Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

mkatka
autor
14. dec 2009

Dobrý článek Sisa. Je to asi měsíc, co jsem dost přehodnotila svůj přístup k Vojtovi a je fakt, že se tím dost změnil. K lepšímu. Moje kamarádka zastává názor, že proutek se má ohýbat dokud je mladý a podle ní se jí to vyplácí, resp. že to na její dítě platí. No já bych z Vojty duši mohla vymlátit a pokud si hlavu postaví, tak prostě NE. Těžký s ním někdy.

Bože zítra máme to očko. Pro vakcíny do lékárny nepůjdu, budu trvat na tom, že se mi to ramínko ještě nelíbí. Momentálně tam má stroupek a okolo červený. Večer budu koupat, tak uvidím, jestli pod tím má ještě hnis nebo ne. Bude to znít asi blbě, ale doufám, že se to do zítra nezahojí 🤐

sisa.b
14. dec 2009

yvka, ale ja si myslim, ze je to zas na nieco dobre, ked su tie nase starsie dievky take priebojne. precitaj si aj ty ten clanok, co som dala katke. to sa presne hodi na moju mamu. cele detstvo bola ona ta starsia, ktora ustupovala a nikdy sa nevedela nikde presadit ☹ cely zivot makala ako robotnicka a mna dviha zo stolicky, ked mi rozprava, ako sa k nej sefka sprava za to, ze sa tam ide zodrat 😠 mozno tie nase baby budu mat super start do zivota, ked sa musia takto prebijat odmalicka.
velmi dobra je aj kniha o surodencochod prekopovej - prvorozene dite. mam doma, keby ste ju chceli pozicat 😉
pre mna je najhorsie, ked ma postavia medzi seba a mam im robit rozhodcu. samo sa vacsinou sare len vysmieva, ona ho potom kopne (posticuje, poskrabe,...) a on jej to samozrejme vrati. a ja mam rozhodnut, kto za to moze 😅 absolutne nemozne, lebo keby ju neprovokoval, tak sa nic nedeje, ale mlatit sa zacala ona, on jej len jazyk vyplazoval... 😀 takychto situacii mam denne velmi vela 😝

sisa.b
14. dec 2009

a samozrejme rabr kniha je uplne uzasna 😵 zatial som precitala len prvu situaciu s roznymi sposobmi riesenia (chlapec prisiel neskoro domov) a rovno som to skusala na samkovi. vysledok - prisiel sice neskoro aj na dalsi den, ale hned ako prisiel ku kamaratovi, tak mi zavolal od nich, aby som sa nebala o neho 😵 😵 😵
holky mi hovorili, ze ked ju precitam celu, tak uz nebude chodit neskoro 😀

mkatka
autor
14. dec 2009

Tak to máš svatou pravdu Yvka. Já mám mužskýho většinou doma, ale dřepí u pc. Buď pracuje fakt nebo si hraje. A to by mě čert vzal. On už je na tom závislý a jako správný závislák si to nedokáže přiznat. A paradoxně když doma fakt není (jako tento týden), tak věci zvládám líp, jak když doma je. Prostě s ním nepočítám a jsem psychicky v pohodě, protože si neříká sakra taky by se mohl zvednout a jít mi pomoct.

A Yvka tak to si vůbec nedovedu představit, že bych nemohla mít oba na kolenou....v tom je Vojta fakt super. Asi ani nevím, co doma mám. Večer usínáme, já uprostřed, oni dva každý na jedný straně a vzájemně se pusinkujeme, jednu Vojtovi, jednu Editce, pak Vojta jednu mě a jednu Editce...když pláče říká jí nepač maminka píde už a dává jí dudlík. Akorád když jí houpe v lehátku, tak po něm občas houknu, protože s ní houpe moc a ona se pak bojí, hračky tam lítaj jak ve vichru...i mi plenku donese, když potřebuju. Venku vozí kočárek a občas jí chce pochovat. Většinou jí máme přes den v lehátku a včera jsem jí dala do postýlky a najednou se ptá, kde je miminko, tak říkám v postýlce a šel ji zkontrolovat, jestli tam fakt je 😅 a taky jí začal říkat séga, já jsem bácha

yvka1
14. dec 2009

sisa tak tú knihu o tých súrodencoch si od teba požičiam, ale asi až po skúškach 😉 idem prečítať ten článok.

yvka1
14. dec 2009

katka-ono pokiaľ doma robím všetko s kľudom tak naozaj aj Vaneska je kľudnejšia ale ono to jednoducho niekedy nejde a človek stratí nervy a potom začína všetko dokola.

yvka1
14. dec 2009

tak a vojto je tuším typický ,,brácho" 😵

ja mám o 2 roky a 9 mes staršieho brácha a mam tvrdila že to bolo super, lebo brácho bol strašne kľudný - vedel sa zahrať a nevyžadoval veľkú pozornosť-on je v podstate kľuďas doteraz. Skôr ja som bola tá prchká povaha a mama mala problémy so mnou naozaj asi až dokedy som neotehotnela 😅 tvrdí že až vtedy som konečne dostala rozum 😅 😀 takže Vanes je asi po mne, Peťko je zasa strašný pohoďák, cez deň o ňom pomaly nikto nevie-len jesť, spať, kopec hračiek pred neho a zabaví sa. chvalabohu, že aspoň jeden je taký-no ale uvidíme čo bude keď bude mať tiež 3 roky 😅

sisa.b
14. dec 2009

yvka, kedykolvek 😉

tuto pesnicku momentalne zboznujem 😵

https://www.youtube.com/watch?v=cOK_89c-3y8
sisa.b
14. dec 2009

yvka, pekne 😀

mkatka
autor
14. dec 2009

Dokelu, v 10 jsem přišla a říkám si, no ma-xi-má-lně na hodinu....a ještě jsem se nezdvyhla. Takže už musím končít, umejt nádobí a trochu to tu dát dokupy, než přijde tajfun Vojta a zase to tu všechno rozháže...

yvka1
14. dec 2009

ten článok je fakt dobrý-naposledy som tak vynadala svokrovi keď povedal vaneske:,,správaš sa ako malé decko!" som mala záchvat zúrivosti-veď ona aj je ,,malé decko" 😠

yvka1
14. dec 2009

katka som na tom podobne ako ty-idem veru aj ja rýchlo aspoň zem poumývať 😉

sisa.b
14. dec 2009

a my ideme von 🙂

lenockach
14. dec 2009

Ahojte baby dubnicanky!
dúfam ze mi prepacite ze vam vstupujem do temy ale potrebovala by som poradit v dubnici nejakeho dobreho pediatra.

sisa.b
14. dec 2009

tak som nakoniec neodolala a isla podla vasho vzoru - najskor som vydrhla wc a kuchynu, potom povysavala a pozotierala dlazky a nakoniec vychadzka 🙂
stretli sme yvku - deticky ma nadherne 😵 😵 😵

lenocka, ja moc neporadim ☹

mkatka
autor
14. dec 2009

Sisa, to jsi toho dost stihla! Já jsem jen vyluxovala a umyla nádobí. Víc nic. Ale zas takovej bordel tu není (když pominu ty hračky všude možně)

My máme teď v plánu pečení rohlíčků. Vojta si bude modelovat a já odškrtnuto druhé cukroví ze seznamu. Nemáte někdo formičky na vosí hnízda?

mkatka
autor
14. dec 2009

Jo a lenockach, já chodím k Čilekové. Je to starší paní, fajn, milá k dětem, usměvavá. Má takový klidný přístup. Jen ta sestra je taková 😖

zuzula25
14. dec 2009

babule zaujimave vase citanie o detoch.normalne som chytila strach mat dieta s 5 rocnym rozdielom,ja by som chcela ist aspon na rok do roboty a potom ak by sa zadarilo otehotniet.no teraz mam dilemu

lenocka ja som spokojna s Baginovou,ale asi najviac si chvalia Kadlubiaka na poliklinike

sisa aj si vymrzla??mne voti maleho dedo.a ako umyvas dlazky,ked mas malu??nie je cela mokra??ci ju davas do manducy??

ivetka ako foto??Noelko spolupracoval??zajtra alebo v stredu by sme isli do tej DMky,ak by si chcela plienky,este zavolam mamine kedy presne,potom by si musela ist s nami,lebo ja to ich nebudem mat ako zobrat,chcem aj pre seba.

sisa.b
14. dec 2009

zuzi, ako kedy. bud je v mdc, alebo "plava" po mokrych dlazkach (to si lahne na brucho a mava rukami-nohami 😝 ), dnes som ju dala do stolicky, pred nu par hraciek a pustila jej dvd znakovanie, tak vydrzala 🙂

sisa.b
14. dec 2009

vymrzli sme dost 😝 vobec sa mi tam nechce v takej zime chodit

dnes som zistila, ze sa mi mala ohadzala aj na nozickach ☹ ma tam take 3 suche fliaciky, ako ekzem. objednavala som este minuly tyzden konopny olej a bamucke maslo, tak teraz sa ho neviem dockat. dufam, ze pomoze 😔

zuzula25
14. dec 2009

sisa nas maly ma take suche miesto na bradicke-ale malicke,tiez si myslim exem-zaviedli sme cokoladu a mlieko,ale neviem ci z neho,ci to nema zo slin alebo zimy.

mkatka
autor
14. dec 2009

Sisa, dvě věci - znakování máš i knížku?
- nevíš, jestli v Pruském nedělá nějaká teta věnce? Já mám koupený z Baumaxu, ale už mi oschl a opadalo jehličí, potřebuju nový a nejlépe z tůje, ta prý vydrží.

mkatka
autor
14. dec 2009

Jsem přidala pár nových fotek 😵

sisa.b
14. dec 2009

katka, mam knizku, momentalne u zuzky 😉 a s vencami netusim 😕

sisa.b
14. dec 2009

katka, aky krasny smejko ta tvoja mala 😵 😵 😵 mate velmi pekny kocik

sisa.b
14. dec 2009

zuzi, dam ti potom vediet, ako ci nam pomaha ten olej 😉

zuzula25
14. dec 2009

ak je potrebne,hned zajtra knizku vratime.ale poobede ideme prec,takze by bodlo doobeda.

katka mala je uzasna fesanda 😉

sisa.b
14. dec 2009

zuzi, tak ja ju momentalne nepotrebujem, to sa dohodnite s katkou, keby ju chcela

mkatka
autor
14. dec 2009

Já si jí ráda přečtu, tak se můžem tento týden domluvit na špacír....zítra mám tu poradnu, spíš středa, to by bylo lepší...

jéžiš teď koukám na fotku našeho Vojty na titulní straně. tak jste se koukli, jdu to smazat, nemám ráda fotky svých dětí takhle veřejně... 😲

sisa.b
14. dec 2009

katka, ked pridas do albumu fotku, tak vzdy vyskoci na titulku, pokial nepridaju dalsi uzivatelia nejake fotky do svojich albumov