Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
17. mar 2009

dream, tiez sa pridavame ku gratulacii. maly je zlatucky 😵

centik
17. mar 2009

a neskor nechcete ist? ked sa drobci vyspia? mozno uz nebude prsat

3558
17. mar 2009

centik ty optimista 😀 😀 😀
samozrejme ak nebude prsat tak valim s kocikom von 😉 a dam vediet.

centik
17. mar 2009

no uz tusim aj prestalo ale mne mala spi, tak pocitam ze okolo 16tej by som mohla ist keby som sla

tanidlo
17. mar 2009

Ja som nestihla dobehnut skor..ale aj tak este spime..aj ked neprsi, momentalne sa nam ist neda..ale neskor by som kludne vybehla aspon na chvilu..Zuzi ak nas pockas, to vies, my s Centikom mame take spave deti, sa naraz dohodnu a spia 😀 😀 😀

Zeby nam to nakoniec vyslo takto na poslednu chvilu a este aj v dazdi ? No to by bol sok 😎

zuzula25
17. mar 2009

dream.d.super,ze uz ste doma.este raz gratulujeme a prajeme aby vam to buvanie vydrzalo co najdlhsie.aka bola prva noc doma??potom napis aky si mala porod a kto ta rodil 😉 aj si sa tam stretla s Lenkou??ze ona rodila den po tebe a povedala,ze uz nikdy viac,ale to ju prejde 🙂

inac vsetko naj k dnesnym meninam 🙂

tanidlo
17. mar 2009

Tak ako..co nove ? My sme sa akurat zobudili, sice trochu soplime, ale ak by sa islo, na chvilku vybehneme teda 😀 Budem online, pockam na vase zavery 🙂

centik
17. mar 2009

Tani my este spime tak ja neviem...

tanidlo
17. mar 2009

Jani, ved napis, ked sa zobudite, v akom ste stave a podla toho sa zariadime aj my..sami nepojdeme..je dost kosa a sa mi samej ani nechce.. 😵 Zas po tme to uz bude o nicom, iba ze by sme tak do hodinky vybehli na chvilu..si pockam..Maco nam tu zatial zbura byt, lebo je plny energie..ale vydrzime 😀

a co Zuzka ? 🙂

3558
17. mar 2009

baby ja idem von hned teraz. okolo doorsu a na postu musim ist. tak sa tak budem mprechadzat. od kastiela okolo dorsu a musim ist na postu pre dopis. ktora chcete dobehnite.pa

centik
17. mar 2009

my este stale spime ☹

tanidlo
17. mar 2009

Tak ja vyrazam, uz sme sa dohodli po telefone, ze Zuzi ? 😀 Hadam sa neobideme..Jani, ked tak prezvon potom, ak by sa Ti dalo aspon na chvilku prist..bolo by to super 😀

zuzula25
17. mar 2009

tak vam to teda hadam vyslo 🙂 to je super 😉 akurat dnes ked som nemohla ist ☹ ale snad nabuduce to uz klapne

tanidlo
17. mar 2009

Diky baby za stretko, bolo to super, snad nabuduce uz aj v lepsom pocasi, my si na Teba Zuzka pockame, kym zas prides z UK 😀 S Centikom sa hadam uvidime aj skor, aj s ostatnymi..ja som akurat maleho uspala, dnes vynimocne skoro, nejako ho ta prechadzka zmohla, ved vyjedoval sa dost, ze ano ? 😎

Zuzula, veru vyslo, som uz ani nedufala..asi najlepsie je to zbuchnut takto narychlo..ako dlho dopredu planovat..neboj, nabuduce to uz snad vyjde aj Tebe..hlavne aby uz bolo vonku krajsie..

3558
17. mar 2009

aj ja dakujem babulky za spolocnost. 😵
zabudla som vam aj podakovat. len teraz uz som zabudla ktorej 😔 za to prevazovanie muky na pohare. ale asi tebe tani,ze? tvoja mama pecie, tak to asi budes ty. 🙂 takze dodatocne dakujem aj ked som chcela osobne. zachranila si mi vianocne kolace. 😀 😀 😀
no ja idem kupat samka a spat. tak sa majte,pozajtra sa ozvem. 😅

centik
17. mar 2009

Zuzi to ja som ti to pocitvo vazila 😠 😠
😀 😀 😀

a som rada ze som vas stretla baby 😉

tanidlo
17. mar 2009

Ano Zuzka, bol to Centik, potvrdzujem 😀 😀 😀 A zajtra stastnu cestu zelame, co najmenej stresov pri baleni a cestovani 🙂

Jani, ta Tvoja Bibka nema chybu, to bude cirkusacka jak vysita..hehe..sa tesim, co bude vyvadzat, ked pojdeme nabuduce 😀 Dnes ponocovat asi nebudem, pomaly to balim a idem za malym do rise snov..dobruuuu noc vsetkym...

dream.d
17. mar 2009

Zuzula: rodila som pri Perečarovej či ako sa volá. Veľmi zlatá. Prišla som do pôrodnice o 2, to som bola na dva prsty otvorená a kontrakcie skoro každú minútu. zdalo sa mi, že to stále bolí. a po klystíre sa to akosi rozbehĺo ešte rýchlejšie a silné bolesti, ale už si ich nepamätám tak to rýchlo ubehlo. Keď ma prezerala doktorka povedala okolo 3.40, že už ideme rodiť. A 3.50 už bol malý na svete. Vážne ani neviem ako. Asi najviac som cítila ako bolesť šitie a teraz kým sa to ešte hojí. Som zvedavá ako dlho si ešte nebudem môcť poriadne sadnúť. Drobec už pochopil, že keď je hladný musí sa ozvať. Ale dokáže sa len tak kukať okolo seba pekne tichúčko. Zajtra ideme na očkovanie. Tak sa bojím, že bude nervozny a ja nebudem vedieť čo s ním. Môže dostať nejaké reakcie? Dávajú sa potom nejaké obklady?

Pediatričku máme dr. Ježíkovú, milá doktorka.

centik
17. mar 2009

dream mozes mu prikladat na vpichnute miesto potom nieco studene, napr. aj studenu lyzicku, a moze mat trosku teplotu ale nemusi

sisa.b
17. mar 2009

dream - uzasny porod na prvorodicku 😵 ja stale tvrdim, ze koho boli sitie, tak nepozna porodne bolesti 😝 u mna ohromna bolest aj na treti raz 😖
a na ake ockovanie idete? ak idete na TBC, tak my sme nemali vedlajsie reakcie ziadne, akurat jej to pred mesiacom zahnisalo a trochu sa to vlieklo, ale uz to ma pekne zahojene. ak idete na hexa + prenevar, tak to moze byt aj teplota. my sme mali a strasne bola ospala. ale na dalsi den v pohode 🙂

dream.d
18. mar 2009

Dobré ránko všetkým. Celkom dobrá noc. Každé dve hodky papanie a teraz už od 4 búvame. Ideme na to uplne prvé očkovanie, asi TBC. Musí si bábo po každom nakrmení odgrgnúť? Aká teplota má byť v miestnosti?
No ja som čakala doma s kontrakciami a ked mi odtiekla plodová voda, tak sme rýchlo utekali, lebo sme uznali, že asi už je čas. Tiež by som ešte chcela dalšie bábo, ale vraj ked je prvý pôrod lahký, ten další bude ťažký. Ale všeličo sa hovorí. A všade sú asi výnimky. Idem zobudiť Vladuška, až sa stihne do očkovania napapať, zatiaľ pekný deň.

zuzula25
18. mar 2009

ahoj dream.d.tak to si mala super porod,ja som mala silne kontrakcie niekolko hodin a sitie ma tiez strasne bolelo-to ma sila hodinu a dvakrat umrtvovala.mne odisla plodovka strasne skoro,v podstate tak mi zacal porod s krvacanim,tak som sla hned.tiez som chcela pockat dlhsie doma,ale bala som sa,ked som krvacala.
po ockovani TBC nebyvaju komplikacie,ziadne teploty asi len vynimocne-nas maly neplakal,len sa poriadne potom pokadil 😀
tiez Mato zozaciatku negrgal skoro vobec,mozno raz za tyzden aj to sme boli radi a co som sa pytala viacerych doktoriek-take babatka si nemusia odgrgnut,hlavne po napapani ho dat do zvysenej polohy a na lavy bok-tak nam to hovorili aj v porodnici.teraz uz pekne grgame aj viackrat za sebou,ale v noci este stale nie.
a co sa tyka teploty to neviem presne,ale asi tak okolo 22 stupnov,ved uvidis podla nosteka maleho,podla ruciciek sa neorientuj-lebo babatka mavaju studene rucicky pretoze este nemaju tak vyvinuty krvny obeh
a kojis??neprikrmujes?
inac velmi super noc,len to nezakrikni.a hned ti po papani zabuva??lebo my sme teda mali s tym riadny problem ☹

3558
18. mar 2009

tak mna ani nenastrihavali,ani som sa nenatrhla, ani ma nezasivali. ale za to maly sa narodil s uplne podlhovastou hlavickou. 😀 😀 😀

dream co ja mam skusenost s odgrgavanim, tak som prisla na to, ze to neboli koliky ked maly plakaval, ale zle odgrgnutie. este doteraz ho nechavam odgrgnut a to 3 krat. musim cakat vzdy na tri grgy a potom je vsetko super. ale v noci mi niekedy zaspi skor,tak ho dam na bok, a on si grgne aj sam pocas spanku. 🙂

centik tak dodatocne dakujem za prevazovanie 😵 bez teba by neboli vianocne kolace

este som nezacala balit, ved to mam za pol hodinku. pojdem este do lucie kupit jedno klbko vlny,lebo mam capicu s uskami ale nemam na nich snurky na zaväzovanie,tak si ich tam dodatocne nasijem.a to bude uz vsetko.
maly spinka a ja netujem. no ale o chvilku mi to zase skonci.
tak zatial sa majte 😎

sisa.b
18. mar 2009

zuzi, tak to si mala super 🙂 rodila si tu alebo v zahranici? mna teraz tiez nestrihali, ale som sa na kusok natrhla, takze to boli nejake 2-3 stehy. pri predchadzajucich som si uzila aj strihanie - vtedy sa to robilo ako na pase 😠 pri sare som mala dokonca az 17 stehov!!! a 3 tyzdne som si nesadla 😠

my grgame zasadne iba cez den - v noci to zvlada sama. ak by som ju davala odgrgnut, tak by sa prebrala.

dream.d
18. mar 2009

Zuzula: Mam mliečka až až, musím si odstrekovať po každom krmení, lebo potom by som mala problémy. V nemocnici mi museli pichať oxitocin a akési kvapky som brala, čo mi tvrdli prsia od mlieka. Drobec papá tak 40 min. a tesne pred koncom zaspí, tak ani neplače a po krmení hned buva. len ked je hladný plače. zatial. nam sa semtam podarí grgnúť, ale nie vždy.
Dnes ho idem prvýkrát kúpať, vraj stačí ked sa kúpu každý druhý deň, aspon tak nám kázala detská doktorka a keď sa nekúpe tak len umyť telíčko. Pupok sa má ošetrovať každý deň? Aj do očiek kvapkať?

centik
18. mar 2009

dream aha TBC? to sa ockuje do pleca takze tam neviem otom zeby mali byt nejake reakcie 🙂 akurat sa to potom sleduje u pediatra ci to neopucha atd..

Zuzi prajem Ti stastny odlet domov 😉

Tani no Biba je veru taka herecka, rada sa predvadza 😀

zuzula25
18. mar 2009

zuzi aj my prajeme statstnu cestu 😉 snas nabuduce uz aj ja sa pridam k vam.

dream.tak to je super s tym mlieckom.ono sa to postupne upravi a prsia sa ti budu nalievat tolko kolko maly vypije.ja mam malicko mliecka,vobec sa nepodari odstreknut do zasoby ☹ ale zatial staci aspon na papanie

my kupeme kazdy druhy den tiez,to uplne staci.ked je moc pokakany tak len osprchujeme ritku,pupcek sme osetrovalo po kupkani,ale niekedy aj kazdy den-podla potreby,ale my sme mali pekny pupok uz z porodnice.a kvapky sme zozaciatku kvapkali kazdy den a potom asi o tyzden len po kupani,ale uz nie dlho-teraz uz len podla potreby,ked si naspliecha vodicku do ociek ked kopka nozickami

dream.d
18. mar 2009

Drobec už od 10 spinká aj s tatinkom. asi ho pôjdem zobudiť a nakrmiť, aby radšej dlhšie vydržal v noci buvať.Von sa môže chodiť až po dvoch týždňoch? to som sa zabudla doktorky opýtať.

zuzula25
18. mar 2009

my sme isli po 8 dnoch odkedy sme prisli domov,ale este take dva dni predtym sme otuzovali pri otvorenom okienku-obliekli sme ho akokeby sme isli von a tak buval v kociku.inac isli sme prvykrat von na vianoce.

tak to mas teda spachtosov doma,nebud ho,potom moze byt mrzuty. a dudku pouzivate??

sisa.b
18. mar 2009

dream, ja som nebudila deti na krmenie, radsej som odsavala. drzala som sa toho, ze mne by tiez nechutilo, ak by ma niekto zobudil. budim malu len v takych pripadoch, ked potrebujem niekam odist a hrozi, ze by to nevydrzala, ako vcera, ked som sla cvicit.
vonku sme boli prvy raz, ked mala dva tyzdne, ale doma sme otuzovali pod oknom.

zuzi, aj my prajeme stastnu cestu 😉