Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
9. dec 2009

ps: este dopisujem v polospanku referat, kym mala spi 😀

sisa.b
10. dec 2009

tak ja som po hodinovom spanku opat vyspata 😢 stary sa otocil, zatiahol akoby traktor nastartoval a uz sme boli obe hore 😔 potrebujem stuple do usi, lebo sa nikdy takto nevyspim. a on ma len k doktorke posiela, ze nie som normalna 😒 uz mam cely spankovy rezim v pr.de.li
idem aspon nejak efektivne vyuzit cas

mkatka
autor
10. dec 2009

Dobré ráníčko.

Včera jsme jeli do Žiliny do Metra koupit Vojtíškovi na vánoce pracovní ponk. Můj malej řemeslník bude mít konečně doma svoje nářadí 😵
K doktorce jsem nestihla ani zavolat, protože po tom, co jsem sem napsala dotaz jsme odjížděli, tak jsem jeli večer do lékárny a poradila mi Ophthalmo-Septonex kapky a mám prý dávat po koupání preventivně po jedné kapce do každého oka i do nosu a do toho "nemocného" můžu x krát za den. Já jsem žádný kapky z porodnice neměla, vůbec mi nikdo neřekl, že bych měla dávat. Jen si teď matně vybavuju, že jsem to kdysi u někoho viděla. No člověk se pořád učí.
Na ten krk mi lékárnice doporučila jen promazávat lejíčkem ale ten sudocrem jsem měla vzorek a ten je fajn. Asi přikoupím. Nebo že by ten Imazol byl na předpis???

Včera jsme mmch upekla mrkvové hvězdičky, recept jsem našla na kluci v akci.cz. Není to klasika, ale jde to. Aspoň se to hned nesežere 😅

Yvka, v kolik ráno odcházíš do školky? Příští týden budu vodit Vojtu pěšky 😖 , tak si to vyzkouším, jak to máš těžké. Naštěstí jsem domluvená, že můžeme přijít později, kdybychom to nestíhali...což nebudeme stíhat určo.

zuzula25
10. dec 2009

dobre ranko aj my prajeme.

sisa my mame doma stuple do usi,ak by si chcela 😀

katka presne tieto kvapky som myslela,tebe ich nekazali z porodnice resp.pediater kvapkat preventivne este aj doma,hlavne ked tecie nieco z ocka.my sme preventivne kvapkali az do 2 mesiaca,ale nie zas kazdy den.a hned ako sa mi zdalo ocko cervene sme kvapli.su to velmi dobre kvapky

dnes vyzera byt super pocasie-konecne,ale asi poriadna zima vonku.

ozi yvka kedy ti dame mliecko pre Petka??dokedy sa stretneme uz ani nebudete na mliecku 😝 😀

yvka1
10. dec 2009

ahojte, Katka no mne zrovna budúci týždeň nechá manžel asi auto, tak my sa budeme pre zmenu voziť. ale ak by náhodou nie tak väčšinou vyrážame okolo 7ej z domu.

už mi doprala práčka tak to idem po dlhej dobe vyvesiť na okno - hurá že slniečko svieti 😵

baby tak musíme zase spáchať nejaké stretko, napr. aj v mater.centre ak by bolo škaredo.vraj je otvorené do 21.12. a potom až nejako 9.1.

sisa no tak ja som ešte maturitu stihla-otehotnela som 2 mesiace po nej 😀 a tiež sa mi zdá že robím všetko naopak-najprv som mala bábo, 2 týždne pred narodením sme začali s mužom bývať a až keď mala malá 2 roky sme sa brali 😉

ivetka5
10. dec 2009

Ahojte, no dnes je fakt super, ale vidím to na čiapku 😀 No skúšku minulotýždňovú som spravila, ešte som sa teraz učila na zajtra, no a zajtra zopakujem na sobotu, a potom môžem od pondelka kludne začať piecť 😉

Mkatka, aj nám ich odporučil pediater, do očka, a ten Imazol je na predpis, neviem, či aj voľnopredajný, ale je lacnejší, keď ho predpíše.

Inak tie mrkvové som kedysi piekla, malý veľký úspech, ja som to na spôsob lienckých.

No počkám, kým dieťa vstane a pôjdeme von 😉

lenka0402
10. dec 2009

Cauko tak dnes som sa konecne dokopala k tej doktorke a hned mi predpisala tie antikoncepcne naplaste,,tak od buducej mrchy zaciname. A este som sa zastavila u kadlubiaka na vigantol,pretoze som s nim maleho celeho obliala 😝

Baby nemate nahodou niektora domacu pekaren? chcela by som ju kupit nasim pod stromcek len neviem ci sa to oplati,a ci je to dobra vec 😕

yvka1
10. dec 2009

lenka tak presne o tej pekárni sa rozhodujem aj ja- by som ju chcela zase bráchovi a švagrinej 😕

lenka0402
10. dec 2009

yvka zda sa mi to dobra vec len neviem ci to robi aj bagety a rozky alebo len chlebik 😕

baby mne uz ide v telke asi 30 krat gummy meda 😀 maly je strasne zlaty ako sa natriasa 😀

lenka0402
10. dec 2009

zuzka co teletabies? islo ty to.

ivetka5
10. dec 2009

Lenka, my ju máme, sme max. spokojní s ňou. Záleží ak´ú si kúpiš, my máme len na chleba, ale dá sa aj vianočka, cesto na pizzu, zavárať, čo asi výhodné nieje, neviem, neskúšala som. Tá na + bagety je myslím biela od Moulinexu.

sisa.b
10. dec 2009

ahojte,

tak gumi macko je aj u nas velkym hitom 🙂 aj hrosik, ale pustam jej to na pc cez youtube.

lenka, my pekarnicku mame, chlieb mi velmi chuti, ale nikdy nevystihnem ten moment, kedy mam vytiahnut haky, tak ho mam vzdy deravy 😀 😝 a samozrejme taky si nemozu vziat do skoly. ja davam do chleba kopec semienok - slnecnicu, lan, tekvicu a sezam, robim z celozrnnej muky, cize taky nikde nekupim. najlepsi je este teply, to si len maslom natrieme, krasne sa tam roztopi... jaj, idem nalozit pekaren rovno 😀
ja som chcela tiez tu moulinex na bagety, ale bola drahsia o 50€ a navyse tie bagety musis aj tak sama usulat a nalozit do nej. vojdu sa len 4, tak to musis piect na viackrat. tak sme sa rozhodli, ze kupime tu xxl, ale bez toho stojanu, poradila mi to holka, co ma aj so stojanom, ze je to zbytocna investicia. ked robim bagety, tak peciem na plechu v trube 😉
snad som pomohla

sisa.b
10. dec 2009

peciem podla tohto receptu http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2487
samozrejme si ho upravujem podla seba. grahamovu muku nedavam, najlepsie sa mi osvedcila celozrnna z mlyna za nejakych 12 korun, kupis ju v tescu aj z kauflandu. skusala som aj spaldovu bio, ale nebol dobry. semena kupujem hocikde - polkilova slnecnica stala v lidli okolo 1€, vydrzi dlho, sezam som kupovala bio v dm-ke, aj drveny lan som tam kupila. tekvicu tiez dostat kdekolvek.
vyhodou pekarne je, ze ma odlozeny start, cize vecer nalozis, rano mas teply chlieb. u nas je ale problem aj s tym nakladanim 😀 pritom je to praca na jednu minutu 😝
velmi dobry je z nej pernik http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2439 alebo ked robim pizzu, tiez si necham vyhnietit cesto v pekarni http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469

kvetinkaaa
10. dec 2009

ahojte aj my mame pekaren a sme max spokojní, uz aj mala žužle občas konček.
tiez ako sisa davam semená a celozr.muku, občas prihodim aj ovsene vločky.
kedysi sme tam nastruhali uvareny zemiak, nedrobil sa tak, ale uz nedávam.

sisa ja som este nikdy nevybrala to čo tam miesi takze mame vzdy deravý 😀 ja si ho načasujem na ráno o siestej aby bol takze nevstavam to vybrat, potom vyberiem vychladnut, nakrajam (uz sme kupili aj elektrický krájač)
na bagety nemame ale drahy ked vidi tu reklamu ten to strasne chce. ani by mu nevadilo keby sa nam ta nasa pokazila z nicoho nič...ved uz ju mame rok..a tie bagety... 😅

yvka neuveris ale dnes som mala plan ze by som aj dosla na skok ale buchta zase nejedla, naposledy o osmej a odvtedy iba dve lyzicky presnidavky a polku rozka zuzlala čo za jedlo nepovazujem. teraz spinka. zla nie je akurat nepapa. ach jaj. no a vyber sa niekam... 😔
tak to necham na teba ty sa asi skor dovalíš 😉

kvetinkaaa
10. dec 2009

sisa ja davam slnečnicu, lanove semienko, sezam, aj rascu. a tie vločky, resp. aj pohánkové vločky a pšeničné otruby. a muky tiez rozne, celozrna, špaldova, žitná, pšeničná (to su bio celozrne)

sisa.b
10. dec 2009

kvetinka, ja davam drvenu rascu vzdy, cela mi vadi. vlocky som este neskusala, no mne prave chutia tie cele semena - slnecnica, tekvica...
bio muku som skusala len tu spaldovu, bola draha a chlieb mi splasol - mali sme "macaciu hlavu" 😅 robila som tak, ako s tou celozrnnou, ale ta spaldova bola akasi malo "sucha", to cesto sa stale lepilo. tak ostavam pri tej nasej overenej 🙂
akoze pekaren je dobra, ale ten stojan tam fakt nepotrebujes. ona ti sama tie bagety neusula 😀
inak velmi nam chuti a uz som davno nerobila parok v rozku http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=500
kurnik, asi upeciem hned po chlebe 😀

kvetinkaaa
10. dec 2009

ja davam rascu aj aj. namiešam si to do velkej nadoby a z toho beriem.
ale ja nerobim 100%celozrnu, ty hej? lebo chlieb je maly a moc hutny, stači krajček a si syta, nam sa to moc nepačilo davame cca 150g celozrnej a 400g hladkej.

tu klasicku celozrnu aj my kupujeme.

ved to je skoda ze tie bagety nespravi samo..tak to nechcem...budem kazdy den iba šulať néé?? 😝

ten recept vyzera super, no neviem kedy si ja trufnem. s kysnutym som začiatočnik este si tak neverím.

buchta uz je hore ideme skusit ham. je nenormalne kludna ale taka túlivá....moje asi tie zubáky..

sisa.b
10. dec 2009

kvetinka, ja s kysnutym tiez nemam take skusenosti, no ten parok v rozku nam bol velmi sympaticky, tak sme skusali. robili sme ich aj na posedenie, ked sme s babami mali akciu. nie je to nic tazke 😉
ja sa neviem rozhodnut, ci urobim to, alebo cesnakove trojuholnicky http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3598 😅 aj tie vyzeraju dobre

ivetka5
10. dec 2009

No my to tiež striedame, chlebíky, aj ja keď dávam celozrnnú, tak nedávam čisto len tú, ale aj hladkú ako Kvetinka. No a skúšali ste cesnakový? A ide tam, ale aj nemusí ešte parmezán, s tým som neskúšala, aj keď je v chladničke 😀 No mne sa už pečie slnečnicový, inak vždy som doma miešala múky, ale v Lidli boli myslím po 90 centov za kg, čo máš na 2 chjlebíky, tak csme ich nakúpili, 3 druhy, a sú fantastické tiež, bol tam celozrnný, ciabata a slnečnivový, inak víde okolo 50 korún, keď nieje v akcoške. No tie bagety, to sa fakt asi neoplatí, keď sa to šúla, stretla som Lenku, som zvedavá, akú vybrali.
Sisa, ten párok v rožku vyzerá super, tie cesnakové robieva svokruša, ale aj ja som ich už raz robila, ja lúbim všetko, kde je cesnak 😀

sisa.b
10. dec 2009

ivetka, aj vy mate pekarnicku? 🙂

ja cakam, kym dopecie a uz mam nervy, ze som hned nalozila ten chlieb, lebo mam strasnu chut na tie cesnakove trojuholnicky 😀 urobim asi pol na pol - cesnakove a syrovo-sunkove, tak som zvedava, mnam.
normalne ste ma nakopli, aby som zas oprasila pekarnicku 😀

sisa.b
10. dec 2009

este som zabudla - yvka, domyslela som si, ze to mas vanesku, ked som pozerala foto na facebooku. mimochodom - krasna nevesticka 😵 😵 😵

dm1
10. dec 2009

my sme dnes mali poslednu hodinu plavania 1.kurz sme ich mali pod vodou aj pustit a oni sa vynorili sami k instruktorke. som sa bala ale zvladol to v pohode. v januari zacneme dalsi kurz

inak vcera som nepisala ale mali sme "letecky" den. vzdy ked mi maly zaspi na posteli pri kojeni tak ma z jednej strany paplony a z druhej prisuvam postielku aby nepadol. teraz pocujem vo vysielacke ze je hore pridem do izby a maleho nikde!!!! az potom sa ozval a chuda male neviem ako sa mu to podarilo ale na tej strane kde prisuvam tu postel je este asi 15-20cm medzera medzi postelou a skrinou na kusku a do nej to zapikoval... tak som volala dokimu a pre istotu sme isli aj na rongen. vsetko nastastie v poriadku ale na posteli uz spat teda nebude aj keby bol neviem ako oblozeny. on si tu skusinku asi najde.

vcera poobede sme potom isli na navstevu kvetinke este s 1 kamoskou a jej malou tak deturence boli spolu a aj my sme sa odreagovali

ivetka5
10. dec 2009

Sisa, hej asi 1,5 roka už🙂) a to cesto aj na tie párky v rožku dávať vymiesiť do pekárne? Aj na tie cesnakovce? A klasické kysnuté, alebo aké?

Dm, teda 😕 Oni sú výmyselníci, už ani ja drobca bez dozoru nenechávam, aj keď bol ešte pred mesiacom leňoch a ani sa neprevalil, teraz sa len otočím a je na brušku.

Inak máme novinku, už keď ho postavím na sedačku, alebo k stolíku, tak sa pekne drží a stojí bez toho, aby sme ho držali 😵

sisa.b
10. dec 2009

dm, my sme mali dnes letecky den. mala behala s adventnym kalendarom, smykla sa a spadla horeznak, az to zadunelo. zdvihnem ju a z pusy jej valila krv. v prvom momente som myslela, ze si zuby vybila 😅 😝 nakoniec sme prisli na to, ze si poriadne zakusla do jazyka. ma tam riadne dve diery 😝 a to bol pri nej aj svokor, aj moja mama

dm1
10. dec 2009

sisa sak to su obcas fakt len sekundy a stane sa zle. len s tymto som neratala myslela som ze spinka a je to zabezpecene aj keby sa zobudil ze sa nema kde pregulat. samozrejme ze inak ho nenechavam sameho nikde len na zemi alebo v ohradke. aj ked aj to uz je pekne nebezpecne na tej zemi lebo hned ide po kabloch alebo kvetine a veciach podobnych

sisa.b
10. dec 2009

neboj, bude este hrosie 😀 mne je zle, ked vidim tu jej dieru v jazyku 😝

yvka1
10. dec 2009

no tak náš krpatý mi letel z postele už 2krát a 3. krát včera mangelovi ale to sme sa smiali,lebo sa dole zviezol nohami a hneď si aj sadol, tak mu to bolo smiešne a ańi sa nebuchol 😉 Vaneska zas už má 3krát bradu zašitú- no som to ja ale mama 😅

pa pa idem sa učiť ☹ 😉

sisa.b
10. dec 2009

ivetka, na tie parky v rozku robim toto cesto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4920 vyjde mi to na 14 kusov a k tym cesnakovym su ingrediencie na cesto priamo v recepte.
ja som tu mala do teraz mamu, tak sa mi az teraz cesto pripravuje 😝 a ucit sa asi nejdem, lebo som si dala 3 pohariky broskynovej a uz ma mota 😀

yvka, mozno lepsia ako tie, ktorych detom sa nikdy nic nestalo 😉 to tak byva, ze ked striehnes, tak sa zrovna nieco zle stane

sisa.b
10. dec 2009

tak uz je micka zas hore a plna pusa krvi ☹

ivetka5
10. dec 2009

Yvka, nechceš sa ísť aj za mňa učiť? Vôbec sa mi nechce☹ A to máš písomné, alebo ústne?

Sisa, asi v nedeľu by som to vyskúšala, mňamky.

Zuzka, zajtra z toho asi nič nebude, hlásia dážď☹ Ale ak by prestalo, napíš sms, či by sme išli, alebo nie. 😉

A k tým deťom, ja som mala navešané prádlo na sušiaku a malý bol v pavúku pod ním, naťahoval košík na štipce, skoro ho na seba stiahol, ale sa mu aspoň tielko podarilo a hodil ho na zem, aj idem okolo, že čo je to, a on takto poriadky mi robil. Ale hlavné je baby, že nič vážne sa nestalo drobcom, Rebečke nech sa jazyk zahojí, ju to musí bolieť 🤐
No idem sa poučiť, ale som zrelá do postele 😅

Pekný večer.