Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

yvka1
19. sep 2009

uf že mechatronika-tam je vraj matika pekne ťažká 😝 😝 ja som rada že sme mali matiku len v prváku bo ja som na to vôbec neni 😒

dream.d
19. sep 2009

Sisa chodíš na SOš pod sokolicami, a si 1.IŠ? Lebo tam chodí aj môj drahý, ale on už chodí druhý rok, len je stále prvák, lebo minulý rok si odložil skúšky, bol len na pár prednáškach. Ináč tam na tej škole je taký akýsi zmätok.
Ineska tiež ťa obdivujem. Chodím žie kukať sem tam na tie stránky a obdivujem tie matky ako to zvládajú. Ja si niečo také absolútne neviem predstaviť, úplne to vylučujem a nepripúšťam ako možnosť.
My sme dnes boli zas v Tn. A drobec je akýsi stále chorý. Má v noci tie záchvaty kašlu, ale iba chvílu si pokašle a spinká dalej. A cez den akoby choroba zmizla, iba soplíky a sem tam zakašle. Asi pôjdem v pondelok ku dokine nech mu dá niečo iné, lebo to čo beriem nezaberá akosi.

inneska
19. sep 2009

siska...a aké si mala pôrody?? ako sa vraví, že každý další pôrod je lahší 🙂 u mna to zatial platí...druhý bol podstatne rýchlejší 🙂
a až ked som začala chodiť sem, tak som zistila, kolko vela mamičiek anjelikov existuje...a mne osobne to moc pomohlo sa s nimi podeliť o tú bolesť, že viem, že nie som sama, že aj iné mamičky sa trápia a smútia 🙂
kolkí sa sťažujú, že ich dieťa je také a také....čo by som ja za to dala, keby bol taký paťko...aj keby bol ako 100 čertov, ale mala by som ho pri sebe...mať zdravé dieťatko je veliký dar a šťastie...

yvka...na prvej vizite sa ma doktor pýta či tretie dieťa bude mať 6kg 😀 prvé 4,65 druhé 5,12 a tretie cez 6 kg 😀 uf, tak to radšej nie, ale aj ked nič nevylučujem 😀

inneska
19. sep 2009

dream..ani nemá význam si niečo také predstavovať, bo to sa nedá...aj ked niekto povie, viem si predstaviť čo prežívaš, musí to byť strašné....hej, je to strašné, ale predstaviť sa to nedá, jedine kto to prežije pochopí...nedokážeš si predstaviť tie pocity, ked ti dajú do náručia tvoje mrtvé dieťatko, aby si sa s ním navždy rozlúčila...alebo ked ho dávajú do hrobčeka...to sú nepredstavitelné pocity...
no aspoň, že sa ti vladko stále nebudí a neplače...zatial nemám skúsenosti s chorobami a liekmi 😅 dúfam, že sa vladko čo najskôr vylieči a bude môcť pokojne spinkávať v noci 🙂

sisa.b
19. sep 2009

inneska 😢

u mna to tiez plati, ze kazdy dalsi porod je lahsi, ale teraz sa narodila MD sesternicka a jej mama povedala, ze keby mala prvy porod taky, tak by mala len jedno dieta (ma 3) 😝 takze vynimka potvrdzuje pravidlo, ja uz dalsie radsej nechcem 😀 mam uz deti dost, starsi dvaja sa mlatia jedna radost 🙄 dnes som si pre nich aj poplakala. no a vecer sa mlatili zas, dokonca slecna ostala ofucana pre svoj trest a ani pusu mi nedala na dobru noc ☹

yvka, ja som prave chcela tu matiku, lebo ja mam radsej logicke predmety, nemohla by som sa biflit nejake dlhe texty naspamat 😝 pravnicka zo mna nikdy nebude 😅

dream, mechatronika je vylucne v zablati

yvka1
20. sep 2009

ahojte, baby od koľkej je v dca detská pohotovosť-malý celú noc 39 teploty.neviem či zo zúbkov ale radšej pojdeme k doktorovi. ešte aj mliečko mi večer celé vyvracal.

na tej fakulte v záblatí som mala 2krát skúšku z informatiky. No právnička to veru ani ja nie-tiež nemám rada učiť sa niečo od slova do slova, ale ja som zasa skôr na také ako účtovníctvo, každý rok máme nejakú psychológiu-v tom som sa tiež dosť našla 😵 len škoda že na školu ktorá sa zaoberala len psychológiou externých študentov neprijímali. sisa a na tú mechatroniku ste mali skúšky?

dream-naša malá má laryngitídu v chronickom štádiu-to podľa doktorky znamená že sa jej bude opakovať stále. V podstate vyliečenie vraj nie je ani tak o liekoch-hlavne treba vlhký vzduch. my máme stále doma v zásobe čípky keby dostala záchvat. 1.mala keď mala asi 8mesiacov-to ju rozdýchavali na pohotovosti inhalátormi.teraz sa nám vráti vždy keď začne vykurovacia sezóna alebo sa náhle zmení počasie.najkritickejšie to býva v zime-vnútri teplo,suchý vzduch s radiatorov-vonku zasa zima. ale von môžte chodiť úplne normálne, teda pokiaľ nemá teplotu lebo to vôbec nie je infekčná choroba. a kašeľ-cez deň som ani nevedela že jej niečo je a v noci vždy spustila ☹

zuzula25
20. sep 2009

dobre ranko,yvka pohotovost tu v Dca by mala byt od 8.

ani sisa nestretavame sa,no ale to treba napravit a hned v stredu zacneme,ked vy inac chodite von ako my,ale to zosuladime.

inneska si statocna,prajeme vela sil

dream od kaslu si skusala davat malemu stoptussin??zevraj je najlepsi

prajeme peknu nedelu,my ideme na grilovacku 😎

inneska
20. sep 2009

sisa...bo som sa aj tak stretla, že prvý pôrod je aký je, druhý je lahší a tretí je ešte horší ako ten prvý 😅 tak som zvedavá, aký bude u mňa ten tretí...určite chcem ešte jedno, aby erik nebol sám 🙂 ak by sa podarilo, tak to chcem stihnúť do konca MD 🙂 to tvoje MD čo znamená?? ak to nie je materská dovolenka 😀
a deti vedia byť občas kruté, lebo sú úprimné...ale to prejde a zase bude fajn, oni nás ľúbia, len to niekedy dávajú najavo zlým spôsobom 🙂

inneska
20. sep 2009

zuzi dakujem 😉 aj tebe dobré ránko 🙂

a krásnu nedelu všetkým 🙂

inneska
20. sep 2009

kde majú pekné čiapočky pre deti?? erikovi potrebujem nejakú kúpiť už na jeseň a zrejme aj na zimu...zatial mám len tie tenučké bábätkovské... 🙂

zuzula25
20. sep 2009

innes najkrajsie a najlepsi vyber aj podla mna za rozumne ceny maju na trznici v tom detskom obchode,asi vsetky tam chodime kupovat a sme spokojne

inneska
20. sep 2009

zuzi..vdaka 😉 vidíš to, na to zabudla..a to tam predáva bývalá suseda 🙂 😅

ivetka5
20. sep 2009

Ahojte, tak včera som tu nekukla, ráno sme boli na nákup, potom k našim, a ešte sme navečer boli na pizzu, tak sme prišli domov bolo 19:30. Okúpať, nakŕmiť, bola som vyšťavená, a strašne sa mi hlava točila, ešte aj teraz trochen, či je tlak na nič, neviem, asi magnésko by mi pomohlo 😕 Ale dnes mi to nedalo, a umyla som 2 okná, boli ako divaá s...a No a dnes ideme zas svokre gratulovať, tak zas tu moc nebudem. Je krásne, no a včera bolo super, ako v júli.

Ineska, Jaruška, vitajte medzi nami.
Ineska, mi sme tiež boli aj ideme ešte v októbri na kardio, mali sme šelesť pri narodení, vraj je to ok, ale keďže sme mali v rodine (môj bratranec) so srdiečkom problémy, čo ho vtedy operovať nemohli, vraj keby sa dožil 3 rokov áno, ale mal 2,5 a... 😔 Tak preto nás vraj budú do roka sledovať. No to bolo ale cca 18 rokov späť.

Jaruška, ja chodím k mudr. Orálkovej, ja nemôžem nič zlé povedať, ale 100ľudí, 100 chutí. Každý doktor je istým spôsobom iný, ja som tiež na Mička počula, že je strašne na prachy, ale asi iba, keď ho voláš k pôrodu ja som u neho bola na 4D a bol veľmi mily, pokecal, vysvetlil, takže tak.

Idem ešte podlahy rýchlo zotrieť a nachystať drobca, už sa zobudil, no a seba, ale pôjdeme od nich aj von, je pekne.

Zuzi, a to stretko, ja som za. Takže navrhnite kedy.

Pekný deň prajeme 😵

dream.d
20. sep 2009

my sme včera kúpili čiapočku na jesen v maxe. ale tam sa mi zdali dosť vyššie ceny ako na tej tržnici.

yvka ja som sa spoliehala trocha že to ma zo zubkov, ale asi to trvá dosť dlho na to. Kde brali externých psychológov? Boli tam ťažké skúšky?

zuzka dávame fenistil a mucosolvan to má od doktorky.

ineska dakujeme.

sisa, tak to som si poplietla.

ivetka5
20. sep 2009

Inaska, tak to keď sa hovorí o tých pôrodoch, tak to druhý by som porodila asi aj s kontrakciami za hodku, lebo ja som teraz mala fakt rýchly, to ani moja mamina nechápala. A samozrejme obdiv je aj na mojej strane, sme-tam ťa viem aj s drobčekom stretnúť v meste.
No čiapky ako zuzka píše, ale ja som napr. 1 kúpila na jeseň tiež Rada zn. v tom Disney bchode, čo je v meste, stále 4 ečka, síce pred zľavou bola drahšia ako na tržnici, ale po zľave dobrá cena. To máš fakt macka doma🙂))
A držíme na stredu palčeky🙂

ivetka5
20. sep 2009

Yvka, tak vy takto, choručky? Nemôže to mať ešte z tej nehody, z tej kávy niečo?
My sme mali zvýšenú v piatok 37,2, no ale asi zuby, lebo sa aj poprdel, no a včera plná plienočka.

Lenka, a keby si mu skúsila zmeniť mliečko?

sisa.b
20. sep 2009

inneska, treba viac deti, lebo ako moja mama hovorila, jedno je dobre pre strach.
moje MD znamena - moj drahy 😀 manzelia nie sme a kazda tu pouziva MM, tak ja MD 😀

yvka, nerobila som tam prijimacky. naposledy som robila 6 rokov dozadu na zilinsku univerzitu a na trenciansku, ale na socialno-ekonomicke vztahy. na zilinsku uz by som teraz nespravila, lebo som vsetko pozabudala a na ekonomiku nechcem ist, to ma nebavi. aj vtedy som sla radsej do ziliny, aj ked som bola prijata na vsetky tri, kde som sa hlasila. ekonomika tiez nie je nic pre mna 😝

zuzi, dufam, ze nam to v stredu uz vyjde 🙂

inneska
20. sep 2009

ivetka...vždy nejakú diagnozu musí niekto v rodine začať...u nás to bol paťko, lebo dovtedy nikdy nikto so srdiečkom nič nemal...u vás to bol zrejme tvoj bratranček ☹ teraz už budú všetky detičky v našej rodine kontrolované 😒
tak sa stavím aj v tom disney obchode, kuknem čo tam majú 🙂 ak nie, tak tržnica to istí 😎

sisa..presne tak, treba aspoň 2 detičky 🙂 no a môj drahý by ma asi nenapadol 😀

inneska
20. sep 2009

ivetka...a ked ma zase stretneš, tak do mňa drgni 😉

lenka0402
20. sep 2009

Ahojte
Ineska drzim palceky na kardio,nech dobre dopadne 😉 A dufam ze budes chodit castensie 🙂
Yvka ako ste dopadli?ako je Petkovi?
Zuzula prajeme peknu grilovacku,nech sa Matkovi paci 🙂 a ja som tiez za stretko,a dufam ze sa pripoji aj inesska

Akurat sme prisli z hupiek,bolo super,po ceste sme stretli Ivetku a noelko ako pravy model 🙂 vegeti si v kociku,
rifle,kosela,noo cely tatino 😉 Ja vas uz vobec nestiham citat,ked mali je take male sidlo.

Sisa plienocky XS/S su nevies do akej hmotnosti?alebo mesiacov?je to niako priamo rozdelene?
Nas ma skoro 7 mesiacov a este sa zmesti,ale kamoska si pytala info a nevedela som jej poradit.

inneska
20. sep 2009

lenka...rada sa pridám, som minule rozmýšlala, že ani nemám s kým chodiť kočíkovať...vždy idem len sama, prejdem po meste, stavím sa v obchode a idem domov späť 🙂

zachytila som, že sa chcete stretnúť v stredu?? a o kolkej?? prídeme aj s erikom 🙂

kvetinkaaa
20. sep 2009

ahojte baby, dlhsie som sa neukazala, hadam si ma este pamatate 🙂
ak by sa mi podarilo, mozem aj ja prist v stredu? len neviem ako to spravim, lebo my okolo desiatej papavame prikrm, jedine ze by som zobrala presnidavku ale to som malej este nedavala....

jaruska ja chodim k dr.Mokrasovi, asi bud aj rada ze neberie, lebo to tam totalne nestiha...

ineeska ahojky, tiez ta obdivujem, tvoj osud som si čitala a tiez som si poplakala, spominala mi ta este kedysi chymenitta. aspon ze ti Eričko robi radost!

inak my ideme teraz v 6.mesiaci na srdiečko, tiez sme mali pri narodeni problemy, preto som maličku nemala ani pri sebe ani jednu noc a to som bola v nemocke tyzden.

lenka inak ani mne mala nechce mliečko, radsej vodu, počula som to od vela bab, asi to je tou zmenou ze prikrmujeme. zatial nerobim paniku pokial aspon niečo cucne, uvidime.

inak kazali mi davat aj brokolicu, aj davam, no niektori vravia ze sa nemá, tak ja uz neviem fakt čo dat a čo nie.

sisa inak uz nosime, malej sa celkom pači.

dobre bezim lebo keby mam reagovat na vsetko (a to som si prečitala iba posl. 1,5 stranky) tak čitate cely den 😉

papa

inneska
20. sep 2009

kvetinka ahoj 🙂 tuším ma pozná viacej ludí ako som si myslela 😅 moja sesternica dávala malej natálke aj brokolicu a v pohodičke 😉

dúfam, že stretko plánujete na poobedie...prípadne doobedie...bo zrovna v stredu ideme na to kardio..na 13h..tak ani neviem, ako sa vybavíme...ak by to náhodou nevyšlo, tak dalšie stretko to istí 🙂

kvetinkaaa
20. sep 2009

Iness veru tak, pozna ta asi dost ludi kvoli smutnemu pribehu, ale ver ze uz budu len same vesele s eričkom. chym mi ta spominala ked si porodila Erika, totiz ja som byvala v dubnici a teraz uz byvame s muzom v nemsovej a odtialto je aj chymenitta.

aj mne sa zda ze je v pohodičke z brokoličky ale mozno to suvisi s obsahom dusičnanov alebo tak, neviem myslim ze som to čitala o špenate tak neviem či aj brokolica.

inak aj mne by sa poobedie viac hodilo, no uvidime ako to vačsina dohodne.

papaa

lenka0402
20. sep 2009

Inesska v tu stredu to maju dohodnute len Zuzula s Sisu.Hromadne stretko sme este nedohodli. 😉
V utorok a stvrtok nemoze Zuzka kvoli plavaniu,,tak navrhujem piatok. Alebo navrhnite vy,mne osobne vyhovuje
v tento tyzden skoro kazdy den. 🙂

inneska
20. sep 2009

ja sa už tak teším, ked začnem erika prikrmovať...na tie kašičky, presnidávky, miláčiky, jogurtíky 😵

kvetinka, a kde si v dca bývala?? ja som mala ísť kedysi bývať do nemšovej...ex svokra tam kúpila dom, a my sme tam mali ísť bývať...ešte pred tým sme sa rozišli 😅 našťastie 🙂

inneska
20. sep 2009

ozaj, nechodievate niektorá do MC Bambuľka?? 🙂

lenka0402
20. sep 2009

Inac obvikle sa stretavame pred fixom okolo 9.az 10.00 rano.A ukoncime to v parku. 😉

dream.d
20. sep 2009

😀 V stredu by sme mohli hádam aj my, ak sa nám nepohorší. My môžme aj doobeda aj poobede.
Nemyslela si Zuzka stretko so Sisou kvôli znakovaniu? či to som si zas niečo pomýlila? 😀

lenka0402
20. sep 2009

Ineska jedno stretko sme tam uz mali take spolocne,,sami zda ze to bolo v bambulke 😕