Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
3. jún 2009

dobre ranko 😉

tak ste sa vsera rozkecali.tiez sme klokanku vylucili kvoli tomu,ze sa mi zdalo,ze tam visel,ale evidentne mu to nikdy nevadilo 😅

ahoj ivetka 😉 tak vy mate Noela??chcela som sa ta aj opytat,ked ta stretavam,ale vzdy ides s chlapom,asi hrdy tatino,ze??odkial ste vzali meno??take netradicne,ale krasne.ani som nevedela,ze si bola tehu a zrazu s kocikom 😕

yvka1
3. jún 2009

Dobré ránko . Baby k tým nosičom,možno nebudem in, ale ja som úplne proti šatkám, nosičom, klokankam a všetkému podobnému. a to len kvôli 1 dôvodu-prečo by som ho mala nosiť? nehovorím že ho nepopestujem, ale nenosím ho hodiny. Veď som len mamina a nie otrok. Všade čítam o tom ako si tak dieťa buduje vzťah atď. mňa moja mama nikdy nenosila v ničom podobnom a nezdá sa mi že by niečo pokazila.

Ahoj Ivetka,my sa tuším tak trošku poznáme, že? S tou Kozemplovou máš úplnú pravdu. Naposledy som prišla na poradňu,tak sa ma opýtala či má malého aj vážiť ???? A malú mi mala očkovať proti pneumokokom ale v ten deň bola akási prechladnutá soplíky a tak -proste absolútne nevhodné na očkovanie a ona že nevadí aj tak ju zaočkuje. tak som to už nevydžala a som sa s ňou pohádala 😠 😝
a ozaj máte nádááádherný kočík 😵 😀

yvka1
3. jún 2009

teda nááádherný 😀

ivetka5
3. jún 2009

Jee, ďakujem za privítanie. Možme niekedy hodiť kočíkové stretko🙂
Zuzka, hej tatino je hrdý 😀 Teraz majú tiež pomenej práce, tak nám aj pomáha, a padlo mi to zo začiatku aj vhod🙂 Meno ani neviem ako sme vybrali, niekde vo filme som ho videla, Felicity strašne dávno a odvtedy sa mi páčilo. Chceli sme Timoteja, ale tých je tu už hodne. Tak nakoniec zvíťazil, aj keď babke sa to moc nepozdávalo 😅
yvka1, ano poznáme z videnia, ale ja si ťa ešte pamätám z Partizánskej, keď sme boli malé 🙂 Ďakujeme za pochvalu.-) Je nás aspoň na diaľku vidieť 😀

sisa.b
3. jún 2009

yvka, tak mne sa nosenie paci a je to prirodzene a prospesne pre dieta nielen kvoli budovaniu vztahu 🙂 dietatko sa citi v bezpeci, je to vlasne ako by som si ju pestovala. vzdy si ju k sebe tulim 😵 😵 😵
ja zas neznasam nazor typu - hod ho do postielky a nevlac ho na rukach, lebo si na to zvykne 😠 😠 😠 to su nazory nasich maminiek, ktore to bohuzial mali pred 30timi rokmi napisane vo vsetkych priruckach 😒

sisa.b
3. jún 2009

jo a dostanem sa s manducou vsade 😎

sisa.b
3. jún 2009

tym samozrejme nechcem povedat, ze nemam rada kocik, hlavne ten moj milovany 😀 😀 😀

sisa.b
3. jún 2009

a aby som nebola za "mudru", tak mala nam odmalicka nechcela byt sama, nechcela spavat inak ako pri mne alebo v naruci, takze pre mna to bola "otrocina" vtedy, kym som si nekupila satku a neuvolnila ruky 😉 preto som zacala s nosenim. a ja nemam zaludok nechat ju plakat v postielke, ved je dokazane, ako to detom skodi. takze urcite by som ju nevlacila ako maca, keby patrila medzi tie spokojne deticky, co spinkaju v postielke sami

yvka1
3. jún 2009

Sisa aby si si nemyslela že odsudzujem niekoho kto to používa-to určite nie 🙂 je to vlastne len o tom čo komu vyhovuje... u nášho malého to bolo možno tiež prvých sedem týždňov len o tom že chcel zaspávať na rukách a hneď ako som ho položila plakal. Veď je to normálne-pre bábätko musí byť veľký šok keď zrazu stratí mamine bruško a ostane samo.Vždy keď plakal som ho zdvihla,po pár sekundách sa utíšil tak som ho zase položila aj keď ešte nespal. A takto dokola aj 15krát ale časom si zvykol.Nemysli si že som ho nechávala plakať-to by som nemohla. teraz si zas neviem vynachváliť,že okolo siedmej sa okúpe, napapá položím ho do postielky a sám zaspinká bez toho že by zamrnčal. Ale teraz si ma asi aj tak dostala na to dostanie sa všade 😀 dosť často chodím za mužom do MT ale vlakom a teraz som tam nebola ešte len z toho dôvodu, že neviem ako by som ho prenášala keď mám aj Vanesku+nejaká taška a tak-no neviem neviem či si ju neporiadim 😕 😀
a teraz tak trošku od veci-sisa a ty máš veru tiež krásny kočík 😀 ja už sa teším keď bude malý sám sedkať a vymeníme tú našu ťažkú kobylu za športový 😝

sisa.b
3. jún 2009

yvka 🙂 ja ju uz teraz tiez nevlacim tolko, ako ked bola mensia. teraz sa chce hrat na podlozke, tak ju nechavam a beriem ju, az zacne mrncat. manducu pouzivam, ked si potrebujem rychlo nieco urobit a ona sa nechce sama zahrat, alebo ked potrebujem niekam skocit a viem, ze sa tam s kocikom nedostanem. a samozrejme na vylety je uplne idealna. neviem si predstavit aj tie tatry, keby sme tam boli bez satky. mohli by sme sa akurat prechadzat po asfaltke pri strbskom plese 😒 suma sumarum - nosenie moze mat x vyhod, ale ja nosim, ked mi to vyhovuje, inak je na podlozke, v kociku, .... nenosim preto, ze som si precitala par clankov o tom, ake je to pre nu prospesne. to boli len dalsie argumenty, preco nosic kupit 😀 😀 😀
takisto aj s plienkami - nedavam ich kvoli tomu, ze by som mala extra ekologicke citenie. ale su krasne 😵 a zdrave, neobsahuju taky bordel ako hnusky (ortut, dioxid zinku,...) a velmi ma to bavi. cize tie moje reci o tonach odpadu su len dalsou vyhovorkou, preco chcem pouzivat latkovky 😀 ja tie plienky proste zboznujem. samozrejme, keby existovali len klasicke stvorce, tak by som aj tu chemiu v hnuskach prezila 😝 😝 😝

sisa.b
3. jún 2009

yvka, dakujem za pochvalu 🙂 kocik sa mi velmi paci, ale co ked moja opica nechce v nom byt 😅 😝

ivetka, nevidela som ta dnes s manzelom pri gymnaziu? 😕

zuzula25
3. jún 2009

sisa ty uz poznas dubnicu???ze pri gymnaziu... 😀 ty sa teda rychlo ucis

dnes sme msnducu skusali znova,asi 5 minut ticho,olizoval ju a potom zas rev,mozno je to tym ze bol nauceny sa nosit v klakanke tvarou von a teraz nic nevidi.no musi si zvykat,doba je zla 😀 presne ako idu tie pruhy na plecia tade ma hlavicku a ocka,tak nic nevidi

o tom kocikovom stretku sa dohadujeme uz rok a stale nic.zvacsa to tak dopadne ze sa postretame len medzi sebou nie viacere naraz.

ozaj Ivetka aj Vierka ma babo,ze???co ma??ale sa ta dubnica rozrasta

sisa.b
3. jún 2009

zuzi, tak srandicky, hej? 😀 😀 😀 no gymnazium mam za rohom, tak viem 😝

zuzula25
3. jún 2009

ved tu v dubnici je vsetko za rohom,oproti trencinu male mestecko
ako to spravis zajtra so synatorom??stihas??ci zas svokra zapriahnes??

sisa.b
3. jún 2009

pojdem pre neho ja. to musime stihnut

mkatka
autor
3. jún 2009

Já chci taky vidět ty nádherný kočárky - holky co máte? Já chci na zimu takový ten houpací, kdybyste někdo prodával..... 😝

Já teda ještě k těm plínkám, u mě ta ekologická stránka hrála velkou roli. Na začátku vlastně tu nejdůležitější. javascript:addEmoticon('😅','vBody')Doma třídíme co se dá a snažíme se ten směsný odpad eliminovat, jak se dá. No a pak ta finanční stránka - už teď vím, že se mi to sakra vyplatí a taky to, že mimi je v bavlne. No prostě no comment.

Manduca....my jsme si jí kupovali pozdě, jako miminko jsem si sice pořídila šátek, ale Medley (není tu smajlík, co blinká). Kvalita tohoto šátku stojí za velkou belu a vlastně jsem moc nešátkovala. Manducu jsme pořídili hlavně na výlety. Když ještě nechodil, tak jsme si vyšlápli Čachtice, cestou zpátky se vyspinkal, no parádička. Nebo teď když jsme někde na výletě a už nemůže, tak se strčí do Manducy a jde se dál. Někdy je to rychlejší ho strčit na koně, ale tam se nevyspinká, když se mu chce. A taky se musí držet za nohy či ruce, v manduce si prostě sedí a ruce můžu mít třeba v kapsách. Manducovat miminko budu vlastně až nyní.

Takže Dream, partnera se na nic neptej a klokanku prostě vyměň za Manducu, třeba mu bude jedno, v čem mimčo nosí 😉

A s kým budu vlastně kočárkovat já? Zbyde na mě ještě někdo s mimi v kočárku??? 😅 Neže vám to všem do podzimu vyroste a já budu brázdit podzimem sama 😎

podzim=jeseň, poznámka redakce

p.s. proč musím vždy listovat na tu poslední stránku, proč to není opačně a rovnou se neukazuje ta poslední a první není poslední...chápete ne? 😉

mkatka
autor
3. jún 2009

Jo a vlastně jsem se chtěla zeptat na zkušenosti koupání v kýbli od prvopočátku. Malá koupelna, žádná vana, místa málo....

sisa.b
3. jún 2009

katka, nemusis listovat. ked mas tu tabulku, kde su temy, tak vpravo je vzdy napisane, kto a kedy posledny prispel. ked si kliknes na to, tak sa ti zobrazi posledny prispevok 😉

ivetka5
3. jún 2009

Zuzka, no veru keby sme sa dohodli a vyšlo by počasie, tak by sme mohli pokočíkovať. To by sme brázdili aj pol mesta, keby sme sa všetky stretli. Má aj Vierka, Vanesku, od nás je staršia o 5 mesiačikov. Je zlatá.
Sisa.b, určite áno, som ťa zaregistrovala, ak si možme tykať. Mala si oranžový kočík. Ešte som manželovi hovorila, že si to isto ty. Chcela som sa spýtať, predbehla si ma.-) Boli sme vo foto a na pošte.
mkatka, ja mám chicco trio s3, a som zatiaľ s ním maximálne spojkojná, hlavne super manipulácia. My sme tiež dlho vyberali, až nakoniec sme sa rozhodli pre tento.
Baby, robievate jahodový džem? Dávate aj želírovací cukor? Lebo som na nete niake recepty čítala, a niekto tam dáva iba jahody, cukor, trošku citrodeka. práve ho robím a neviem sa rozhodnúť 😅

sisa.b
3. jún 2009

ivetka, ja som identifikovala kocik 😀 a ked som prebehla, tak som mala pocit, ze si pozdravila, len som nevedela urcite a mala sa hnevala v kociku. a jasne, ze si mozeme tykat 😉
do jahodoveho dzemu pridavam gelfix a pekne stuhne a nekazi sa.

ja som dopiekla muffiny, decka este tlacia a krpatu idem okupat.

yvka1
3. jún 2009

mkatka to aký kočík myslíš?lebo ja sa nášho zbaviť v septembri určite chcem-ale ten asi nebude to ,,pravé orechové" 😉
ivetka no ty si šikovná-že džem??tak ten si ja chodím urobiť k mame alebo svokre do pivnice 😀
a tá manduca-no ja si ju asi kúpim tiež 😠 katka požičala by si mi ju tak na 2 hodky?

kto sa chce ísť za mňa učiť?zajtra držte palce-mám skúšku a jedna z horších vecí okrem toho učenia je že deti idú so mnou tak som zvedavá aká show ma čaká 😀

sisa.b
3. jún 2009

yvka, ja kebyze kupujem teraz, tak si asi vyberiem beco. su krasne motivy na tych nosicoch 😵

sisa.b
3. jún 2009

a zajtra drzim place 😉

sisa.b
3. jún 2009

aj tato manduca je nadherna 😵 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5832984

yvka1
3. jún 2009

no presne tú som dnes obdivovala a páči sa mi aj tá hnedá s modrým 😵

sisa.b
3. jún 2009

holky, idem objednat tie kikko farebne bambusky, chcete este nieco odtial? www.plienocky.sk

sisa.b
3. jún 2009

yvka, ta heda je tiez krasna. mne sa predtym pacila limitka, nejaka chilli, to bola hneda s oranzovou. kazdopadne bude praktickejsia ako ta biela 😝

ivetka5
3. jún 2009

Sisa, aha, ešteže ich po DCA nechodí viac rovnakých, že? 😀 Hej pozdravila som, ale len tak tichšie, lebo som si nebola istá.-ˇ)))) Ďakujem za radu, ale skúsim ho bez a zajtra s gelfixom. Ešte aj písali, že je dobré 24 hod. nechať s cukrom postáť jahôdky a potom uvariť. Je toho veľa, asi by sme pri tom boli do 3-j, ale robila som aj dreň, aj som zamrazila, a potom keď budú jablčka, urobím miešanú presnidávku, nakoľko som sa bála len jahodovú, vraj sa to kazí bez konzervantov, ale zas som tam nič nechcela také dávať, keď to chcem pre malého.
Yvka, ani nie že šikovná, tiež sa mi moc nechce, ale zas v zime to dobre padne. A to sme ich najskôr museli naoberať, ešte mám svalovicu z toho 😀 Držím palce na skúške, kam chodíš do školy? Ja mám už všetky hotové, ešte ma jedna čaká, náhradný termín, tá bola, keď som rodila, nestihla by som tam prísť 😀 Ja chodím do DCA.

ivetka5
3. jún 2009

Inak tá manduca je isto super vec, pozerala som ju, nakoľko sme sa rozhodovali nad klokankou, ale mali sme jednu doma na skúšku a malý sa chúďa vspieral ako sme ho tam chceli dať, tak som ho ani netrápila.

sisa.b
3. jún 2009

manducu mozete vyskusat aj tu nasu 😉 kludne sa mozeme stretnut. este niekto chcel myslim vyskusat satku, tak by sme to mohli zas spachat v MC 😝 ale s mdc kludne aj na nejakej prechadzke

ivetka, ja som si tiez nebola ista, lebo ten kocik ma viac ludi, aj ked neviem, ako tu v dca. ale v tn ma kamaratka presne ten isty a u mna bol tiez horucim kandidatom 🙂