Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

mysenac
11. dec 2012

@careamell Ďakujem, Lucka, vyskúšam 🙂

lily23
13. dec 2012

@mysenac ahoj my sme na tom boli podobne, malý má tiež podobný ekzém, kúpeme rovnako v Oilatum, mastím Lipobazou a berieme sirup Aeuris, nám ho napísal obvodný doktor a odvetdy som nebola na kožnom nebolo treba 😉 ekzem úplne zmyzol, aj ked teraz sa mu zase vyhodili fliačiky na zápestí, ale nesvrbia, nebolia len ich premasťujem lipobazou, nám ten sirup predpísal doktor viac menej na dusivý nočný kašeľ ale ked pomohol aj na kožný ekzém bola som moc rada. Máme lepšie aj horšie obdobia ale už to zďaleka nie je také strašné. So Šnapko mám podobnú skúsenosť, boli sme u nej jeden krát, vyšetrila poradila napísala kopu krémov a viac som sa k nej nedostala, ani na kontrolu na ktorú nás sama volala, sme sa už nedohodli 😒 ☹ prišlo mi to z jej strany neprofesionálne, keď že niekedy potrebuješ ísť za doktorom aj zo dňa na deň.
a k tomu sirupu, berieme ho dlhodobo (zatial 2.flaštičku) po 2,5ml raz denne, skús sa naň spýtať obvodnej doktorky, možno by pomohol aj vám, alebo niečo podobné. Držím palce 😉

mysenac
13. dec 2012

@lily23 už sme ho aj my v pondelok dostali ten Aeuris, ale mám pocit, že odkedy ho máme, tak sa to len zhoršuje ....neviem či je to len môj pocit....ale od toho pondelka, kedy sme ho dali prvýkrát sa jej to rozšírilo aj na brucho a tvár, stredu som došla k Šnapko, ako akútny prípad tak nás zobrala, skonštatovala, že ten exzém jej ide už hlboko do kože, dala nám ďalšie maste, urobila ster a že počkáme na výsledky krvi z alergológie a že treba hľadať tie príčiny niekde zvnútra, v pondelok máme dojsť na ďalšiu kontrolu...a teda podotýkam, že na alergológiu ideme v utorok a upozornili nás, že výsledky budú až po novom roku 😢 (a to tam sestričku robí manželova teta, tak nám dala taký prednostný termín) dnes som teda napochodovala k nášmu detskému doktorovi, nech jej spraví vyšetrenia alebo čokoľvek, už by som bola vďačná, keby nás poslali aj do nemocnice - kľudne aj do BA, len nech zistia čo to je a začnú to liečiť a nie testovať ...sestrička u nášho doktora skonštatovala, že niečo také nikdy nevidela, že je to hrozné no a nášmu doktorovi sa to zdalo zaujímavé ☹ dal jej urobiť rozbor krvi z prsta, že CRP jej nebude robiť, nech ju zbytočne nepichá, keď to spravia utorok (výsledky CRP od neho by boli zajtra)...no a ešte si mám písať všetko čo zje a sledovať...zajtra ideme pre výsledky z toho prsta a ideme sa ukázať, ako sa to vyvíja ☹

josie3331
13. dec 2012

@mysenac a kam ides na alergologiu? do dubnice? je tam aj detska alergologia? nemohla by si mi prosim dat cislo na nu? dakujem moc

mysenac
13. dec 2012

@josie3331 do Ilavy v areále nemocnice...zajtra pohľadám a napíšem

lily23
14. dec 2012

@mysenac no tak to ma mrzí, že to má takýto priebeh, hlavne teraz pred sviatkami, viem si predstaviť ako ti je, ked si ochotná aj do nemocnice nastúpiť, tiež si pamätám ako som plakala nad malým, ked sa tak škrábal, že mal chrasti až do krvi popraskané, tak sa držte a nech vám rýchlo niečo zaberie, čokolvek, držím palce, a ak môžeš napísať ku komu chodíte obvodnému? môj malý je u dr.Kadlubiak.

careamell
14. dec 2012

@mysenac no to je katastrofa takáto ochota všade, ideš sa zblázniť, čo je s malou a doktor ti povie, že je to zaujímavé, hrôza ☹

mysenac
14. dec 2012

@lily23 my sme u Poliačika...a ďakujeme 🙂
@careamell no ja som s ním bola doteraz spokojná, vždy dobre poradil, pomohol...ale tentokrát ma nahneval, lebo mne bolo až do plaču a on sa tváril, ako že čo zbytočne šírim paniku 😒

juvimail
14. dec 2012

@josie3331 ide asi o MUDr. Uricovu...my k nej chodime... 042/466 72 15 myslim, ze by malo byt dobre cislo...keby nie, tak napis🙂

nikaj
20. dec 2012

maminy mám prísť do Dubnice na Vianoce nebude neaký program pre deti? U nás je na Štefana detská diskotéka ale tú nestihneme budeme už v Dubnici nieje niečo také aj tu?

addrrianna
27. dec 2012

@mysenac ahoj, prepáč, že píšem až tarez ale nejak som zabudla...mne sa podarilo malú objednať k MUDr. Plesníkovej do Trenčína a som skutočne očarená jej prístupom, vobec sme nečakali ešte nás zobrala 5 minút pred objednanou hosinou a fakt malej pomohla...dala je nejaké kvapky aby ju nesvrbelo a parafím do kupela a nejaké dve zarábané mastičky a po jenej aplikácií večer pred spnkom sa jej to zlepšilo o 90%... a dalal mi aj strašne veľa vzoriek, že keď sa mi miknú tie zarábané kremiky mám vyskúšať, že je to super na atopickú detskú kožičku...fakt môžem len a len odporučiť...neskutočne krásny prístup k malej a aj priestory sú pekné a sestrička tiež milá....

marry26
28. dec 2012

@addrrianna ja som byvala po narodeni malej v TN a tiey sme boli kvoli znamienku u Dr.Plesnikovej a tiez sme boli velmi spokojne. Dokonca aj mne poradila ohladom mojho atopickeho ekzemi nieco, pritom objednavala som len malu.

addrrianna
28. dec 2012

@marry26 no ja osobne som takú milú pani doktorku ešte nezažila (teda okrem mojej gynekologičky 🙂 ) .... a som strašne rada, že malej pohola...je super 🙂

josie3331
8. jan 2013

prosim vas, ako tu funguje v tom nasom detskom centre v CVC...kedy je otvorene? a byva aj nejaky specialny program, ci len tak sa tam hraju deti 🙂

marry26
9. jan 2013

@josie3331 po-str-pia 8-12h, niekedy sa len deti hraju a mamicky kecaju niekedy nieco vyrabame, je nejaka prezentacia atd

josie3331
9. jan 2013

@marry26 ok, mozno sa tam niekedy stretneme 🙂

zuzik1983
9. jan 2013

ahojte maminy, chcela som sa spytat,aku mate skusenost s materskou skolkou demitru pri dubnicanke? ako je to tam s prihlaskou, mozem doniest hocikedy, ci je na to nejaky termin urceny?beru deti do skolky aj ked mamina este zostava na materskej?beru deti aj s plienkami? dakujem velmi pekne za odpovede

zuzanat
10. jan 2013

@zuzik1983 moj syn tam chodi od septembra, triedu ma priamo v skole...na prihlasky je urceny presny datum, neviem presne kedy to je, ale myslim, ze v marci alebo aprili a deti beru aj ked je mama na materskej, s plienkami poradit neviem...

zuzik1983
10. jan 2013

@zuzanat dakujem, ved pockam ci sa este niekto ozve 🙂

josie3331
10. jan 2013

ja konkretne neviem, ale myslim, ze statne skolky maju vseobecne s plienkami "problem"

gahanka
10. jan 2013

@zuzik1983 prihlášky sa myslím berú od 15.februára, do prihlášky nepíšeš, či má dieťa plienky a pri nástupe závisí od učiteľky ako sa k tomu postaví

zuzik1983
10. jan 2013

@josie3331 @gahanka dakujem, tiez si myslim, no do septembra sa moze vela zmenit a uz moze byt bez plienok

zuzanat
10. jan 2013

@zuzik1983 dcera ma plienky stale ci len na spanie? Lebo sa mi zda, ze v synovej triede mali deti, ktore na spanok maju plienku, v triede su deti od 2,5r

zuzik1983
10. jan 2013

@zuzanat no v podstate sa teraz oducame, asi 5 dni uz pekne cikala do nocnika a dnes sama nehoda, jediny uspesny pokus.takze ma ich stale, nielen na spanie 😒

dm1
10. jan 2013

@zuzik1983 kludne si daj prihlasku v tom termine ako je ale nezabudni ze ozaj hned ten den a najlepsie rano nech si medzi prvymi. Tento rok vela deticiek celkovo v DCA nezobrali ale potom este otvarali dodatocne triedy lebo boli staznosti. Len to uz si mamicky nemohli vybrat a dali na tu skolku kde sa trieda otvarala.... Inak nas sa oducal od plienok velmi rychlo lebo som isla neplanovane skor do prace a za mesiac - dva sme to nejako zvladli 😝. Este mate do septembra vela casu

dm1
10. jan 2013

@zuzik1983 neboj v lete sa ti bude ovela lepsie oducat ako teraz

zuzanat
10. jan 2013

@zuzik1983 ja som syna oducila v oktobri behom par dni, velmi mi pomohol clanok tu na MK https://www.modrykonik.sk/fotoblog/macocha/clan... syn bude mat teraz dva roky a plienku ma len na noc 🙂

@dm1 neviem ci poradie pomoze, kamaratka si davala medzi prvymi a nevzali jej syna... moj syn chodi do tej triedy, ktoru otvorili az v priebehu septembra, povodne mal prihlasku v skolke na Pod Haji, ale tam ho nevzali...

dm1
10. jan 2013

@zuzanat nas chodi na Pod haj ale uz chodil predtmy od januara. No ja viem ze nerozhoduje "len" poradie ale tak oficialne by malo 😝.

zuzik1983
10. jan 2013

@dm1 ved tu prihlasku si planujem dat tak ci tak.a od kolkej je vlastne skolka otvorena, aby som bola medzi prvymi.
no ja uz som zufala s jej oducanim, uz to skusame od aprila a nejako neuspesne. 😒

zuzanat
10. jan 2013

@zuzik1983 nevzdavaj to! skus precitat ten clanok, je fakt super 😉