Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

inneska
4. jan 2010

dm...a ako je na tom maťko s priberaním?? či aj schudol niečo?

zuzula25
5. jan 2010

ahojte,dnes sa nekonikuje??

ja som si bola pre tlaciva na socialke na ten rodicak,este to musim ist dat potvrdit zamestnavatelovi,ale na to mam cas,lebo za januar sa bude vyplacat az vo februari

zuzula25
5. jan 2010

baby kolko je to minimum zarobku,aby sme si mohli dat matersku a rodicovsku do odpoctu manzelovych dani??viete co mam na mysli??nespravili to s tym rodicovskym nahodou tak,aby sa to uz potom nedalo do odpoctu dani.neviem ci som to napisala zrozumitelne

zuzula25
5. jan 2010

ideme 11.1 do MC??sa uz otvara v Novom roku.ja by som isla 😉

lenka0402
5. jan 2010

Ahojte

Zuzka z hentim ty neporadim,,nemam ani tusaka ☹ a do MC by sme isli,ak nic ine nebude na plane,aspon sa deturence pohraju 😉

My sme akurat z malym doumyvali riadi,som mu dala malu stolicku pod dres a on mi asistoval 🙂 aj ked bol mokry az po usi aspon sa zabavil 😉

dm citala som si v knizke o tom pruhu a drzim vam palceky,,asi vam neobide operacia,lebo pisali ze slabinovy sa nevstrebe ze tam je nulova sanca.Ze to robia detickam od 1 roka a ze to je maly zakrok 🙂 velmi drzim palce aby ste to zvladli ak by ste to museli podstupit 🙂 posielame Matkovi velke objatie 😵 😵 😵

ivetka5
5. jan 2010

Ahojte, tak aj ja som dnes vyfasovala papiere,a tetuš mi tam povedala, aby som to čo najrýchlejšie dala potvrdiť 😕 Len ja to zasielam do BA.

Zuzka, aj si myslím, že ako by niečo s tým mal tento rodičák, tak asi až v tom bud. roku za tento, čiže za min. rok asi normál, len ja neviem, či si mám ja podať, keďže som na MD od 4.3.09, alebo si má nárokovať manžel. Musím sa popýtať u kámošky. A spýtam sa jej aj na to.

Dm, snáď sa to upraví, aj náš večer kašu ani za svet, ale zas mlieko spapal.

Nechceli by ste niektorá od Hippu kaše? Malému som dala, moc ju nechce a pritom je ok. Je do flaše, na dobrú noc. 500g vyšla 5 ečiek.

zuzula25
5. jan 2010

ivetka ja viem,ze za minuly rok sa to da este uplatnit do dani-prijem by ti nema presahovat teraz neviem ci 94-98 tisic-tu sumu neviem,takze ty to uplatnis,ale ci nabuduci sa uz bude dat to neviem.zisti od kamosky kolko je to presne suma.budes zistovat u Misky M???

ivetka5
5. jan 2010

Zuzka, zajtra jej volám, nie u Mišky, ale Katky.

dm1
5. jan 2010

ineskak - ani nas kadlubiak nevazil ze poradnu nam spravi buducu stredu 😒

v noci bol hore asi 9x - uz sa to neoplati ani pocitat . cez den bol zase cely nevrly, presnidavku samozrejme vobec nechcel, na obed zjedol spenatu s vypatim vsetkych mojich sil 110g ale spenat bol aj vsade naokolo. ani som nemala chut ist plavat zacinal nam dnes kurz som myslela ze maly to tam preplace. ale nakoniec sme isli a dobre sme urobili to bola najlepsia cast dna malemu sa pacilo a boli sme tam len 2 takze pohoda

vecer sa podarilo do neho dostat par lyziciek kase ale fakt len par

a este cez den spal 2x po 10min., 30min. v kocari. az potom po plavani my tam zaspal pri kojeni tak som si tam dala kavicku nech sa vyspi a spal asi 3/4 hodky....

dnes mm na plavani zahlasil tim co tam boli ze som maleho naucila vecer na fitloptu . tak som zahlasila ze od dnes uspava on ked je taky mudry

dm1
5. jan 2010

zuzka ako sa vola ta vasa z plavania? lebo my mame moniku

inneska
5. jan 2010

dm...ak ti maťko neschudol a po troche priberá, tak si myslím, že je to ok...som sa pýtala kamošiek z júloviek a viaceré(teda skoro všetky)sa takto zhodli...že proste niekedy dieťatko má obdobie, ked nič nechce papať, alebo nechce spávať...takže zatial bud v klude...iba ak by to trvalo moc dlho 🙂

a s tým plávaním...chcela by som aj ja začať s erikom chodiť...stačí ked tam len zavolám, či je lepšie tam ísť osobne??

dm1
5. jan 2010

ineska staci najskor zavolat oni ta aj tak potom zavolaju aby si to videla a dohodnete si kedy pojdete plavat. aspon u nas to tak bolo. zavolat treba aby si spravila skupinu priblizne starych deti a ked bude mat pripravne tak vas zavola tam - aspon my sme tak boli

sak dufam ze uz zacne papat kadlubiak nam dal probiotika ze to by mohlo pomoct ak ma crievka podrazdene

inneska
6. jan 2010

dm...díky za radu..aj ked ja som sa tam už bola pozrieť na detičky, ako plávajú..som do salusu chodila na cvika ako tehotná a hned nám tam spravili prednášku a šli sme sa pozrieť aj k bazéniku 🙂 tak tam asi ešte tento týždeň cinknem 🙂

a probio máme aj my, asi od 3teho mesiaca...pomohlo nám to upraviť kakanie a odvtedy mám pokoj...a s papaním zatial problém tiež nemáme, tak môžno aj oni majú na to trochu vplyv...a aké máte?? infant dophilus alebo biogaiu?? 🙂

dream.d
6. jan 2010

ahojte. Zuzka čo sa týka tých daní, nie je to ten daňový bonus? ja som podpísala potvrdenie, že si ho neuplatňujem a urobili to drahému do výplaty nejakých 20e, alebo potom vo februhári 220e, ako daň z mojej materskej. či niečo iné si myslela?

zuzula25
6. jan 2010

dream nieco ine mam na mysli,ze ked tvoj plat-teraz materska nedosiahne urcitu sumu,tak sa to da odpocitat do manzelovych dani-spravi to vyse 10 tisic-za minuly rok to budes mat aj ty-len treba si ist vypytat papier do roboty a na socialku a prolozit ked bude manzel odovzdavat dane,ale neviem ako je to,ked nie ste zobrati.
danovy bonus je nieco ine

dm nasa instruktorka sa volala tiez monika,el ta druha Sona bolo lepsia-aspon podla nasej skupiny co sme chodili.Monika dost potapa deticky a Sona to berie viac hravou formou a to sa mi viac pacilo

dream.d
6. jan 2010

😀 to aj mna hned napadlo, že keď nie sme zobratí to asi platiť nebude. No za opýtanie nič nedám.

dm1
6. jan 2010

tak dnes konecne lepsi den!!! papal presnidavku, obec a aj trochu kase

ineska mame bio-gaiu

zuzi potom daj vediet ze co treba urobit aby sme ten odpocet ziskali ved kazda koruna dobra

sisa.b
7. jan 2010

ahojte, prisla som vas len pozdravit, kym kojim medzi ucenim 🙂 😝

yvka1
7. jan 2010

ahojte, no Sisa tak to máš super s tým učení 😝 síce sa tiež učím v noci ale aspoň mi medzitým dajú všetci pokoj 😅
dm no to teda máte trápenie, držíme palčeky nech je všetko rýchlo v poriadku 😉 😵 kamarátkin malý mal pruh ale na brušku-jeho museli operovať hneď ešte mal len 3 táždne ale zvládli to perfektne a už je z neho skoro ročný chlapček 😵

baby inak tie čo chodíte ku kadlubiakovi-nezdá sa vám že sa ako doktor zhoršil lebo má toho strašne veľa?

my si tu v martine pekne beháme po doktoroch, v pondelok som bola s malým lebo sa mu po celom telíčku vyhádzali vyrážky- také veľké červené a v strede akoby mali puknúť-som normálne myslela že máme kiahne a nakoniec vraj nejaká alergická reakcia. no len neviem načo, papáme stále to isté-dokonca ani u svokry nebol 😀 stále mám rovnaký prach aj aviváž -no neviem a má to aj tak stále-nejaké mu zmiznú a vyhodia sa ďalšie 😝
s Vaneskou sme boli zase včera lebo celú noc ju svrbela cicka, veľakrát sa pocikala a ešte ju aj štípalo pri cikaní. nakoniec bielkoviny v moči teda zápal, ale fajn doktorka-žiadne ATB,3krát denne máme robiť harmančekovo slané kúpele, veľa piť a až keď by sa to nezlepšilo tak ATB.

kúpili sme malej korčule tak sme boli aj vyskúšať- no sranda-najskôr hulákala ako pavián, že tam nechce byť tak sme odišli a zrazu nám povie že chce ísť naspäť. tak sme sa teda vrátili a už sme ju z ľadu nemohli dostať. ale moc jej to nejde a hlavne chcela by som vedieť ako sme sa to my naučili. Viac menej ju len vozíme a hned ako ju pustili tak by capla na zem 😅 tie naše deti sú tušímm na pohyb antitalenty a náš tato veľký športovec je z toho zrútený 😀

sisa.b
7. jan 2010

yvka, tak aj k vam vsetky choroby zavitali, ako ku nam 😒 mala uz tyzden kasel a sople, sarka brutalnu hnisavu anginu, ja zapal mocaku, MD nejaku chripku alebo co... 🙄 🙄 🙄 uz ma to nebavi.

s ucenim je to o drzku, lebo mala sa budi skoro kazdu hodinu, velakrat mam problem ju potom uspat a vecer mi ju MD nosi na uspatie pomaly kazdu pol hodinu od 20tej do 1. v noci 🙄 takze potom nad tym len zaspavam. no neva, bud to pojde, alebo sa na to vykaslem 😅

ivetka5
7. jan 2010

Ahojte,
Yvka, tak to tam máte s chorobami perné, držíme palce, aby to bolo lepšie. No o doktorovi neviem posúdiť, sme tam dlho našťastie neboli, ideme až na konci mesiaca. A malej to pôjde lepšie, neboj, dostane sa do toho, aj keď na kolieskových je to oveľa lahšie🙂 😉

Dm, super, že už papáte, len tak ďalej 😵

Sisa, už ste doma? Tak sa pekne učkaj, ja mám skúšku ešte 16-ho 🙄

dm1
7. jan 2010

no tak vidim ze je tu viac chorych tak nech sa rychlo uzdravite

yvka neviem posudit toho kadlubiaka chodime tam kratko na to a vlastne sme este neboli chory

zuzula25
7. jan 2010

ahojte.
my mame za sebou uz druhu sankovacku,vcera sme mali premieru.Matkovi sa pacilo.

marodom prajeme skore uzdravenie,

o tom Kadlubiakovi,akurat dnes som sa stretla s kamoskou a presne to iste hovorila ako Yvka,ze ma strasne vela deti a ze sa pohorsil.ked on je asi taky dobrak a nedokaze uz odmietnut deticky.

sisa.b
7. jan 2010

ivetka, dnes sme sa presunuli 😝 pol dna som balila a upratovala tam (rozumej prezliekala periny a vsetko drhla) a teraz makacka doma. ani kusok zradla tu nemame, tak varim, peciem, vybalujem, periem.... 😝 idem si lahnut, lebo som zas v noci nespala a pojdem integrovat 😅
tak 16teho sa budeme trapit spolu. ja mam este 4 skusky pred sebou + referat, s ktorym neviem pohnut ☹ radsej by som este programovala

yvka1
7. jan 2010

sisa tak ak ťa to poteší ja mám pred sebou skúšok ešte 5 😅

no ono s tým kadlubiakom- my ešte nemáme ani 8mesačnú poradňu, naposledy sme tam boli v 6tich. vždy som prišla aj s vaneskou ke´d bola napr. chorá, nech nemusím ísť s každým zvlášť-no ale oni v ambulancii hneď ďalšie 2 deti, tak pozrel Vanesku a na malého len:,,veď dobre vyzerá-pozrieme ho nabudúce 🙄 "

sisa.b
7. jan 2010

yvka, aj ja by som mala, akurat z filozofie nam dal napisat ten referat namiesto skusky 😒
akurat si dohadujem doucko s profkou, tak to tazko zvladam 😀 akoze ja, co som doucovala matiku vsetkych naokolo 😅 😀 😝

ivetka5
7. jan 2010

Zuzka, aj ste kupovali sánky?

Sisa, tak to ti nezávidím, upratovanie, učenie, ale ty si šikula, takže to zvládneš v pohode🙂

Yvka, no nám robil pravdupovediac poradňu asi niekedy v 6-m mesiaci, potom ke´d bol chorý, aj tie palčeky, sme si asi poiťovný limit vyčerpali 😠 , lebo že teraz nie, až nakoniec vyšlo najavo, že ide o to. Takže mys sme ani 8-mesačnú vlastne nemali. Takže ani neviem, koľko vážil naposledy, a koľko váži teraz, ale isto pribral.

yvka1
7. jan 2010

sisa a aký máš referát? z filozofie som tiež robila referát v prváku ale ten bol v pohode- len na 10 normostrán tak to bol veget.

sisa.b
7. jan 2010

yvka, ked ja referaty pisat neviem ☹ ani neviem, ako by to malo vyzerat. napisal to profak - krajiny anic v 20. storoci. je to azijskych industrializovanych krajinach. kniha ma 46 stran na citanie a napisana je stylom x.x.xy sa stalo to, x.y.xy sa stalo to... taka dejepisna skratka. odkedy som ju precitala, tak mi lezi na stole 😝 ☹ a to chce od nas len nejake 3 strany

ivetka5
7. jan 2010

Sisa, skús tov skratke, svojimi slovami, a uvidíš, či to nepôjde. My sme mali jeden referát, čo fakt chcela, aby sme jej skriptá opísali, ale nepovedala ti, to, to sme sa až od starších dozvedeli, si zober, že sa anmakáš na tom, svoje prostriedky použiješ a dala by niake zlé hodnotenie, že to nebolo to jej, oni sú niekedy vaďasi.