku,a na priame pitie az po 2.roku,tak sa to uvadza,ale kazda mamicka si da podla seba.ja som raz dala malemu klasicku zemiakovu kasu s mliekom-resp.dala mamina moja,ale vedela som o tom.naplno zacneme o necely mesiac

yvka tiez ho mame(iplne som na to zabudla)takze na dalsom stretnuti pojdes omliekovana 😀

zuzula25
17. nov 2009

no a cestoviny do roka bezvajecne

yvka1
17. nov 2009

ďakujem baby 😉

tiež dávam do zemiakovej kaše normálne mlieko. v podstate mu dávam z našej-my si ju solíme potom na tanieri. a po roku už ho budem dávať asi aj na pitie-Vaneske som začala dávať klasika plnotučné od 15.mes. ale napr.Kadlubiak mi vravel že pre deti do 3 rokov by som mala dávať len čerstvé nie trvanlivé, pretože je vraj spracované nejakou UHT (?) metódou a to vraj nie je pre deti dobré 😕

malý mi už od 10tej spí 😨

zuzula25
17. nov 2009

ono to zalezi od kazdej maminy 🙂

baby nebudete nikdo chciet tie aromaticke plysove hracky,lebo idem objednavat malemu

dream.d
17. nov 2009

tie hračky aj niečo robia? alebo len voňajú?

zuzula25
17. nov 2009

oni len vonaju,daju sa nahriat v mikrovlnke a vtedy su teple,alebo sa daju dat do chladnicky a su studene.a podla toho sa vyuzivaju.ja to chcem pre maleho.

dm1
17. nov 2009

zdravim!!! my sme boli dnes u nasich na obed ale maly tam moc nechcel papat lebo nebol vo svojom lehatku tak bol akysi nevrly. ledva sme stihli prist domov a zaspal mi v sedacke tak som ho ani nevyberala a neprezliekala a isli sme rovno na plavanie. pacilo sa mu tak som rada.
inak na plavani bol jeden chlapcek ktory celu dobu co bol vo vode strasne plackal. mamina uz nevedela co s nim. ked vysiel z vody OK, ale akonahle ho dala do vody zase rev

yvka tak ti mliecko odlozim

sisa.b
18. nov 2009

ahojte,

u nas dalsia noc na ... 🙄 este som ani 5 minut nespala ☹

zuzula25
18. nov 2009

dobre ranko...vcera sa nekonikovalo??co st doma mali neznu revoluciu??

dm chodite do salusu plavat??takze spokojnost maleho.nas bol tiez velmi spokojny,vo vode nikdy neplakal,vzdy sa tam tesil.ale mali sme tiez deticky co plakavali vo vode,aj Rebeke sa moc potapanie nepacilo,nasmu to nevadilo.a koho mate instruktorku??Moniku ci Sonu??my sme mali Moniku,ale obcas zastupovala Sona a ta sa mi pacila ovela viac.aj chcete pokracovat v kurze??

centik
18. nov 2009

dobre rano 🙂
Sisa no parada, tak teraz spis?

my sa asi ideme poobliekat a skocime von, kto sa prida? 😀

inneska
18. nov 2009

ahojte 🙂

neviete ako majú obednú prestávku na sociálke?? 😅

je krásne, tak ideme aj my von a musím na tú socku skočiť, materská končí...už len rodičák bude 😝

lenka0402
18. nov 2009

Ahojte
no u nas hned z rana ako na bojovom poli, 😠 vsetcia nervy v pazi,,MM sa zo svagrom skoro az pobili 😝 do hadky sa potom pustila aj babka,takze ticha domacnost 😝 😒

Potom sa vsetcia chceli odventilovat,a aby sa nemusemi spolu rozpravat,,mame taaaak vyupratovany byt 😀

Zuzula tak konecne uz viem co je to ked sa otocim a maly nikde,,skovava sa za zaclonu,,vybera spodne supliky,,,no nahanam ho po celom byte 😝

A inac v novinach su tie vyhrievany plysakovia za 6,90 eur.sami zda teleshopink. 😕 a maju 31,cm.

centik
18. nov 2009

tak my konecne spime 😅

Inka vybavila si to? ci museli si ist aj na tu socialkU?

Lenka pridite sa aj k nam pohadat 😀 zislo by sa mi urpatat 😀 😀

inneska
18. nov 2009

janka, no zobrala som si ten papier na vypísanie...ak to nenájdem doma, tak pôjdem v piatok na socku a potom na ten úrad..ak nájdem, tak len na úrad 🙂 a spal mi až do 14h...tesne pred domom sa zobudil...takže super pospal 2,5 hodinky 🙂

centik
18. nov 2009

Inka tak super potiahol 🙂 mne este spi mala od 14tej 😅

inneska
18. nov 2009

jani, tak bude buntošiť do noci, čo? 😀

centik
18. nov 2009

no hej, ale to neni nic nove 😀

dm1
18. nov 2009

zuzi ano chodime do salusu. zatial spokojnost tak uvidim ci pojdem aj na dalsi kurz no zatial sme boli len raz tak neviem ci sa malemu bude pacit ked ho potopim... Neviem ktora instruktorka je Monika a ktora Sona musim vycihat 😉

drobec bol od poobedia akysi nesvoj stale pomrnkaval aj isiel spat bez kase radsej som ho nakojila. uz spinka konecne zavislak cicikovy moj. teraz zacal by strasne zavisily na ciciku uz nehrozi vecer ako predtym nakojit a dat do postielky ze zaspi sam. on si uz len dudluje napoly spi ale prsnik nepusti ani za svet. ked mu ho vyberem tak sa zacne kotulat do tej strany lebo hlada prso a aj rucickou bucha ze kde je???

zuzula25
19. nov 2009

dobre ranko

dm tak to poznam-hladanie cicika 😀 budes mat asi takeho isteho zavislaka ako mame my doma 😝 zaspavanie na prsniku,upokojovanie na prsniku,totalna nahrada cumlika 😝
Monika v saluse je kratkovlasa, Sona dlhovlasa s okuliarmi.

centik
19. nov 2009

ahojte 🙂 dnes sa zda ze bude tiez celkom fajn, asi skocime na postu

ivetka5
19. nov 2009

Ahojte, vyzerá veru pekne vonku, ale z rána pofukovalo. No my zas soplíkujeme a kašel máme ako svet, ale nie suchý, taký hlienový skôr ☹ Tak dnes asi domka zostaneme. Volala som dokimu, či mu môžem dávať jeden sirup, čo nám napísal pred 2 týždňami, aj vtedy sme ho brali, tak preto, aby som mu neuškodila, nechce sa mi k nemu ísť, keď je samá chrípka. Ale je to možno len zo zúbkov, neviem, ide nám ďalší spodný. Ale vcelku na to všetko je dobručký. teraz buvinká, mamina perie a sedí na nete 😀 Včera sme mali návštevu, ešte drobca nevideli, boli unesení🙂 A vôbec neplakal, na to, že ich 1-vý krát videl, to sa tak rehotal, viac ako pri svojej babke.

Čo na dnes plánujete? Ja sa asi už budem učiť 😒

dream.d
19. nov 2009

Ahojte. Dnes sa chystáme von, keď je pekne. Drobec ešte búva, potom sa pôjde naobedovať a von.
Včera som bola u zubárky, konečne mám dokončený predný zub- koreňovú výplň. A na trhanie sme sa dohodli až v januári, tak mám teraz klud.
Aj my už máme ten bubon, ale drobec ho dostane až pod stromček, a ešte neviem čo k tomu. Poraďte čo tatovi a svokrovi. Netuším.

ivetka5
19. nov 2009

Dream, no to je ťažko, každý niečo iné má rád. Ja viem dať koruny a niaku kozmetiku k tomu, aby to nebolo len o peniazoch a nech si kúpia, čo chcú Alebo pyžamo, spodné prádlo, mikinu. Niečo čo potrebuje.

zuzula25
19. nov 2009

ahojte
ja som akurat doumyvala okna 😝 kedze v sobotu mame oslavu tak aby bolo aj cez ne vidno,uz boli teda dobre spinave.hned mame viac svetla doma 😀 este ich zotriem pred vianocami,resp koncom novembra,ked budeme lepit obrazky.

dream my sme kupovali nasim podusky ako spolocny darcek,mamine este fen a tatinovi rifle-to sme sa s brachom poskladali a svokrovcom obliecky.vzdy sa radsej popytam co by chceli,aby sme nekupili hovadiny

sisa.b
19. nov 2009

ahojte,

u nas bol dnes svokor, tak som si vcelku aj dost porobila, akurat uz prisli zvysni clenovia, tak uz to nie je zas vidiet 😠 boli sme vonku aj s trojkolkou a potom este s kocikom, ale to slecna hned na moje prekvapenie zalomila.
oprala a vyvesala som dve pracky, aj dve umyvacky, upiekla som celozrnny chlebik, moja slecna teraz pecie babovku, nakupila som nejake bio veci a hned mam lepsi pocit 😵

zuzi, nechces prist aj ku nam okna umyt? 😀 ja som sa zmohla len na jedno, ostatne su este velkonocne 😝

vianocne darceky budem riesit zas az po 20tom decembri 😅

ivetka, aj ja sa budem uz musiet zacat zas ucit 😒

dm1
19. nov 2009

my sme boli dnes plavat ale dali nam to o hodku skor a vobec nam to nepasovalo ani zeleninu sme nestihli zjest lebo spal tak som ho len rychlo nakojila a isli sme. som bola prekvapena ze potom ked jedol zeleninu az o 4 zjedol vsetko. bola som s mamou lebo bola v meste a mm bol v praci tak sa isla pozriet ako vnucik plava. uz sa osmelilo aj to babo co minule celu hodku preplakalo. ale maly bol potom mrzuty chcel spinkat a zaspal na brusku. on po kojeni hladal prsnik prekotil sa a tak zaspal. tak som ho chodila kontrolovat stale. ale spal chvilocku a zase mrzuty jak slak tak som ho uspala na fitke a spi pri mne na lehatku.

zuzi nas ma dlhovlasa ale bez okuliarov tak teraz neviem ze ktora to je

dream.d
19. nov 2009

dm to na fitke uspavanie zaberá aj nám, ale iba cez deň keď som u kamošky a nemôže zaspať, vtedy do 5 min. zaspí. Doma fitloptu nemám, ale plánujem kúpiť. A zas nechcem aby si na to moc zvykol.

dm1
19. nov 2009

dream sak ja som tiez nechcela zvykat ho ale ked to inak neslo tak bola aj fitka dobra ked uz bol unaveny a spat nie a nie. ale nezaspavame tak stale iba niekedy