Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

juliagregor
12. okt 2011

@mathias2009 ja si prosím chalupku 😉

brumca
12. okt 2011

@mathias2009 jeeej krasne medovnicky 🙂 mozete mi prosim do IP napisat kolko stoji kostolik a kolko chalupky?

zuzula25
13. okt 2011

@mathias2009 ja si poprosim tiez do IP ceny..dakujeem

mathias2009
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mathias2009
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
centik
17. okt 2011

baby v tej detskej kaviarni co je pri poste je detska burza oblecenia, neviem ci otom viete

aela
18. okt 2011

@mathias2009 tie ceny su straaasne premrstene 😉

mathias2009
18. okt 2011

@aela kazdý si svoju pracu inak ceni.. 🙂

aela
18. okt 2011

@mathias2009 keby to bola cena niekde v predajni alebo nebodaj na trhu, kde clovek plati prenajom, dane atd., tak je to zasluzene, ale takto je to ciste zdieranie to ani privyrobok sa neda nazvat 😔

mathias2009
18. okt 2011

@aela suroviny,elektrika,najom bytu vy mate zadarmo?? ja to vsetko platim.... 🙂 a ked nemate zaujem,tak vas nikto nenuti...🙂 prajem pekný dnik

centik
18. okt 2011

@aela uz by si si konecne svoje komplexy mohla ist riesite do nejakej inej temy

@mathias2009 ser nanu 😀

mathias2009
18. okt 2011

inak je burza detskeho osatenia aj v MC BAMBULKA,kto nahodou nevie...🙂 su tam pekne vecicky....nakupila som.. 🙂... 2.ZS

mathias2009
18. okt 2011

@centik 😀

aela
18. okt 2011

@centik ake komplexy 😕 😕 niekto sa zle vyspal 😀 snad si este mozem napisat svoj nazor, ak sa ti zda taka cena primerana za vec, kam ide trocha muky, masla, vajce a stipka korenia OK, mne sa to nezda primerane 😉
@mathias2009 si prenajimas byt vyslovene kvoli peceniu? a ten, co ma prenajatu predajnu, musi vyrobky zdanit a platit DPH a musi prisposobit cenu odbytu, pripadne si platit reklamu, takemu by si spravila aku cenu?

centik
18. okt 2011

myslim ze sa neoplati ani reagovat na niekohu kto ma v sebe viac zavisti a zatrpknutosti ako normalneho rozumu
@mathias2009

aela
18. okt 2011

@centik o tom by sa dalo dlho polemizovat, kto tu nema normalny rozum, ja s normalnym rozumom si radsej upeciem sama, nakolko som tiez na rodicaku a tiez musim platit byt a energie 😉

centik
18. okt 2011

nejde oto ci si upecies sama ale ide ako sa chovas

aela
18. okt 2011

@centik ano a ako sa chovam? 😕 😕 😕

aela
18. okt 2011

@centik reagovala som na prehnanu cenu vyrobkov, ktore by tu mimochodom ani nemali byt prezentovane podla pravidiel MK 😉

mathias2009
18. okt 2011

@centik KTO VIE AKE BY ONA UPIEKLA.... 😀 😀 😀 ..mozno nevie ani ruru zapnut... 🙂

mathias2009
18. okt 2011

@aela neviem o co ti ide,ked stale riesis..ked nechces nechaj tak.... ostatným to nevadi..a tesia sa ake pekne domceky maju.... radi sa pozrieme aj na tvoje výtvory... 🙂

yvka1
18. okt 2011

centik ideeeeeš 😀

mathias2009 krásne výrobky, pre mňa vzhľadom k vynaloženej práci aj cena primeraná 😎

aela
18. okt 2011

@mathias2009 upiect viem, foto nemam, predavat nepredavam, lebo ma to nebavi piect, privyrabam si legalnym sposobom a riesim, lebo je to legalna otvorena tema a mam na to pravo

inneska
18. okt 2011

@aela pravda, cesto nestojí vela, ani tá poleva na to, ale ten čas strávený pečením a potom to samotné zdobenie, isto to nemá spravené za chvílku(iné je ked už je v tom prax a ide to od ruky) ... cena zahrňa ručnú prácu, každý kus je originál ... prečo by to mala robiť zadarmo? ty by si robila pre niekoho cudzieho zadarmo alebo len pre jeho pekné oči?? ja isto nie ! kto je zručnejší si spraví, kto nie, si kúpi a komu sa nepáči cena, tak nebude mať nič..a ked ju to baví a má na to záujemcov, ktorí sú ochotní zaplatiť, tak prečo nie?? 😉

sisa.b
18. okt 2011

@aela že sa jedná o prehnanú cenu - to môže tvrdiť len absolútny laik!
Ja som piekla torty na objednávku a veľmi dobre viem, že sa pri tom nejedná len o múku, cukor či vajcia. Musela som k tomu počítať aj elektrinu, plyn, vodu - tej bývalo neúrekom, lebo pri takom pečení je riadov a riadov. A nielen to - pri umývaní sa minie kopec jari, špongie som menila každý týždeň, čo by za bežného chodu domácnosti nehrozilo, riadové utierky som tiež nestíhala prať - tam je ďalšia voda, elektrina, pracie prostriedky, treba počítať s amrotizáciou všetkých spotrebičov a pomôcok - pretože všetko má svoju životnosť a prečo by som ja mala doplácať na to, že pre niekoho cudzieho pečiem? O pokazených mixéroch by som tiež vedela rozprávať.
A v neposlednom rade ide aj o čas, ktorý tomu človek venuje a okráda tým oň svoju rodinu. Nie je to žiadna hodinová záležitosť niekomu niečo upiecť. Pri tortách som počítala čas na dni a keď mi po odpočítaní všetkých nákladov vyskočila hodinová "mzda" nejakých 30 centov, tak mi bolo do plaču. To sú naozaj zaslúžené a doslova úbohé peniaze.
Takže opakujem - len absolútny laik môže povedať, že sa jedná len o pár vajec, múku či korenie. Keby si to začala robiť na zárobok Ty, tiež by si si x-krát prepočítala čo a ako 😉

sisa.b
18. okt 2011

@mathias2009 máš krásnu prácu a neboj sa za ňu vypýtať si peniaze. S týmto sa môže človek stretnúť naozaj len na Slovensku, lebo v zahraničí si ľudia vedia viac vážiť ručnú prácu. A komu sa nepáči, nech nekupuje, alebo nech si upečie sám 😎

juliagregor
18. okt 2011

burza bude aj na Novej, dnes do 16.00 sa este beru veci, predava sa 2 dni...
suhlasim s @inneska ja to neviem, tak kupim od tej, ktora to vie... 😉
je to krasna rucna robota 🙂

mathias2009
18. okt 2011

@aela kazdý ma pravo na svoj nazor

aela
18. okt 2011

@sisa.b co sa rozculujes, piect tortu a ozdobeny medovnik je podla mna velky rozdiel, jeden den upecie, na druhy ozdobi, zabali a ma hotovo 😉

inneska
18. okt 2011

@sisa.b plne súhlasím 🙂 a nejedná sa len o pečenie, celkovo o všetky ručné práce(akurát pri pečení sa míňa hodne tých energií a vody) kde človek pri výrobe strávi kopec času a to vie len málo ludí ohodnotiť....

@mathias2009 inak v prvom momente aj mne prišli drahé, ale potom som si to hned prepočítala a predstavila ako to robím a tiež by som si zrejme menej nypýtala 😉 tak nech ti to pečenie ide nadalej od ruky 😵