Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
16. dec 2009

katka, tak to je jasne 🙂 bude dievka s nausnickami od babicky. sare som davala prepichnut v 3ch tyzdnoch a uplna pohoda. rebeke v troch mesiacoch, ale ta si to odtrpela ☹ mam pocit, ze cim skor, tym je to lepsie

mkatka
autor
16. dec 2009

Editce jsou 2 měsíce pryč a taky mám pocit, že už jsem to termínově posr....právě proto jí to nechám nastřelit a po ftákách. Já budu spokojená, že má naušnice a jít o nebude tolik bolet. Ještě teda sehnat, kde to dělají. Zatím jsem našla jen Trnava, nějaký Euroclinic za 20 euro...

sisa.b
16. dec 2009

katka, v trencine urcite nastreluju v niektorom zlatnictve. ja som bola s mojou "sestrou" na mierovom namesti v tom najstarsom zlatnictve, co tam je. tam som davala aj sare zamknut a odomknut nausnice

mkatka
autor
16. dec 2009

chtěla bych si to zjistit dopředu, aby jsme pak nechodili od krámu ke krámu a nic. hlavně od kolika měsíců to dělají. našla jsem i v Němšový, ale pán řekl, že děti od 3 let 😅

sisa.b
16. dec 2009

katka, to fakt netusim 😕

mkatka
autor
16. dec 2009

holt to budu muset obejít. koukám na náměstí 4 zlatnícví, aspoň je z čeho vybírat

ivetka5
16. dec 2009

Ahojte vymrznuté aj nevymrznuté. Ale bolo dnes tuho, čo? Ale super prechádzočka 😉

Mkatka, tak ste sa tomu úspešne vyhli, no s tými doktormi je to ťažké, keď je ok doktor, nesadne sestra a naopak. Ale ja som spokojná, ako som už písala, má toho viac, no ale sú aj dni, keď prídem a v pohode rýchlo sa vybavím. A to či berie prednostne za poplatok, to veru netučím, viem, že je to už normála, ale u odborných lekárov, ale možno hej. 😕

Lenka, tak aspoň, že sa nič vážne TM nestalo, auto to prežije, aj keď isto má človek nervy, ale treba si povedať, že keď len toto, je to dosť, len vieš ako to myslím - zdravie. 😉

zuzula25
16. dec 2009

tak vanilkove rozteky upecene,este sa mi pecie zemlovka na veceru.
ale co je podstatnejsie-snezi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!milujem,ked snezi,je to take kraaaaasne

katka s nastrelovanim nausniciek neporadim kde asi,mne dali rodicia az v puberte,ked som sa rozhodla sama a hned som si ich samozrejme vyprosila viac ako len dve dierky.ked som bola mala nedali mi, lebo som byvala casto chora.ale keby ja mam dievcatko,urcite dam prepichnut,ved to preboli a slecna si na to ani nespomenie.
davala si si masle v rive robit??potom mame z rovnakej stuhy,taka biela trblietava do strieborna.krasne to ozivi stromcek.

leni aj my sa pripajame,ze aspon nic vazne sa nestalo,auto sa opravi.to je len materila-ako by to povedal MM.

mkatka
autor
16. dec 2009

Já vím, že pích pích a je to, ale když si představím já samu sebe, že mě píchají (ona by netušila, co ji čeká, o to lepší), tak se mi to nelíbí. Na druhou stranu jsem si nechala jako puberťačka nastřelit druhé dírky a bylo to fakt v poho. Jen cvak, bolest jako taková žádná, jen pak pocit těžkého ucha. Já se klaním k tomu nastřelení.

Ivetka, nechce se mi dohledávat - máš toho na K....(vždycky si vybavím kedlubnu) nebo Poliačika? Já bych se s vámi o nich ráda pobavila osobně, takhle na dálku je to o ničem

zuzula25
16. dec 2009

a este k tej doktorke:
ja mam Baginovu,som velmi spokojna,ale este Matko nebol chory,takze este poriadne neviem posudit.skusim ti odpovedat po bodoch.nieco bude z mojej skusenosti a nieco od pocutia od svagriny
1.ja som chodila zatial len na poradnu,alebo po 10 a skoro nikdy tam uz nikdo nebol,ale samozrejme teraz cez chripkove tam je plno stale.
2.vzdy sme sa rychlo vybavili
3.bere vzdy len po jednom
4.nechodia,aeste som ich tam nevidela
5.sestricka je mila,ochotna a po organizacnej stranke si myslim sikovna
6 doktorka je mila,ale posobi dost prisne,ale ked sa spoznate zistis,ze je to len vonkajsia tvar,vzdy sa mi na ulici prihovori
7.najprv uprednostnuje alternativnu liecbu-hlavne homeopatika,antibiotika nechce davat,dava ich fakt len ked musi
8.k ockovaniu je uzasna,vzdela sa,vzdy poradi a berie aj moj nazor,ked som chcela aj nepovinne ockovat proti rotavirusom,bola za,ale ked som chcela este proti meningokokovi-zabrzdila ma,ze na to mame cas,az ked bude vacsi.chcela som odlozit ockovanie,mal sopliky od zubkov-povedala samozrejme,ze potom zavolam,ked budeme vsetci zdravi.rozhodnutie je na mne,keds si dam zaockovat dieta
9.to neviem,ale na dverach to ma napisane
10.bola som tam uz viackrat s kocikom a v pohode bez slova
11.zatial nic,ale sice mozno mi trosku vadilo,ze ked sme boli teraz na rocnej prehliadke,nepytala sa ci vie stvornozkovat,chodit....ale zas jej to ukazal bez opytania.a este mi trosku vadi,ze mu nebrala preventivne odbery a moc na vysetrenie

hadam som pomohla

sisa.b
16. dec 2009

zuzka, kebyze mozem, hned idem k tej vasej doktorke. ta nasa nam uz volala, ze sa mame dostavit na hexu ☹

inak slecna pekny zurvalec, ako tu mlatila a hryzla samka 😝 uz z nej bol hotovy. stale chcela jeho jablko, svoje mala pritom v ruke

zuzula25
16. dec 2009

ta Rebeka to je cislo 😀

dm1
16. dec 2009

katka ja mam Kadlubiaka ale mam podobny pocit ako ty ze nemam rada jeho sestricku 😠 . Ja som tam chodila tiez ako dieta a ona sa ku mne obcas sprava jak keby som bola este stale decko. Minule ti po mne vyletela ze co tam robim ze som nemala prist ved mi urobili poradnu minule s ockovanim a ze ci neviem pocuvat a tak. no som normalne nechapala skoro som okoktavela. ja som si ale nepametala kedy je poradna a ked som volala s kvetinkou som sa jej pytala ci mali 4m poradnu a ona ze ano tak som isla aj ja. kadlubiak jej stale hovoril ze to nevadi ved nas pozrie ale ona stale hudla svoje ze nepocuvam co hovori.... no horor. A tiez mi vadi ked sa pytam nieco doktora a ona mi za neho odpoveda stale. Ked sme sa bavili o prikrmoch tak mi povedala hned na zaciatku ze oslad mu zeleninu a podobne a pritom sme len zacinali asi 2tt sme papali takze nebolo to o tom ze by nejako nechcel.... to mi vadi najviac. inak Kadlubiak je super len keby chcel tak zmenit sestricku.... K tym otazkam:
1) vacsinou tam byva dost ludi lebo ma vela deticiek
2) vacsinou tak hodinu
3) berie po 2 skoro vzdy
4) nevidela som nikdy
5) k sestre som sa uz vyjadrovala....
6) doktor je super, mily k detom prihovara sa im
7) neviem posudit neboli sme chory
8) tiez neviem posudit kedze sme nemali problemy s ockovanim
9) na dverach je napisany taky poplatok ale ci sa da neviem
10) bez problemov chodime skoro stale s kocarom
11) vadi mi jeho sestricka 😠
Bola som Kadlubiakovi vdacna ze mi nekazal zacat s UM ked maly slabo priberal na zaciatku a ze sa v tomto nedrzal striktne tabuliek - ale je zase pravda ze u kvetinky ktora mala rovnaky problem kazal dat UM co som nepochopila preco mne inak ako jej kazal

dream.d
16. dec 2009

Rebeka je riadny priebojník. Teraz bude asi obdobie, že vždy budú detičky chcieť to čo má niekto iný, aj keď to isté budú mať v rukách. 😀
Môj drobec dnes spal dvakrát po 30min. Ale zas nemôžem chcieť všetko, keď prespal celú noc od 22 do rána do 9. Len keby je taká každá noc. To má tak 5 krát v mesiaci.
Sneh aj ja milujem, hlavne keď viem, že sa nikam do tej zimy nechystám a sedím v teplúčku za oknom. 😀

mkatka
autor
16. dec 2009

No fasa. Jak tak koukám, jinde to nebude lepší. A ano, podobné věci mi u naší setry taky vadí.

A mmch, u té mé dr. mi teda fakt vadí jistí pacienti. jsou to ti samí, co bydlí vedle nás a když vidím bordel, ve kterém žijou a pak mám dítě položit na stejný lehátko....ach jo.

Jdu spinkat. Bolí mě z rýmy hlava

ivetka5
16. dec 2009

Ahojte, tak my sme dnes boli v TN, no ale cesta za trest, cez TN sme išli asi hodinu, čo boli také šóry 😠 No boli sme v Tescu a tam som mu aj zobrala overal, myslím, že aj Lenka ho má, hnedý, medveďový, čokoládový. Lenka, je Vám v ňom teplúčko???

No a boli sme cestou Zuzka pre to odrážadlo, je úžasné 😵 Malý len sledoval, čo to vyhráva🙂 zajtra sa zastavím ti doniesť tie korunky, alebo budete vonku doobeda?

No a sneh?? No comment, je to supiš pupiš, ja sa teším aj za malého asi.-) No zajtra sa naobliekam von🙂xi
prajeme pekný večer, ráno idem zamiesiť na dlabky 😵 a večer piecť.

sisa.b
16. dec 2009

baby, dnes mi tu samko nariekal zas kvoli ucitelke. nevedel, ako ma zapisat ulohu - mal precitat slova a najst pre ne suhrnny nazov (skolske potreby) a nevedel, ci ma zapisat aj tie slova, alebo len ten nazov. normalne tu chudak nariekal, az som sa aj ja s nim rozplakala, ze on nevie, ako to ma napisat a ze zas dostane poznamku - za 3 poznamky ma 5ku do ziackej 🙄 a ze on nechce prepadnut 😢 😢 😢 ja uz fakt neviem, ako to riesit, v poslednej dobe toho bolo privela. najradsej by som ho prelozila inde 😔

ivetka5
16. dec 2009

Sisa, fúha, tak v tomto ti asi ja neporadím, a čo si ozaj vybavila s učiteľkou, si spomínala, že ideš za ňou. Mala by sa mu možno viac venovať ako ostatným deťom, keď má papier, či nie? Je to ťažké určite, keď vidíš na drobcovi, že sa trápi, skús sa poradiť s učiteľkou.

dm1
16. dec 2009

sisa a neda sa zavolat spoluziakovi jeho ze ako to ma byt?

sisa.b
16. dec 2009

ivetka, mas pravdu, ma na to papier a mala by to akceptovat. ale ja teda nechapem. doma mu nakazem, nech si to napise tak a v skole nech sa na mna vyhovori a ona mu v skole vynada, ze do skoly chodi on, nie ja, tak by to mal vediet 😠 akoze neviem, ci tu su ine mravy na skole ako v trencine, ale toto som ja nikdy nepoznala. aby som dostala poznamku za to, ze som aj opisala zadanie... alebo ze som sa pomylila a zaznacila si iny priklad na ulohu. narobil sa na tom cez vikend a ona mu za to da aj tak poznamku 😠 sara sa uz za hlavu chyta, ze ona by tiez chodila potom s poznamkami, keby to tak vsade brali.
nevybavila som nic, lebo ma odpinkala, ze si cosi potrebuje vybavit 🙄

sisa.b
16. dec 2009

dm, nemozem volat kvoli kazdej ulohe, toto je na dennom poriadku.

dm1
16. dec 2009

sisa tak to je pravda ze sa neda kazdy den niekomu vyvolavat. a kde chodi do skoly? keby bola ucitelka normalna tak by ti mohla ulohy mailom posielat a bol by pokoj

sisa.b
16. dec 2009

na kopec chodi a ucitelka neda na seba ziadny kontakt

dm1
16. dec 2009

je to slovencinarka? ako sa vola? tam poznam ucitelky niektore

dream.d
17. dec 2009

Dm tiež ma to napadlo, že mailom alebo aspon na papierik keby napísala, by jej to vela času nezabralo. Možno keby si dala Sisa žiadosť k riaditeľke, aby dostával Samko zadania s úlohami, tak možno by na základe papiera ktorý má vyhovela. Keď sa nedá dohodnúť s učiteľkou, treba asi vyššie tlačiť.

dream.d
17. dec 2009

Moja malá siréna dnes od rána zavýja, asi sa teší zo snehu, a čím viac sa ho snažím upokojíť tým viac plače. Tak leží v postieľke, trocha sa tam ešte jeduje, ale zaspáva. Ani pozrieť na neho nemôžem, lebo zas rozkričí. Snáď keď sa vyspinká bude mať lepšiu náladu a pôjdeme pozrieť von na sneh. Včera sme ho len z okna sledovali. Pekný zimný deň. 😀

dream.d
17. dec 2009

A už spinká, ani to tak nebolelo. 😀

sisa.b
17. dec 2009

dream, do polroka to este necham tak. uvidim, nakolko mu tie poznamkove patky ovplyvnia vysvedcenie. ma tam z pisomiek same jednotky a ak mu buchne na vysvedcenie trojku len za to, ze si nerozlozil priklad, ked to nepotrebuje, tak potom tam narobim iny bordel 😠

ja neviem, ci mame do toho snehu ist, mala zacala kychat. no mne sa zda, ze to z toho ustredneho kurenia, je tu strasny vzduch. a ja mam zas vsade ekzem ☹ neznasam toto vykurovacie obdobie

mkatka
autor
17. dec 2009

Vojta tu otravuje, že chce na saně, takže budu muset aspoň kolem baráku. S kočárem... to bude 😕

Jinak my máme soplíky všichni 3, ale půjdeme aspoň na půl hodinky. To akorád stihneme vymrznout a šup domů na teplou polívku.

DOTAZ: Dá se kombinovat Pamycon a Nasivin?

sisa.b
17. dec 2009

katka, ja netusim. ked mala sopliky, tak som kombinovala jedno alebo druhe s physiomerom a stacilo to.