Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
3. jún 2009

a k tomu dzemu - s gelfixom to ide uplne lahko. robila som ho viackrat podla navodu. vari sa tusim len 5 minut a je to hotove. nalejem horuce do zohriatych poharikov, zavriem a postavim na vicka. oni potom dobre chytia a nemusia sa sterilizovat. mam este spred dvoch rokov a fakt sa nekazia 🙂 my sme lenivi chodit do pivnice, takze mam este dost kompotov 😅

yvka1
3. jún 2009

no chodím do školy do tn a tuším mi to s tými 2 deťmi ide omnoho horšie ako s jedným.dnes som si vyberala bakalárku-celkom zaujímavé vyberanie-vôbec som si nevedela predstaviť čo tie témy zahŕňajú-tak som proste vybrala a uvidíme čo z toho bude v marci keď sa bude odovzdávať 😀
ivetka a do ktorého ročníka chodíš?to na tú prešovskú? Ja mám toho pred sebou veru ešte až až ale na druhej strane tie prednášky sú celkom fajn odreagovanie od detí+ po prednáške nejaká kávička so spolužiačkami+ výlet po maxe a tak 😎

sisa.b
4. jún 2009

my este nespime 😠 😠 😠 😠 😠

sisa.b
4. jún 2009

este stale nic 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zuzula25
4. jún 2009

sisa to ked ste nespali rano o 4,tak to aby ste sa zobudili na plavanie.to ja som vtedy po sty raz kojila 😝
ked budete organizovat stretko pridam sa k vam,mozno nepouzivame tu manducu spravne 😕
sisa mne objednaj tie plienocky co sme sa dohodli,potom mi napis cenu a dam peniaze 😉

inac prajeme krasny den

my ideme dnes na nozicky,ide este niekto

sisa.b
4. jún 2009

zuzi, od jedenastej sme hore a sli sme spat az o piatej 😠 a ja som samozrejme bola hore, ked sli decka do skoly, lebo to bol riadny kraval 😖
idem pre krpca a letime na plavanie

ivetka5
4. jún 2009

Yvka, chodím nie na prešovskú, ale na DTI-Dubnický technol. inštitút, niečo ako sociálna práca, .1. ročník, zatiaľ ok, uvidíme ďalej🙂 Tak ty si teraz 2-ka, dobre som pochopila, hej? A ideš aj na Ing, alebo Mgr.? Napíš, ako si dopadla.
sisa, tak to sme 2 nespali, my sme išli okrem malého až o 3 ráno, čo sme sa stým džemom prdkali. A dnes druhú várku sme varili. My sme nakoniec ten gelfix nedali, sám pekne zhustol, len sme dlho varili, kým sa voda neodparila. Ale tiež sme ho len naliali a nesterilizovali, vraj netreba, písali v knižke 😀 Príjemné plávanie, aj my chceme ísť, keď budeme mať 5 mesicov, ale do TN.

sisa.b
4. jún 2009

ivetka, ved prave - ide to aj len s cukrom, ale dlho to trva. tak som varievala este u babky a po trochach a viac nemusim 😀

sisa.b
4. jún 2009

a preco do tn?

yvka1
4. jún 2009

Čaute baby takže mám to za A 😎 Zajtra ešte jedna skúška a dúfam že hotovo 😵 tie deti mali dnes v noci nejakú epidémiu nespavosti či čo?keď som sa asi o druhej rozhodla že už kašlem na učenie, začala Vaneska plakať lebo sa jej asi niečo snívalo a nakoniec sa úplne prebrala a boli sme hore ešte asi do 4.

aj ja by som chcela skúsiť v tn - vraj je to tam krajšie. s vaneskou som chodila do salusu tak by som možno aj vyskúšala s malým niekam inam. Vani bude chodiť do škôlky tak by to aj celkom šlo.

noo plány o Mgr.by boli ale asi budem zatiaľ rada ak na budúci rok spravím Bc. 😉

zuzula nožičky ok? my ideme až skoro o 2 mesiace.

ivetka5
4. jún 2009

sisa, no veď aj ja som to robila takto 1-vý a posledný krát 😅 Hodím nabudúce ten želírovací a hotovo.-) Do TN, neviem, pozerala som stránku a vyzerá to dobre, možno lepšie ako Salus, to sa ešte rozhodneme, ja som čítala vaše prríspevky, tak preto, aj to ako čistia často vodu. tu je výhoda, že je to blízko. To máme ešte čas, na rozmyslelnie, možno sa polepšia. A tebe sa páči tam?

yvka1
4. jún 2009

sisa ak by si mala niekedy bud. týždeň čas mohli by sme sa všetky aj zuzulka a ivetka dohodnúť a kuknúť manducu-teda ak by ti to nevadilo.

zuzula25
4. jún 2009

nas krpcek este buva,alebo uz nie 😕

uz nie,ideme sa nachystat

lugu
4. jún 2009

mkatka tak ako poradna?estestale je to dievcatko? 🙂

lenka0402
4. jún 2009

Ahojte 🙂 tak ak ja som neodolala niektorym plienockam,a objednala som si nieco.A sisa moc som o nich nestudovala,a chcem sa opytat ako sa to riesi ked sa babo bali nasiroko.Tie plienocky su tak prisposobene? 😕

zuzula25
4. jún 2009

leni a ake si si objednala???vedela si sa v tom zorientovat??lebo do niektorych treba vkladacky a na niektore zvrchnaky.a coze si sa tak rozhodla??

sisa.b
4. jún 2009

lenka, ja som davala len dva stvorce a navrch postolky. ale tie po dvoch opratiach praskaju, takze nic moc. niektore holky balia takto http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=2&cln=6&gs...
ak by si mala one size plienku, tak tie byvaju po zmenseni dost siroke same o sebe.
mmch, ja som na siroko balila len asi 3 mesiace, lebo na kontrolu sme sli az v 5tich a kedze bola prva kontrola uplne v poriadku, tak som sa na to vykaslala. vacsina ortopedov upustila od preventivneho balenia nasiroko, aj vysiel od 1.1.2009 na to zakon. len sem to este asi nedoslo 😅
a co si objednala?

sisa.b
4. jún 2009

yvka, gratulujem ku skuske 🙂 a jasne, ze mozeme, len si dohodnite termin 😉

lenka0402
4. jún 2009

tak neobjednala som toho moc,to len na skusku, 😉 skusim to zhrnut.Bamboo Zippi tyrkysova,Bamboo Zippi
cervena,Bamboo Poppy cervena,Bamboo Poppy limetkova,Stvorcova bamboo vkladacka,vlozka bamboo,Plienka
color malinova,vlozka clasik S,Itti bitti/rockmelon,All in one patentky.este tam cosi bolo ale uz si moc nepametam,nieco na vkladanie.Sisa co hovoris na tie Growhour kapsova,moc se mi libi. 🙂 🙂 Co sa vlastne vklada do tych kapsoviek?A co su to tie zvrchnaky?

sisa.b
4. jún 2009

lenka, objednala si celkom fajn plienocky, akurat tie flanelove colorky moc nenasaju. su dobre napr. vecer pred kupanim, ked musis vymenit plienocku. ja sa snazim teraz usit si doma nieco podobne 😅 a itti bitti AIO som este ani nevidela 😕 ja mam SIO - snap in one a to sa da jadro odpnut, aby rychlejsie uschli. ale ceske dievcata v teme latkovych plienok si ich chvalia. growhour vobec nepoznam, ale zrovna vcera sa cesky o nich bavili a nazory su rozne. lebo kazda plienocka ma iny strih, cize na kazdu prdelku sadne nieco ine 😉 treba len skusat.
kapsove plienky su o tom, ze je zvonku pul latka, ktora nepremokne, zvnutra nejaky flis, alebo nieco, co drzi ritku v suchu a do plienky si napchas sama vkladacky, ake potrebujes. ja mam osobne kapsove plienky velmi rada, lebo si prisposobim vnutro podla potreby - ak ideme niekam dalej, tak ju vypcham viac, ak ju ma mat na chvilu, tak staci dat dnu toho menej. vypchas to hocicim, co dobre saje. ja mam v oblube viacvrstvove plienky http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...
ti po poskladani tvoria dohromady 16 vrstiev a ked potrebujem, tak este k nim davam bambusove stvorce 40x40 poskladane na tretiny. ale to uz je vypchavka tak na celu noc 🙂
ty si nebola s nami v MC? 😕 vobec sa neviem rozpamatat 😅 zapamatala som si akurat yvku a katku a zahliadla som lugu 😕

lenka0402
4. jún 2009

nie nebola som v MC,aj som chcela ale niako nevysiel cas.Ale rada sa niekedy svami stretnem osobne, 😉 😉 a ta AIO to nieje itti bitti,tak sa vola jedna plienocka,z ittti bitti mam len ten rockmelon.Ta AIO je univerzalna jednovelkostna plienka ktora sa sklada z vrchnych nohaviciek a z niakeho vnutra,uz si nepametam ako to tam bolo pisane.Idem este co si posurfovat po nete,a mozno este cosi poobjednam,. 😉Som celkom fascinovana s tych plienociek,jake su krasnucke. 😀 a na jakom stupni ich peries?na 90? 😅

mkatka
autor
4. jún 2009

Ahojte

Já prala na 60°C a myslím, že to stačí. Vrchní kalhotky asi spíš na 40°C, každopádně to bývá na plínce i na kalhotkách napsaný. Jsem ráda, že jste se tak rozjeli s těma plínkama - Sisa máme na ně dobrý vliv 😉 😵

U mě žádný novinky krom toho, že srdíčko bije jak má a vyrostlo mi bříško z 19 na 23cm. Tentokrát to bylo bez UTZ, takže žádný nový zprávy o pohlaví. Už si začínám zvykat i na představu, že by to byl kluk a případný nákup růžových oblečků nechám asi fakt až po porodu. Jen novou soupravičku do porodnice si asi neopustím 😵

Zítra jedeme na víkend do Štúrova na stejný místo jako minulý rok, jen s tím rozdílem, že tam jsem minule ještě sušila na šňůře plínky, letos už to bude bez

sisa.b
4. jún 2009

lenka, tak super, uz som sa zlakla, ze som nieco zanedbala 😀 ale mne sa to bezne stavalo aj v praci, ze som sa rozpravala s klientom aj 5x a ked som ho stretla mimo salonu, tak ma musel kopnut, aby som si vsimla a spomenula 😅
a tesim sa s tebou 😵 a mas aj nejake vrchne gate objednane? lebo tie bl plienocky urcite nejake budu potrebovat. iba aio plienky su take ako jednorazovky, ze uz nic nepotrebuju. k nohavickovym plienkam potrebujes tie vrchnaky - cize nepremokave gate alebo vlniaciky.
ja premyslam, ze by som este jedny vrchnaky objednala, lebo za chvilu nam budu male - zapneme ich uz len na bokoch. ale bl fix uz nechcem, moc ma neuchvatili. swb su uplne o niecom inom. este budem asi objednavat z babykind.co.uk, maju tam pulky (vrchnaky) za super cenu 7,5 libier.
a z tej plienocky.sk uz nechce nikto nic?

lenka0402
4. jún 2009

sisa akurat sa na tie vrchnacky pozeram,k tym poppy a zippi ich budem potrebovat vsak,, 😕 aj ja si objednavam z plienocky.sk 🙂 🙂

sisa.b
4. jún 2009

a plienky periem na 40-60 podla typu a urcenia vyrobcu

sisa.b
4. jún 2009

lenka a uz mas objednavku urobenu? mohli by sme to buchnut spolu a usetrit na postovnom 😅 sice tych 55 korun nie je az tak moc... a tie vrchnaky budes potrebovat 😉

lenka0402
4. jún 2009

juj skoda sisa,prave som ju odklikla 😢 😢 a este nadavam ze som objednala vrchnacky za 110 a vydu ma 210.nabuduce urcite. 😉

lenka0402
4. jún 2009

ked pride faktura,mangel ma odstreli ☹

lenka0402
4. jún 2009

ale teeeeeeeeeeesim sa na alexikovu mekucku prdelku 😀 😀 😀 la la la la la 🙂 🙂

sisa.b
4. jún 2009

lenka 😀 ten moj uz o cenach plienok radsej nechce pocuvat 😅 no ja som uz skoncila. este chcem na noc hamburgery, lebo mame malo nocnych plienok a tie vacsie vrchnaciky, lebo tieto nam uz neobciahnu vacsiu plienku.
ake vrchnaky si objednala?