Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

chymenitta33
13. jan 2009

my tiež tak chodíme hore dole cez celé "mesto" a voláme to metropola ako cez leto sa dá aj na ihrisko alebo do parku a iné nič tu nieje☹((

sisa.b
13. jan 2009

tak tu mozno aj je, len ja moc nevyliezam 😝 v lete som bola siroka a bola som rada, ked som prisla s pupkom domov z prace. a teraz je privelka zima na mna 😝 a ked mam byt uprimna, tak po roku byvania tu, som nevedela, ze mam postu za rohom 😀 a keby len to... ale uz sa trosku vyznam, uz viem aj urad prace najst 😎

chymenitta33
13. jan 2009

no vidíš robíš pokroky🙂))ešte 10 rokov a nájdeš aj zastávku 😀 😀 😀 😀 Jáj kočky to ten plyn, im ako šibe už?
Aj mne je tiež kosa ale chodíme každý dník von som si ho tak naučila od malinka aj to tu je☹)ale dá sa to prežiť len sa niekdy bojím že zamrznem ku kočíku

chymenitta33
13. jan 2009

Idem hajať tak prajem Dobrú nocku 😔 😔 😔

sisa.b
13. jan 2009

ale nie, s drahym sme od polovice novembra chodili na dlhe vecerne prechadzky a nieco si uz pamatam. a ani nie je taka mala, ako sa mi na prvy pohlad zdalo 😀 aj ked zas je super, ze mam vsetko pod nosom. ale na tu postu sa mi aj tak nechceloooooooo 😀 😀 😀 no chce to len zvyk 🙂

dobru noc prajem 🙂

centik
13. jan 2009

Mati a ak to neni tajne, tatino tvojej vnucky sa aj k nej priznava, ci nie? a nemas sa urcite zaco hanbit, budes urcite super babicka tvoja dcera moze byt stastna ze ma taku maminu 🙂

zuzula25
14. jan 2009

dobre ranko.

sisa ked bude teplejsie mozeme aj spolu kocikovat,popripade si dat aj tu kavicku ak nam maly vydrzia viac ako polhodinku bez cicika 🙂 😀 a na Dubnicu si pomaly zvyknes,ono sa to tazsie stahuje z vacsieho mesta do mensieho,ale nie je to tu az take strasne 😉

mati aj ja mam kolegynu resp.som mala,ked som teraz na materskej,ktora bola taka mlada babicka a nevie si to vynachvalit,kazdy jej lichoti a hovori,ze to je jej babo a nie ze je babicka. 🙂

janada
14. jan 2009

dobré ráno,po dlhom čase sa ozývam.

mali sme nácvik na život bez plynu,rachli nám dva radiátory,tak sme mali tri dni studený odchov.Ale už je to v poriadku,v lete musíme vymeniť nové.

S Dominikou sme boli hned po novom roku poprechládané,mňa sa to drží doteraz,už som dva termíny u zubára musela odvolať.nijako sa neviem zbaviť kašla a sopla.

sisa ja som bývala v dubnici ako decko a musím povedať,že vtedy to tam vyzeralo ovela lepšie.Všetko staré pobúrali,nastavali len kopu panelákov bez ladu a skladu,chýba mi tam nejaké pekné centrum.Ináč ja som bývala oproti 105-ky,vtedy tam boli rodinné domy so záhradami 🙂

sisa.b
14. jan 2009

ahojte 🙂

tak ja som v trencine byvala vedla maxu a tam uz to teraz tiez nie je to, co byvalo. vlastne to bolo centrum mesta a zaroven take kludne miesto na byvanie. blizko lesopark brezina, ktoru som zboznovala a velmi mi teraz chyba ☹ kazdopadne teraz je to tam uz tiez o niecom inom 😒 kopec aut, velky ruch, dokonca aj detske ihrisko idu zrusit...
viem, ze je to len zvyk a urcite by som nevymenila tento pekny byt za nejaky krtinec v tn 😝

a zuzi, rada pojdem 😉

janada
14. jan 2009

v tn som prežila svoje študentské roky,takže je to aj moja srdcovka.A ako decká sme tam vždy chodili s našimi nakupovať,ked sme potrbovali nejaké oblečko.

Teraz tam prežívajú študentské roky moje dve staršie decká 🙂

janada
14. jan 2009

chumelí sa chumelí,dúfam,že sa dostanem našas do roboty 😒

sisa.b
14. jan 2009

ja som mala v plane ist si na socialny urad do tn pre papiere kvoli rod. pridavkom, ale asi to na dnes radsej necham tak ☹ nech sa niekde nevykotime...

3558
14. jan 2009

no caute babule.prehovorila som draheho a ideme do mesta ale maly este spi, tak mam cas. potom vecer dobehnem

mata35 jedine rodit v ILave aj ja budem druhe. ak chces, najdi si temu PORODY a tam je vypisana ilava aj trencin. uz som to precitala a su tam len pozitivne prispevky na ilavu. takze ja som uz rozhodnuta.
uz sa ti ozval niekto na ten kociarik? a mata ked si kliknes na SPOLOCNY TERMIN tam je tema februar 2009 a tam najdes vsetky mamicky co cakaju babatko vo februari. vsetky otazky a problemy od puchnutia noh je tam. opytas, sa a oni tie mamicky co cakaju vo februari ti odpisu. aj ohladom vybavicky a uplne vsetko. 😉 😉 😉 😉
som rada ze si tu medzi nami.

sisa ozaj po kom mate ten byt? alebo ktory to je vchod? ja som tam prezila skoro 18rokov za 105kou som byvala a vlastne aj teraz tam mam byt ale az pri MNV. tak by ma to zaujimalo 😔 😔 😔

zuzula25
14. jan 2009

to je dnes hnusne pocasie 😠 ,ani s malym nemozeme ist von, to uz vidim aky bude vecer mrzuty,ked je cely den zavrety doma, este dnes ani nebuval, stale ma ocka dokoran otvorene a ocakavam ze si ani doma nepospi ☹
sisa ake papiere potrebujes zo socialky na pridavky, my sme nic zatial nevybavovali, manzel doniesol len do roboty nejaky papier o oznameni o narodeni dietata,ktory mu dali v ilave na matrike, ked bol vybavovat rodny list.treba este nejake ine papiere na pridavky a tiez aj na danovy bonus pre dieta???

sisa.b
14. jan 2009

zuzula, mne mala akurat zaspala v satke 😵 😵 😵 zlatucka je, ani sa mi nechce odvazovat ju 😝 von sa mi tiez nechce ist, aj ked by som mala nejake obchody povybavovat. ale nerada nechavam kocik vonku a nerada sa s nim trepem do obchodov. tak ostaneme doma 😀

ja som mala trvaly pobyt v trencine, preto mi odtial vyplacali rodinne pridavky. ale kedze som zmenila bydlisko, tak si musim ist vybavit, aby postupili nase papiere do dubnice, aby mi mohli zacat vyplacat aj na malu. danovy bonus som mavala ja na vyplate a to som v praci len akesi papiere od zamestnavatela podpisala. teraz si ho bude vybavovat moj drahy, ale az pri danovom priznani. chceme to vybavit jednorazovo za cely rok, je to pre nas vyhodnejsie.

centik
14. jan 2009

Zuzi myslim ze na socialke mi dali vsetky tlaciva, alebo na UPSR? teraz neviem ale tam ti hadam vsetko povedia, urcite treba nieco vyplnat, mne pre vsetko bol MM ja som to tam potom uz len doniesla, na dvoch uradoch som tusim bola jeden je pri Lidli, to je tusim socialka a druhy blizko posty

sisa.b
14. jan 2009

zuzi, aj ja som bola na oboch uradoch, akurat ja musim aj do toho trencina. ale oni ta nasmeruju 😉 ty budes urcite potrebovat aj potvrdenie od doktora, ze sa maly dozil 28 dni. a vraj sa to pocita az od nasledujuceho dna po narodeni, tak pozor na datumy 😉

lugu
14. jan 2009

ja som tiez vybavovala papiere na UPSVR a to rodinne pridavky a na socialnej poistovni,ale potvrdenie od lekara myslim,ze netreba,ale myslim,ze ak sa do 15 dni po porode prihlasite na socialnej poistovni,odvadzaju za vas nejaky prispevok,ktory sa zaratava ku dochodku-myslim,ze tak nejako to je 😉

sisa.b
14. jan 2009

lugu - na rodinne pridavky netreba, ale na ten zvyseny prispevok po narodeni dietata ano. ta teta mi ho aj chcela dat, ale potom zistila, ze sme v novembri narodeni, tak mam po prispevku 😝 ☹

zuzula25
14. jan 2009

dakujem,pojdem sa tam popytat,ale az ked sa umudri pocasie,lebo s tym kocikom jazdit po snehu...hruza 😠
sisa ty pouzivas satku????????kde si ju kupovala???aj je dobra??lebo rozmyslam o nej,uz nas bolia ruky 😒

sisa.b
14. jan 2009

jj, pouzivam satku. tiez som sa pre nu rozhodla, ked som uz ruky vlacila za sebou 😝 teda najskor som chcela manducu, ale kedze od nas mi jedna kocka hovorila, ze sa jej nevidi, ako tam ma maly hlavicku padnutu, tak som sa rozhodla pre satku. kupovala som ju na www.noseniedeti.sk , lepsie povedane - ja som si pre nu bola osobne v trencine 😉 a mam tu elasticku Moby. som zaciatocnicka, tak sa mi do elastickej lepsie viaze 😉
takze ked stretnete zensku s babom v satke, tak to sa ja hram na indiansku babicku 😀 😀 😀

zuzula25
14. jan 2009

vyzera to super..ale ci by som to vedela viazat....ty to vsetko ovladas????????aj kojis pomocou toho??

centik
14. jan 2009

Zuzi ja som mala teda aj mam ten vak na nosenie co tam je na obrazku

sisa.b
14. jan 2009

zuzi, aj ja sa ucim. viem uviazat dva uvazy a z toho pouzivame zatial jeden - kriz s kapsou vnutri. ten najviac vyhovuje, lebo nemusi mat na sebe mala 3 vrstvy latky. v albume mam kriz s kapsou vonku, ale v tom sa moc parila. a samozrejme mi to hned neslo. ja som mala najskor pevnu latku, ale ta holka mi ju vymenila nastastie za tuto elasticku. do tej pevnej som vobec nevedela malu uviazat. ked chytim prax a malej sa to bude pacit, tak mozno neskor kupime aj pevnu satku.
ten baby nosic si maminky chvalia, ale je to len cez jedno plece. satka zatazuje chrbat a plecia rovnomerne. ale nosice su jednoduchsie - netreba sa namahat s viazanim.

lugu
14. jan 2009

ja som mala klokanku,ruky som sice mala volne,ale maly tam vzdy zaspal a ked som si to chcela dat dole,tak sa niekedy aj zobudil,asi je lepsia a satka,vyzera to super aspon na tom obrazku 😀

sisa.b
14. jan 2009

neviem, lebo nemozem porovnat. klokanky sa teraz uz moc neodporucaju kvoli chrbtici a klbikom - deti tam visia za rozkrok. teraz su v mode ergonomicke nosice - ergo, manduca - kde maju deti spravne podsadeny zadocek a nasiroko roztiahnute nozicky. do satky to tiez treba tak viazat. ale moj drahy sa so satkou nekamarati - pre chlapov su asi lepsie tie nosice 😝
ja ju nedavam von, ked mi zaspi, lebo ja ju velmi rada citim na sebe 😵 😵 😵

zuzula25
14. jan 2009

sisa aj pouzivate dudlik???ak ano tak aky???nas maly vobec nechce

centik
14. jan 2009

Sisa vsetko najlepsie k 2om mesiacikom 😉
Zuzi nasa mala chcela na zaciatku len ten Mam, ale niektore kojene deti vraj vobec nechcu, ja si to bez dudla ani neviem predstavit 😅

zuzula25
14. jan 2009

centik,no ved to,maly by si len dudkal a vzy musim dat prsnik,uz ma vsetko z toho boli,hlavne chrbat,bez cicika nezaspime a to mu niekedy trva aj tri hodiny ak nie viac ☹

centik
14. jan 2009

hm len ho nato moc neuc, 3 hodiny na prsniku je velmi vela... nepisala ti to aj Annag?