Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
10. dec 2009

tak ja uz mam referaty hotove 🙂 robime ich timovo so spoluziakom - ja som prepocitala vzorce, vyrobila grafy a tabulky a doplnila texty. on k tomu dolozil uvod, zaver a rovnice, lebo mne akosi nejde mathtype 😝 boli sme v jednej skupine, tak to hadam mozeme mat skoro rovnake 😕

mkatka
autor
10. dec 2009

Ach jo,už bych spala a malá ne a ne zabrat. Má nějaký těžkosti, kroutí se, zavře oči na 2 minuty a probere se s brekotem. Hádám přijde brzo pěkná dělovka...

Taky uvažujeme o pekárně, já jsem ale chtěla Unholdku, co se v ní dá upést 1 velký nebo 2 malé chlebíky. Je to super i na přípravu kynutého těsta 😉 naházet a pekoško makej 😅

mkatka
autor
10. dec 2009

...unold - překlep, sorry 😎 ale teď jsem objevila multifunkční pekárnu, co se v ní dá udělat i jogur, rýže.... 😵

sisa.b
10. dec 2009

tak jogurtovac by som brala aj ja, lebo domaci jogurt som zboznovala ako decko 🙂 ale este viac by som chcela parny hrniec. dievcata si ho velmi chvalia, ze v nom robia vsetko. a nejaky vodny filter by sa tiez zisiel, lebo tuto vodu nemozem ani citit 😝 caju a mineralky som uz preliata a chyba mi len tak si napustit pohar vody z kohutika a vypit 😒

sisa.b
10. dec 2009

a este ma napadol rucny vysavac a zvlhcovac vzduchu 😀 no taketo veci budem riesit az niekedy do domceku

mkatka
autor
11. dec 2009

Koukám taky milovnice domácí elektroniky. Ten filtr už taky kupujeme aspoň rok. Teď jsem viděla v telce nějaké "filtry", namontuješ to na kohoutek a jednak to šetří vodu (si našteluješ jak potřebuješ, aby teklo) a jednak to zachytává vápník...ikdyž jen o ten nejde. By mě zajímalo, jak by si stál ten filtr aĺá nádoba versus voda v petkách....mě by se moc líbilo nemít zakalenou vodu, když si vařím vodu na čaj....konvice se mi totiž zaondí po každém druhém převaření 🙄

Parný hrnec to jako papiňák? Ten by u nás neprošel, my jsme zastánci pomalého vaření, maso na polívku 2 hodiny na pomalém plameni....ale mám doma pomalý hrnec Crock pot, co tam nahážeš jídlo a ono je za 3-6 hodin hotový, masíčko měkkoučký.. To je pomocník, nemusíš u toho ani být.

mkatka
autor
11. dec 2009

Jo a taky domácí výrobník mléka, teda toho rostlinného, ne mít doma kravku 😅

ivetka5
11. dec 2009

Ahojte, tak dnes mi držte palce o 16-j 😉

Sisa, parák máme a je super, nestráca jedlo a hlavne zeleninka všetky vitamíny. 😉

sisa.b
11. dec 2009

ahojte,

katka, ja potrebujem zrychlit pracu pri vareni, nie spomalit 😀 papinak myslis asi tlakovy hrniec, tie mam doma dva - od tescomy bio, ale varit aj tak nebudem 😀 😝 staci pre malu
parak som myslela ten, co ivetka, ze sa jedlo pripravuje na pare, straca menej vitaminov. aj ked na toto je najlepsia mikrovlnka, no ta je zas karcinogenna 😅 tak si vyber. kdesi bola tabulka o zelenine, ze normalnym varenim si uchova nejakych 30% vitaminov, parakom nejakych 50% a v mikrovlnke 80% 😅
mikrovlnku pouzivame len na prihrievanie. ale to by sme sa museli zbavit aj vsetkych teflonovych panvic 😝
vodu mame nejaku divnu, nevypijem ani pol pohara. a sara mi tiez vravela, ze jej je z nej zle. v trencine sme mali vela chlorovu, tepla byvala ako s mliekom skrizena, ale chut mala super. tak neviem, co je tejto vode 😕

ivetka, drzim palce 😵

baby, vy tusim budete mat skusky hotove este pred vianocami. ja by som tiez rada aspon jednu mala za sebou. asi nieco lahsie - napr. dejiny filozofie, len neviem, ci chlapcov ukecam

sisa.b
11. dec 2009

aka je zlata 😵 vyplazuje mi tu jazycek a ja jej ho fukam 😵 😵 😵 ma to teda riadne, nejake dva centimetre a na sirku nieco cez pol centimetra ☹

dm1
11. dec 2009

sisa ja zase doma pijem len vodu z vodovodu velmi mi chuti!

sisa.b
11. dec 2009

dm, tak to mas super. my na tych mineralkach skrachujeme 😒 no z tej vody mi je fakt nevolno. a ked nepijem vobec, tak je to este horsie. ja som ako kacica aj za normalnych okolnosti, nieto este teraz pocas dojcenia. take 3 litre denne su pre mna minimalna hranica. v lete sme chodili na kyselku do chocholnej, ale teraz sa akosi MD k tomu nema a mne sa tam samej do toho blata nechce.

dm1
11. dec 2009

sisa sak ja tiez tak pijem stale chodim s pollitrakom a capujem 😀 . MM mi vzdy nadava ze mam pohare vsade. aj teraz mam pri PC 3 pohare 😀

sisa.b
11. dec 2009

hlasim, ze nase cesnakove trojuholnicky skoncili ako syrovo-sunkove a chutili vsetkym 🙂 dokonca sa deti podelili aj v skole a aj tam mali uspech, takze odporucam

sisa.b
11. dec 2009

dm 😀 ja mam zas same prazdne flase okolo seba 😝

ivetka5
11. dec 2009

Ahojte, tak vidím to vcelku ok, uvidíme🙂) Ale hlavne, že je to za mnou, no ešet zajtrajšok a "prázdninujem".

Sisa, a tie šunkovo-syrové robíš ako? Šunku melieš? Alebo len nakrájaš. My máme parák tento:http://www.obchodny-dom.sk/tefal-vc400330-vitamine+-ze...

A piť treba veľa, aj ja som chcela na tú kyselku ísť, len akosi nebol čas 😅

sisa.b
11. dec 2009

ivetka, tak gratulujem 😵 to uz budes mat vsetky skusky hotove? ja zatial len jednu za sebou ☹ este musim dnes odovzdat tie referaty a vobec neviem dat dokopy uvod a zaver ☹ absolutne tej mechatronike nerozumiem

sunku som len nakrajala, syr nastruhala, ale asi by tam bol lepsi taveny syr, nez tvrdy eidam.

ivetka5
11. dec 2009

Sisa, ďakujem, ale ešte to nieje isté 😉 No ešte v januári mám 1-nu, a hotovo, ale min. rok, v 1-ku som mala do Vianoc len niake 3, to len teraz máme akési tempo, ale som rada, nemusím sa potom stresovať. Ale to zvládneš, neboj nič. Koľko máte predmetov v tomto semestri? No a my sme mali min. rok asi 11 a teraz len 8, tak asi preto.

sisa.b
11. dec 2009

ja som taka blba, nasla som ten equator priamo v ms office 🙄 hlavne, ze som uz niekolkokrat instalovala mathtype a najnovsie akysi rapid-pi 😖 snad to bude dalsi semester lepsie, ked sa nebudem musiet ucit aj taketo veci, ako pracovat s programami na nakreslenie schem, grafov a co ja viem coho este 😝

ivetka, my mame teraz 6 predmetov - matematika, algebra, mechatronika, informatika, boz a dejiny filozofie, takze same perlicky 😅 v letnom mame tiez 6 - matematika2, fyzika, elektrotechnika, zaklady inzinierstva, programovanie a anglictina, takze ten nebude o nic lepsi 😝 ☹

tisko zavidim tie hotove skusky 😔 🤐 😅

sisa.b
11. dec 2009

ked pozeram na tie predmety, tak nechapem, co na tej skole robim 😝

ivetka5
11. dec 2009

No tak ja by som s tými tvojimi predmetami neviem čo robila 😀 Ale zas každý sme na niečo iné, no a tie programy, čo si písala, pre mňa španielska dedina.

sisa.b
11. dec 2009

ivetka, ved aj pre mna 😀 😝 ☹

zahara
12. dec 2009

ahojte maminy, chcela by som sa s vami poradit, ci ste niektora chodili s babom na plavanie do Salusu, maju teraz akciu 2 mesiace za 60 Eur, co je super cena, tak premyslam nad kupou kurzu.. mate s tym dobre skusenosti? sa pytam, lebo ked som tam este chodila na predporodnu pripravu, tak tam akurat jeden otecko reklamoval, ze sa synovi z tej vody urobil nejaky exem 😕

vidim, ze ste tu viacere studujuce, ja tiez este chodim na VS, teraz som stvrtacka na masmedialke v Trnave a rocne to mame za 38tisic (este v korunach samozrejme 😀 ), je to teda riadna palka, ale uz to dokoncim, ked som sa raz na to dala.. tak nam budem drzat palce, aby sme to zvladli rychlo a bez problemov, tie poplatky budu kazdy rok urcite uz len vyssie 🙄 , tak je urcite najvyssi cas dokoncit skoly cim skor..

dm1
12. dec 2009

zahara ja som prave jeden kurz v Saluse skoncila a idem este na 1. Som velmi spokojna malemu sa paci. nas trochu s tou akciou opinkali lebo my sme to zaplatili ten 1 kurz a potom som si na druhej lekcii vsimla tu akciu. naschval som sa pytala ci to este plati aj na nas ze uz si doplatim len 1 kurz a 3.mam zadara a oni ze hej tak som sa vytesovala a minule mi povedali ze neee ze este 2 by som si musela zaplatil. Keby som sa ich na to vyslovne nepytala tak nepoviem.... no co uz. este jeden zaplatime a potom koncime.

dm1
12. dec 2009

inak my sme mali super noc aj cely den
maly zaspal vcera pred 8 a 1x sa zobudil az rano o 6,15, napapal sa a spinkal dalej. neviem dokedy lebo som sa zobudila o 9 a on bol hore v postielke ale tichucko sa hrajkal. no zlate dietko to mam. na desiatu spraskal tolko presnidavky ze uz vobec nechcel mliecko - asi 180gr a tak som vyrazila s kamoskou do Laugaricia do TN. pobehali sme po obchodakoch, posedeli na kavicke a este sme stihli aspon zaciatok vystupenia diabolskych husli tam!!!! no super bolo tak som sa odreagovala. mm dal malemu obed a ze maly bol zlaty dokonca ked mm upratoval /zlaty mm / a dal maleho hrat sa do postielky tak sa potom zachvilu pozrie a maly zaspinkal sam!!!! ked som prisla domov skoro po 5 hodinach boli este vonku a potom maly papal. ale musela som si odsat lebo prso bolo uz riadne naliate - ved som skoro 10 hodin nekojila! teraz krasne zaspinkal zlatko moje no mohol by tak pokracovat!

sisa.b
12. dec 2009

ahojte,

tak ja hlasim, ze dnesna prednaska z filozofie bola uplne uzasna 😵 no ja som si fakt pomylila skolu. toto mame len do poctu a iba jeden zapocet z nej. skoda, bavilo by ma to viac ako ta elektrotechnika 😒

zahara, teda poriadnu palku platite 😨 my sme do salusu chodili a obe sme hned chytili mykozu. no aj ja aj mala sme na take veci dost haklive, ostatnym nebolo nic

sisa.b
12. dec 2009

tak som sa prave od MD dozvedela, ze cele dni len na riti sedim a hov.no robim 😠 to este len uvidi, ako to tu bude vyzerat, ked budem ... robit. a aj tak sa budem starat o malu a ucit sa. jaaaaaaaaaaj, ale ma nasral 😠 😠 😠

zahara
12. dec 2009

dakujem za reakcie 🙂
dm - tak to vas teda riadne odzubkali s tou akciou, keby chceli, tak vam ten kurz gratis mohli dat.. 😕 nas maly sa doma velmi rad kupe, tak dufam, ze sa mu to plavanie tiez zapaci 🙂

sisa - to ste mali riadnu smolu s tou mykozou, mala je asi nachylna po tebe.. ☹ ja nastastie take problemy nemavam a este k tomu premyslam, ze bude do bazena chodit s malym tatino - moje druhe velke dieta, nech sa tam tie dve deti spolu vyhraju 😀

sisa.b
12. dec 2009

oki, idem si vychutnavat prve predvianocne nicnerobenie 😎 😀

zuzula25
13. dec 2009

ahojte.

zahara my sme boli velmi spokojni s plavanim,odchodili sme 4 kurzy aj by sme pokracovali,ale uz sa ochladilo a Matko neznasa obliekanie.ale ja to len odporucam,maly si to tam zamiloval a doteraz mu nic nerobo potapanie

my sme vcera pooslavovali,kopu bordelu ostalo 😝 a uz to mame za sebou.teraz uz len na Vianove cakame 😀

sisa uzi si nicnerobenie 😉 zasluzis si to

dm uprimne zavidim maleho spanok,mne maly neprespal 3 hodky vkuse nikdy.on sa stale moc cicikuje,ale na jar planujem uz odstavit-to bude placu.no ale najprv musime naucit nejako pit UM