Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

martina35
1. feb 2009

hahaha asi by som nechcela byť tak skoro prababka...

Noc bola ťažká mali sme problémy s kojením bola som stále s nimi. Ale ráno od tretej spala 5 hodín, tak super. dnes sme kúpali prvý krát bola úžasná ani nezaplakala viditelne sa jej to všetko páčilo.dostala štikavku ani to jej nevadilo. Teda moje deti revali. 😀 😀 😀 Už druhý krát sa pekne napapala tak aj to kojenie sme dúfam zvládli. 🙂 🙂 🙂 tak sa vytešujeme.

3558
2. feb 2009

mata a prababka a nasa pra pra babka to vedia?

zuzula25
2. feb 2009

no teda dnes to tu frci,ani nestiham docitat o com sa tu pise 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

3558
2. feb 2009

no veru, zbytocne deriem laptop 😝 😝 😝

tanidlo
2. feb 2009

Ale no no no..clovek sa tu dva dni neukaze a uz sa tu hadze flinta do zita 😀 😀 😀 Pekne pozitivne treba mysliet, jeden den ani noha, na dalsi ludi ako maku 🙂 Zas sa to rozhybe..nebojteeeee 😎

3558
2. feb 2009

no tak na to si tanicka pockam 😎 😎 😎 😎 😎

tanidlo
3. feb 2009

Dobreee raaaaanko 😀 No ideme na to dievcata..pekne vstavat a cvicit, ako Bob a Bobek..raz-dva, raz-dva..a pisat, pisat, pisat, nech to tu zije 😀 😀 😀

zuzula25
3. feb 2009

ideme na koniku,sup.sup 🙂 😉

jajuska81
3. feb 2009

hijooo,hijooo,tak som tu zase po nejakom case 😀 mna tak zmohla chripka ze som rada ze sa dokazem premiestnit z izby do izby a lezat,pri PC nevydrzim dlho,....boli ma cely clovek,......
chcem sa opytat,ked uz som tu ci treba do IL doniest k porodu pre babo aj capicku a rukavicky aby sa neposkriabalo,alebo to staci doniest az pri odchode domov?

zuzula25
3. feb 2009

ja som mala aj capicku-nevyuzila som ju,lebo tam bolo teplo,aj rukavicky som mala,ale nas maly si ich dal vzdy hned dole tak som mu rucicky viazala do perinky,jedine co som vyuzila boli ponozticky,tie mal stale

jajuska81
3. feb 2009

dakujem za info,....a chcem sa opytat este,.......neviem kde je pravda,....podla zakona treba dieta prevazat uz z porodnice v autosedacke,resp.skrupinke,ale citala som aj taky nazor,ze pokial ma vanicka z kocika /neviem aka je to znacka kocika/ akesi bezpecnostne popruhy ci co,tak moze sluzit tiez ako autosedacka,........ale neviem kde je pravda,....ja skrupinku velmi kupovat nechcem radsej uz potom klasicku autosedacku,....ale uvidim,co mi popisete,...

zuzula25
3. feb 2009

ja som mala tiez do porodnice nachystanu autosedacka,ale sa nam zdal strasne malinky na nu,tak som si ho brala z porodnice len na rukach v deke,ale mamicky tam mali aj autosedacky a isli v nich,my sme tiez potom uz na poradnu isli vo vajicku a vyuzivame ju dodnes aj doma,maleho tam hupeme,ked sa moc jeduje,vie tam aj zabuvat,ved teraz su uz vajicka prisposobene chrbatiku malych drobcov.
ano existuju vanicky,ktore maju certifikaty na prenos babatiek v autach,uz som ich aj videla,maju ich kociky Jane
my sme mali vajicko spolu s kocikom

jajuska81
3. feb 2009

dakujem, idem teda nieco postudovat po nete a aky typ kocika s vajickom mas ty?

zuzula25
3. feb 2009

my sme kupovali neonato synchro sport a ty?

tanidlo
3. feb 2009

No vidis Zuzi, nemala som pravdu, ze sa to tu rozhybe ? Len treba chciet..hehe 😀 A Ty si tu dnes este nebola..tak sup sup 🙂

My sme maleho brali z porodnice tiez len na rukach, vo vajicku by sa asi utopil, na to, aka je to teraz stonoha bol vtedy strasne malicky..ale vajicko je fakt super..sice uz sa don dlhsie nevojde, tak ho mame bokom, ale vyuzili sme ho presne ako pisala Zuzula, hlavne na to hupanie doma, to sa mu pacilo a velakrat v nom v pohode zaspal, ked inde sa mu nedalo..no a v kuchyni v nom vzdy na stole sledoval ako sa vari alebo umyva riad, to ho fascinovalo 😀

jajuska81
3. feb 2009

ja este nemam ani len vybraty , nie tak kupeny 😒 lebo sa neviem rozhodnut,.....ja by som bábo v pohode aj na rukách potom previezla,ale policajtom by sa to isto nepacilo,.....idem pokukat nejake obchody po nete a mozno dnes uz vyberiem,......zatial sa majte

zuzula25
3. feb 2009

ono to vajicko je fakt super vec,aj teraz maly cusi v nom a pozera na mamu ako zas zabija cas na nete 😀

tani ty si taka nasa vestkyna, ale ved bolo aj na case aby sa to tu zas rozbehlo,este ked som bola tehotna,tak to tu frcalo, ale teraz sme akesi lenive,hadam sa na nas neprejavuje uz jarna unava,tak ju muime prekonat 😉

tani a kolko ma macko kilov??

tanidlo
3. feb 2009

Zuzula..no, vestkyna ani nie, to som si len tak tipla a vidis ho, rozbehlo sa 😀 Ja zas ked som bola tehotna, tak som o nejakom Modrom konikovi ani nechyrovala, ale vdaka kamoske z porodnice (ahoj Moni 🙂) som sa tu zjavila a uz som zavislacka..teda ked aj mna zrovna neokupuje nejaka ta unava, teraz este asi skor zimna, iba ze by som tu jarnu mala celorocne 😀 😀 😀

Macko mal naposledy, asi pred tyzdnom 10 a pol kila a 82 cm..takze takemu slonikovi uz bezne kupujeme veci na rok a pol az dva, ostatne nemame sancu na neho navliect..ale on sa nestazuje, hlavne ze je co jest..hehe..

centik
3. feb 2009

cautéééé 😀

zuzula25
3. feb 2009

no vitaj centik 🙂 co ta uniesli duchovia 😀

tanidlo
3. feb 2009

No teeeda, kto sa nam tu objavil..zdravime Centika a Bibku 😀

zuzula25
3. feb 2009

no tak to je teda poriadny macko, ako sa patri

ja som tiez az koncom tehotenstva nasla konika dovtedy som chodila na ine stranky citat o tehotenstve, ale na konikovi sa mi najviac paci 😉

3558
3. feb 2009

jajuska v uk ti dieta bez autosedacky /vajicka/ ani nedovolia si zobrat domov.
a tu autosedacku vyuzijes do roka babetka. preco ju nechces? my cestujeme autom kazdy druhy-treti den a bez autosedacky je to horsie ako bez kocara. tak neviem. ved nemusis mat novu, kukni na bazare a uvidis ze je to super vec. ako bez nej by som ani do auta s dietatom nesadla. vies ake to je nebezpecne? tak ako ty musis byt pripasana, tak dieta musi sediet v autosedacke.
si ma prekvapila, som myslela ze je to samozrejme pre kazde dieta ako jednorazove plienky.

potrebujem radu. maly ma 3tyznde hnacku. nie kazdu plienku ale tak 1-2 krat za den. no ale trva to uz tri tyzdne. neviem ci mam ist s nim k doktorovi ked som tam za posledny mesiac bola 6 krat s tym exemom a 6 krat mi povedal ze je to O.K.
a to som prestala davat prikrmy, lebo som myslela ze je vyhadzany z toho. takze uz 3 tyzdne nedavam ani prikrmy. ale vcera uz so zacala zase s mrkvou. no co mam robit? zase sa objednat k doktorovi? my tu nemame ziadne kvapky, ani lieky na upravu crevnej flory. ked nieco chcem, musim mat recept. bez toho mi nedaju nic. ☹

jajuska81
3. feb 2009

zuzana29: Ty si ma zle pochopila s tou autosedackou,.......ja som to myslela tak, ze ak nestihneme kupit ani kocik s autosedackou tak v tom pripade by som babo zobrala domov na rukach ale len na prevoz z nemocnice domov,nic viac!!!!!!,.....a vyssie som sa pytala na tie vanicky,ktore maju certifikat ako aj autosedacky,.....vanicka mi pride pre babo vhodnejsia ako autosedacka hlvane hned po narodeni,ked je take krehucke,....

3558
3. feb 2009

aha.lebo ja rozmyslam ako budes s malym cestovat, a tak 🙂
a tej autosedacky sa neboj. ona je presne stavana na chrbticu maleho babetka.no ale to je na tebe co si kupis. ja som napr. o tych vanickach ani nepocula. mam ju v kociku, da sa vyberat a prenasat s nou dieta ale ja mam taku autosedacku ze sa da zacvaknut na kocik, a ides 😉 ak najdem link tak ti ho hodim.

jajuska81
3. feb 2009

zuzula 25 mi pisala ze existuju take vanicky, ja som o nich citala a su to kociky od firmy Jané,.......kludne posli link,...rada pozriem,......a insiprujem sa,.......ja nechcem drahy kocik,...ale coraz viac citam aj inde ze ta autosedacka je uz nevyhnutnost,.......ved ja tak celkovo nie som proti,len zvazujem rozne varianty 🙂

centik
3. feb 2009

Zuzi myslim ze stolica 1-2 krat za den je uplne v pohode, hnacka by bola keby kakal kazdu chvilu 🙂 ved mu kludne davaj prikrmy, a mrkva a ryza ho moze trosku zapiect tak sa toho neboj

Jajuska my sme z porodnice viezli malu v taske ktoru sme mali v kocari, neviem si predstavit zeby sme ju pchali hned v tej perinke do vajicka 😅 a potom este tak tyzden dva ked sme sli k dr tak sme ju viezli v tej taske, ale to sme sli len z dubnice asi 5 mintu

zuzula25
3. feb 2009

chvilku tu clovek nie je a uz nas najdem na druhej strane 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tie babatka ked sa beru z nemocnice v autosedackach,tak su aj specialne perinky do autosedaciek su tam diery na pasy a potom su rozne zavinovacky do autosedaciek,my mame od emitexu,este sa moc tie autosedacky nepouzivaju,ale ako spomina zuzka v uk tak napriklad ani v niektorych bratislavskych nemocniciach nepustia babatko ak nie je autosedacka,

zuzi skus napisat do poradne pediatricky na www.mamaaja.sk ona ti tam poradi,ale ako pisala centik hnacka je vtedy ak je viac ako 5krat denne v riedkej konzistencii a skus aj tu mrkvu,banan a ryzovy odvar

zuzula25
3. feb 2009

nooooo,tani k veceru ti to nevyslo

tak teda nic,idem pozerat tv,papa

dobru nocku 😉