Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

anulik888
18. aug 2011

ahojte, som tu nova. byvame v Novej Dubnici. Pristahovali sme sa pre niekolkymi tyzdnami. Poradte prosim kam sa da ist s detickami? uz mi tu z tej samoty a izolacie kym je manzel v praci sibe.

anitab
18. aug 2011

@anulik888 ak mas auto, tak v tren. tepliciach je pekny park, najdes tam jazierko a detske ihrisko 😉 ak nemas auto, tak prejdi celu Novu, je mala, snad nieco najdes....je tam jedna kaviaren, kde je trampolina, pre tvoju starsiu moze byt zabava 🙂

anulik888
21. aug 2011

@anka96 ahoj, dakujem za odporucania. obaja lekari su super 🙂

zuba
23. aug 2011

@lily23 Ahoj no k salusu, bolo napísané, že sa tam asi nič za 2 roky nezmenilo, tak to určite , len inštruktorky menia ako na bežiacom páse.
Absolvovala som 10 kurzov a zažila 5 inštruktoriek. Drobec vodu miluje, ale kým sato v Saluse nedá za s doporiaku a nebude tam niekto na stálo, tak som povedal, že tam nejdem. Teraz je tam nejaká kočka čo má trojročnú dcérku a staršieho syna - tak neviem ako dlho tam vydrží s prístupom šéfstva. Sľubujú, že od jesene chcú 2 inštruktorky, čo by bolo super, ale kým o tak nebude tak im neverím.
Nášmu drobcovi veľmi uškodilo, že sme mali 2 dlhé pauzy, ktoré spôsobil Salus. Najlepšie je keď dieťa pláv av kuse, čo teraz Salus zaručiť nevie. My teraz chodíme plávať na vlastnú päsť- najprv sme chodili na rodinné plávanei do Salusu, ale od kedy nie je kde v sprchách ani uterák položiť, len na mokrú zem, tak už tam nemám chuť chodiť, tak to riešim teplicami.

josie3331
26. aug 2011

@zuba a kam do teplic? do flory?

zuba
27. aug 2011

@josie3331 No chodili sme ja tam, ale drobcovi sa nepáčia tie svetielka - tak do Slovakie - ale tam sa dá až poobede.

zuzik1983
19. sep 2011

ahojte dubnicanky, chodite niekto s detmi do materskeho centra? ak ano, kde je v dca? dakujem

zuba
19. sep 2011

@zuzik1983 V Dubnici je MC Bambulka, akurát minulý týždeň s azas presťahovali na bývalú 2.ZŠ vzadu pri telocvični. Akurát tam chceme v stredy rozbehnúť tancovanie s drobčekmi a také rytmické cvičenia. túto stredu si ideme vyrábať nejaké hudobné nástroje - rumbagule z fliaš a ryže a uvidíme čo sa ešte podarí 🙂
Vstupné je tam 1,3€ a ak je nejaká činnosť tak to býva asi viac, ale neviem koľko presne.

julianka777
19. sep 2011

@zuba ak teraz je to na dvojke?uz davnejsie som rozmyslala ze tam pojdeme kuknut 🙂 a je tam nejake vekove obmedzenie?

zuba
19. sep 2011

@julianka777 hej hej na dvojke, bolo to v CVČ, ale zas sa presťahovali , ale nie tam ako boli predtým, ale niekam k tej telocvični.
O vekovom obmedzení neviem, ja som tam bola s drobcom keď ešte len začínal loziť a občas tam chodíme aj teraz.

julianka777
19. sep 2011

@zuba ak to je super 🙂 a 2.zakladna je tam pri Abc.cku?

zuba
19. sep 2011

@julianka777 nie, nie to je tá pri sociálnej poisťovni - na tej ulici ako sa ide od lidla k cvč

zuzik1983
19. sep 2011

@zuba viem kde je 2 zs, ale neviem, kde je presne ta miestnost.a o kolkej to je, rozmyslam, ze by som s malou skusila nieco nove

julianka777
20. sep 2011

@zuba aha uz viem 🙂 dakujem 🙂

zuba
20. sep 2011

@zuzik1983 No ktorá miestnosť to je to ešte neviem ani ja, ja som v novom ešte nebola, ale že má to vycapené v okne. Tak hádam to nájdeme.
MC je otvorené pondelok, streda, piatok od 8:00 do 12:00. To tancovanie detí bude bývať od októbra v stredu o 10:00 - teda aspoň zatiaľ sme sa s Tamarkou tak dohodli.

@julianka777 nie je zač 😉

zuzik1983
20. sep 2011

@zuba dakujem za info, mozno sa ntam niekedy ukazem 🙂 ale neviem, ci to tancovanie bude aj pre take mensie deti, ako mam ja 🙂

zuba
20. sep 2011

@zuzik1983 No ono záleží či to malú baví tancovať si. viem že v TN sa tancuje už s deťmi od roku a pol - možno aj tu by sa dalo tancovať na dve etapy - menšie a väčšie deti - veď to bude iba taká polhodinka - viac neudržia pozornosť. Ako ono to nebude nič profi - vrhli sme sa na to mi mamičky, ale myslím, že aj to drobcom postačí 😉 - hlavne že bude zmena a zábava.

zuzik1983
20. sep 2011

@zuba tak ona si rada tancuje,ale len chvilu vydrzi 🙂

brumca
20. sep 2011

ahojte 🙂 juuuj aj ja by som sla hned tancovat s Nelkou keby je starsia 😀

zuba
20. sep 2011

@brumca Neboj aj to bude 😉

brumca
20. sep 2011

@zubauz sa nato tesim 😵 a odkedy ste zacali chodit do materskeho centra? chcela by som aby sa Nelka casom zahrala aj s inymi detickami, lebo ja tu nikoho nepoznam 🙂

zuba
20. sep 2011

No boli sme tam pár krát ked začínal loziť. ja som tam často ale nechodievala, my beháme von za každého počasia 😉 Iba fakt ak leje tak sme doma. Takže sme chodili keď bol anejaká zaujímavá prednáška.
No ale teraz hádam budeme chodiť častejšie, keď som si vymyslela to tancovanie 😉
A neboj na ihrisku časom spoznáš kopec mamičiek a detičiek.

stankadca
28. sep 2011

Ahojte mamicky, som na modromkonikovi nova, tak to tu len preskumavam. ale velmi ma potesilo, ze som nasla aj forum mamiciek z Dubnice.
Od maja som aj ja konecne hrdou maminkou. Lukasko sa sice na svet poponahlal /narodil sa o dva a pol mesiaca skor/, ale verim, ze vsetko dobre dopadne 🙂
zrejme ste tu uz riesili plavanie s babatkami v saluse, ale nemam cas tu citat, tolko podstranok, tak by mi pomohlo, keby mi to niektora z vas zrhnula. Oplati sa to, je to dobre a hlavne, aka je tam hygiena. moc vam dakujem 🙂

zuba
29. sep 2011

@stankadca No tak môj názor: kým sa to tam nezmení tak by som nešla a bolo by fajn keby im to odbojkovtovali všetky mamičky, ktoré tam chodia, aby už konečne pochopili ako sa majú k zákazníkom správať.
Momentálne zvýšili ceny kurzov ale nové nič nedokúpili a teda v jednom kurze je 6 detí občas aj sedem a pomôcky sú pre 3 deti - tak sa robí niečo iné ako plávať s plávacím opaskom - tzv. ježkom, lebo je ich málo. KeDˇich chcela predchádzajúca plavčíčka dokúpiť, tak šéfka prisľúbila, že kúpi a ale už 4 mesiace s atak nestalo - toto robí šéfka vždy a pri všetkom.
Teraz s atam pláva len poobede, lebo plavčíčka čo tam teraz je robí aj inde. Ževraj má byť ešte jedna, ale to sľubujú už veľmi dlho, tak uverím, až ke´d bude. My sam počas našich 10 kurzov vystreidali 5 lektoriek plávania a kždá s ana nás učila, ako učiť deti plávať. ☹ Keď už jej to išlo odišla, lebo im platia minimálnu mzdu a teda byť za také prachy celý deň vo vode - to by som veru nerobila. Neviem ako dlho im tam vydrží táto nakoľko si robí prax či čo u MuDr. Perichtovej ako rehabilitačná. No a má aj malú dcérku, ktorej sa treba tiež venovať.
Zaradenie do kurzov - my sme plávali už desať kurzov a do nášho kurzu šupla deti, čo plávali druhý kurz, lebo sú rovnako staré. a to má aký zmysel. No pláva sa tak veľmi zle, ke´d je skupinka takto pozliepaná. a teda pláva sa veľmi zle aj keď pláva v bazéne 6 väších detí. Malých detí môže byť 6 ale už od roku a pol maximálne 4 do bazéna, ak je ich viac - je tam pritesno.

Teraz už asi mesiac maľujú herňu a teda deti sa prezliekajú v miestnosti kde sa cvičila predpôrodná príprava. To znamená s mokrým dieťaťom po plávaní treba ísť cez celú príšernú studenú chodbu..
Ide o to, že vedenie Salusu si je vedomé, že do Trenčína je dlhá čakacia doba a teda, že tu nemajú konkurenciu, tak sa tak podľa toho správa.
Som veľ,mi smutná, že nepokračujem s malým v tomto plávaní, lebo to zbožňoval, ale za takéhoto prístupu nie som ochotná tam chodiť, takže radšej chodíme plávať ako rodina do teplíc.

Takže ak si mobilná a vieš sa dostať do Trenčína, skús sa prihlásiť radšej tam.

josie3331
29. sep 2011

@zuba dobre ze som si toto precitala predtym nez som sa tam prihlasila...hlavne ze maju prisne hygienicke poziadavky a potom ta supnu ist cez studenu chodbu

myslis, ze by som mohla ist s polrocnym babatkom len tak do teplic do bazena? bez ziadneho kurzu?

zuba
29. sep 2011

@josie3331 No ísť asi môžeš, ale nedá mu to to čo v kolektíve iných detí a pod vedením inštruktorky. Ono je to najlepšie v kurze.
Lebo ty takto nebudeš vedieť čo máš s drobcom v tej vode robiť.

No a ešte k Salusu, keby ti tam zaručia, že nebudú prestávky v plávaní ako sme mali my, že trvali vyšše mesiaca, že v skupine budú deti rovnakých zdatností, bude dosť pomôcok pre každé dieťa a bude už vymyľovaná šatňa - tak by som tam išla. Ale ak toto nedokáťu zaručiť tak nie, jedine, že ti potom vrátia celé peniaze za zvyšok kurzu a nie aby si si to vynahradzovala na čomsi inom. Ale to by ti to musela dať šéfka písomne. Lebo nie je nič horšie ako mesačná pauza v plávaní drobcov - nám to veľmi uškodilo.

Ako aby som nerpísal len v zlom - veľa nám to plávanie aj dalo, ale keď tu bola moja sestra z BA a boli sme na rodinnom plávaní, tak bola zhrozená v akých podmienkach sa pláva. Ale ja som bola vďačná aj za to - hlavne, že sme mohli chodiť plávať, len mi je teraz smutno, že to ide takto dolu kopcom.

Inštruktorka, čo tam je teraz, ževraj nie je zlá, len teda je otázne koľko tam ostane, lebo šéfovci jej mnoho nasľubovali, len či to splnia 😒

stankadca
29. sep 2011

ach jaj, vdaka za info...velmi ste ma nepotesili ☹ skoda, lebo do Trencina sa mi nechce velmi chodit a ked je tam aj problem s kapacitou kurzov, tak neviem neviem...
inak ja chodim s malym na rehabilitacie /cvicime Vojtovku/ do Konzilia, to je to centrum, co ma Perichtova a akurat som sa tam stretla s tou novou instruktorkou plavania v Saluse, Bola velmi mila, energicka, optimisticka a krasne sa bavila s detmi, co cakali na vysetrenie...len ak by som nemala zaruku, ze kurz aj ukonci, tak sa mi do toho fakt nechce....ale ved uvidime, este zrejme hodime rec s nasim ockom 🙂

zuba
29. sep 2011

@stankadca ako ak chceš ísť jeden kurz tak to asi vydrží, ale podľa mna jej jeden kurz málo

zuba
4. okt 2011

Tak kto ma zaujem, tak zajtra sa zacina v Bambulke tancovat o 10:00 - treba si priniest nejake papucky, lebo to bude v telocvicni.

stankadca
5. okt 2011

Huraaaaa, mame mliecko 😀 ...konecne sa k nam vratilo a dakujeme liecikom Costi...po troch tyzdnoch trapenia, dokrmovania nutrilonom, skusania vsetkych babskych rad a podobne, je to na dobrej ceste...teda snad to nezakriknem 🙂
cize po mojich peripetiach mozem len vrelo doporucit a dokonca neuzivam an tych 8 tabletiek denne, ako bolo doporucene, ale iba 3 😉