Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

ivetka5
25. nov 2009

teda

sisa.b
25. nov 2009

tak uz je tam 😕 ona cez den da bud hodinu vkuse, alebo 2x polhodinu a potom vecer, po kupani asi hodinu spi a ked sa zobudi, buntosi az do tej 4-5 rana 😅 asi takych 10-11 hodin denne prespi

dm1
25. nov 2009

baby ja som prechvalila ze netrpel pri zubkoch asi.... teraz nemoze spat stale sa prehadzuje chuda moje ho to boli asi. a aj preto asi tak cecikuje lebo si tym ulavuje. ale ja som prave pri kojeni az plakala od bolesti
nam pocit ze ma tymi 3 hornymi zubami uplne pokuskava ked je prisaty akoby si ich o mna brusil.... no neviem co bude do rana

sisa.b
25. nov 2009

ja uz sa zas stvrthodinu snazim uspat dieta ☹ a ona uz zas vyspata. teraz nedala ani vecernu hodinku 😒

dm, nemas nic na tie zubky?

sisa.b
25. nov 2009

dieta mi tu stale pobehuje a snazi sa ist papa s trojkolkou 😅 uz si aj kluce doniesla ku dveram a nielen od dveri, ale aj od auta 😀 a mame novu vychytavku - hadze sa o zem, ked sa jeduje 😀

sisa.b
26. nov 2009

este stale nespime 😔

sisa.b
26. nov 2009

je toto normalne? ved to dieta spalo asi do 16tej, potom dala 20 minut o tristvrte na jedenast a ona ani za nic spat ☹

sisa.b
26. nov 2009

ja uz som uplne hotova, v posteli nechce byt, v naruci nechce byt, pricucnuta nechce byt, hrat sa nechce, furt place ☹ kruhy po kolena ocka ako krtko...

zuzula25
26. nov 2009

dobre ranko.

my sme sa az teraz zobudili,ale to len preto ze o 4.30 bol maly horuci tak som ho budila,mal 38,7.dala som mu nasilu Panadol-vobec ho nechce.no a potom zaspal az o hodinku,chudatenko ale tiez sa navzdychal nadranom.teraz neviem ci s nim ist von,no ved este odmeriam teplotu

sisa u vas je to teda hrozne s tym spanim,nezavidim ☹ 🙄

dm nech su zubky rychlo vonku a nech Matka netrapia

mkatka
autor
26. nov 2009

Ahojte

Sisa a není na to nějaké homeo? Malinká, trápíte se obě ☹

No trochu se mi udělalo šoufl, když si představím tu hygienu v Thajsku, hlavně u domorodců, jak se tam třeba vyčůrají do vody (kam jim asi odtejká odpad), ryba to vstřebá a pak ji chytí.... 😕 ale když se to dobře okoření... 😝 😀

Co to znamená že "Coxae sonograficky a klinicky negativní, jádra nevyvinuté". Jde o kyčle, je to dobré nebo špatné? Nerozumím tomu

ivetka5
26. nov 2009

Ahojte, no Sisa, ty musíš mať nervy zo železa, ja by som už dávno ležala mŕtva pod stolom. No pre zmenu ja som celú noc sa potila, ale teplotu som nemala, tak som sa asi 4 krát prezliekala, som ymslela, že ma trhne, hodila som sprchu ráno a vcelku je mi lepšie, možno len reakcia na lieky 😕

Zuzka, to máte z očkovania, čo? Snáď už dnes bude fit. Neskúšala si mu dávať paralen čípok, je to možno lepšie, keď nám nechcú liečky papať, my doslova bojujeme s podaním liekov 🙄 Hrúza u nás 😔

Mkatka, v tomto neporadím, asi skôr Zuzka, tá je tu zdravotník 😉 Ale snáď to máte ok. Neboj.

Dm, držíme palčeky pri zúbkoch 😉

mkatka
autor
26. nov 2009

Jinak ďoučence, teď mě můj vyvedl z omylu...pangasius se nechová v Thajsku ale žije v deltě řeky Meckong ve Vietnamu, kde je smíšená sladká a slaná voda, a tato ryba nedokáže žít v jiném prostředí než tomto. Nedá se pěstovat v zajetí, v umělém prostředí. Prý se zpopularizovala v období války ve Vietnamu, kdy jí "objevili" Američani a oblíbili si ji. A prý třeba při koupi sledovat složení, že na pytlíku může být napsáno pangasius a ve složení je něco jinýho - to je novinka i pro mě, jsem myslela, že když koupím pytlík s nápisem Pangasius, tak mám za to, že tam je pangasius. Prý mám koukat na složení a na původ - Vietnam, abych koupila pravého pangasia a ne náhražku. Takže tak.

zuzula25
26. nov 2009

katka coxae su bedrove klbiky,nalez mate dobry,jadierka nevyvinute,oni sa aj tak vyvijaju neskor.asi doporucili dalej balit nasiroko.

tak matko stale teplotuje,ale len okol 37,5 a je uplakany.bola som s nim aj okolo obeda vonku-dobre si pobuvkal,potom dostal paralenovi cipok a teraz isiel na hodku von s dedom,ja idem spravit pizzu

dm1
26. nov 2009

tak hlasim 5. prerezany zub ale uz by hadam stacilo na teraz... chuda drobec a ja s nim pri kojeni. dnes uz to bolo lepsie uz ma tak nehryzol. ale aby toho nebolo malo tak sa aj prsa strasne naliali az som musela rano odsavat. mam gel na zubky ale on nejako nemrnci len si to vybija na mojom ciciku...

dnes som maleho na plavani potopila a bol v pohode. tak som rada ze sa nezlakol. zlate boli deticky pri potapani

zuzula25
26. nov 2009

dm tak uz ste teda poriadny zubosi.a super,ze sa Matkovi paci potapanie.je to uzasne pre deticky,s druhym planujem tiez chodit plavat

sisa.b
26. nov 2009

katka, ved som pisala, ze ja som to necitala, len sa o tom holky bavili, ze je to riadny bordel 😉

dm1
26. nov 2009

tak to je sila!!! natieram malemu dasienka a ejhla 6.zub! vcera 2 presvitali a dnes vysli spolu... no to je aj na kona vela 4 zuby za 2 dni nieto na takeho drobca 😖 . tak uz mame 6 zubov. takymto tempom bude mat v roku zuby mudrosti 😀

zuzka a teraz je v saluse akcia ked kupis 2 kurzy tak 3.je zadara tak budeme urcite pokracovat dalej.

zuzula25
26. nov 2009

Matkovi tiez vysli 4 zubky horne v jeden den,ale to mal 9 mesiacov
tak super akcia.my sme mali akciu 1 zaplatis druhy zdarma.a na kolkatu chodite??

dm1
26. nov 2009

zuzka este len na 1. dnes sme mali 4 lekciu. jedine co sa mi tam nepaci ze nas tam natlacili az 7... a pritom vsade pisali ze maximalne 5-6 deticiek

dm1
26. nov 2009

zuzka a teba Matko nekusal? ja mam pocit ze som zive hryzatko 😖 aj ked dnes uz to bolo lepsie ovela

zuzula25
26. nov 2009

ja viem,ze na prvy kurz,ale casovo.inac to n ie je dobre,ked je tam vela deticiek.najlepsie je tak 4-5,menej tiez nie je dobre,raz sme tam boli 2 a to bolo take tiche,vela ich potom potapali a bola aj kratsia ta hodina.a kolko planujete chodit??na tie 3??

sisa prosim ta ako si donutila malu pit cajik??nas je velky vytrvalec-odmieta.ako teraz ho nenutim,zas ma teplotu 38,5 dala som panadol a on ozil a beha,vymysla.ako papa pekne,ale pije len mliecko

zuzula25
26. nov 2009

kusal,ale len asi 2dni,potom prestal,asi si na to moc vazi cicik a boji sa ze ho odstavim nasho mliekoholika 😀 😀 😀 .neboj u vas to tiez prestane,len sa musi naucit asi pit,ked uz ma zubky v pusinke

dm1
26. nov 2009

zuzi jaaaj... tak chodime na 3. je pravda ze tych deticiek je vela ale radsej viac ako menej tie 2-3 by boli o nicom podla mna. takto sa aj vysantia spolu drobci mali. chceme este zaplatit ten druhy a chodili by sme teda na 3 kurzy dokopy. Vy ste na kolkych boli?

zuzula25
26. nov 2009

aj my sme chodili v utorky a stvrtky na 3.taka fajn hodina,my sme boli na 4 kurzoch dokopy.potom sa uz ochladilo a chceli sme chodit cvicit do MC a z toho nic nebolo.inac by mohli nieco vymysliet pre take male deticky.ale asi by som chcela moc na dubnicu 😝

dm1
26. nov 2009

zuzi a vtom MC tu sa asi s takym drobcom co mam ja nic neda ze? ake velke deticky tam asi uz mozu chodit? No vidis nam vyjdu vsetky plavania cez zimu! aspon bude otuzili drobec maly

dm1
26. nov 2009

boze ake hrubice hadzem.... omluvam sa

sisa.b
26. nov 2009

holky, mam tu mamu, tak nestiham.

zuzi, matko ma len hexu? drzim palce, nech to rychlo zvladne

rebeka sa naucila pit caj, ked je vo vsetkom moznom, len nie v detskej flaske 😅 teraz vypije velmi vela priamo z keramickej konvicky 😀 ten sosak, kadial to tecie je taky uzsi, tak sa jej to dobre pije. ale pekne pije aj zo salky a najnovsie aj z velkej pet flase. doteraz vzdy cele hrdlo vopchala do krku, ale uz vie dat vrchnu peru na polovicu otvoru a pekne pije. caj jej robim obycajny pigi s trstinovym cukrom a tym C-ckom z dmky, tak mozno je to tym, ze jej chuti.

sisa.b
26. nov 2009

dm, super, ze ste tie zubky tak rychlo zvladli 😵 jedno nase novembrovciatko uz ma 15 zubov 😅

zuzi, ked mala tu 6ku a horucky, tiez nechcela nic okrem mliecka. to som bola uplne vycicana. vypytala som si striekacku a bokom som jej pustala cajik do pusky. ale moc to nechcela. vela sme sa vtedy nosili a stale bola prisata.

no ja uz som po vcerajsku hotova. mala zaspala okolo 4tej a o 10tej uz bola hore, takze ani tych 10 hodin dohromady to nebolo 😒

zuzula25
27. nov 2009

dobre ranko.
Dm ja som bola s Matkom v MC prvykrat okolo 5 mesiaca,ked sme mali stretko ohladne latkoviek.Matkovi sa pacilo,kukal po detickach,ale ja som musela byt stale v strehu,a tiez som si povedala az ked bude aspon stvornozkovat-to sme tam boli,ale zas som za nim stale behala,liepnal sa po smykalke,ale zas sa tam uz zabavil,pohral s hrackami.ale v plane tam mam chodit,ked uz bude behat,lebo vsetky deticky tam behali a nas stvornozkoval,obcas mi ho skoro pristupili.

sisa nas nastastie nie je uplne na mliecku,on pekne papa tuhu stravu,ale nepije vobec cajik.este si mi nenapisala,ake presne cecko to mas z dmky.musim mu aj ja skusat davat len z klasika poharika-to mu tak chuti,ale zas je cely pooblievany.

a este dobra sprava-Matko uz je od noci bez teploty 🤐 😵 🤐

zuzula25
27. nov 2009

a mal aj hexu a aj prevenar