Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

aela
18. okt 2011

@inneska ja som nepisala, ze ma robit pre cudzich zadarmo, ale ze ceny ma premrstene a za tym si stojim, na obrazku vidno, ze uz ma domceky na predaj nachystane, tak urcite nepecie original kazdy jeden kus zvlast

kvetinkaaa
18. okt 2011

🙄 jeeezisi. Alea ja som nikdy nepiekla takyto domček. ale ked si predstavim len to vianočné zdobenie medovnikov s malym dieťaťom nie je to sranda popri vsetkych povinnostiach a prestav si robiť toto. ved to nie je len tak, je to super práca. mathias tu dala slušne ponuku a kto chcel si objednal. tebe to bolo drahe tak si si neobjednala. ale urazit niekoho ze zdiera je tvrdé a nevhodné!!!
takisto je drahe aj Cupi lupi a aj tych si tu zhadzovala. ja to nechapem o čo ti ide.

kvetinkaaa
18. okt 2011

original baby mysleli ze to nie je pásova alebo strojová výroba ale ze je to ručna praca a kazdy domček je jedinečny, s kazdym sa trapila aby sa nezrutil ako domček z karát 😎

sisa.b
18. okt 2011

@aela ja sa nerozčulujem, len som sa Ti to snažila patrične vysvetliť, lebo žena, ktorá len pečie pre svoju rodinu, mnoho nákladov prehliadne.
A to som ešte zabudla na ďalšiu dôležitú vec - každý deň treba upratovať, lebo pri pečení sa narobí neporiadku až až - tam ide ďalšia voda, saponát opotrebovanie čistiacich prostriedkov... a v neposlednom rade aj o čas!!!

centik
18. okt 2011

premrstena neni cena ale tvoja zavist alea 😉

mathias2009
18. okt 2011

@sisa.b dakujem..aj tvoje torty su nadherne,skoda,ze uz nepecies.. 🙂

kvetinkaaa
18. okt 2011

Ja ked si predstavim ze dva dni robim nejaky domček tak určite by mi to za 3eura nestálo!!!!! myslim ak by bol zisk 3eura na kus. neviem odhadnut naklady ale keby za ten čas chce človek 5eur aj to je malo. chytam sa za hlavu. alea tebe by bola aka cena primeraná? 2eura domček, kostol 2,5eura a jedno pohladenie po líci, sanky 1euro a zaspievanie koledy?

centik
18. okt 2011

kvetinkaa 😀 😀

centik
18. okt 2011

ona by podla mna aj tu koledu mala este pindy ze bola zaspievana falosne 😀

kvetinkaaa
18. okt 2011

@centik aku koledu by si dala? Mozno sa s Aleou dohodnes a ona ti upečie domček za euro!

ak nevies spievať voľ kostol,pohladenie snad zvládneš.

kvetinkaaa
18. okt 2011

...ak máš drsné ruky si v prdeli, bude reklamácia 😀

centik
18. okt 2011

😀 😀 😀 neviem ci by som ju dokazala pohladit 😀

inneska
18. okt 2011

@aela ako napísala @kvetinkaaa že každý kus je ručne robený, že ho nevyplul dáky stroj...

aela
18. okt 2011

@sisa.b praveze ja viem piect, preto si to vsetko viem predstavit, ale musis mi dat za pravdu, ak dva dni pecies
3-poschodovu 15 kilovu tortu a zapytas si si 120 eur, su to zasluzene a primerane peniaze, ale ak niekto upecie 10 domcekov, ozdobi bielkom, odlozi na policku a v pohodicke si predava za rovnaku cenu, fakt nevidis rozdiel? 😕 😕

pancake
18. okt 2011

alea je šikovná, ona žije z rodičáku, popri tom povie že si privyrába legálne, a vie aj piecť ale ceny sú premrštené. tak mi alea upeč ten domček za 10eur. ked si taká šikovnica a zmestila by si sa do tej ceny. 😀 😀 😀
nechápem...ľudská hluposť nemá hraníc. alea a ty si toho krásnym príkladom. 8-

kvetinkaaa
18. okt 2011

@centik tak sme si popisali, zabavili sa, no a šup naspať do práce k deťom 😀

Nesiem vám noviny, počúvajte
Z Betlehemskej doliny pozor dajte
Čujte ich pilne, sú neomylné
Čujte ich pilne, sú neomylné, rozýmajte
Čujte ich pilne, sú neomylné
Čujte ich pilne, sú neomylné, rozýmajte

Syna nám zrodila čistá panna
V jasličkách vložila Krista Pána
K sebe vynula a zavynula
K sebe vynula a zavynula, požehnaná

Ku nemu anjeli letia z neba
Pastieri veselí ho velebia
Privítajme ho, Pána to svojho
Privítajme ho, Pána to svojho, ako treba

Privítajme ho, Pána to svojho
Privítajme ho, Pána to svojho, ako treba

Trenujem 😀

aela
18. okt 2011

@kvetinkaaa ty asi nevies citat ze jo?! k cupi lupi sa nebudem vracat, nepisala som, ze je drahe 😕 😔

centik
18. okt 2011

rehot 😀 😀 😀 😀

aela
18. okt 2011

presne o tomto som vtedy pisala, ze tu clovek nemoze napisat svoj nazor, lebo vsetky ste odrazu mudre ako radio a zlietnete sa tu ako supy, len aby ste sa zabavili, vam tu nejde o nejaku diskusiu, ok zabavte sa, ja si viem spocitat dve a dve a ten priklad s tortou ma len utvrdil v tom, ze mam pravdu 😉

kvetinkaaa
18. okt 2011

@aela prepač, som si to pomylila, nebolo to o cene. tak beriem spat. ja sa viem ospravedlnit 😉 ked niečo prezeniem.

kvetinkaaa
18. okt 2011

nechceme sa zabavat na druhych. chceme si zastať niekoho koho uražaju a to je rozdiel. Mathias - a osobne nepoznam no citila som potrebu podporiť ju.

aela
18. okt 2011

@pancake viem piect, aj spocitat si vsetko viem, zijem z rodicaku a privyrabam si, ma domcek treba vajce, muka, kusok masla, co je na tom za 10 eur 😕 😕 😕 takze mozes sa rehotat iba ak vlastnej hluposti 😉

julianka777
18. okt 2011

ahojte 🙂 chcem sa vas spytat...u mojej malej si uz dlhsiu dobu vsimam,ze jej niekedy utekaju ocka...hlavne ked sa na nieco sustredi..volala som aj doktorke,zdvihla to sestricka a povedala mi,ze to sa jej este upravi,ze ked tak mame prist ked bude starsia...no a minule davali v telke,ze ked aj malym detom utekaju ocka,treba ist hned ku ocnej...nemate niekto skusenosti?alebo je tu este nejake take male dietatko s tymto problemom?dakujem

dm1
18. okt 2011

@aela zabudla si na najhlavnejsiu surovinu co robi medovnik medovnikom a to med. to len tak na okraj. Tvoj nazor ti neberiem kazdy ma na ten svoj nazor. tiez peciem torty a co to sa obsietam aj okolo medovnickov tak viem trosku zhodnotit co to obnasa. Pri oboch ide hlavne o pracnost ktora tvori tu cenu a uz zalezi len od prevedenia tej prace ci je hodna zaplatenia a kolko. Su medovnikove domceky ktore su nazdobene tak ze by som za nenedala sama ani 5 eur a su take ktore by som ocenila. Domcek sa neozdobi na 1 sup. Jeden den sa zalievaju velke plochy riedkou polevou a az po uplnom vyschnuti a ozdbobia jednotlive diely podla sikovnsoti. po dalsom vysuseni sa domcek sklada dokopy. Zalezi uz len od narocnosti zdobenia kolko su ludia ochotni zan zaplatit. Ja som asi len moc suchtava ale ked si zratam cas ktory robim jeden domcek - od cesta cez pecenie a v neposlednom rade na zdobenie tak sa dostavam na hodiny a nie minuty. Rovnako aj pri tortach samozrejme. Potom uz je to len o tom na kolko si clovek ceni svoju pracu a ako sa ohodnoti a ci sa najdu ludia ktori su ochotni si za to zaplatit. Ono nie kazdy vie vsetko a dokaze si spravit domcek ci hocico ine sam a ked nevie oslovi toho co ano. Ako som napisala neberiem ti tvoj nazor len som chcela napisat ze hlavne ta praca tolko stoji ked si sa pytala ze co je ten zbytok okrem muky a materialu 🙂

sisa.b
18. okt 2011

@aela za 15-kilovú tortu by som si pýtala 150€ - ani o cent menej 😎

sisa.b
18. okt 2011

@aela opäť musím pripomenúť, že na ten domček nestačí len múka, maslo a vajcia. Asi nečítaš, čo píšem. On sa neupečie na vzduchu, riady sa nečistia len tak samé, neporiadok sa tiež neuprace... ale to už sa opakujem.

sisa.b
18. okt 2011

@mathias2009 ďakujem. Prestala som, lebo niet na to dostatok času - študujem, o dva týždne sa vraciam do práce, staviame dom a navyše bývame u svokrovcov, kde nemám ten kľud, aký pri pečení potrebujem. Tu ma to vôbec nebaví. Možno začnem v novom, tam budem mať svoju miestnosť na tvorenie 🙂

juliagregor
18. okt 2011

@julianka777 teraz nemozem, ale isto treba k ocnej, do IP ti napisem kontakt do TN detskej ocnej lekarke, cim skor sa riesi, tzm lepsie...
je vyborna 😉

juliagregor
18. okt 2011

@sisa.b no dufam, ze budes mat svoj klud... sice torticky som mala aj od @dm1 a boli ozaj vyborne a krasne...ale ozaj ta skoda 😎 😀

aela
18. okt 2011

@dm1 jasne nie kazdy vie vsetko, preto sa pecie, strikuje, hackuje na zakazky, jasne ze sa oplati, ak nakupim vo velkom a pouzijem na viac veci, ktore sa zpenazia, akoby kazdy mal doma si robit po jednom, zaujala ma teraz ta porovnavka torty a tych domcekov, kamoska mala prave svadbu, trojposchodovu toru 13-kilovu za rovnych 120 eur, no nadherna bola a ked si predstavim, kolko proviantu na to musela dotycna kupit, upiect tri velkosti korpusov, plnky vymiesat, potah spravit,ozdobit, marcipan a neviem co vsetko, stale mi to vychadza tak, ze to je neporovnatelne viac prace, materialu, namahy, vsetkeho @sisa.b necudujem sa ti, ze si sekla s tortami, zacni piect domceky 😉 😅