Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

yvka1
14. okt 2009

Dobré ránko, Sisa to ti nezávidím,ja som trávila u zubára celé detstvo aj v nemocnici som si kvôli potvorským zubom poležala 😝 😝 inak ty máš radosť-jeden deň nádcha, ďalší preteky na WC a nakoniec zuby 😝 😝 😅
Sárka ide kvôli tomu cholesterolu?

momentálne prežívam chvíle šťastia-Vaneska si kreslí v izbičke a Peťko tam sedí na zemi a obhrýza všetko čo dočiahne hlavne spokojný že ju vidí.a je tam až podozrivé ticho 😀 😅

yvka1
14. okt 2009

zuzi a vy sa tuším so sisou dopľňate-jednu bolí ľavá a druhú pravá strana 😕 😅

ajaj kľud tým mojim deťom dlho nevydržal 😒 🙄

zuzula25
14. okt 2009

ano,ved sisa spominala ten cholesterol,to robi materska-uz ani nerozmyslam.

no nic,idem obliect maleho a sup do obchodu

yvka1
14. okt 2009

zuzi že sa ti chce vystrčiť vôbec nos do takého počasia 😝

sisa.b
14. okt 2009

tak sme spat. vonku pocasie pod psa 🙄 uz tam nejdem 😝

sarka kvoli tomu cholesterolu. takze uprava stravy a buduci tyzden na kontrolu s vysledkami cholesterolu mojimi, aj mojho ex 😅

yvka1
14. okt 2009

aj tak je to zvláštne že Sárka je ešte malá a už má vysoký cholesterol a to ty sisa aspoň myslím ešte aj dosť dbáš na zdravú stravu 😝

zuzula25
14. okt 2009

aj my sme uz spat,tiez uz sa dnes nechystame von,teraz som bola autom tak sa dalo 😝

sisa.b
14. okt 2009

tiez si nemyslim, ze by sme sa nejak extra zle stravovali 😒 no v skolskej jedalni to neustriehnem, vobec neviem, ako to budeme riesit. lebo tam sa reznom a podobnym zalezitostiam nevyhne.

doma sa snazim, aby mali vzdy ovocie, a ked je sezona, tak aj dost zeleniny. klasicky olej som nepouzila ani nepamatam, vsetko robim s olivovym, akurat sladkostiam sa nevyhneme 😝 ale som rada, ze budem moct oficialne opat nastartovat pekaren 😵 naposledy sa ale zalizovali aj deti, ked som urobila cerealny chlieb a teply sme ho tlacili s maslom do seba 😀 pojdem skusit ten kvaskovy, to by mal byt najzdravsi. no urcite musime zmenit stravovanie vsetci, doktorka hovorila, ze nema zmysel, aby sme len jej davali nieco ine. a ta zmena nam prospeje, nie je to dieta, ale zakladne zasady stravovania, co by vraj mal dodrziavat kazdy, aby sme sa vyhli srdcovo-cievnym ochoreniam.

ja uz som dokonca minuly tyzden zvazovala, ze prejdem na surovu stravu po precitani breussovej kury 😕 akurat to by musel so mnou aspon MD, aby som vydrzala 😝

sisa.b
14. okt 2009

yvka, ten cholesterol nesuvisi s vekom a obavam sa, ze budem na tom rovnako, kedze aj moja mama a babka maju s tym problem 😒

inneska
14. okt 2009

hello 🙂

ja som doteraz spracovávala mäso, a dávala do mrazáka...ešte musím ísť vyvesiť erikove veci 🙂 a von ísť..na to nemám ani pomyslenie 🙂

a o zuboch viem tiež svoje....pred 3 rokmi...mrtvý zub, pod ním všetko hnisalo, bolesti ako sviňa(už mi ani 5 ibalginov naraz nezaberalo), 2x cesta do MT, u svojho zubára vytrhnutý zub a 3 týždne marodky na ATB 🙄 nikdy viacej...horšie ako pôrod 😝

ivetka5
14. okt 2009

Ahojte, tak konečne som sa zastavila, os rána som prezliekala periny, vysávala, prala, umývala, riady, má dosť. čo som sa teraz naraňajkovala 😀 a syn je na chvíľku v chodítku, tak spoznáva všetko okolo seba, ale už po detskej sa pekne premiestni, teraz zrovna má nervy, lebo zavadil o skriňu 😅 No dnes by ma asi nikto nedostal von. Práve som chcela ísť do nemocky, lebo babku večer odviezli, tak snáď bude ok ☹ Ako moju babku.

Sisa, ja viem, že malý z Vianoc ešte nič nebude mať, ale sa teším aj na to, že sme už 3-ja, je to úplne o niečom inom, nie len o nás a tak.

Čo dne srobíte drobcom? Ja varím zemiačik s brokoličkou, dala som mu jeho vodičku, tak mu mixnem asi na polievočku.

Som zvedavá ako to vydržíme doma zavretí 😠

zuzula25
14. okt 2009

ivetka pridi aj k nam poupratovat,siklo by sa 😝

sisa.b
14. okt 2009

ivetka, drzim palce, nech je babka v poriadku.
je mi jasne, ze tie vianoce budu o niecom inom 😵 aj ked u nasich drobcov asi najviac zaboduje baliaci papier.

ja som zvedava, ako tento rok vyriesime kostol, lebo sarka ma pravidelne vystupenie, ktore nesmiem zmeskat a mlada minuly rok vo vajicku na lavici cele sluzby bozie prespala 😀 a to sme sedeli rovno pod organom 😅 no tento rok to bude asi o drzku, mozno ju necham doma tatinkovi, alebo pojde tentokrat s nami 😝 minuly rok sla s nami svokra do nasho kostola, co som sa divila 😨 ale ved je to jedno.

ja idem postavit na kuraciu polievku (tu mozeme stale) a asi upecieme rybicky len tak na cesnaku s olivovym olejom.

ivetka5
14. okt 2009

Zuzka, mám dosť 😀 mala by som sa ísť učiť. Malý popištiaval v chodítku, to som vedela, že chce spať, len som ho dala na postel, už aj zalomil.

Sisa, ďakujem, to dúfam aj ja, že bude ok. Také nečakané☹
Ozi, máte už niakych záujemcov na byt? Myslíš, že na Vianoce budete ešte tu?

sisa.b
14. okt 2009

ivetka, zatial sa nejak neponahlame, lebo zacat chceme az na jar, takze ja by som vianoce radsej travila tu.
a hlavne, ked vidim, ako si u svokrovcov budeme uzasne nazivat 🙄 akurat som vcera MD hovorila, ze mi svagor mal poslat uz minimalne 3 sms a 4 ostravedlnujuce maily, tak mi prisla "uzasna" sprava, ze co sa hnevam, ved by sa mal hnevat on 😠 😠 😠

yvka1
14. okt 2009

ale možno bysaoplatilo predaťskôr lebo vraj momentálne klesli ceny bytov o 7% ale do budúceho roku by sa mali znížiť až na 15% 😝

sisa.b
14. okt 2009

yvka, vsade hovoria inak 😒 no uvidime, z cenou velmi dolu nemozeme ist

yvka1
14. okt 2009

veď práve každý má na to iný názor, ale celkovo sa dá povedať že je väčší záujem o prenájom 🙄 no nič hlavne držím place aby ste s cenou nemuseli klesnúť vôbec-veď každá korunka bude dobrá 😉

yvka1
14. okt 2009

nie place ale palce 😉

ivetka5
14. okt 2009

Sisa, ale veď hej, ja by som tiež asi ťažko to brala, predať byt a ísť k jedným alebo druhým bývať. Ale zas si človek povie, nie je to na stálo, tak to nejak vydrží.

Yvka, možno je viac záujem o prenájom, ale vôbec sa to neoplatí, to za tie prachy si zaplatím aj nájom a ja splátku hypo. Ja by som do prenájmu nešla 😒

Vonku máme krásne stále, malý zas spí, predtým iba pol hodku a bolo, tak sa napapal, teraz ešte mliečko a spinká, ale je aj z počasia taký ospalý asi.

sisa.b
14. okt 2009

ivetka, nie je to nastalo, akurat so svagrom mam stale problem 😠

uvidime, co s bytom, na druhej strane by som aj potrebovala prestahovat sa, aby som sa mohla zacat konecne ucit ☹

yvka1
14. okt 2009

len momentálne je omnoho ťažšie získať aj úvery hypotéky ,,... 😖

keby aj náš chcel spať -na neho to akosi opačne pôsobí-strašne je omrnčaný 😝

ivetka5
14. okt 2009

No veď to, že je taká blbá doba. Ale myslím ako v minulosti. neboj, aj on zalahne za chvíľu, či ako ti cez deň spinkáva?
Sisa, to je horšie, s tým švagrom.

yvka1
14. okt 2009

malý hodí len ráno oko 9tej takú 15 minútovku a potom cez obed spolu s Vaneskou a to je všetko 🙄 sa mi zdá dosťmálo-aspoň ke´d ho porovnám s Vaneskou-tá spávala oveľa viac.

ivetka5
14. okt 2009

Peťko je asi vytrvalejší, než bola Vanes🙂)) Už aj moje je hore, akurát som si stihla požehliť 😅

dream.d
14. okt 2009

Ahojte všetci.
Môj drobec je tiež umrčaný, až niekedy chytá záchvaty zúrivosti a vrieska, ani nie žeby plakal ale kričí a jeduje sa. No des. 😠 a to nočné spanie, každých 10 minút hore, vrieskanie do tmy a zas dám cumel a spí dalej akoby nič. Neviem čo sa tak rozjedoval. Už týžden je to na nervy. Ale bola som len asi zvyknutá, že mám dieťa ako anjelika kludného a teraz si zas zvykať na jeho nervičky. No neviem neviem. Snád to bude len zúbkami, lebo má horné dasná zapálené. Dolné zúbky už máme dva tak sa asi chystajú horné. Tie vraj bolia viac.
Ja absolútne nestíham písať pri nom, snažím sa aby plakal čo najmenej a nervy mám so svokra, že mi bude nadávať, že sa o neho nestarám, ked sa stále jeduje. Vôbec mi to tu neprospieva. No čo už.
Sisa chvílu sa to dá vydržať bývať u svokrovcov, ja som ich mala tiež rada, ked som tu nebývala. Je to iné. Ale vidina super budúcnosti s chalúpkou , je paráda, pre ktorú sa oplatí vydržať. Ja nemám takú budúcnosť. Tiež tento rok pôjdeme asi na Vianoce na Služby Božie, lebo tu sú všetci evanjelici a potom si pôjdem o polnoci na svoju omšu.
Moc sa na Vianoce neteším. Budú prvé, ked ich nestrávim so svojimi rodičmi, ale v prostredí kde sa moc dobre necítim. No na druhej strane sa teším kvôli Vladuškovi, že ako bude na tie všetky veci reagovať.
Ked sa mi bábo zobudí idem asi von, aspon ku susedke aby bola trošku zmena.

yvka1
14. okt 2009

ivetka akási si moc dnes aktívna-zas to nepreháňaj lebo sa budem za seba hanbiť-u nás totž zasa raz chlievik 😀

ivetka5
14. okt 2009

Ale nie, nie som, len mám ďalšie navešané, tak by som mala toho veľa, keď aj večer budem. Ale potvora žehlička, začala akosi kvapkať, musí ísť do opravy 😒
-.éjn uu qwm yjkui

Ten ostatok ti napísal Noelko 😀 len ti to neviem preložiť 😕

yvka1
14. okt 2009

no tak ja mám v koši na žehlenie asi 10 praní 😀

Noelko ťuká?malý ,mi vždy len vytrhne zopár písmenok 😠 😀

ivetka5
14. okt 2009

Dream, aj nám posledné 2 noci sa malý často budí, isto ho jedujú zúbky. Musíme len vydržať. Neboj, aj Vianoce dopadnú dobre, bude to ok 😉